En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
15 Mart 2020

Hz. Corona (r.a)
Yıllarca televizyonlarda yapmış olduğumuz programlarda, derneğimizde yaptığımız çalıştaylarda, yazmış olduğumuz makalelerde; Türkiye’deki namaz sisteminin, Asr-ı Sadetteki gibi kılınmadığını, sevgili Peygamberimizin (s.a.v) farz haricindeki namazları mescidlerde kılmadığını, kıldırmadığını,  “evinizi mezarlıklara çevirmeyin” dediğini, farz haricindeki namazları, "evinizde kılın" dediğini, haykırdık durduk.

Birileri "siz sünnet düşmanısınız, kâfirsiniz" diyorlardı. Televizyonlardan da yaptığımız  programlarda çok saygın, Diyanet İşleri kurumlarına ve başkanlarına çağrıda bulunmuştuk. "Gelin işin doğrusunu anlatın" diyerek. Heyhat ki burunlarından kıl aldırmayanlar bizi duymadılar, kulaklarını kapattılar.  Şimdi Diyanet İşleri Reis’i yıllardan beri  haykırdığımızı kendisi ilan etti. “Camilerdeki namazın Asr-ı Saadetteki gibi evlerinizde kılın” dedi.

 https://twitter.com/DIBAliErbas/status/1238477838669549569

Sorunlu olan cümle şu; bugüne kadar kılınan namazlar Asr-ı Saadetteki gibi değilse, neye dayanılarak kılındı? Yüce Allah dinini, insanlar eliyle ikame etmesini murat buyurmuş, acı olan şu ki bu iş insanlar eliyle olmayıp, gözle görülmeyen bir virüsle ikame ettirtiliyor.  Yüce buyruğunda “Sivrisineğin kanadını misal vermekten çekinmem” (ayet), demesi boşuna değilmiş. Demek ki, soruyu tekrar soruyoruz. Bugüne kadar kılınan namazlar bu itirafla;  Asr-ı Saadetteki gibi değilse neye göre kılınmıştır? Yoksa Asr-ı Delalete göre mi? Yoksa Asr-ı İhanete göre mi? Yoksa Asr-ı Diyanete göre mi? 

Bunun cevabını bekliyoruz. Haa bu arada kafir kim? Bi zahmet bunu da bize de bildirsinler. Hac da gitti, Kuran kursları da kapatıldı. Kıymeti bilinmezse... İbreti görüyor musunuz? Yıllarca söyledik,  Kabe’yi Las Vegas'a çevirdiniz. Tavafta gitti. Pişpiriğe devam... Ama kutsal mekânlarda değil.

Herkes aklına başına devşirmeli. Yüce Allah’ın bu uyarısını oturup düşünmeli. Hz.Corana (r.a) dedi ki; “Camilere gelmeyin, Kuran kurslarını geçici olarak kapatın”. Şimdi bu içtihat kimin oldu?

Şeytani Plan: 

Bu arada bu virüs olayı dünyada küresel şeytanilerce deney haline çevrildi. Dünya sistemini, dijital hale getirmenin, toplumların hareket tarzını gözlemleme provası yapılmakta. Küçücük bir virüsle görüldü ki insanların din algısı bile,  alışkanlıkları değiştirilebiliniyor. İnsanlık kolay ikna ediliyor. 

İkna edilme sebebi iman eksikliği mi? Yoksa aklını çalıştırmamak mı? Bir başka meselede dünya konjonktürüne virüs bahanesiyle ayar çekilmekte. Yıllarca yazdık çizdik... Bana binlerce mail atanlar, "komplo yapıyorsun,  abartıyorsun dünya sistemi bu kadar değişir mi?" diyorlardı. Umarım ki görmüşlerdir, değişebilirmiş.

Endişelenmeyin bu daha bir prova, küçük bir de tüyo vereyim yine komplo yapmış kabul edin;  Dünyaya bir gök saldırısı bekleniyor mu? Anlaşmalar sürüyor mu? Bunu ilerideki günler belirleyecek. İnsanlık zihni, sistem evrilmesine hazırlanıyor mu? Şimdilik bu kadar, insanlık endişelenmesin. Bizler için  hiçbir gelişme sürpriz değil. Yirmi yıl önce yazmış olduğum kitaplarda; "şeytaniler var, dünyayı şu bu şekilde planlıyorlar," demiştim, televizyonda yaptığım programlar da da bunları anlatmıştım. Bize o zamanlar  gülenler, şimdi bizleri taklit eden programlar yapıp, şeytanilerden bahsediyor, kitaplar yazıyorlar. Neyse ki içlerinde aklı çalışan adamlar da varda onlar da konuyu ele alıyor. Yalnız değilmişim. İşi daha akademik ve bilimsel ele  alırlarsa geçte olsa toplum uyanır,  işin doğrusunu görür. Buna göre bilimsel refleks geliştirir.

Neyse endişelenmeye gerek yok.

Dünyada bir tane Türk varsa, insanlık korkmasın. 

Saygılarımla.

Tengri Biz Menen 

 Oktan KELEŞ

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

Twitter:@oktankeles

 

 https://www.onaltiyildiz.com/?haber,7731/hz-corona-raBu yazı 2,326 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Kasım 2020 Türk Töresi
  • 6 Kasım 2020 Kambaba-12 Harut-Marut ve Büyü
  • 5 Kasım 2020 ABD Seçimi, Büyücü Savaşları
  • 26 Ekim 2020 Zan, Yaratılış ve Atom
  • 25 Ekim 2020 Şirin Çocukculuk İmamoğlu
  • 24 Ekim 2020 Sembollerle Mesaj mı?
  • 18 Ekim 2020 Kur'anca, Ne Kadar Arapça?
  • 12 Ekim 2020 Kambaba-11 (Kambaba Şehirde)
  • 12 Ekim 2020 Işıklı Korona Oyuncağı
  • 12 Ekim 2020 Milli Şehidin Anıtını Kaldırmışlar
  • 6 Ekim 2020 Türkiye Ermenistana Haddini Bildirmeli
  • 25 Eylül 2020 Mavi Vatan Kırmızı Su
  • 13 Eylül 2020 Kambala-7 (İlk Defa Açıklanan Maden Sırrı)
  • 6 Eylül 2020 Süleyman Mabedi Sırrı - Altın Elbiseli Adam, Fizik ve Metafizik Sırrı
  • 1 Eylül 2020 Yunanistanla Savaş
  • 31 Ağustos 2020 Hz. Yusuf'un Kuyusu - Altın Elbiseli Adam
  • 24 Ağustos 2020 Kambaba-10
  • 20 Ağustos 2020 Kambaba-9
  • 19 Ağustos 2020 Kambaba-8
  • 14 Ağustos 2020 Kambaba-7

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,864 µs