Haklı Çıkmak İSTEMİYORUUUUZ!

Haklı Çıkmak İSTEMİYORUUUUZ!

Oktan Keleş: Suriye konusunda "Sonunda göreceksiniz ki ABD ile Rusya arasında uzlaşma olacak..."


6 Temmuz 2017 08:27
font boyutu küçülsün büyüsünOktan Keleş 8.4.2017 tarihinde Uyarmıştı:

 

 BM Küresel Oyunu, Aldanmayın!

... 

"Peki küresel akılın planı ne? Cevabı çok basit; bu kaostan sonra Rusya ve ABD’nin küresel çapta karşı karşıya gelmelerinin sonucu olarak savaşın tüm bölge ve hatta  küreyi saracağı bahanesiyle Esad’ın kalması yönünde formül üreterek ABD ve Rusya’yı uzlaştıracaklar  Plan bu, DİKKAT!     

Olan bu plandan habersiz atlayan ülkelere olacak. Atlayan ülkeler için denilecek ki: "Onların olayı  Suriye olayından bağımsız, kendi aralarındaki husumetten dolayı vs." Bu yüzden ne Türkiye ne İran bu tuzağa düşmemeli, soğuk kanlılıkla izlemeli. Sonunda göreceksiniz ki ABD ile Rusya arasında uzlaşma olacak, çünkü saat öyle kuruldu."

... 

Diye yazmıştı... 

 http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=465

 

 ABD ile Rusya Esad konusunda anlaştı:

'ABD, Esad'ın geleceğini Rusya'ya bıraktı' iddiası


ABD merkezli Foreign Policy (FP), ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un geçen hafta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yaptığı görüşmede 'Esad'ın kaderini' Rusya'nın eline bırakmaya hazır olduğunu söylediğini aktardı. İddiaya göre Tillerson' ABD'nin Suriye'deki önceliğinin terör örgütü DEAŞ'ı yenmekle 'sınırlı' olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın geleceğinin Rusya tarafından belirlenmesine müsaade etmeye hazır olduklarını söylediği öne sürüldü.

Foreign Policy'de çıkan habere göre Tillerson görüşmede ABD'nin Rusya'ya Esad'ın geleceğini belirlemesi için müsaade etmeye hazır olduğunu söyledi.

'WASHINGTON'UN SURİYE'DEKİ ÖNCELİĞİ DEAŞ'I YENMEK'

Washington yönetiminin Suriye'deki önceliğinin terör örgütü DEAŞ'ı yenmek olduğunu belirten Tillerson, ABD'nin Suriye ordusuna yönelik saldırılarının ise kimyasal saldırıları caydırmak ve koalisyon güçlerini korumak gibi sınırlı taktik amaçlar taşıdığını kaydetti.

Rus yetkililer, daha önce birçok kez Esad'ın geleceğine Suriye halkının karar vermesi gerektiğini vurgulamıştı.


http://www.hurriyet.com.tr/abd-esadin-gelecegini-rusyaya-birakti-iddiasi-40508678
Bu haber 4,706 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Can Yesevi / 20 Temmuz 2017 01:56

  Çin ve Hindistan kapışması !

  Çin Hindistan'a saldırdı !!!
  Onlarca ölü var ...

  Çin ve Hindistan arasında savaş mı çıkıyor? İki ülke arasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Tartışmalı Sikkim bölgesinde Çin'in Hindistan askerini vurdugu söyleniyor. İddiaya göre saldırıda 158 Hint askeri öldü. Bu haberler henüz uluslararası ajanslar tarafından doğrulanmış değil.

  ÇİN ile Hindistan arasında tartışmalı bölge Sikkim sebebiyle savaş rüzgarları esiyor. Hint askerlerinin sınırını geçtiğini iddia eden Çin'in roketatarlı saldırı düzenlediği söyleniyor. İddiaya göre bu saldırıda 158 Hint askeri yaşamını yitirdi çok sayıda da yaralı var.

  Hindistan’ın Sikkim eyaletine düzenlendiği söylenen saldırıya ilişkin uluslararası haber ajansları henüz haber geçmiş değil.

  Haberi Pakistan'da İngilizce yayın yapan Dünya News sitesi duyurdu. Hindistan siteleri de kaynak olarak Pakistan sitesini veriyorlar. Söz konusu sitede olaya ilişkin fotoğraflar da yayınlandı.

  Çin bugün Hindistan askerlerinin sınırlarını geçtiği iddiasında bulunmuştu.

  Şu ana kadar ne Hindistan ne de Çin resmi makamlarından olaya ilişkin bir açıklama gelmedi.

  GERGİNLİĞİN SEBEBİ NE SİKKİN EYALETİ?

  Geçtiğimiz aylarda da Çin-Hindistan sınırında yer alan Hindistan’a bağlı Sikkim eyaletinde, iki ülkenin birliklerinin karşı karşıya gelmişti.

  ÇİN AÇIK AÇIK UYARMIŞTI

  Tibet'in ruhani lideri Dalay Lama'nın tartışmalı Arunaçal Pradeş bölgesini ziyaretine Çin'den tepki gelmişti. Çin Dışişleri Bakanlığı, ziyarete izin vermesi nedeniyle Hindistan'a tepki gösterdi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying, söz konusu hareketin Çin-Hindistan ilişkilerine zarar verdiğini ifade ederek herhangi bir ülkenin Çin karşıtı hareketlere zemin sağlamasına karşı olduklarını vurgulamıştı. Pekin hükümetinin, Yeni Delhi yönetimine tepkisini ilettiğini kaydeden Hua, Hindistan'ı, Dalay Lama'yı istismar ederek Çin'in çıkarlarına zarar verme hatasından dönmeye çağırmııştı.

  İKİ ÜLKE SINIR GERİLİMİ YAŞAMIŞTI

  Çin tarafının iddiasına göre, kendi sınırları içerisindeki bir yol yapım çalışmasına Hindistan askerleri müdahale etti. Çin Savunma Bakanlığı sözcüsü Ren Guoqiang, Sikkim eyaleti sınırlarında Çin’in ‘egemenlik hakkı’nın bulunduğu DongLang’da yürütülen yol çalışmasının Hindistan ordusuna bağlı askerler tarafından müdahale edildiğini. Bakanlık sözcüsü yaşanan gelişmenin sınırdaki huzura ‘ciddi şekilde zarar verdiğini' de söylemişti.

  Hindistan tarafı ise Çin'i Tibet'e gitmeye çalışan hacı adaylarına zorluk çıkardığı için suçlamıştı.

  KEŞMİR SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇAĞRI

  Öte yandan, Çinli yetkililer Pakistan’ın talebi doğrultusunda Pakistan ve Hindistan arasındaki Keşmir sorununun çözülmesine yardımcı olabileceklerini belirtti.
 • beklenen / 12 Temmuz 2017 18:34

  iyide Oktan Hocam, kafirler kafirliklerini yapamasalar asıl cehenneme gidecekler?
 • Turan / 6 Temmuz 2017 11:44

  Kuzey Suriye

  Rusya ve ABD, Suriye'nin kuzeyi Esad'i istemiyor diyerekten orasini YPGye vermek icinde anlasirlar mi?


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar