Türkiye Antarktika'da Bilim Üssü Kuracak

Türkiye Antarktika'da Bilim Üssü Kuracak

Türkiye Antarktika'da Bilim Üssü Kuracak


26 Mart 2018 08:43
font boyutu küçülsün büyüsün


   

Emir Yıldız'dan Romanının 11. Bölümü'nde konunun önemine dikkat çekmiştik:

...

"Türk Devlet’i, tıpkı Sultan Abdülhamit Han’ın yaptığı gibi bu meseleleri yakından takip etmelidir. Bugünkü teknik imkânları kullanarak muhakkak kutuplara araştırma gemileri göndermesi gerekir. Eğer bunu  tek başına yapamıyorsa, araştırma gemilerine ortak olarak, muhakkak bu çalışmaların içersinde yer almalıdır.”"

 http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1366

 

Türkiye Antarktika'da bilim üssü kuracak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Antarktika'ya kalıcı bir üs kuracağımızı açıkladı.

 
Geçtiğimiz yıl Türk ekibinin Antarktika'da sadece gemi ile araştırma yaptığını dile getiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Bu sefer hem gemiyle hem de karadan araştırma yapacağız" dedi.

Türkiye Antarktika'da bilim üssü kuracak

"KALICI BİR ÜS KURACAĞIZ"

15 Mart'ta geçici ilk üssümüzün kurulduğunu belirten Bakan Özlü, "Türkiye, Antarktika'da bilim seferi düzenliyor. Antarktika'da bilimsel araştırmalar yapmak üzere kalıcı bir üs kurmak için çalışıyoruz. Şuan üssü nereye kurabileceğimiz noktasında fizibilite etüdü yapılıyor." ifadelerini kullandı.

Antarktika'da en uygun noktaya üs kurulacağını dile getiren Bakan Faruk Özlü, "Geçtiğimiz yıl 17 nokta belirlendi. Bu sene tekrar üzerinden gideceğiz. En uygun noktada Türkiye'ye bir üs kuracağız" şeklinde konuştu.


http://www.ensonhaber.com/turkiye-antarktikada-bilim-ussu-kuracak.html
Bu haber 1,377 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Ünal Aydın / 6 Nisan 2018 19:45

  düz dünya gerçek mi?

  Düz dünyacılara duyurulur..!!!
 • ASLI HANZADE / 27 Mart 2018 03:03

  doğru çok Gerçek kayıp! !

  Merhabalar ,öncelikle sitenin günlük takipçisiyim ama halen çoğu bilginin üstü örtülü ve ulaşmak çok zor . Dikkat çekilen herseyin açıkça yayınlanmasından taraf olanlardanım. Mesela neden Antarktika önemli? Buzların altındaki veya ardında ki medeniyet neden açıklanmıyor.? Anunakiler neden kimine kurtarıcı kimine düşman bu karışıklığın giderilmesi sizcede gerekmiyor mu? Yani ucu açık şeyler değil gerçekler konuşulmalı yazılmalı ve insanlara bilgi verilmeli tabiki çoğu insan kaldıramaz ama bir yerden başlanmalı. ... Belki çok şey istiyorum ama sayın Keleş ve diğer kardeşlerimizin doğruluk yoluna baş koyduklarını düşünüyorum bu onlardan aldığım izlenim ve duyduğum güvendir. Biz insanlık makamına aday doğruluk yolunda yolcu olma derdinde fakirleriz ve bilgide dermanımızdır. Yüce Allah cümlemizi muvaffak etsin. Sevgi ve saygılarımla.
 • engin coşkun / 26 Mart 2018 21:57

  geminin adı

  geminin ismide seçmece olmuş


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar