En Sıcak Konular

16 Yıldız Yine Gündemi Belirliyor

21 Aralık 2012 08:47 tsi
16 Yıldız Yine Gündemi Belirliyor Oktan Keleş'in yazdığı makale ulusal gazetelerde yer aldı.

16 YILDIZ'IN HABERİ ULUSAL GAZETELERDESözde kıyamet senaryosuyla kutsal gördükleri bölgeye çöreklenecekler...
Şirince! senaryo

Mayaların sözde kıyamet takvimine göre bütün dünyanın ustalıkla dikkatlerinin çekildiği Şirince ile ilgili olarak şok bir özerklik talebi ortaya çıktı. Buna göre, Vatikan adına Roma Kilisesi, Meryem Ana'nın evi burada diyerek, Hıristiyan aleminin inanç merkezi olarak Şirince'nin de dahil olduğu Selçuk ve çevresi için son Osmanlı padişahından dini özerklik istediği ortaya çıktı.

  

Çirkincey'di şirince oldu

Önceki ismi Çirkince olan ve bugün Maya takvimi kaynak gösterilerek sözde kıyamet senaryolarının merkezinde yer alan Şirince, bağlı bulunduğu Selçuk ilçesi gibi Hıristiyanlarca kutsal sayılan bir mekana dönüştürülmeye çalışılıyor. Artemis Tapınağı, Antik Efes Kenti, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, Yedi Uyuyanlar Mağarası ve Manastırı, Oktagon Anıtı ve Mezarı gibi birçok mitolojik ve Hıristiyanlar için önem atfedilen mekan, eski ismi Çirkince olan Şirince gibi Selçuk ilçesi sınırları içinde yer alıyor. Özellikle de Vatikan'ın kutsal kabul ettiği Meryem Ana Evi ve Kilisesi, yıllık 1 milyona yaklaşan ziyaretçisi ile Hıristiyanların dünyadaki önemli hac mekanlarından birisi olarak biliniyor.

Mayaların takviminden yola çıkarılarak oluşturulan sözde kehanete göre dünyanın sonu 21 Aralık 2012'de doluyor. Yani bugün kıyamet kopuyormuş! Yalnız dünyada iki ilçede kıyamet etkili olmayacakmış. Nasıl kıyametse Fransa'nın İspanya sınırına yakın Bugarach kasabası ile İzmir'in, Selçuk ilçesine bağlı Şirince beldesi müstesna. Burada olanlar kurtulacak. Medyanın ve onu yönlendiren güçlü lobilerin etkisinde kalanlar, bu safsatalara inanarak Şirince'ye akın ediyor. Hristiyan aleminden Şirince'ye gelenler var. Türkiye'nin merkez medyası da bu algıyı güçlü tutmak adına elinden geleni yapıyor.

Ancak Milli Gazete'nin "Neden dünyada bu kadar ülke varken tüm dünya Hristiyanlarının Hac Merkezi olarak kutsiyet atfettikleri Selçuk ilçesi ve Şirince beldesi"  yönündeki araştırması Şirince'deki Maya oyununun arkasındaki tarihi şok gerçekleri ortaya çıkardı. Bu yönüyle Selçuk, Hristiyan Batı dünyası açısından çok büyük öneme sahip. Dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Artemis tapınağı, Antik Efes Kenti, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve mezarı, Oktagon anıtı ve mezarı gibi bütün önemli sembollerin tamamı Selçuk ve bu bölgede bulunuyor.

Mayaların Hıristinyanlıkla ne ilgisi var?

Hristiyan dünyası için Selçuk ve Şirince'nin bu tarihi önemi, kıyamet kehaneti bahane edilerek dünya Hristiyanlarının buluşma yeri yapılıyor.

Hristiyan Batı dünyası ve Hristiyanlık inancını Mesih ve Kabalist öğreti doğrultusunda yorumlayan Yahudi tarihi gelenekleri ise ele geçirilmek istenen bir bölgeye önce inanç adına kutsiyet atfetmek oluyor. Arkasından o bölge ile dönüşüm ve el değiştirme çalışmaları geliyor.

Vatikan Osmanlı'dan özerklik istemiş
Vatikan'ın çok büyük ilgi duyduğu Şirince'nin de dahil olduğu Selçuk ve çevresine, "Meryem Ana'nın Evi burada" denilerek tüm dünya kamuoyu ve Hıristiyanlık âleminin dikkati toplanıyor.

Milli Gazete'nin bölge ile ilgili ulaştığı detay bilgi ise Yahudilerin, Sultan Abdulhamit Han'dan Kudüs'te dini ibadetleri için bir kanton bölge istemelerini hatırlatıyor. Buna göre, I. Dünya Savaşından önce Roma Kilisesi, Hıristiyan âleminin bir inanç merkezi olarak Şirince'nin de dahil olduğu bölge için Son Osmanlı Padişah'ından özerklik istemiş. Yahudiler de, Kudüs için aynı talepler de bulunduklarını Türk kamuoyu yakından biliyor. Yine aynı dönemlerde Ortodoks Hristiyanların da, İstanbul'daki Fener Rum Patrikhanesi'ne "ekümeniklik" adı altındaki özerklik isteklerinden hiç vazgeçmedikleri de biliniyor.

