En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
12 Ağustos 2008

Elektrikli Sandelyenin Sırrıİdam cezası bir ölüm cezasıdır; fakat aslında bilindiği gibi sadece bir ölüm cezası değil, aynı zamanda felsefesi olan ve mesaj taşıyan bir seremonidir. Konunun daha iyi anlaşılması için kısaca birkaç ölüm cezasına göz atalım:

Canlı canlı deri yüzmek, kafatasını mengeneyle parçalamak, kazıklara oturtmak, yüksek uçurumdan kayalara itmek, orta çağdaki gibi diri diri yakmak, boğma teliyle boğmak, suda boğmak, kaynar kazanda haşlamak, kurşuna dikmek vs,vs... Bütün bunlar aslında bir ölüm cezasıdır. Bazıları işkence ile intikam hırsıyla bir kralın veya halkın veya bir başkasının verdiği, bazı duygularını da tatmin eden şekillerle uygulanmasıdır ki Roma'da aslanlara canlı canlı atılarak ölüm cezası alanlar izleyenlere büyük korku ve haz verirdi. İşin psikolojik ve sosyolojik kısmı bir yana. Fakat idam farklı bir kavramdır. Felsefesi ve mesajı vardır.

Örnek: Asılarak İdam:

Yağlı ilmek boğaza geçirilir. Birkaç basamak ile yüksek bir nesneye çıkarılır. Bu sandalye olabilir. Ayağını yerden kesecek kadar. Bir tekme atılır ve kişi sallanır.(sallanma tabiri) Bu idamın felsefesinde ip tıpkı bir köleye ve köpeğe takıldığı gibi boyna takılır. Mesaj şudur: "Sen işlediğin suçla şeytanın bir kölesisin. Bunu boynuna takıyor ve hayatına son veriyoruz."

Ayakla tekme ise işlediği suçtan ve günahtan dolayı hakir görmeyi simgeler.

Giyotin:

Fransız uygulaması. Kurulu düzenekten, yukarıdan kalın, ağır bir bıçak hızla aşağıda sıkıştırılan kafaya düşer ve keser.

Felsefe ve mesajı şudur: "Bu kafanı İlahî güç yukarıdan kesmiştir." Adalet yukarıdan inmiştir. (İlahî)

Kılıçla Kafa Uçurmak:

Bu idam şekli de şu mesajı verir: "İlahî adaletin temsilcisi ellerle kafan uçurulmuştur." Eller Hakkın elleridir simgesel olarak.

Şimdi gelelim hiçbir idam şekline benzemeyen yüzyılımızın idam şekli, teknolojik idam, elektrikli sandalyeye oturtulmaya: ABD'de uygulanan bu idam şekli nasıl icat edilmiştir? ABD Pensilvanya masonlar merkezi baş masonu McCain İsaac (Makkeyn Ayzek) 1941'de gizli, yeminli bir belge açıyor.

Zira belgenin kendi ritüellerine göre açılma vakti gelmiştir. Belgede kısaca şunlar yazılıdır: "Efendimiz baş Şeytani Dokuzlar meclisinde talimat uyarınca Benjamin Franklin'nin vasiyetidir. (Bu vasiyet bilinen anlamda değil, sır vasiyetlerden biridir.)

Elektrik bilimi ilerletilecek ve emanet edilen üstada gelişmeler doğrultusunda Şeytanî Efendimizin emri olan şu faaliyet gerçekleştirilecektir."

(Belge tarihi 1785 daha sonra ne zaman eklendiyse 1901 ve 1921 tarihleri de mevcuttur.) Kısaca belgedeki emir, talimat şudur: "Her türlü kötülüğü yapan insanlar şeytanın tahtında taç giyecek ve seçilen bu insanlar kutsanacak. Şeytanın ruhuna, ordusuna katılacaklardır. Bu bir törendir. Taç giyme töreni olacaktır. Tahta çıkıp ruhlarını efendilerine, şeytana vereceklerdir. Zira bu tahta oturma sebepleri, işledikleri suç ve günah neyse ruhlarını bunları kahramanca işleyerek şeytana ruhlarını satmalarındandır." Buraya kadar olan bilgilerin ikinci bölümünde şöyle devam ediliyor:

"Bir idam şekli olacak ki daha öncekilerine benzemeyecek.

