Kopuz Ata Açıklamıştı

Kopuz Ata Açıklamıştı

İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı


27 Aralık 2017 16:51
font boyutu küçülsün büyüsün


Kopuz Ata'nın pek çok sırrın açılması için milat olduğunu söylemiştik. Oktan Keleş'in yazmış olduğu Kopuz Ata'da haritalarda hilelerle ilgili bölümde şu satırlar vardı:

"Yine dünyanın dönüş hızından dolayı uzaydan çekilen fotoğrafların tam manasıyla gerçek olmadığını, 30-40 uydunun çekmiş olduğu resimlerin birleştirilmiş hali olduğunu, bu yüzden bulutlar, atmosferin yer kürede bulunan kara parçalarının dönüş hızının flu, sarmal oluşturmasından dolayı aslında net haritalandırılamadığı ve bir de haritalarda yansıtılmayan kara parçalarının bulunduğunu, bu kara parçalarında da bir medeniyetin yaşadığının gizlenmekte olduğu bilgisi. Egemen güçler bu bilgiyi insanlığa sunmamak adına o medeniyetle anlaştıklarından dolayı bugünkü dünya haritası ve kara parçaları insanlığa öğretilmekte, diğerleri ise gizlenilmekteydi.

Yine aslında dünyanın yumru şeklinde olduğu, tam bir yuvarlak küre olmadığı, dönüş hızından dolayı yuvarlak gözüktüğü ve gizlenen kıtalarında kamufle olduğu gerçeği. Dört köşe bir şey dahi olsa hızlı şekilde döndürülse ve resmi çekilse, yuvarlak gibi görülür. Ve üzerindeki hiçbir detay net görülmez..."

 http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=6102

 

 Bugünlerde Kopuz Ata'da anlatılanlara benzer iddialar gündeme gelmeye başladı.

 İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı

Hürriyet gazetesi yazarı Savaş Özbey "Bugüne kadar gördüğünüz bütün haritalar yalan!" başlıklı yazısında Merkatör Projeksiyonu'na değindi. Peki Merkatör Projeksiyonu nedir? Günümüzde hemen her okulda, kurumda ve daha bir çok alanda karşılaşabileceğiniz dünya haritalarının tamamı Merkatör Projeksiyonu esas alınarak çizilen haritalardır. Ve işin doğrusunu söylemek gerekirse, dünyanın doğru kabul edilen en büyük ve yaygın yalanıdır. Merkatör Projeksiyonu, son derece yanlış hesaplamalarla çizilen haritalar ortaya koyar. Sadece ekvator çizgisi hizasında doğru sonuçlar verebilen harita, kuzey ve güney uçlarda gerçeği yansıtmayan ölçümler ortaya koyar.


1500'lü yıllarda ortaya atılan bu harita türü, her ne kadar teknik imkansızlıklardan ortaya çıkmış masum bir hata gibi görünse de aslında büyük bir propaganda malzemesidir. Çünkü ilerleyen yıllarda doğru ölçümlerle oluşturulan haritalar, kabul görmemiş ve Merkatör Projeksiyonu kullanılmaya devam etmiş. Neden? Bilimsel her türlü gelişmeye kucak açan insanlık, neden Merkatör Projeksiyonu gibi ilkel, teknik hatalarla dolu bir ölçüme bağlı kalmış? Anlatacaklarımız komplo teorisi gibi görünebilir ancak bilimsel veriler yüzlerce yıllık bir yalanı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.


Ancak öncesinde bu haritayı çizen Gerardus Mercator'ü bir analım; Asıl adı: Gerard De Kremer olan Gerardus Mercator, 16. yüzyılın en önemli matematikçileri ve kartograflarından biri olarak tanınır. 5 Mart 1512 Rupelmonde, Flandre'de doğmuş, 2 Aralık 1594 Duisburg'da ölmüştür. Yazıda konu ettiğimiz komplo teorisi ile direkt bir bağı yoktur, kendisi haritayı kuzey denizlerinde yolculuk yapacak gemiciler için bu projeksiyonda çizmiştir. Komplo teorisi ve bir noktada algı operasyonuna dönüşen durum ise bu haritanın kusurlu görünümüne rağmen "doğru dünya haritası" olarak yaygınlaştırılmasıdır.

