Yüzyıllık İntikam

Yüzyıllık İntikam

9 Aralık 1917'de terk ettiğimiz Kudüs'ü Aralık 2017'de Başkent ilan ettiler...


7 Aralık 2017 09:02
font boyutu küçülsün büyüsün


9 Aralık 1917'de terk ettiğimiz Kudüs'ü Aralık 2017'de Başkent ilan ettiler...

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs'ü İsrail’in Başkenti olarak tanıdıklarını açıkladı. İsrail Şeytanı elbette bu karardan memnun. ABD’deki İsrail, İsrail’deki İsrail’den daha güçlü olduğunu gösterdi.

Meselemiz şimdi bu değil.

Yüzyıllık intikamdan söz ediyorum. Bazı tarihler,-16 Yıldız’ı okuyanlar gayet iyi bilir ki- tesadüfü değildir.

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=4997

Musevileri şirin göstermeye  çalışanlara da bir çift lafım var: Bakın 100 yıldır kinlerini içlerinde nasıl da tutmuşlar. Yahudilerin bu kinleri karşısında aklıselim insanlar ne düşünüyor?

Tarihler tesadüfü değil dedik.

ABD, İsrail’in tavsiyesi ile bu kararı niye Aralık 2017’de açıkladı.

Yüzyıl öncesine gidelim:

9 Aralık 1917'de Osmanlı Askerleri Kudüs’ü ağlayarak terk ediyordu.Ve o günden bugüne Filistin hala ağlıyor. 11 Aralık günü Kudüs’e giren İngiliz General Allenby.  Artık burada Türkler olmayacak." Diyordu.

Mesele hep TÜRKLERDİ.

Şeytan’ın Ordusuna karşı hep Türk Ordusu karşı durmuştu. İslam'ın son Ordusu'dur Kahraman Türk Ordusu. 

Şeytaniler yüzyıl sonra aynı tarihte intikam alıyordu. Türk’e olan hınçları hiç bitmeyecek. Onların öfkesini göğsümüzde söndürecek derece de iman sahibiyiz. Hamasi söylemlerin değil hakikatin sesiyiz. Dünya TÜRK'ü bekliyor... 

Çare, Türk Birliği sonra İslam Birliği’dir!

Söylenecek çok şey var amma…Gelin o asil Türk Askeri’nin 57 yıllık KUDÜS nöbetine götüreyim sizi:

Iğdırlı Hasan Onbaşı’dan devralamadığımız NÖBET’E…. 


Iğdırlı Onbaşı Hasan; Peygamber Ocağımızın Serhat Nöbetçisi…

O’na Mescid-i Aksa’da rastladım… 

Mevki: Kudüs           

Mekan: Mescid ül Aksa             

Tarih: 21 Mayıs 1972 Cuma.

O’nu merdivenin başında gördüm. İki metreye yakın bir boy. İskeletleşmiş vücudu üzerinde garip bir giyisi. Palto?.. Hayır, Karput, pardösü veya kaftan? Değil. Öyle bir şey işte. Başındaki kalpak mı, takke mi, fes mi? Hiçbirisi değil. Oraya dimdik, dikilmiş. Yüzüne baktım da, ürktüm. Hasadı yeni kaldırılmış kıraç toprak gibi. yüzbinlerce çizgi, kırışık ve kavruk bir deri kalıntısı. Yanımda bizim eski vatandaşımız İstanbullu Yusuf’a sordum:

“Kim bu adam?” dedim.

Lakaydı ile omuz silkti. “Bilmem.” diye cevap verdi. “Bir meczup işte. Ben bildim bileli, yıllardır burada dururmuş. Çakılı gibi, hala duruyor ya… Kimseye bişey sormaz. Kimseye bakmaz, kimseyi görmez.”

Nasıl, neden, niçin hala bilmiyorum. Yanına vardım. Türkçe “Selamünaleyküm baba” dedim.

