En Sıcak Konular

Dr. Hamdi Cenk Düzgit

Köşe Yazarı
Dr. Hamdi Cenk Düzgit
11 Nisan 2021

Atasagun'daki Eski Yazılar Hakkında - Ankebut - An'ı Tutuşturan Bilgi...Kulbak Atam'a , OkYay Kağanım'a ve Tüm Gök Atalar'a selam olsun!

Türk Çağı başladı,Türk Kam bilgileri açıldı. Ne mutlu ki ,Türk Oğuz Kağan Ata'nın kutlu Soyu burada,aramızda...İstikbalin hem göklerde hem de köklerde olduğunu idrak edecek olan nesil geldi...Gayret edip,Türklüğü hak ettiği seviyeye çıkaracağız ve Andımızı yerine getireceğiz...

Kağanım,Kam Ustam Oktan Keleş Bey'in Atasagun serisi ikinci bölümüyle yayınlandı.

https://www.onaltiyildiz.com/?haber,8416

 Müjdesini dernekte iken O'ndan almıştım, bekliyordum sabırla. Kulbak Ata çağlar ötesinden yine gelmişti ziyarete,nasiplilere nasiplerini dağıtmaya ,Türk Çağı'nın gerektirdiği bilgileri vermeye,müjdeler vermeye,dahası söylenmez... Bizlere düşen gayret gayret gayret!

Tengri yüzümüze bolsun diyerek yazıma başlıyorum,hatalar bana,doğrular sizlere aittir...

Atasagun'daki kara parşömenlerin fotoğraflarını incelerken,bazı tamgalar gözüme tanıdık geldi.Elbette burada kullanılan yazı çok kadim bir yazıydı,ehilleri belki bir elin parmaklarını geçmezdi.Ama ben yine de okumaya çalıştım,okuduğumu sandığım şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum.Ortaya çıkacak olan anlam bizi hem Atasagun'daki hem de Kuran'daki bir konuya bağlayacak.

Kadim kara parşömenin en alt satırına bakınız:

Şimdi buradaki yazıyı transkripte etmeye çalışalım yani okunacak biçimde çözümlemeye çalışalım.Bu maksatla ; Türk tamgalarını ve Enokyan alfabesini kullanacağım.Ayrıca tamga incelemesi sırasında diğer pek çok alfabeyi karşılaştırdığımı da eklemeliyim:

Tamgalar çözümlendiğinde-elbette doğru olduğunu iddia etmiyorum-ortaya çıkan cümlenin anlamı çok çarpıcıydı.

Tin iki kez değişti/Tin Ad'ı üzerine giyindi.Kutlu olan'a erdi,An'ı var edip!

Ortaya çıkan bu anlamı tefekkürlerinize bırakıyorum.Kam Ustam Oktan Keleş Bey,inşallah Atasagun serisinin devamıyla bizlere doğruları gösterecektir.

Ne demiştim? Ortaya çıkan anlam bizi Atasagun'da bir kareye taşıyacak ve Kuran'da da bu konuya ait bir açıklama olacak.Şimdi oraya geldik...

Özetle ; diğer varlıklar ve soylar ,insan ataların yol açtığı savaşlardan bıkıp usanmıştı.Büyük Konsey'den çıkan kararla, bambaşka bir evren hapishanesine kapatılmalarına karar verildi.

12 Ata bu hapishaneyi oluşturdular. Fussilet suresi 11'de anlatıldığı gibi "isteyerek veya istemeyerek gelin"denildi. 11 Ata bu yapıya İZ bıraktı.12.Ata'nın izi hala aranıyor,Higgs bozonu adı altında.

Zaman örümceği Ankebutla ağlarını örmüştü insanlığın üzerine...Hemen Kuran'a bakmalıyız.Ankebut suresi 41.ayete bakalım:

Meselullezînettehazû min dûnillâhi evliyâe ke meselil ankebût, ittehazet beytâ ve inne evhenel buyûti le beytul ankebût, lev kânû ya’lemûn.

Allah´tan başka dostlar edinenlerin durumu, örümceğin durumu gibidir. Örümcek bir yuva edinir; halbuki yuvaların en çürüğü şüphesiz örümcek yuvasıdır. Keşke bilselerdi!

Bu ayette özetle ; Allah'tan başka dostlar edinenlerin durumunun çok kötü olduğu anlatılıyor.Onların evinin,örümceğin evi gibi zayıf olduğu anlatılıyor.Yani,tefekkür ederek Atasagun'a dönersek ,Tengri bilgisini savaş çıkarmak için kullanan Ataların sonu,evren hapishanesine atılmak olmuş! Zaman örümceği Ankebut ile, insanların üzerine ağlar örülmüş!

Öyleyse,bu ayette sözü geçen ankebut kelimesine çok yakından bakmalıyız!

Arapça sözcük ,Aramice/Süryanice ˁakkabītā עכּ'יתא  "örümcek" sözcüğü ile eş kökenlidir. Bu sözcük Aramice/Süryanice ˁkb kökünden gelen ˁīk"b עִיכֵּ'  "tutmak, durdurmak" sözcüğünden türetilmiştir. Aramice,Arapça ve başka dillerde okunduğunda Ene İkeb Ut olarak Kendini tutan,durduran anlamı çıkıyor.

Yani Ankebut kelimesi zaten Arapça değil! Hemen kelimenin köküne inelim.

