En Sıcak Konular

Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor?

14 Nisan 2013 07:28 tsi
Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor? Botoks= Mimikleri Yok Etme Operasyonu... Ölümsüzlük hezeyanı...

Daha evvelde yazmıştık: Botoks= Mimikleri Yok  Etme Operasyonu'nu.

O yazımızda da sormuştuk: Şeytan, neden mimikleri yok etmek istiyor?

Günümüzde, özellikle kadınları, güzelleşmek uğruna, "mimiklerini" yok ettikleri estetik operasyonların arka planında ne var? İnsanlar, neden kendilerini robotlaştırmak ister? Üstelik robotlara "mimikler" uyarlanırken, insanlar neden robotlaştırılmak isteniyor?

Zaman zaman gazetelerde botoks ile ilgili haberler çıkmaktadır. Bu haberlerden birinde şöyle denilmektedir: 

"Kırışıklıkları gidermek için yapılan estetik müdahale yüz ifadelerini kısıtlıyor. (Aslında yüz ifadelerini= mimiklerini yok ediyor. E.E) Bu kısıtlamadan dolayı, annelerinden duygusal bir tepki alamayan bebekler huzursuz oluyor ve ağlamaya başlıyor. Nöropsikolog David Weeks bunun bebeğin gelişimine olumsuz etki edeceğini, psikolojik rahatsızlıklara dahi yol açabileceğini belirtiyor."

Oktan Keleş'in Asa Kitabı'nda (sh.43-46) bu konunun perde arkası şu şekilde anlatılmaktadır:

Allah (cc) insan yüzünü ifadelerle yarattı. İlk insan Hz. Âdem (as)’dan bugüne kadar hangi dinden, toplumdan, kültürden, ırktan olursa olsun yüz ifadeleri değişmez. Mimikler aynı tepkiyi verir. Buna “insanlığın ortak dili” denir. Zira insanlar yaşadıkları duyguları yüzdeki kasların hareketiyle mimiklerine yansıtır. Bu “ilk dil”dir.

 Güzellik uğruna (ŞEYTAN GÜZEL GÖSTERİR ayeti gereği) yapılan yüz estetikleri ve botoks denen yüz gerdirmeleri mimik  diline karşı bir Şeytan tasarrufu, üflemesidir. Bu tip işlemleri yaptıranların mimikleri sabitleniyor ve kasları, yüz ifadesini donuklaştırıyor. Botox yaptıranların tek mimiği, genelde şaşkın bir ifade oluyor."

Botoksun, "Şeytan'ın,  mimiklere karşı bir operasyonu" olduğu vurgulanmaktadır. Gerçekten de botoks yaptıranlara baktığınızda, insani mimiklerini kaybetmiş olduklarını görürsünüz. Şeytanın botoks tuzağına düşmeyelim, tıpkı "bronzlaşma"  tuzağı gibi...

Ünlüler, yaptırdığı estetiklerden sonra adeta hilkat garibelerine dönüşüyorlar ve maalesef bu hatalarının bedelini  ağır bir şekilde ödüyorlar... Yüzü sarkanlar, burunları düşenler, dayanılmaz ağrılara mazur kalanlar, felç olanlar vs.

Şeytan'ın tuzağına düşen bu insanlar; ölümsüz olacağım, daha güzel olacağım diye yola çıkıyorlar ama eski hallerini mumla arar hale geliyorlar.


    


Psikiyatr KEREM DOKSAT: 

ESTETİK çılgınlığına girenler, yaşlanmanın ve ölmenin, tükettiğimiz ömrün en tabii iki süreci olduğunu inkâr ederek, bir nevi ölümsüzlük hezeyanı içerisinde hareket ediyorlar. Eğer gerçekten gerek varsa bunlar tabii ki yapılmalı. Ama hiç gereği yokken orasını burasını gerdirten, botoks vs. ile palyaço suratlı, mimiklerini kaybetmiş, ürkütücü görünüşlü hale gelen ve hemen hepsi de birbirine benzeyen bu “ünlüler” alenen gerçeklik hislerini ve içgörülerini kaybediyorlar. Bu acayip görüntülerinin de esasında ürkütücü, korkutucu, hatta tiksindirici olabileceğini maalesef göremiyorlar. 


   


1-Milyarder işadamı Alec Wildenstein’ın eşi olan Jocelyn Wildenstein (57) 30 kez estetik ameliyatı olmuş ve bunların sonucunda vahşi bir kediye benzediği için kocası tarafından terk edilmişti. Jocelyn Wildenstein, hep genç kalmak uğruna, hiç kırışığı olmaması için tam dört milyon dolar harcadı. Sonuç tam bir facia oldu.  

2-Donatella Versace.Versace modaevinin patroniçesi Donatella Versace estetik mağduru oldu. İngiliz Daily Mail’in haberine göre Versace’nin yaptırdığı yanlış estetik yüzünden önce yüzünde simetri bozukluğu oluştu. Yeniden neşter altına yatan Versace’nin yüzü sarktı, burnu da düştü.

3-Ace adıyla tanınan kiss uzay kostumu giyen,gitarist şarkıcı Ace Frehley de estetik kurbanı oldu. yaşlanmamak için yüzüne estetik yaptıran bu şarkıcının derisi köseleye döndü.Sürekli terleyemeye başlayan şarkıcı bu yüzden uykuyu unuttu.

4-Gary Busey. Hollywood'un bu ünlü kötü karakter aktörü kötü estetik nedeniyle adeta yamuldu.Ağzı ve burnu kayan aktörün dişleri bir garip hal aldı.Hiç kapanmayan ağzından fışkıran dişleriyle oldukça garip bir hal aldı.

5-Diana Ross. Simsiyah bir zenci iken derisinin rengini beyazlatmak için operasyon üstüne operasyon geçiren Diana Ross, bu ameliyatlardan sonra uzun süre kendisini toparlayamadı.Ünlü şarkıcı göz yanlarındaki kırışıklıkları kaybetmek için bir dizi estetik ameliyatı yaptırdı.Ancak sonuç tam bir felaket oldu.

6-Wayne Newton.Ünlü şarkıcı tam bir estetik felaketi oldu. Yünü düzeltmek için sayısız kez bıçak altına yatan Newton, sonunda bu acaip görüntüye sahip oldu.Bu ameliyatlar sonunda yüzünde kas felci meydana geldi. 

 7-Smokey Robinson .Vah vah denilecek bir kurban daha. Kıvırcık saçlı simsiyah bir zenci olan ünlü şarkıcı Smokey Robinson yeşil gözlü bir beyaza döneyim derken bir yaratığa döndü.

8-Michael Jackson .Michael Jackson'u uzun uzun anlatmaya gerek yok.30 yıldır sürekli estetik yaptırmaktan bıçak değmeyen yeri kalmadı.Sonuç fotoğraflarda..

9-Burt Reynolds. İşte bir acaip kurban daha.Ünlü aktörün Gerdirdiği yüzü adeta kolalı gömlek gibi oldu. Şekli kaydı, ağzı ve burnu yamuldu.

10-Goldie Hawn. Hollywood'un ünlü aktristi de estetik cerrahlarının kurbanlarından.Elamacık kemiğini kırdırdı, aylarca kendine gelemedi.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/835832-sanki-olumsuzluk-hezeyani-içindeler

Erol Elmas 

buulkem@gmail.comBu haber 10,110 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,928 µs