 GERÇEKLERİN GÜN IŞIĞINA ÇIKMASI

Büyük yalan ilk önce, kaşifler tarafından fark ediliyor. Ölçeklendirmesi hakkında net bilgiler verilmeyen Merkatör Projeksiyonunu esas alarak dünyayı gezmek için denizlere açılan yüzlerce amatör kaşif, gittikleri yerlerde garipliklerle karşılaşıyorlar. Grönland'ın güney kıyılarına yanaşan gemilerden inen kaşifler kuzeye doğru 'uzun' bir yolculuğa çıktıklarını düşünüyorlar ancak yolculuk sandıklarından çok kısa sürüyor. Benzer şekilde Orta Afrika'da keşfe çıkan gruplar Merkatör Projeksiyonuyla hazırlanmış haritalara göre yaptıkları yolculukta, Ümit Burnu'na hesapladıkları sürede bir türlü varamıyorlar. İlk defa kafalarda soru işareti uyandıran tespitler bazı konferanslarda dile getirilince, haritalara paralel ve meridyenler eklenerek, kuzey ve güneydeki paralel-meridyen aralıklarının boyutu büyültülüyor. Böylece haritalar çok dikkat çekmeyen çizgilerle gerçek bir görünüm sunuyormuş gibi şekillendiriliyor. Ancak yine de haritada bir şeylerin yanlış olduğu çeşitli kesimlerce iddia edilse de, geçiştiriliyor.

İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı

Geçiştirilen iddialar, sadece kaşiflerin değil astronomların da ilgisini çekiyor. İskoç astronom James Gall'ın 19. yüzyılda yaptığı çalışmalar sonrasında, haritacılar Merkatör Projeksiyon haritaların altına bir not düşmek zorunda kalıyorlar; "Güney Amerika Grönland'ın 5 katı büyüklüğündedir". Bu ufak detay başlarda kimsenin ilgisini çekmiyor. Çekse de üstünde çok fazla düşünülmüyor. Ta ki, aradan 100 yıl geçene kadar.

İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı
 

YANLIŞTA ISRAR

1974 yılında Peters, çalışmalarını dünya ile paylaşıyor. Gerçek dünya haritası yukarıda gördüğümüz şekilde ortaya koyuluyor. Peters'ın geliştirdiği Peters-Galls Projeksiyonu bilim çevrelerince dünyanın en doğru haritası olarak kabul ediliyor. Peters'ın hazırladığı haritalar dünyaya yayılmak üzere 80 milyon adet basılıyor. Ama bu haritalar; ne okullara, ne kurumlara girebiliyor ne de medya tarafından yayınlanıyor. 1989 yılında Peters, "Peters'ın Dünya Atlası" adında bir harita kitabı da bastırıyor ancak kitap da kitlelere bir türlü ulaşamıyor. Dünya ortaya çıkan bir gerçeği görmezden geliyor ve yalanda ısrar ediyor. Merkatör Projeksiyonlu haritalar dünyanın yüzü olarak nesilden nesile aktarılmaya devam ediyor.

MERKATÖR PROJEKSİYONU'NUN ASIL SORUNU

Merkatör Projeksiyonu temel sorun olarak, küre şeklinde bir cismin düzleme çevrilirken yaşadığı eğilmeler ve bükülmelerle karşılaştığı için yanıltıcı bilgiler verir. Ya da bize öyle söylenir çünkü masum görünen bu eğilme ve bükülmeler doğal değildir. Eğilip bükülmeler kuzey ve güneydeki alanların olduğundan büyük görünmesini sağlayabilir ancak asla orta alanlarda daralmaya sebep olmaz. Merkatör Projeksiyonu, kuzey ve güneydeki alanları abartılı bir şekilde büyük göstermekle kalmaz, Afrika gibi dünyanın ortasında yer alan devasa bir kıtayı da olduğundan daha küçük gösterir. Merkatör Projeksiyonun asıl sorunu geometri değil, propagandadır. Batı dünyasının propagandasına maruz kalmış bir dünyanın eğilip bükülüşünün kanlı canlı kanıtıdır!

İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı

BÜYÜK PROPAGANDA

Peki Merkatör Projeksiyonu kimin işine yarıyor? Ya da bu yalanı kabul etmek kimin işine geliyor? İşte size örnekler:

Kanada: Merkatör projeksiyonuna göre Kanada, ABD'nin Kuzeyinde devasa bir ülke gibi duruyor. Ama gerçek boyutlarında dünyanın kuzeyine sıkışmış bir ülke görünümünde.

