En Sıcak Konular

Tarık C.

Köşe Yazarı
Tarık C.
28 Eylül 2009

“Bir Meczuba Sorular” ve Mümin Harikalar Diyarında “Bir Meczubun Rüyası” serisinin benim hayatımda çok önemli bir yeri var. Kitaplarda geçen hadiselerin doğruluğuna inanıyorum. İçindeki şahısların da halen yaşadıkları kanaati mevcut bende... Dolayısı ile her satırını dikkatle ve birçok kez okuduğumu söyleyebilirim. Yazarın kendisi (Oktan Keleş) ile tanışmak da hayatımın en mühim hadiselerindendir. Bakalım bu düşünsel ve manevî maceram ne kadar devam edecek? Rabbimden, rızasına muvafık bir şekilde uzun olmasını temenni ediyorum. Manevî adrenalin tetikleyici bu yazara da çok teşekkür ederim.


 


Hakikat aşkımı, ilim ve araştırma aşkımı alevlendirip Zatî aşkına ulaştırması ve o Burak vesilesi ile de Zat-ı baht-ı ehadiyyet'e ulaşabilmek; O'nun (cellecelaluhu) bekası ile beka bulabilmek, çok müminler gibi benim de gaye-i hayalim. O dilerse iğnenin deliğini büyütmeden, deveyi de küçültmeden, deveyi iğnenin deliğinden geçirir. Şahsi akidem budur. Ahir zaman Müslümanlarından biri olarak çamurlar içerisinde de bulunsam, buna ümidim çok kuvvetlidir. Bütün kardeşlerim için de aynı kanaati paylaşıyorum. Yeter ki kimden istendiğinin farkında olunsun. Rabbimden yine Kendisini istiyorum. Padişah kapısında ekmek dilenilmez ki…

Evet; hayatımda kabz halleri beni kuşatmışken bu eserler ve yazarı ile tanışmak nasip oldu. Nasip edene hamd olsun. Dedim ya, Allah var problem yok. (Allah'ın selamı bu güzel sözü kendisinden duyduğum Nimetullah hoca'nın; sahabe misal İ'lây-ı Kelimetullah aşığı bu nurdan adamın üzerine olsun.) Allah'ın imkanları kulun imkanları gibi değil. Bu eserlerin vesile olduğu iştiyak bana bu sözleri ifade ettiriyor zannediyorum. İnşallah haddimi aşmamış, riyakarlığa girmemişimdir.


  


Sorularım da var bu kitaplar ile alakalı. Bunların cevaplarının bir kısmını kendi araştırma ve tefekkürlerimle buldum çok şükür. Bir kısmını Oktan Abi'nin kendisine sorma fırsatım oldu. Buna rağmen sorularım bitmedi. Yüzleri aşkın desem mübalağa olmaz zannediyorum. Hani bir kelam-ı kibar vardır “Merak ilmin hocasıdır.” diye… Bediüzzaman Hazretleri'nin kitabında görmüştüm. (Hazret-i Ali (kv)'nin de bu mealde bir incisi olabilir.) Merakım beni yepyeni sorularla tanıştırdı. Her bir yeni soru, yaşama azmimi ve hakikat aşkımı daha bir coşturuyor. (Aklın aşkı olan merak'ı bana lütfeden Zat'a ilmi sayısınca teşekkür ederim.) Oscar Wilde'ın dediği gibi, soruma karşılık bulduğum her bir cevap karşıma yepyeni 10 soru daha çıkartıyor. "Ey sâkî aşkın od'una yandıkça yandım bir su ver!", "Parmağım aşkın balına bandıkça bandım bir su ver!" dediği gibi Gedâî'nin ve "Yandıkça gelişen tılsımlı kütük" dediği gibi "Çile" şairinin, bitmesini istemediğim bir mübarek macera yaşıyorum. Bu macera içerisindeki sorularımın bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum. Bunların bir kısmının cevabını biliyorum; bir kısmı ise sabra emanet, bekliyorum. Paylaşacağım sadece sorular olacak. Cevaplar ise; bazıları Oktan Bey'in kitaplarında mündemiç, bazıları ise Oktan Bey'in kendisinde… Yazı hayatım ne kadar vefa eder bilmiyorum ama, devam ettiğim sürece sorularım da devam edecek inşallah. Arzum sizin de sorularınızla bu yangına bizzat yardım etmeniz. Bu sorularınızın bazılarını da bu köşede diğer okuyucuların istifadesine takdim etmek isterim. Sorularınızı siteye yollarsanız bana ulaşacaktır. Birkaç soru ile başlamak istiyorum:1) Kitapta bahsi geçen İlhami Abi kimdir? Okuyanların arasında konuşulduğu gibi Hızır aleyhisselam mıdır yoksa Makam-ı Hızır'da bulunan bir veli midir?

2) Kitabın kahramanı Adem kimdir? Oktan Keleş'in kendisi midir? Adem evli midir? Ne iş yapar? Çevresinde kimler vardır?

3) İlhami Abi'nin gerçek ismi nedir? Eğer İlhami Abi Hazret-i Hızır ise gerçek ismi (Malumunuz, Hızır sadece bir lakaptır. O mübarek zatın has ismi değildir.) nedir?

4) Adem "Bir Meczubun Rüyası"nda geçen aşk bineğine binebildi mi?

5) Kitaplarda geçen çağımızın iki mühim hastalığının tedavisi ile alakalı bilim adamları  yada başka müesseseler sizinle (Oktan Keleş ile) irtibata geçtiler mi?

6) Üçüncü kitapta (Melekler Ağlarken) geçen 9'lardan dünya kamuoyunda tanınlar var mı?

7) Yerebatan Sarnıcı'nda olan (Melâmi Savaşları) şeytanî ritüel, kitaplarınızın yayınlanması ve röportajlarınızdan sonra tekrar meydana geldi mi?

8) Bu olaydan (Yerebatan Sarnıcı olayı) devletimizin haberi var mı?

9) "Melekler Ağlarken" kitabında, metafizik bir alemde geçen olay ne kadar bir süreyi kapsıyor? Yani o alemdeki olayların yansımalarını hâlen yaşıyor muyuz yoksa kağıdın zirveye konma hadisesinin bu dünyadaki yansıması çoktan olup bitti mi?

10) "Melekler Ağlarken" kitabında Şeytanîler İlhami Abi için bir yerde "Yeşil Adam" derken başka bir yerde "Beyaz Adam" diyorlar? Bunlar ne demek? Neden iki ayrı isim kullanıyorlar?

11) Yine aynı kitapta tanımış olduğumuz "W" denilen cin "Büyük Kara Kuyu"dan çıkarken büyük ve şeffaf bir yılan şeklinde çıkıyor. Bu varlığın yılan şeklinde olması ile, daha çok Hıristiyan mitolojisinde gördüğümüz yılan (serpent) ve Uzakdoğu mitolojisinde gördüğümüz ejderha arasında bir ilişki var mı?

12) Cenk'e verilen maddi bir saatin ne gibi bir önemi var ki geleceği vaat edilen bir savaşta tekrar lazım olacak?

Evet… Benden tadımlık birkaç soru… Bakalım yangını büyütebilecek miyiz beraber? Allah'ın selamı hepinizin üzerine olsun.    

Tarık C.

 tarkci@gmail.com

 Bu yazı 6,720 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 28 Ekim 2018 2 Aralık 2014 Olayı
  • 20 Temmuz 2017 Ordan Burdan-15
  • 28 Haziran 2017 Ordan Burdan-14
  • 20 Haziran 2017 Ordan Burdan-13
  • 10 Mayıs 2017 Ordan Burdan-12
  • 22 Nisan 2017 Ordan Burdan-11
  • 21 Mart 2017 Ordan Burdan-10
  • 5 Mart 2017 Ordan Burdan-9
  • 8 Şubat 2017 Ordan Burdan-8
  • 25 Ocak 2017 Ordan Burdan-7
  • 28 Aralık 2016 Ordan Burdan-6
  • 25 Kasım 2016 Ordan Burdan-5
  • 28 Aralık 2015 Ordan Burdan-4
  • 5 Kasım 2015 Ordan Burdan-3
  • 5 Kasım 2015 Ordan Burdan-2
  • 10 Mart 2015 ORDAN BURDAN-1
  • 26 Kasım 2014 Surete Aldanmak
  • 14 Kasım 2014 Kalperenler
  • 1 Ekim 2014 Yol
  • 21 Ağustos 2014 Oxford’a “HAYIR!” Diyorum!

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,049 µs