En Sıcak Konular

Tarık C.

Köşe Yazarı
Tarık C.
11 Mart 2009

LOST,FRİNGE,HEROES ve OKTAN KELEŞLOST,FRİNGE,HEROES ve OKTAN KELEŞ

 

Oktan Keleş'i yıllardır takip ediyorum.Aynı zamanda "Lost", "Fringe" ve "Heroes" izleyicisiyim. Lost, Heroes ve Fringe ile alakalı pek çok şeyi Oktan Bey'in kitaplarını okudukça fark ediyorum. Hatta bazılarını Oktan Bey o bölümler çıkmadan önce bahsetmiş. Ehl-i keşif dediğimiz kalb gözü açık, bir büyüğe, ismini vererek j.j. Abrams'ı sormuştum. Bu kişi Lost ve Fringe adlı dizilerin beyni. O büyük zat, bu kişinin şeytanîlere çok yakın bir insan olduğunu ve deşifreler yaptığını söylemişti. Hatta daha sonra yapacakları projelerden de bahsetti. Soruyu sorduğum zat, çok yaşlı ve böyle dizileri seyretmeyen ve haberdar olmayan bir zattı. Oktan Keleş'in bu konudaki yazıları takip ettikçe daha çok şeyin farkına vardım. Bu konuda internette daha önce yayınlanmış bir yazıyı da ekleyerek bitireyim. Ama şunu söyleyeyim: SEVGİLİ LOST SEVERLER! BLACK SMOKE (KARA DUMAN) NEDİR MERAK EDENLER. ADADA YAPILAN DENEYLERİ MERAK EDENLER! BEYNİ YIKANAN ÇOCUĞU (3.SEZON) MERAK EDENLER! OKTAN KELEŞ'İN "MELAMİ SAVAŞLARI" VE "MELEKLER AĞLARKEN" KİTAPLARINI NE OLUR BİR DE BU GÖZLE OKUYUN!

 *

Daha önceki yazım:

Bir kaç senedir Amerika'da ve Amerika kaynaklı olmak üzere dünyada, bir dizi furyasıdır gidiyor. Türk dizilerini kastetmiyorum. İnternetin de yardımı ile sanal bir kardeşlik, sahte bir beraberlik var. Ama tamamen hayali ve içi boş. Bunlar tam da "yeni dünya düzencilerinin" istediği şeyler. Firavunun sihirbazlarının halkı uyuttuğu gibi modern zaman büyücüleri de globalleşme adı altında bizleri evlerimize kapatıp, gerçek hayattan izole ediyorlar ve Amerikan dizileri ile sanal bir alemde milyarlarca insanla beraber uyuyoruz. Sinema ve Hollywood yapımları değil, şu anki yeni silah : Diziler! Artık hepimizin, özellikle büyük şehir gençliğinin dilinde "sen kaçıncı sezondasın?" " 12.Bölümün alt yazıları sende var mı?" "Lost'mu, Heroes'mu yoksa Prison Break'mi?" gibi sözler…Rıfat N. Bali'nin ufuk açıcı "tarz-ı hayat'tan life style'a " kitabına yada benzerlerine şu birkaç sene için bir ekleme daha yapılmalı : "CNBC-E tarzı." Beyaz Türklerin yeni hayat tarzı. Şu anda açılan başka benzer kanallarda var. Business Channell ve Kanal 2 gibi. Bunların çok iyi niyetlerle Türkiye'de kurulup yayın yaptıklarına inanmıyorum. 20. yy. başlarında yabancı menşeli okulların bu topraklarda yaptığı kültür emperyalizmin bu çağdaki izdüşümleri olarak görüyorum bunları. Hayat tarzı ideologları da yardım ediyor ve dilimiz, bilinç altımız bunların bombardımanı altında…Bir de bazı dizilerin alt metinlerini incelediğiniz zaman dünya toplumları üzerinde nasıl bir mühendislik projesinin tatbik edildiğini daha net görebilirsiniz. Ayrıca yapımcılar, yönetmenler, senaryo yazarları ve executive producer denilen adamların kimliklerine baktığınız zaman bazı şeyler daha net gözükecektir. J.J.Abrams, Tim Kring, Jeph Loeb, Damon Lindelof gibi yahudi dâhi bir nesil var.(doğum tarihleri farklı olabilir ama aynı nesil içinde mütalaa edilmeli.) siz "24" dizisi ve neocon'lardan bahsetmişsiniz. Bence iş daha derinlerde. Ama bunu daha net anlatmak için Oktan Keleş'in  "melâmi savaşları" kitabına bakmak gerekecek. Bu işin meraklılarını o kitabı okumaya davet ediyorum. Zira neoconları dahi idare eden tarihin en şer ve en dipteki oluşumu olan "şeytaniler" in planları ile bu dizilerin muhtevası örtüşüyor. Bence okumadan erken yargıda bulunulmamalı. Özellikle sayfa 221-222 de bahsedilen yapılmakta olan çok özel bir takım deneyler ve bunların niye yapıldığı ile alakalı bu sayfalar çok çok önem taşıyor düşüncesindeyim.