Torbalanmış gözkapaklarının ardın sütrelenmiş gibi jiletle çizilmişçesine donuk gözlerini araladı. Yüzü gerildi. Bana, bizim o canım Anadolu Türkçemizle cevap verdi:

“-Alekümüsselam oğul…”

Donakaldım, ellerine sarıldım, öptüm öptüm…

Anlattı ki ben de size anlatacağım…

Ama evvela biliniz. O canım Devlet çökerken, biz Kudüs’ü 401 yıl 3 ay 6 günlük bir hakimiyetten sonra bırakırız. Günlerden 9 Aralık 1917 Pazar günüdür. Tutmaya imkan yok. Ordu bozulmuş, çekiliyor, Devlet, zevalin kapısında. İngiliz girinceye kadar geen zamanda içinde yağmalanmasın diye orada bir ardçı bölük bırakırız. Adet odur ki kendi zabteden galip, asayiş görevi yapan yenik ordu askerlerine esir muamelesi yapmaz.

Anlattı, dedim ya. Gerisini tamamlayayım.

“-Ben, dedi, Kudüs’ü kaybettiğimiz gün buraya bırakılan ardçı bölüğünden…”    

Sustu. Sonra, elindeki silahın namlusuna sürdüğü fişekleri ateşler gibi zımbaladı.

“-Ben, o gün buraya bırakılmış 20. Kolordu, 36. Tabur, 8. Bölük, 11. Ağır Makinalı Tüfek Takım Komutanı Onbaşı Hasan’ım.”

Yarabbi!… Baktım, bir minare şerefesi gibi gergin omuzları üzerindeki başı, öpülesi sancak gibiydi.

 Ellerine bir kere daha uzandım. Gürler gibi mırıldandı:

“-Sana, bir emanetim var oğul. Nice yıldır saklarım. Emaneti yerine teslim eden mi?”

 “-Elbette, dedim, buyur hele…”

Konuştu:    

“-Memlekete avdetinde yolun Tokat Sancağı’na düşerse… Git, burayı bana emanet eden kumandanım Kolağası(Önyüzbaşı) Musa Efendi’yi bul. Ellerinde benim için öp.

 Ona de ki…”

Sonra, kumandanı olduğu takımın makinalısı gibi gürledi:

“-O’na de ki, gönül komasın. “11. MAKİNALI TAKIM KOMUTANI IĞDIRLI ONBAŞI HASAN, O GÜNDEN BU YANA, BIRAKTIĞIN YERDE NÖBETİNİN BAŞINDADIR. TEKMİLİM TAMAMDIR KUMANDANIM!…” dedi dersin.”

Öleyazdım.

Sora yine dineldi. Taş kesildi. Bir kez daha baktım. Kapalı gözleri ardından, dört bin yıllık Peygamber Ocağı ordumuzun serhat nöbetçisi gibiydi. Ufukları gözlüyordu. Nöbetinin başında idi. Tam 57 yıl kendisini unutuşumuzdaki nadanlığımıza rağmen devletine küsmemişti.”"


http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=2747

 

 

Emir Yıldızdan  

buulkem@gmail.com 

Twitter:@emiryildizdan

Bu haber 6,781 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (12)
 • Huseyin / 9 Aralık 2017 00:02

  Bakin kardeslerim, bu bir surectir... tarihi degistirdi yuce turk milleti 15 temmuzda... yeterki bir olalim, akilli davranalim, kuddusu biz de filistinin baskent ilan edelim.... biz dedigimde islam toplugu... farkli boyuttan bakarsak kible bugunlerden dolayi tasindi mekkeye... uyanmanin vakti geldi... kim ne oldugunu en cahil muslumanda anladi... seytaniler plani bir bir isliyor... seytanilerin silahi belli... bu silahlari bizlerin de kullanmasi bu gunlerden sonra helaldir... siddetle karsi gelinmezse sonraki hedef cennet vatan...
 • oktan keleş / 8 Aralık 2017 11:13

  nokta

  başka söze ne hacet varol sayın Elmas
 • Aykız / 8 Aralık 2017 10:10

  Beklenen Sonuç

  Bu sonuç Arapların ihanetinin bir sonucudur. İngilizler geliyor diye göbek atanların sonunu şimdi görüyoruz. Bölgeye birlik gelmedikçe Müslüman ülkeler birbirini yemeye devam ettikçe İsrail planlarını çatır çatır hayata geçirecek. Biz de anca seyirci kalıp hayıflanacağız.
 • Sener Evcil / 8 Aralık 2017 01:50

