En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
18 Mart 2011

Yahudi'den Yahudi'ye DestekŞalom Gazetesi'nin başlığı şöyleydi: "David Cameron’dan İsrail’e büyük destek."

Devamında ise haber şu şekilde yer alıyordu:


"İngiltere Başbakanı David Cameron İsrail’e olan inancının sarsılmaz olduğunu dile getirdi. Cameron, geceye katılan 1100 katılımcıya İngiltere ile İsrail arasında güçlü ve üretken bir ilişki kurma isteğini belirtti. İngiltere’nin İsrail Büyükelçisi Matthew Gould ile görüştüğünü belirten Cameron, İsrail’in teknoloji şirketleri ile İngiliz ortaklığını geliştirecek adımları atmasının İngiltere’nin önceliklerinden olduğunu hatırlattı.


Yahudi halkının en güçlü savunucusu olduğunu belirten başbakan, İsrail Devleti’nin de uluslararası tartışmalarda avukatı olacağını sözlerine ekledi. Gazze’den İsrail’e atılan füze ve roketler konusuna değinen Cameron, “İsrail halkını hedefleyen füzeler söz konusuyken, çocukların hayatı tehlikedeyken, İsrail’in kendi halkını korumaya çalışması doğaldır” dedi. Yılda 100’den fazla roketin Gazze’den İsrail’e atıldığını hatırlatan Cameron, “ bu şartlarda İsrail’in Gazze’ye gelen yük gemilerini aramaya hakkı var” dedi.

Antisemitizmin nefret uyandırıcı olduğunu belirten David Cameron, İngiltere Yahudilerinin kendilerini tehdit altında görmemeleri gerektiğini belirtti. Bunun için nefret söylemlerini ve terörizmi destekleyen örgütleri yasakladıklarını ve üniversite kampüslerinde kendilerine destekçi arayan aşırı grupları engellemeleri gerektiğini söyledi. İngiliz üniversitelerinde diğer ülke, hükümet ve politikacıların eleştirildiği gibi İsrail’in de eleştirilebileceğini söyleyen Cameron, “temel bir hak olan ifade özgürlüğü ile sindirme arasındaki çizgiyi aşmamak gerekir” dedi. Öğrencilerin Yahudi kimliklerini saklama ihtiyacı hissetmemesi gerektiğini belirten Cameron, aynı şekilde “özgürce siyonizmi desteklediklerini de ifade edebilmeliler” dedi.


İsrail’in bazen haksız ve taraflı yargılandığını belirten Cameron, bazılarının kendi hükümetinden bekleyeceğinden daha katı taleplerle İsrail’e yüklendiğini belirtti. İsrail-Filistin barış sürecini duraksatmak için doğru bir zaman olmadığını hatırlatan başbakan, bölgede barış ve istikrar sağlamak için İsrail’in tarihi fırsatı değerlendirerek barış görüşmeleri için inisiyatifi ele alması için çağrıda bulundu. Bunun için İsrail’in yol planına uyarak yasal olmayan yerleşimler konusunu halletmesi gerektiğinin altını çizdi."

İngiltere Başbaka'nı David Cameron, İngiltere Yahudilerini antisemitizm ve bağnazlıktan korumayı amaç edinen Toplum Güvenliği Vakfı’nın (Community Security Trust, CST) Londra’da verdiği yemekte  yukarıdaki açıklamaları yapmış.

Bu haberi okuyanlar, David Cameron'u, İngiltere'nin değil de İsrailin Başakan'ı sanacaklar.
Cameron'un bu  İsrail aşkı nereden geliyor? Bu ne sevgi?

Emir Yıldız'dan yazı dizimizin 2. Bölümü'nde tam da bu konuyu işlemiştik. Şu soruyu sormuştuk: "AB BİRLİĞİ Mİ İSRAİL BİRLİĞİ Mİ?" Yazımızın devamında da:

"AB’nin ambleminde 12 Yıldız var.  Avruğa Birliği projesi, tamamen İsrâîliyyâta dayanan bu projedir. Bu proje, Siyonistlerin Kabalistik temellere göre hazırladıkları bir projedir. Arz-ı Mevdud’un bir ayağı olan bir projedir. Siyonistler, Vaadedilmiş topraklara ulaşabilmeleri için  AB’yi kullanmaktadırlar. Bu projeye Siyonistler Örümcek Ağı, VERGAD projesi ismini vermişlerdir. Kendileri bu projeyi, kendi içlerinde böyle şifrelemişlerdir: Vergad!

...

AB’nin önde gelen ülkelerinde, Mossad destekli siyasi operasyonlar yapılmaktadır.Yahudi lobileri o ülkelerin siyasi iç dinamiklerini kullanarak, kendi seçtiği kişilerin iş başına gelmesi için gayret göstermektedir. Bu Siyonist örgütlenme, hazırladığı planlarla, partilerin içinde yerleştirdiği kişileri, lobinin büyük maddi desteği ile zirveye taşımaktadır.

  ...

 

Örümcek, ağını örerek seçtiği kişileri, o ülkenin başına lider olarak getirmektedir. 12 Yıldız’ı yakından inceleyelim: 12 Yıldız, Yahudilerce Kabalistik olarak seçtirilecek 12 ülke ve liderini simgelemektedir. Her bir Yıldız’a bir ülke düşmektedir. 12 Yıldız, yani 12 ülkenin lideri Yahudi olunca  plan tamamlanmış olacak ve aralarından Kabalistik bir kral seçilecek.  AB’deki bu Yahudi  liderler, Büyük İsrail Projesine hizmet edeceklerdir."

 

İşte bu  liderlerinden biri de Yahudi olan David Cameron'dur. Koca İngiltere Başbakan'ı Yahudi olunca, haliyle İsrail'i ve İsrail'in çıkarlarını savunacak, İngiltere'nin çıkarlarını değil ya?

 

Erol Elmas

buulkem@gmail.com

 

10 Mart 2011
Bu yazı 8,509 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Aralık 2023 Discovery Skandalı
  • 26 Mayıs 2021 Kara Yöneticiler ve Yılanların Öcü
  • 13 Ocak 2021 30 Saat Savaşları
  • 4 Ocak 2021 Günümüzün Fuggerleri, Aşı ve Korku İmparatorları
  • 30 Mayıs 2020 Göktürklerden Hediye
  • 1 Nisan 2020 Kulbak Bilge İle Çağı Anlamak
  • 7 Aralık 2019 Turks ve Caicos Adaları
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 21 Temmuz 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,832 µs