ABD: Merkatör Projeksiyonunda Kuzey Amerika Güney Amerika ile hemen hemen aynu hatta daha büyük bir kıta konumunda. Ancak gerçekte Güney Amerika, Kuzey Amerika'dan gözle görülür bir şekilde daha büyük. ABD'de bu ölçeklendirme içinde Güney Amerika'nın karşısında daha küçük görünüyor.

İngiltere: Merkatör Projeksiyonu, İngiltere'yi Dünya'ya hakim bir noktaya konumlandırır. Gerçek dünya haritasında ise İngiltere kuzeydenizinde bir ada gibi görünmekte.

Avrupa: Dünyanın küresel gücü ABD değil mi? Merkatör Projeksiyonu'na göre dünya ABD merkezli gibi olması gerekmez mi? Ama bir zamanlar dünyanın küresel gücü Avrupa ülkeleriydi. Merkatör Projeksiyonuna bakarsanız, Avrupa ülkeleri dünyanın merkezinde durur. Gerçek Dünya haritasında ise merkezde Kuzey Afrika ila Orta Afrika civarında bir bölge duruyor.

Rusya: Topraklarının büyük çoğunluğunu Sibirya'nın karlar altındaki arazilerinin oluşturduğu Rusya, Merkatör Projeksiyonunda korkunç boyutlarda büyük görünüyor. Ama Gerçek dünya haritasında Asya'nın kuzeyinde bir çizgiden ibaret.

Baltık Ülkeleri

Merkatör Projeksiyonu sayesinde daha gözle görülür bir alanda karşımıza çıkar Norveç, İsveç ve Finlandiya gibi ülkeler de aslında gerçek dünya haritasında kuzeye sıkışmış ülkeler konumundalar. Hatta bir baltık ülkesi olarak sayılan Danimarka bile Grönland sayesinde adını büyük harflerle dünyanın gözüne sokabiliyor. Dünya haritasında neredeyse Afrika'dan daha büyük duran Grönland, gerçek dünya haritasında ise kuzeye sıkışmış küçük bir ada görünümünde.

İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı

NE YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR?

Peki Merkatör Projeksiyonuyla ne yapılmaya çalışılıyor? aslında bu haritanın ekmeğini yiyen ülkelere baktığımız zaman ne yapılmaya çalışıldığı son derece açık. Ama bir de "Markatörzede" ülkelere bakalım. Yalanlarla dolu bir haritadan kimler zararlı çıkıyor?

Afrika Ülkeleri: Hemen hemen bütün Afrika ülkeleri gerçekte olduğundan çok daha küçük bir şekilde Merkatör Projeksiyonunda gösteriliyor, çünkü zaten Afrika kıtası bütünüyle küçültülmüş!

Çin: Çin Merkatör haritasında bile zaten büyük bir ülke gözükürken, gerçek dünya haritasında aslında ne kadar büyük olduğunu daha rahat bir şekilde görebiliyoruz. Bu noktada Rusya'nın Çin ile arasındaki boyut dengesinde inanılmaz farklılıklar otraya çıkıyor.

Arap Yarım Adası: Dünyaya dayatılan haritada Arap Yarım Adası olarak bilinen alanın ne kadar küçük olduğu gözlerden kaçmıyor. Gerçek dünya haritasında ise Arap Yarım Adasının büyüklüğü ortaya çıkıyor.

Meksika: Aynı şekilde Merkatör Projeksiyonu Meksika'yı olduğundan daha küçük gösterme eğiliminde. Gerçek Dünya haritasına göre ise Meksika oldukça büyük bir alan kaplıyor.

İran ve Hindistan:  İran ve Hindistan da gerçek dünya haritasında, dayatılmaya çalışılan haritaya oranla daha büyük bir alanı kaplıyor.

Güney Amerika: Güney Amerika kıta halinde, Kuzey Amerika'dan daha büyük bir alanı kapladığı halde, Merkatör Projeksiyonuyla yapılan haritalarda abartılmış bir Grönland adasıyla birlikte Kuzey Amerika, Güney Amerika'dan daha büyük gözükmekte.

 İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı

BÖLGELER ARASI DENGE

Kıtalara mevcut dayatılan harita üzerinden objektif bir yorumla bakacak olursak; Büyük bir Rusya, büyük bir Kuzey Amerika, küçük ama merkezde bir Avrupa, bastırılmış bir Afrika ve sıkıştırılmış bir Ortadoğu görüyoruz. Dünyayı politik açıdan değerlendirecek olursanız hemen hemen aynı yorumu yapabilirsiniz. Coğrafi olarak olmasa da politik açıdan gerçekleri yansıtan bir harita karşımızda durmuyor mu? Peki ya dünyaya egemen olan politika, gerçek dünya haritasıyla paralel doğrultuda olsaydı, nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk ve dünyaya hangi güçler egemen olurdu?

İşte dünya haritasındaki büyük yalanın sırrı

SONUÇ

Dayatılmaya çalışılan dünya haritasında büyük gözüken ülkelerle, gerçek dünya haritasında büyük gözüken ülkeleri karşılaştırdığımız zaman ortaya çıkan sonuçlara baktığımız zaman ister propaganda olarak tanımlayın isterseniz komplo teorisi, büyük bir kandırmacaya hala inanıyor olduğumuz yadsınamaz bir gerçek.

 http://www.hurriyet.com.tr/iste-dunya-haritasindaki-buyuk-yalanin-sirri-40690529
Bu haber 5,251 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • Serkan aydin / 10 Ocak 2018 07:49

  yuvarlak

  burada da duz dunya teorisini savunanlar olmus allah akil fikir versin diyim ne diyim..duz dunya teorisi gbi bir sacmaliga nasil inanabiliyosunuz.arkadaslar dunya duzdur..tam duz olmamakla birlikte bazi kenarlarından egik oldugu bugun bilim tarafından da kabul edilir zaten..yukarda gozuken resimdeki gibidir. tam olarak geometrik sekilde kusursuz yuvarlak olmasada sonucta yuvarlak kure şeklindedir.. bugün deniz yolculuguyla doguya batiya kuzeye guneyede gitseniz dumduz şekilde yine basladiginiz konuma gelirsiniz asirlardir insanlar bu sekilde seyahat etmiş yol almis dunya duz olsa ya bosluga duserler yada gerisin geriye tekrar seyahat ederler.amerikanin batisindsn yol alan bir ton gemi ve ucak var ve bunlar japonya ya asyanin dogusuna gidiyor kestirmeden tum bunlar bile dünyanin yuvarlak oldugunun en buyuk kaniti..ayrica bilinen gok cisimlerinin hepsi yuvarlaktir gezegenler yıldızlar ..dunya niye duz olsun..dunyanin duz olmasi gbbi bir sacmaliga gercekten inanan varmi yoksa kafami buluyosunuz anlamadim
 • beklenen / 1 Ocak 2018 23:23

  http://www.kozmikanafor.com/dunya-yuvarlak-degildir/
 • Serhan Barbaros / 30 Aralık 2017 14:31

  Guzel yazi tesekkurler ancak dunyayi yonetmek icin buyuk cografyaya sahil olmak gerekmiyor kaliteli ve nitelikli egitim ile dunyayi yonlendirebilirsiniz ama psikolojik gorsel olarak buyuk cografya buyuk ulke imaji veriyor dogru
 • halil ibrahim çelebi / 29 Aralık 2017 17:41

  dünya

  uzay vs. derken daha dünyamızı tanımadığımızı anladık.düz dünyacılar bu sitede çıkan elipsoid dünya ile ilgili yazılardan etkilenmemişe benziyor.şeytanileri gözümüzle gördük ve görüyoruz dünyanın kenarına tur yaparsanız görüp size de inanırız.gök cismi olarak bildiğimiz gezegen güneş vs.yuvarlak iken niye dünya düz.onu da anlamadım.düz yada yuvarlak olması biz hakim değilsek neyi değiştirir ? kainatın küp şeklinde olduğunu öğrendik.düz dünya da olabilir ancak pratik sonuç olarak bize ne sağlayacak.yılbaşından sonraki 8,8lik elektrik zammı gene olacak ise bir farkı yok benim için.
  sevgi saygı ve hürmetlerimi sunarım.
 • Ismail bayar / 28 Aralık 2017 15:20

  Koordinat

  Matamatiksel olarak enlemler sonsuzda kesişir.boylamlarda sonsuzda kesişmesi lazim fakat boylamlar kutupta kesişiyor.Sadece ekvator duzlemindeki hesaplar..+ - ][0] sıfira yakın hatalarla kapatılir.Guney ve kuzeydeki hesaplamalar [NR] Ener noktalariyla sıfırlanmaya çalışılıyor.Büyük hatalar var
 • beklenen / 27 Aralık 2017 23:44

