En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
2 Kasım 2015

Ne Kadarı Milli İrade Ne Kadarı HİLE, Teşhis

Hiç lafı eğmeye bükmeye gerek yok;  milli irade değil, algılar sandığa yansıtıldı, haksız rekabet, yandaş tv basın, beyin yıkama, korku, ekonomik kaos algısı vs. Fakat ne olursa olsun kural böyle,  millet istedi, başaranları da tebrik etmek gerek.

Ancak muhalefetin karşılığının olmadığı bir kere daha ortaya çıktı. Yazdık, çizdik, uyardık. Hatta bir çok yazdığımızı, çizdiğimizi seçimler öncesi manipülasyon olmasın diye yayınlamadık. Kamalak’ı, Bahçeli’yi, Kılıçdaroğlu’nu hafif eleştirdim mi koro başlıyordu; “seçim var, kimin işine yarıyor?” diye.  Asıl eleştirmez, realist olunmazsa kimin işine yarıyormuş? Sadece karşı tarafı eleştirmekle olmuyormuş değil mi? Şimdi yayınlanmayanlardan başlayalım: 

Bu arada Bahçeli’nin Alpaslan Türkeş’in koltuğunda oturması; ne siyasi olarak ne de etik olarak caiz değildir! Derhal çek ve git, görevini yaptın!

Bu iktidarın işi çok zor, bunu da not edin. Herkes kimin ne olduğunu gördü, yeni zihni yapılar ülke için elzem. Herhalde kimse artık oylarımızı bölüyorsunuz, şu-bu finanslı parti kurdunuz demez. CHP aynı karşılıksız çek gibi. Şimdi görülene bakın, “koalisyon olur” dedik isteyenler bir bir itiraf etti ama istemeyen belli oldu. Sebeplere gerek yok, çok şaşırmadım, ama olsun % 49 haklı çıktı. Tabi haklı çıkmaları için başta Bahçeli denen kişinin üstün gayretleri taktire şayandır. Biz parti değiliz, siyasi oluşum değiliz, en azından şimdilik olmadık. Tabi ki bir fikriyatımız var, usulünce dile getirmeye,  muhalif olmaya devam edeceğiz. Yine de Ak Parti iktidar oldu, demek ki milletin büyük bölümü böyle istedi. Bu kadar oy alması ilginç, herkese olduğu gibi  bize de sürpriz oldu. Milli egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

Ama yılmak yok, mücadeleye devam, legal siyasi mücadeleye, eleştiriye. Meraklanmayın, hiçbir iktidar kalıcı değil. Halk sadece istikrar şantajını aşamadı, özellikle ekonomik istikrar istedi. Şimdi emaneten duracaklar, tekrar söylüyorum; konjonktür gereği işleri kolay değil. Kızmayın, bu parti; komşunuzun, amcanızın, abinizin, eşinizin verdiği oylarla  birinci parti oldu. Öyleyse iknaya onlardan başlamak gerek, ancak yeni söylem ve yüzlerle. Bahçeli’nin mübarek yüzü ile değil. Sayın Namık Kemal Zeybek’in MHP’den Tunceli ikinci sıra aday adaylığı baş vurusunu geri çeviren, Meral Akşener gibi haza hanımefendi bir sembolü tasfiye eden, daha nicelerini küstürenle değil. Titreyin ve kendinize gelin! Bu ülke, bayrak, devlet, millet bizim, biziz! Ah vah edenler, çok bilmiş monşerler tv’lerinde entel kibri ile yıllarca millete üsten bakan güruh, sizlerle de olmuyor. Bak yine milleti suçladınız, yok yav, her ne olursa benim milletim suçlu, vurun abalıya değil mi?

Millet, yaptığı yanlışın bedelini ödüyor, ya siz?  Milleti kandıran kim olursa olsun,  siz de ödeyeceksiniz. 

Bu arada Türkiye’deki İslam anlayışı dibe vurmuştur. Şeytan doktrinini kitabımda yazmıştım:

Dindar olsunlar, namaz kılsınlar, ibadet etsinler, ama ahlaklı olmasınlar. Yolsuzluk, hırsızlık değildir desinler. Çalıyor ama çalışıyor desinler vs. Bu anlayışa çanak tutan tarikatlar, şunlar bunlar yeni nesilden müridiniz olmayacak, elinizdekilerle idare edin.

Yeni dönem başlıyor, sizin döneminiz başlıyor!

Yeni nesil için haydi kalperenler, tefekkür için, aydınlanmak için, vatan, bayrak maneviyat Türk töresi için sıra sizde. 

Teşhis: 

Milleti üzen, psikolojik olarak çökerten AKP’nin başarısı değildir bu! Muhalefet parti liderlerinin başarısızlıklarını, millete yükleyerek kamufle etmeleridir. Anlamadınız mı, kaç seçim oldu durum aynı. İktidara partilerini taşıyamayan bu partiler; sıradan bir iki yıllık partiler de değil,  köklü bir geçmişi  ve  felsefeleri olan partilerdir.

Uyanın artık,  değiştirin bunları. Şöyle düşünün; siz bunlara(muhalefet partilerine) neden oy verdiniz? Çoğu cevap aynı, AKP gitsin, sevdiğimden beğendiğimden değil vs. Öyleyse sizin bile sevmediğinizi, beğenmediğinizi karşı tarafa nasıl; sev, beğen oy ver dersiniz?

Teşhisi çoktan koyduk da inanılması için illa yaşanması gerekiyor. Buna da Allah’ın muradı, kullarına verdiği mola deniyor. Bu molayı iyi değerlendirmek ya da yine yine vs.

Yayınlamadığımız meczup kelimler, bizarelik yok, gülerek inadına.

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=4524 


Oktan Keleş 

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

Twitter:@oktankeles Bu yazı 5,518 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Kasım 2020 Türk Töresi
  • 6 Kasım 2020 Kambaba-12 Harut-Marut ve Büyü
  • 5 Kasım 2020 ABD Seçimi, Büyücü Savaşları
  • 26 Ekim 2020 Zan, Yaratılış ve Atom
  • 25 Ekim 2020 Şirin Çocukculuk İmamoğlu
  • 24 Ekim 2020 Sembollerle Mesaj mı?
  • 18 Ekim 2020 Kur'anca, Ne Kadar Arapça?
  • 12 Ekim 2020 Kambaba-11 (Kambaba Şehirde)
  • 12 Ekim 2020 Işıklı Korona Oyuncağı
  • 12 Ekim 2020 Milli Şehidin Anıtını Kaldırmışlar
  • 6 Ekim 2020 Türkiye Ermenistana Haddini Bildirmeli
  • 25 Eylül 2020 Mavi Vatan Kırmızı Su
  • 13 Eylül 2020 Kambala-7 (İlk Defa Açıklanan Maden Sırrı)
  • 6 Eylül 2020 Süleyman Mabedi Sırrı - Altın Elbiseli Adam, Fizik ve Metafizik Sırrı
  • 1 Eylül 2020 Yunanistanla Savaş
  • 31 Ağustos 2020 Hz. Yusuf'un Kuyusu - Altın Elbiseli Adam
  • 24 Ağustos 2020 Kambaba-10
  • 20 Ağustos 2020 Kambaba-9
  • 19 Ağustos 2020 Kambaba-8
  • 14 Ağustos 2020 Kambaba-7

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,547 µs