Gidiş-dönüş kıyamet havayolları!

Hıristiyan alemi için tarihi önemi bulunan Şirince'ye, sözde kıyametten kurtulmak için, şu ana kadar binin üzerinde insanın yurtdışından geldiği bildiriliyor. Ancak, giriş yapan turistlerin acenteden aldığı bütün biletler gidiş-dönüş bileti. Akıllara takılan soru ise şu: Kıyamet kopacağına inandığı için bulunduğu ülkelerden Şirince'ye gelen bir insan neden gidiş-dönüş bileti alır?

Kıyametten sonra, döneceği bölgeler yok olmayacak mı?

Yapılan safsata propagandalarda, 21 Aralık günü Kıyametin kopması üzerine Hz.İsa, Şirince'ye inecek. Peki, 21 Aralık kehaneti Mayaların bir takvimi ise, Mayaların Hristiyanlıkla ne ilgisi var? Neden Selçuk ve Şirince?

Şirince ile ilgili yapılan iddialara göre, 21 Aralık gecesi saat 24:00'da, beldede toplanan herkes, orada bulunan iki kiliseye gelerek dua edecekler.

Yazar Oktan Keleş: Konu Yahudilik ve Hıristiyanlıkla ilgili

Konu ile ilgili araştırmaları bulunan Yazar Oktan Keleş de yaptığı açıklamada önemli bazı detaylara dikkat çekti: " Bu bölgenin özelliği bütün dünya kültürlerinin, inanışlarının ortak arkeolojik bulgularıyla dolu olması. Acaba, bütün bu büyük organizasyonla tüm dünyanın gözü bu bölgeye mi çekilmiş oluyor?

-İngiltere eski savunma bakanı neden sık sık buraya gelmektedir? Maksat nedir?

-Şirince'ye neden Medusa heykeli yapıldı? Kayaya oyularak yapılan bu heykelin yanında da ayin yapılacak mı? "Esas amacın Selçuk ve Şirince bölgesinin Hıristiyanlar için toplanma yeri yapılmak istendiğini belirten Yazar Keleş, "Kıyameti Allah'tan başka hiç kimse bilemez. Olacak olan şu: 22 Aralıkta dünyanın dört yanından gelenler geldikleri ülkelerine geri döneceklerdir. Ancak bir fark var. Üzerlerine yüklenen misyonu başarı ile yerine getirmiş olarak. Şöyle diyeceklerdir: 'Kıyamet kopmadı ama bakın ne güzel; tüm insanlık istenildiği zaman küçücük bir beldede bir araya gelebiliyormuş. O zaman bunu geleneksel hale getirelim. 21 Aralığı toplanma günü haline getirelim' dedi.

Yazar Oktan Keleş; Şirince üzerine başlatılan uluslararası organizasyonun Yahudilikle ilgisine de vurgu yaparak, Meryem Ana Evi'ndeki Katoliklik inancının aslında bir Yahudi-Hıristiyanlık mezhebi olduğunu söyledi. Keleş, şöyle konuştu: "Bu mezhebe göre Hazret- i İsa Yahudi'dir ve tüm metinler de aslında Tevrat metinleri olarak kabul edilir. Bu mezhebin bir öğretisi de Kabalatik öğretilerdir. Dolayısı ile özünde tam bir Yahudilik yatmaktadır. Yahudilikten söz edersek tabii ki işin içine İsrail girer. Ve tabii ki de Siyonizm"

http://www.milligazete.com.tr/haber/sirince-senaryo-258878.htm

http://www.aktifhaber.com/sirincede-ozerklik-kiyameti-mi-707877h.htm

http://www.timeturk.com/tr/2012/12/21/sirince-de-oynanan-sevimsiz-tiyatro.html

http://www.haber365.com/Haber/Vatikanin_Sinsi_Sirince_Plani/

http://www.internethaber.com/vatikanin-sinsi-sirince-plani--487236h.htm

http://www.karamaninsesi.com/gundem/milli-gazete-sirince-plani-ni-ortaya-cikardi-h7205.html

http://www.tv5haber.com/7858_Vatikan-in-Sinsi-Sirince-Plani!.html

http://www.turkmemur.net/haber-350irince-Senaryosunda-304lgin231-Detay-139655/

http://www.genchaber42.com/haber/624/oktan-keles-21-aralikta-sirincede-planlanan-oyunu-anlatiyor.html

http://habervakti.com/?page=news_details&id=81604Bu haber 9,252 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,178 µs