Yukarıda bu kelimenin aramice,süryanice okunuşu üzerine açıklama yapmıştık.Aşağıda ise Türkçe olarak bu kelimeyi okumaya çalışacağız:

Yaptığım Tamga çalışmasında Ankebut kelimesini Türkçe okumaya gayret ettim.Türkçe okuduğumuzda, direk olarak konumuzla ilgili olan "AN'ın iki evinin Ateşi/Bilgisi-AN'ı tutuşturan Ateş/Bilgi" anlamı ortaya çıktı! ZAMANI TUTUŞTURAN/HAREKET ETTİREN BİLGİ!

ULU ve yetkili Atalar ; insanlığı bu evren hapishanesine kapattıktan sonra AN'a erişmeyi güçleştiren bir AĞ ile üzerimizi örtmüş olmalılar. İnsanlık burada ,kendisine yazıldığını düşündüğü zaman algısıyla oyalana dursun, Hakikat; ilk yaratılış olan OKOZ'dan buraya gönderilen gönüllü Ötükenliler tarafından gösteriliyor! Selam Olsun Onlara!

Atasagun'da tefekkür edilecek daha nice bilgi var. Elbette ; nasiple zamanla bunları öğreneceğiz inşallah. Ancak Kulbak Bilge'nin bir seslenişi var ki bizlere,çoook manidar!

"Öyleyse,maddeyi ikna gücü kullanılmalı! Madde dediğini inandırırsan,soğuk sıcak bir çok etki kalkar! İşe koyulma zamanı..."-Kulbak Bilge-Oktan Keleş-Atasagun 2

"Maddeden enerji elde edildi,ancak enerjiden madde elde edilemedi.Madde oluşunca zaman başlıyorsa,madde oluşmadan öncesi aşama nedir? Madde olmayan evren var mı?"-Atasagun 2

Sayın okurlar; maddeyi ikna gücü kullanılmalı cümlesi ,çağlar öncesinden bu An'a gelen bir emirdir! Yeni bir çağın başlaması gerektiğinin bir müjdesidir! Şerliler,12.parçayı arayıp,güce kavuşmayı uma dursun,Türklere görev tipi emir çoktan gelmiştir. Oğuz Kağan Atam'ın Kutlu Soyu Oktan Keleş Bey inşallah,Hakikati bizler için açacak,insanlığın Umudu olacaktır.

İnşallah,her AN O Kutlu Soya layık bir şekilde,gayret gösterip,yılmadan yorulmadan çalışmayı,görev görmeyi Tengri tüm Ötükenlilere nasip etsin.

Film şimdi başladı...

Pars Göktay 

 https://www.onaltiyildiz.com/?haber,8433/atasagun-daki-eski-yazilar-hakkinda---ankebut---an-i-tutusturan-bilgiBu yazı 1,634 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 29 Aralık 2022 Adguk Perspektifinden Kiramen Katibin - Ki Ram Yazıcıları - Tanrının Kod Yazıcıları
  • 13 Ekim 2022 ADGUK-TANRININ GÖZÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİM-TANRININ YAZILIMI
  • 4 Ağustos 2022 Maddeyi İkna Gücü 2.Bölüm - Tengri Kulı Bitidim - Kulbak Ata'nın Sırrı - Tengri Kodunun Dili
  • 26 Ocak 2022 Adguk'a Göre Madde-Atomaltı Parçacıklar - Maddeyi İkna Gücü
  • 12 Ocak 2022 ADGUK Hakkında-1
  • 5 Aralık 2021 Eski Dünya Tasviri - Kuran'da Dune - Dünya İlişkisi
  • 2 Temmuz 2021 Temur Zebur İlişkisi - Demirin Sırrı - Sırlı Maden
  • 6 Mayıs 2021 Madde Nedir - Temel Kuvvetler - 4 Ana Unsur - Oz Çarkı ile Madde/Enerji İlişkisi...
  • 11 Nisan 2021 Atasagun'daki Eski Yazılar Hakkında - Ankebut - An'ı Tutuşturan Bilgi...
  • 21 Şubat 2021 Hitit - Kadeş - Nazi Adları Üzerine Tefekkür / Uzay Büyücülerinin Sakladığı Sır
  • 12 Ocak 2021 Kambala 8'deki İsimlerin Sırrı - İbrahim'in Milletine Uyun!
  • 25 Aralık 2020 Robotlar/Od Börü-Druid-Tepegöz-Kiklop-Sibernetik Konuları Üzerine
  • 13 Aralık 2020 Anunnaki-An'ın Kanı/Anak'ın Kanı
  • 8 Kasım 2020 Türk Yazıtlarında Cibril-Ülgen Adı Ve Psychike(Psişik) Kelimeleri İle Çiy Enerjisi Bağlantısı
  • 28 Eylül 2020 Altın Elbiseli Adam Yazıtı Okuması - Elbise - Altın Post Efsanesi
  • 8 Eylül 2020 Kuyuların Sırrı- Ress ve Araf Halkı- Asa Yazılımı...
  • 16 Ağustos 2020 Tengrinin Yazılımının Koruyucuları Kamlar ve Burkan
  • 14 Temmuz 2020 Dünya Tarihinden Silinmeye Çalışılan Türk Yer ve Boy Adları
  • 28 Haziran 2020 Yerlig Han-Dabbe-Ant Frekansı
  • 19 Haziran 2020 Kafesteki Cenin- Ant Geni

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  39,109 µs