En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
11 Nisan 2018

Kahrolsun Suudi Arabistancılık

ABD Suriye’den çekilir mi, yoksa çekilmiş gibi mi yapar, hayaletlerini bırakarak... Yazmıştık “dikkat” diyerek;  “Yunanistan kışkırtılacak, İsrail Filistin’e saldıracak, Türkiye sıkıştırılacak” diye. http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=6538  Sürpriz mi, hayır!

İsrail ile  Suudi Arabistan   sıkı müttefik anlaşmalar yaptı. Türkiye çok dikkat etmeli ve  artık ciddi karar almalı. Emperyal kukla Arap ülkeleriyle, ümmet palavralarıyla iyi ilişkiler hayal. Gerçekler görülmeli. ABD Suriye’den  çıkma sinyali verdi.  Yazmıştık;  iyi polis, kötü polis. Bak Trump yaptı vs. http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=465

ABD, Araplara tuzak kurdu, onları  İran üzerine salma projesi hazırladı. Türk hükümeti dikkat etmeli. ABD Suriye’den  çıkma sinyali vererek kaos tehdidinde bulunuyor. Boşluğu alçak Fransa doldurmak için YPG ile anlaştık blöfünü  ABD’yi bölgede tutmak için kullanıyor.  “ABD çıkarsa, Avrupa müdahil olur” blöfü… Bu arada rakibi İngilizlere alan bırakmamak için Almanya el altından Fransa’yı destekliyor. Manidar değil mi? ABD, “Suriye’den çıkacağız”  dedi, İsrail Filistin’e saldırdı. Senaryo basit; İran karasularında, Hürmüz Boğaz’ında Suudi gemisi batırılır ya da operasyon yapar. Veya Suudi konsolos derdesti vs.

Türkiye Suriye ile meşgulken  ABD,  Araplarla işini görür. Bu arada Suriye’de kartları Rusya belirler.  Türkiye’yi Rus politikalarına esir ederler. İran sıkıştırılır, tam kaos.

Avrupa’da ses getirecek DEAŞ eylemi ve ABD “demiştik” der. “Suriye’de DEAŞ’le mücadelemiz engellendi ” palavraları.  Yapılması gereken;  Türkiye’de had safhada olan tarikat kışkırtmalarıyla, mezhepsel söylemden kaçınmak. İran’la ancak bu mezhep söylemi ile ilişkiler kaşınır. Türkiye Vahabi ve Şii arasında seçim yapmamalı. Ali Menfaatleri üzerinden politika üretmeli. Sünni politikanın zihin kodlarında;  Şia  üzerinden İran düşmanlığı yapılmaya müsait ki bu da Türkiye’nin Vahabi bloğunda anılması, resim vermesi demektir. Tam da istenilen budur.  Dikkat edilmeli. Türkiye’de FETO’yu aratmayacak etkin tarikatlarca  bunların yapılması müsait. Ketçap, yorgan, asansör vs. gibi hurafelerin kamuoyunda belli hoca kisvelerinde, kabul görmüş kişilerce yapılmasının altında emperyal plan aranmalı. Şia mezhebi eşittir İran karşıtlığı. Yani tam da ABD’nin İsrail’in çıkarlarına uygun alt yapı çalışmaları. Zira ehli sünnet dayanışması altında tarikatları,  cemaat ve vakıf gibi yapıların etkin sözcüleri dayanışma içinde.  Bu masum bir aktivite mi incelenmeli, araştırılmalı. “Ehli sünnet” diyerek şov yapanların “hac ve umre” organizasyonlarında Suudi Vahabi ilişkileri çok iyi araştırılmalı.

Sayın Erdoğan; bu tarikat ve cemaatlere en üst perdeden; Şia ve Vahabi mezhepsel taraf olunmayacağını hissettirmelidir...

Birçok tarikat sanıldığı gibi “nasıl olsa dindar hükümet var” anlayışında değil. Onlar meseleye AKP gibi ideolojik bakmıyor, tamamen teolojik yaklaşıyor ve alttan alta kendi şeyhlerinin söz sahibi olduğunu üflüyorlar. Sanıldığı gibi Tayyip Bey’i “emir” görmüyorlar. İslami bir hükümetin menfaatini dillendirenlerin fikriyatında olanlar da azınlıkta. Diğerleri birçok ideolojiyle ittifaka yine kendilerince teolojik sebeplerden, gerekçelerden hazır. Sayın Erdoğan’ın bunu çok iyi görmesi gerekiyor.

Mütedeyyinlerin başındakilerin son zamanlardaki cennetmekân Abdülhamit Han’a yönelttikleri eleştiriler, meseleye ideolojik bakmadıklarının en belirgin örneği.  Bu tarikatların birçoğu ve etkinlerinin ajandaları müritlerine üfledikleri gündemleri çok farklı. Sokaktan al haberi. Hemen hemen hepsi şeyhini Mehdi, Müceddid-i ekber Allah’la her an görüşen vs.vs. Tıpkı FETO gibi söylemlerdeler. Sayın Erdoğan’ın esamesi bile yok zihin kodlarında. Sayın Erdoğan’a kendi vizyonlarınca sözde rol yüklemişler. Hatırlayın;  “Davutoğlu’nu peygamber görevlendirdi” diyen şeyhi. İstisnaları tenzih ederim ama birçoğu gücün ve menfaatin yanında. Hatırlayın cübbeli nasıl da Mahmut Efendi’yi referans gösterip, “Fetullah hoca efendi diyeceksiniz” diyerek yayın yapmıştı. https://www.youtube.com/watch?v=9C7CCvD7diA

Hadi siyasetçi yanılır, bunların birçoğu Allah’la görüşmüyorlar mıydı, şeyhlerini öyle lanse etmiyorlar mıydı? Bugün de etmiyorlar mı? İşin başka bir kötü yanı daha var; bunların referansına göre devamlı fikir değiştiren bir "haşa- Allah olgusu çıkmıyor mu? Örnek çok. Dün öylelerdi, bugünde öyle, yarında öyle olacak. Üstelik birçok müridin psikolojisi; cin, büyü korkularıyla esir alınmış durumda. Diğerleri de aklı, tasavvuf adına teslim etmişler. Bir kısmı da “bal tutan parmağını yalar”  durumdalar. Her şey yaptırılacak pozisyondalar. Çok azı samimi, onlarında etkinliği yok.

Falan cenaha şirin gözükmek için Türkiye’nin âli menfaatleri göz ardı edilmemeli. Sayın Erdoğan hiç bir zaman bunlara yaranamaz. Duyar gibiyim, yarın bir arızada; “nasıl şöyle hata yaptı böyle, hata yaptı” diyecekler. Düşüncem o ki Sayın Erdoğan bunlara güvenme hatasına düşmeden, iyi bir ayar vermelidir.


“İsrail, Batı, Vatikan kahrolsun” da, bir kerede şu; “Suudi Arabistancılık kahrolsun” diyerek;  yaşasın Yüce Türk Devleti, Yüce Türk Milleti, Yüce Türk Ordusu ki İslam’ın son ordusu.


 Tengri Biz Menen

Saygılarımla.

Oktan Keleş 

oktankeles@gmail.com 

onaltiyildiz@gmail.com 

Twitter:@oktankeles

31 Mart 2018 Bu yazı 5,528 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  12,341 µs