 

Kitabı okumuş fakat "Lost" ve "Heroes" dizilerini seyretmemiştim.(ikisinin ekibinde ortak arkadaşlar çalışıyor ve ikisini de alt metinleri kabalatik özellikler taşıyor ki zaten bunu yalanlamıyorlar) bu sayfalarda bahsedilen deneylere o kadar çok benziyor ki. daha sonra Oktan Keleş ile yapılan bir konuşmada şu anda genç nesillerin zihinlerinin, şeytanilerin şu anda gelecek için hazırladıkları yeni dünya düzeninin kralına (deccal) hazırladıkları ve bunu medya vasıtası ile zihinlere pompalayacaklarını söylüyordu. 221- 222 inci sayfalarda hazırlanan bazı çocuklar (ki kralları bu çocuk arasından çıkacak ve diğerleri onun yardımcıları olacak)üzerinde yapılan bu deneyler nerede ise Heroes ile aynı ve bazılarıda Lost ile…"melâmi savaşları" nın zaten Hızır kaynaklı bir kitap ve deşifreler bütünü olması itibariyle zaten detaylıca incelenmesine inanıyorum ama bu yeni nesil gençlik üzerine yapılan psikolojik harekat ve diziler ayrıca incelenmeli ve yazar ile bu konuda özellikle bir röportaj yapılmalı. Misaller verdiğim ile sınırlı değil. Mesela "Heroes" da aynı "Constantin" (Keanu Reeves'in oynadığı) filminde olduğu gibi baş kötü karakterin ismi "Gabriel" yani yahudilerin düşman olduğu Hz.Cebrail'in ismi. Daha misaller verebilir.

Ek 1: Bu yazıyı yazdığım sıralarda daha Lost'un 7. bölümü (3. sezon) daha çekilmemişti. Ama bir gün bir arkadaşım bana heyecanla telefon etti ve 7.Bölümü seyredip seyretmediğimi sordu. Ben seyretmediğimi söyledim. Bu arkadaşımda Oktan Keleş beyin kitabını erken fark edenlerden. 7.Bölümü seyrederken şok oldum. Zira aynı Melami Savaşları'nda o yetiştirilen özel çocuklardan bahsedilen ve yetiştirilen (deccal adayı olarak) yer ile birebir aynı bir sahne vardı. Orada gizli bir odada telkin verilen biri vardı. Televizyonlar ile. Ve yahudi dinine ait bir takım telkinler vardı. Çok çok enteresan.dediğim gibi bu dizilerin zannedildiğinden büyük bir misyon biçilmiş.

Ek 2: Yine daha sonra Lost'un yeni bölümlerinde "Melâmi Savaşları" kitabında geçen bir konuya daha rastladım. İradeleri dışında araştırma yapmak zorunda bırakılan ve kurtarılmayı bekleyen bilim adamları meselesi. Lost'da bu rolde oynayan bir kadın var. Ve kitapta aynen bu konu geçiyor.   

Tarık C.

tarkci@gmail.comBu yazı 12,396 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 28 Ekim 2018 2 Aralık 2014 Olayı
  • 20 Temmuz 2017 Ordan Burdan-15
  • 28 Haziran 2017 Ordan Burdan-14
  • 20 Haziran 2017 Ordan Burdan-13
  • 10 Mayıs 2017 Ordan Burdan-12
  • 22 Nisan 2017 Ordan Burdan-11
  • 21 Mart 2017 Ordan Burdan-10
  • 5 Mart 2017 Ordan Burdan-9
  • 8 Şubat 2017 Ordan Burdan-8
  • 25 Ocak 2017 Ordan Burdan-7
  • 28 Aralık 2016 Ordan Burdan-6
  • 25 Kasım 2016 Ordan Burdan-5
  • 28 Aralık 2015 Ordan Burdan-4
  • 5 Kasım 2015 Ordan Burdan-3
  • 5 Kasım 2015 Ordan Burdan-2
  • 10 Mart 2015 ORDAN BURDAN-1
  • 26 Kasım 2014 Surete Aldanmak
  • 14 Kasım 2014 Kalperenler
  • 1 Ekim 2014 Yol
  • 21 Ağustos 2014 Oxford’a “HAYIR!” Diyorum!

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  11,169 µs