En Sıcak Konular

Tarihin Ön Odasından Cevaplar/Belgeler

22 Eylül 2014 11:05 tsi
Tarihin Ön Odasından Cevaplar/Belgeler Tarihin Ön Odasından yeni belgeler...

Tarihin Ön Odasından Cevaplar/Belgeler

"Tarih Belgeyle Yapılır..." 

İki gün evvel bir programda, On Altı Yıldız’ın amblemi gösterilerek, bir tartışma başlatıldı. Kelime oyunları ile dolu programın neresini düzelteceğimi bilemedim. Nereyi tutsam elimde kaldı. Ama işe de bir yerden başlamak lazım:

Oktan Keleş, Türklerin kadim TEŞKİLAT’ından bahsetmişti. Bununla ilgili bazı belgeleri de yayınlamıştı. Hatta Oktan Keleş, İstanbul’daki yeraltı şehrinin kapısında da bu amblemin olduğunu yazmıştı. İç içe geçmiş üç hilal’in maddi anlamı  yanında, işin manevi boyutu ile ilgili de Kulbak Bilge-14’te Oktan Keleş yeni bilgiler yayınlamıştı.  Tarihçi abilere, belki bunlar “fazla” gelebilir. İsterseniz bunlara “Bir Meczubun Rüyası” da diyebilirsiniz. İnanıp inanmamak size kalmış.


Onun için biz yine esas konumuza- tarihçi abilerin anlayacağı şekilde- dönelim;

1- Programda gösterilen iç içe geçmiş üç hilal (logomuzdaki gibi hilal ve yıldızlı haliyle) Oktan Keleş’in ilk defa açıkladığı orijinal belgelere dayanan amblemdi. Tarihçi, bizim yayınladığımız 1. Meclis zabıtlarının kapağındaki orijinal şekli gösteriyor ve sonra da diyor ki; “böyle bir şey yok, inanmayın”. İyi de gösterdiğin şekli nereden aldın?

2- Oktan Keleş, asla bu ambleme, Teşkilat-ı Mahsusa’nın amblemi demedi. Sadece TEŞKİLAT ifadesini kullandı. Tarihçi, kelime oyunları ile diyor ki; Teşkilat-ı Mahsusa’nın böyle bir amblemi yok!” İyi de  var diyen kim?

3- Oktan Keleş Türklerin kadim TEŞKİLAT’ından bahsetti. Teşkilat-ı Mahsusa ile Teşkilatı karıştıran sizsiniz. Biz, yüz yılık bir teşkilattan değil, binlerce yıllık kadim bir TEŞKİLAT’tan bahsettik. Yazımız da arşivde duruyor: Bakınız: http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=22

4- Gösterdiğin o amblem On Altı Yıldız’dan aldığın amblemdir. Oradaki “konuk tarihçi” diyor ki, bunun belgeleri var mı?

Tarihçi kardeş, araştırmayan kişiler nasıl tarihçi oluyor, görüyoruz: Bu belgeleri yayınladık. Ama madem görmedin, tekrar edelim.

Bunlar 1.TBMM  Zabıtları:

1923- 24  yıllarındaki  Meclis'in bütün zabıtları bir  kitapta toplanmıştır. TEŞKİLAT gururla bu KİTAP'a sembolünü basmıştır.

Aşağıda  bu kitabın, içinden ve dışından fotoğraflarını görüyorsunuz...    

        

    


İşte İlk Defa Açıklanan Yeni Belge:    

Bilmem bu  Meclis  zabıtlarını “belge” olarak kabul eder misiniz?  Bilirsiniz ya “tarih belgeyle” yapılır.

Tatmin olmadıysanız ilk defa TEŞKİLAT’ın sembolü ile ilgili arşivimizden yeni belgeler yayınlayalım:

İşte TBMM İÇ TÜZÜĞÜ. Kapaktaki amblemi görüyor musunuz tarihçi abiler:

 

 

 

 

Yetmedi mi;

Osmanlı belgelerinde TEŞKİLAT’ın amblemi vardı ama belki de siz göremediniz.(Sahaflar da bile bulabilirsiniz bu diplomaları.)      

 


Bazı Osmanlı eserlerinde de var bu amblem. Yakında bir arkadaşımız onları yayınlayacak. O yüzden burada yayınlamadık.

Oktan Keleş bir tv programında 2. Abdülhamit Han’ın ses kaydı olduğunu açıklamıştı. 

Tarihçi, sen de  bir programında cevap olarak şöyle demiştin, hatırlatalım mı: “2. Abdülhamit’in ses kaydı yok, olsa ben bilirim….” vs gibi şeyler söylemiştin. Sonra da “var” olduğunu öğrenince, “varmış” demiştin. Hatırladın mı? Şimdi de aynı şeyleri söyleyeceksin galiba…

Biz meczuplarda, sizin aklınıza ve hayalinize gelmeyecek TÜRK TARİHİ ile ilgili daha ne belgeler var. Artık tarihi TÜRKLER yazıyor.

Ha şöyle yapabilirsiniz; Bak, OKTAN KELEŞ AYASOFYA’NIN TEMELİ  http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3373 diye hepsi belgeli -üstelik VATİKAN ARŞİV belgeleri üzerinden- Ayasofya tartışmalarını bitiren tarihi belgeleri açıklamıştı. Onları programda tartışabilir, Dünya gündemine getirebilirsiniz. Eğer niyetiniz TÜRK Tarihi’ne hizmetse, bak bu hizmet olur. Tabii niyetiniz TÜRK Tarihi’ne hizmetse…

Not-1: Bu ne tesadüftür ki, On Altı Yıldız’ ambleminin tescillendiğinin http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3523  ertesi günü  bu amblem tartışmaya açıldı. Biz, bu amblemin ticari olarak kullanılmasını engellemek için TC Türk Patent Enstitüsü’ne tescil ettirerek, koruma altına aldık. Bu amblemi kendi kafalarına göre kullananlar 556 sayılı K.H.K kapsamında suç işlemektedirler ve avukatlarımız da gereğini yapacaklardır.

Not-2:  TBMM üst düzey yetkilileri, yayınladığımız 1. Meclis zabıtlarını bizden talep etmişlerdir. İnşallah bu belgeleri noter vasıtası ile TBMM’ne bağışlayacağız…

 

Erol Elmas
buulkem@gmail.com
Twitter: @emiryildizdan
Bu haber 20,866 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,439 µs