  Sen Bilirsin..!

  Ya Rabbim Allahim, ya bizim cem'i cümlemizi yok et.!
  Ya,da bu utancli durumdan kurtaracak eylemlerde bizi,de taraf eyle.!
  Bu utancla daha yasamaktansa evladü,iyal'imizle senin yarattigin bu dünyada bizi daha fazla yasatma bu utanca ortak eyleme..
  Biliriz'ki Ölümden insani tek; koruyan senin yarattigin Eceldir.
  Ecele inanir sana iman ederiz korkumuz ölümden degildir.
  Sana aciz'ane niyazimiz odurki korkaklardan, alcaklardan ve cihattan kacip vatanini terkedenlerden eyleme.Ya Rabbim Allahim bir an önce beklenen gelsin yaklasan yaklassin kopucak kiyamet kopsun amma su utanc,da bitsin. Bizden baska bu isde serdarlik yapip bu müskülü cözecek ne imanda ne cesarette zatende baskaca ümmet yok.
  Sen layik olabilmeyi cümlemize nasio müyesser eyle yada bir dönüsü olmayan ölümle o eceli bizlere tatdir Allahim.
  Amin,amin velhamdülillahi rabbil alemin el Fatiha .!
  Cümle SühedaNIN RUHUNA.
 • yıldıray / 7 Aralık 2017 22:37

  mustafa serdar kardeşim

  Rüyan hayr olsun ahit sandıgı emin ellerdedir bence yani hz hızırdadır yani keyf süesinde sakli bir diger süreye hızırın meslegi olan süre ye bakar saati geldiyinde emanetcilerine bakar iş ne diyor deruni baba çırpınırdın karadeniz ne güzlde söylüyor ey maşallah
 • c.d / 7 Aralık 2017 17:57

  Acaba?

  Küreselci şeytaniler Trump ı abd nin başına getirip Trump la dünyayı harap edip ülkeleri bölüp, kadim düşmanımızla onarıp satın alma peşinde mi? 11 Eylül tezgahı gibi İrana bir tezgah hazırlığı var mı? Sözüm ona bir füze abd yi vurup suçu iran-kore ye mi kalacak? Tam bunlar olurken abd den beklenen deprem haberleri mi gelir? Abd bu işleri askıya alınca bölgede ki ayrılıkçı pkk-pyd İran ve Türkiye arasında tost mu olur? Dolar rezerv para olmaktan çıkınca abd kaça bölünür? Bölgede abisiz kalan savaş davulları çalan israil ne olur? Bölgenin koruyucusu Türkiye olur mu herşeyden sonra? Türk kardeşlerimizle birliğin yolu açılır mı? Yolların kontrolü bize geçer mi? Kadim düşmanın vanaları elimize geçer mi? Herşey bir kıvılcımla başlayıp domino etkisi gibi mi olacak? Türkiye 5-10 sene içinde etkin bir güç konumuna evrilecek mi? 2023 ün sadece duygusal bir söylem olmadığını herkes görecek mi?
 • Zafer YAVUZ / 7 Aralık 2017 16:48

  Tanıyan tanıtan

  http://www.haberturk.com/arama-motorlarinda-kudus-guncellemesi-google-yandex-yahoo-nasil-guncelledi-1744584
 • Bir Garip Adem / 7 Aralık 2017 16:05