Bir taht olacak. (Elektrikli sandalye) Oturtulacak. Kafasına taç takılacak. Bir törenle tahta oturtulanların kulağına kendileriyle ilgili sır söylenecektir." 


Bu uygulama Mısır Firavun'u KHA'nın uygulamasıdır. Kendisine ağıtla bağlı ruhları kendi özel sandalyesine oturtup, kollarını bağlayıp, törenle başına taç takıp idam ediyordu. Firavun KHA Döneminin en büyük rütbeli Şeytanîsidir. Elektrikli sandalye Kabala'da KHA'nın sandalyesiyle günümüzde kodlanmış, sembolize edilmiştir. KHA'nın mezarından çıkan bu sandalye Torino müzesinde sanki bugün yapılmış gibi sergilenmektedir. Kabala'da bu sandalye hakkında şöyle gizli kodlanmış bilgi vardır: Özel kişilerin ölüm cezası bu sandalyeye oturtularak; ama önce ikramlar verilerek yapılırdı.


Tom Hanks'in başrolünde oynadığı Yeşil Yol filmini seyredenler hatırlar. Bir idamlık provalarla defalarca idamdan önce sandalyeye götürülüp tatbikat yaptırılıyor.
(Tören provası)Taç denen de sandalyede kafaya miğferi andıran metal bir başlık takılıyor. Kollar sandalyenin (tahtın) iki kenarına tıpkı bir kral edasında bağlanıyor. (Bir tahta bir kral nasıl oturtuluyorsa öyle oturtuluyor.)

İdamı izlemeye gelen davetliler tarafından seyredilerek, elektrik verilerek (Elektrik enerjisini şeytanın şimşeği sayıyorlar.) Törenle infaz gerçekleştirilip şeytana kavuşturuluyor. Tabii ki bu sır, bu idam şeklini planlayanlarca bilinir. Diğerleri bunu bir idam cezası olarak görür. Yani aslında idam olarak bilinen bu uygulama ''Şeytani töreni''dir. Yeryüzünde aşağılıkça şeytanı sevindirecek bir günah, suç işleyip ölüm cezasına çarptırılanlar bu sandalyeye (tahta); yani şeytanın tahtına oturtularak törenle "şeytan ordusuna" kavuşturulur. Her idam edilenin ismi Şeytanîlerce kutsanır ve kayıtlarına alınır. Tabii ki bu onların sapık inançları ritüellerindendir.

Bir not: Yeşil Yol filmindeki elektrikli sandalyeye takılan adi "Yaşlı Kıvılcım"dır. Benjamin Franklin de uçurtmayla kıvılcımlar meydana getirip paratoner çalışmalarını yapan masondur. Masonların Franklin'e verdikleri isim de "Yaşlı Kıvılcım"dır.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

 

Not: Bu yazı, 12 Ağustos 2008 tarihinde Netpano sitesinde yayınlanmıştır.Bu yazı 10,392 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 21 Temmuz 2020 Kambaba-1
  • 4 Temmuz 2020 Göbeklitepe Kam Mimarisi
  • 29 Haziran 2020 Portrenin Sırrı
  • 25 Haziran 2020 Kambala-6: Dabbe
  • 17 Haziran 2020 Nerden Nereye...
  • 15 Haziran 2020 Kambala-5 Kafesteki Cenin
  • 28 Mayıs 2020 Gök Taşı mı NASA?
  • 21 Mayıs 2020 Kambaladan Selamlar-4
  • 7 Mayıs 2020 Kambaladan Selamlar-3
  • 29 Nisan 2020 Pentagon UFO İstanbul
  • 17 Nisan 2020 Kambaladan Selamlar-2
  • 10 Nisan 2020 Kambaladan Selamlar
  • 31 Mart 2020 Koronorgan Kulağı
  • 27 Mart 2020 Kutsal Korona Aşısı, Aziz Korona mı? İnsanlığın Yeni Tanrısı mı?
  • 22 Mart 2020 Hz. Corana (ra) Açıklaması- Video-
  • 15 Mart 2020 Hz. Corona (r.a)
  • 11 Mart 2020 Virüsten Yağ Çıkarmak
  • 13 Şubat 2020 Şeytanın Ölçüsü: Işık Hızı Muamması
  • 30 Ocak 2020 Korkmayın, TÜRK Var!
  • 12 Kasım 2019 KUR'AN'DA TÜRK İSİMLERİ

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,365 µs