  Tamam iyi diyorsunuzda, forotgrafçılık teknolojisinde enstantene denilen bir kavram var. Yani saniyenin belli bir küsüratında çekmek. Normalde güneşli bir havada 125/1 veya 250/1 çekebilirken, gölgeli, bir alanda 60/1 e iner. Enstantene kavramında enstanteneyi yüksek hızlarda kullanabilmek için çekilen yerde ışığın yeterli olması gerekir. Diyelim ki 2000/1 saniyede resim çekeceksen o kadar kısa zamanda ışığın yeterli bir şekilde içeri girmesi gerekir. Eğer yereli ışık yoksa ne olacak? İşte o zaman devreye ISO denilen kavram girer. ISO değeri artar. Normalde 100 iso değeri ile yapılan çalışmalar ışığı ihtiyaç oldukça artar. MEsela 2000/1 8 diyaframda çekilmek istenen resimde ışık yeterli gelmiyorsa, 100-200-400-800 gibi değerlerle artırılabilir. IZO nun her artışında ışık kalitesine göre enstantene hızı 2000-1000-500- gibi değerlerde düşer. Yani 100 isoda 2000/1 -8 ile 800 iso da 250/1 8 diyafram yaklaşık eşdeğerdedir. Uzaydan çekim yapan uydularda ise bu değerler çok gelişmiştir. En son bildiğim bizlerin kullanımına sunulan makineler de bile 50 bin lere aşan iso lar vardır. Ve yine yanlış bilmiyorsam 250 bin isolarda var. kaldı ki uydularda milyona ulaşır diye düşünüyorum. Yani sorun uyduların çekimi falan değildir. Dünyanın dönüş hızı iel eşit olacak şekilde çekimler çok rahat yapılabilir. Asıl dikkat edilmesi gereken eğer varsa gizlenen kıtalardır. Mesela avustralyanın kuzeydoğusundaki mercan kayalıkları kıta olarak kabul edilmeye başlandı. Bu şekilde değilde, gerçekten dünya insanlarından gizlenen topraklar varsa, bence bu gerçek başarıdır. Küçük bir ada değil kıtadan bahsediyoruz. Ve bildiğimiz dünya haritasında bir kıta daha alacak yer ben göremiyorum. Eğer kıta dediğimizde herkesin anladığı kavram üzerinden hareket ediyorsak, dünyanın en büyük gizemi demektir.
 • ALİ / 27 Aralık 2017 22:10

  DÜNYA DÜZ

  Dünya düzdür. Her kim küre derse yanılır. Gerisi NASA yalanlarıdır. 16 yıldızda da bahsedilen yamuk küre teorisi de yanlıştır. Buyrun ispatlar...
  https://www.youtube.com/watch?v=IZmoByP0jh8

  https://www.youtube.com/watch?v=OefVXWvrMts

  https://www.youtube.com/watch?v=MsneCQ8qWUI

  https://www.youtube.com/watch?v=hyk2q4Kh5uU

  https://www.youtube.com/watch?v=0oJwrwKGpTY

  https://www.youtube.com/watch?v=hr4CSbnwxug
 • cihan Günday / 27 Aralık 2017 20:17

  deruni babam onaltıyıldızım

  Gerçekler bir bir çıkyor pardon itiraf ediliyor
  OKTAN BABA ELLERİNDEN öperim
 • Yasin / 27 Aralık 2017 18:13

  Gizlenmiş medeniyet

  Hocam bu anlaşma yaptıkları medeniyet hangi medeniyet. Ve bu medeniyetle ne gibi anlaşma yaptılar. Bu seytaniler bu medeniyetden korkuyordamı sebebi nedir bu konu daha önce birkaç kez geçti. Adtık lutfen aydınlatın. Selamlar saygılar.
 • Tahsin Tekin / 27 Aralık 2017 18:05

  Düz dünya

  Haritalarda yansıtılmayan kara parçalarının bulunduğunu, bu kara parçalarında da bir medeniyetin yaşadığının gizlenmekte olduğuna inanıp da, düz dünyaya inanmamak çok garip.. Nasa'nın şeytaniliğini elştiriyoruz da, Nasanın dünya yuvarlaktır iddiasına niye hemen inanıyoruz.. Tüm resimleri photoshoplu..


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara