En Sıcak Konular

Başlıksız Yazı

1 Mart 2013 17:13 tsi
Başlıksız Yazı Başlıksız Yazı

Başlıksız Yazı

 

Görüldü ki AKP, PKK ittifaka girmiştir. “Biz görüşmüyoruz,” diyenlerin, millete yalan söylediği ortaya çıkmıştır. Adalet Bakanı, “Teke Tek” programında; “Başbakan sürecin başındadır.” diyerek bunu teyit etmiştir. “Sayın Öcalan” diyen, SAYIN Recep Erdoğan’dı.

Türklük tartışmaya açılmıştır. Bir grup BOP’cular ile topçular Türklük’ten istifa etmiştir. Sayın Recep Erdoğan; “PKK ülke içinden, silah bırakıp istedikleri yere gidebilir.” demiştir.  Soru şu: “Yani askerimi, polisimi, vatandaşımı öldürdün, şimdi silah bırak, istediğin yere git.” Bunu demeği hangi devlet otoritesi kabul eder? Devlet bunları teslim alır yada imha eder. Bu ne iştir? Şaşırmadık, yapılan iş şudur:  Irak’ta iç savaş başlayacak, Kürtler'in üzerine yürüyecekler, emperyalistlerin enerji menfaatleri açısından bu durum tehlike arz ediyor. Barzani Rusya’ya yaklaşıyor. ABD, İngiltere ve İsrail bu işe engel olmak için, Kürtleri, Barzani’yi koruma altına almak için, PKK’yı Irak’ın kuzeyine toplama planı var.

Bunu  yaparken de “AKP ile sözde terör bitiyor,” deniliyor, aynı zamanda iç savaş şantajları yapılıyor. Seçimlerde Anayasa’yı değiştirme, Başkanlık hırsı, bu oyuna alet ediliyor. 

Çatışma olmaması, sanki terörün bitmesi gibi algılatılmak isteniyor. Türkiye'nin KULLANILABİLİRLİLĞİ deneniyor. Tıpkı Yugoslavya’da uygulandığı gibi. Anyasa ile Türkiye, bölünmeğe müsait Yugoslavya konumuna getirilmek isteniyor. Bu arada Recep Erdoğan’ın  “milliyetçiliği ayakları altına aldım” demesi, işte bu sözü dönüm noktasıdır ki, açıkça; “Türk’ün tüm değerlerini AYAK ALTINA ALMAKTAN SÖZ ETMİŞTİR.” IRKÇILIK FARKLIDIR, MİLLİYETÇİLİK FARKLIDIR, Bu bilinebilecek bir bilgidir. Şöyle demiştir; “dinimizde kafatasçılık var mı?” Yani olaya dini açıdan yaklaşmıştır(!)  O halde biz de dini açıdan soruyoruz:  Bu soruyu daha önce de sorduk: Dinimizde, genelev işletmek, faiz, yalan söylemek, kul hakkı yemek, ABD askerlerine dua etmek, şehitlerimize kelle demek var mı? Dahasıda var ama bu kadar yeterli sanırım. Buna tepki gösterecek İslami kesim susmuş durumda, hatta susmak bir yana, destek olmuşlardır. Susmayanlara selam olsun! Partiler, maalesef bu olup bitenlere, hakkıyla karşılık vermemiştir. Türk topraklarına, NATO toprağı demiştir.  

Şimdi kahraman TSK’nın bir çok suçsuz subayını oyunlarla içerde tutup, sözde afla KCK’lıları serbest bırakma söylemleri görülmüştür. Bunu tarih kaydetmiştir. Millet ayaktadır. Baldıran zehri içmesi için bir siyasetçinin geçerli sebebi olması gerekmektedir. Yüzde elli oy alan biri, neden baldırana razı olsun ki? Acaba ne var bu işin arkasında? Suç işlenmektedir. Tüm bu failler zamanı geldiğinde Yüce Türk mahkemesinde yargılanacaktır.

Şimdi sayın Recep Erdoğan, çok uç İslami söylemler söyleyecek, kabul edilemeyecek, tartışmalar açıp; “gördünüz mü, bak bırakmadılar.” Bildik senaryolarına devam mı edecektir. Tüm krediler tüketildi. Darbeci TSK dendi, yargıda bize engel oluyorlar, dedi engeller kalktı. Hiç bir engel yokken, mezardan Özal’ın cesedini bile çıkardılar. Şimdi sanal engelde kalmadı. Barış marışla iş götürüyorlar. Türkiye’de ırkçı zihniyet yok ki. Öyle olsa, bakın  hükümetin yüzde doksanı Kürt, Başbakanı Gürcü. Diğerleri de Türk asıllı değiller. Yani Türkiye’yi Türk olmayanlar yönetiyor hükümet olarak. Hükümette Kürtler en çok bakana sahip. Zaten onların değişiyle “Türklük bir şey ifade etmiyor, demokratik bir ülke.” Eee kafatasçılık nerede?

Rezalete bakın, bebek katili  Anayasa metni hazırlıyor, yuh!

ABD, Asya’da nüfuz ve mevzi kaybetti. Kuzey Kore ABD’nin  başını ağrıtıyor. Yeni strateji enerji savaşlarının etkisidir bu olanlar.

Daha öncede söyledim: “2014’te konjonktür değişecek, bu böyle gitmeyecek,” diye. İktidara karşı, kraldan çok kralcı davrananlar, şimdi iyi bir tokat yediler. AKP onlara bedel ödetecek, kendisini kurtarmak için diyeti sunacak. Bu süreç, milletin görmesi açısından muradullahtadır. Türk milleti, Türk devleti ilelebed payidar kalacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın. Sadece uyanık olsun.

Muhalefet partileri de çok pasif, heyecansızlarsa, bugünlerden onlar sorumludur, diyorum. Şu günlerde nifak olmasın, ileride siyaset nasıl yapılır, öğretecek, uygulayacak yeni millici oluşum parti olduğun da anlarsınız.

Tekrar söylüyorum; Türk vatanı, Türk Devleti, Türk milleti üzerindeki şer emellerine ulaşamazlar, başaramazlar. Az kaldı. 1 Mart sembolik bir tarihtir. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry  bugünü  Türkiye’ye gelmek için boşuna seçmedi.

Bu arada AKP’de bazı istifalar sözkonusu.  Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

Bu arada (İstanbul’da değil), deprem bekleniyor, dua edelim.

Yazınının başlığının isimi; “başlıksız yazı.” İstedim ki başlığı siz koyun.

Saygı ve sevgilerimle.

 Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

 

 

 Bu haber 44,534 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Söz Konusu Güvenliğimiz

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,918 µs