  ARTIK BEDELİ OLMALI

  Müslüman Türk Evladı atası Turk'ten beri kendisine verilen görevi gereği İnsanlığı korumak adına bitmeksizin bedeller ödemeye devam ediyor. Kurtuluş Savaşında imkansızlıklar içinde savaşarak bu vatanı kurtaran Şehitlerimizin ve gazilerimize karşılık bir bedel olmalı. 1.Dünya savaşında esir edilen 30 Bin Türk Askeri Mısırda esir kamplarında gözlerinin kör edilmesinin bir bedeli olmalı. Yine 1.Dünya Savaşında esir düşen Türk Askerinin Myanmar ve bir çok ülkede esir kamplarında işkence ve ağır çalışma şartlarına zorlanarak Şehit Türk edilmesine karşılık bir bedel olmalı. Arabistan Çöllerinde Lawrence'la beraber Şehit edilen Türk Askerine karşılık bir bedel olmalı. Doğu Türkistan, Irak,Suriye ve bir çok ülkede işkence,soykırımla yok edilen Müslüman Türklere karşılık bir bedel olmalı. Yıllardır bu ülkede terör örgütleri yüzünden Şehit olan Asker,Polis,güvenlik korucusu, Kamu Görevlisine karşılık bir bedel olmalı, her geçen gün Müslüman ve mazlumların katledilmesinin bir bedeli olmalı. Artık Bizler değil Zalimler, Firavunlar, 10'lar Konseyi bu bedeli ödemeli...
 • EMİNE ÖNİZ / 7 Aralık 2017 14:53

  AĞLATTINIZ BENİ. DAHA ÖNCE DE OKUDUM ZATEN. HEPİNİZİN KİTAPLARINI OKUDUM TEKRAR TEKRAR OKUMAYA ÇALIŞIYORUM. DUA EDERKEN BİZİM BİLMEDİĞİMİZ MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZ İÇİN ASKER YA DA SİVİL MÜCADELE EDEN HİZMET EDEN TÜM CANLARA "RUHLARI ŞAD OLSUN, SELATÜ SELAM SELATÜ SELAM UNUTULANLAR DEMİNE HU OLSUN" DİYE DUA EDERİM. BU GÜNLERDE DE GÖREV ALAN BİLİP BİLMEDİĞİMİZ NİCE DEĞERLERE DE SELAM OLSUN .
 • Mustafa Serdar / 7 Aralık 2017 13:15

  Müjde olabilir mi ?

  Hayrolsun bugün sabaha karşı rüyada kutsal ahit sandığının bulunduğu söylendi ve gösterildi bende bunu Oktan hocama söylemeliyim dedim ve acele Oktan hocanın evine gittim eşi "Oktan hocanın namaz kıldığını daha sonra gelmem gerektiğini söyledi bahçede biraz bekledim sonra yanına gittim evinin kapısı açıktı yanında pilot Serkan kardeşim vardı.
  Oktan hocam bana arkası dönük olarak "kutsal ahit sandığının bulunduğunu söylemek için geldiysen haberim var" dedi.
  Sonrasında üzerinde bir yazı vardı telefonumla resmini çektim işte burada dedim.Oktan hoca telefondaki fotoğrafa baktı ve "Bu ismiazam dır " dedi.
  Sonrasında nedenini bilmeden ağlayarak evden uzaklaştım.

  Allahu Alem
  Hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
  Sevgiler ve saygılar
 • İ. Akgün / 7 Aralık 2017 11:39

  Savaş sevebi

  Amerika nın nihayi hedefi yeni dünya kaosu
 • Burakthered / 7 Aralık 2017 10:58

  trumPET ve arkasındaki

  Düşmanı Muhammedi, siz bir taraf biz bir taraf. Türk ve Müslüman olarak yolumuz istikametimiz bellidir. Vakit geldiğinde kaçınılmaz olan gerçekleşecektir. Siz düşünün sonunuzu ve daha çok gargat ağacı dikin...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar