Oktan Keleş Hatay Konusunda Uyarmıştı!

Oktan Keleş Hatay Konusunda Uyarmıştı!

16 Yıldız'da yayınlanan analizler; haftalar, aylar, yıllar öncesinden verdiği istihbaratlarla yine 12'den vuruyor


13 Şubat 2013 09:31
font boyutu küçülsün büyüsün


 

Oktan Keleş, "Hatay Sendromu" yazısı (http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1821)  ile dikkatleri Hatay'a çekerek uyarılarda bulunmuş ve ABD'nin planını deşifre etmişti.

Oktan Keleş o yazısında:

"CIA Başkanı geldi, şer göründü, şimdiki plan: HATAY’A ÜS KURMAK! Nasıl mı? Tampon bölge senaryoları ile…

Daha evvel yazmıştık: “Yeni Çekiç Güç Planını.” Nasıl “Kuzey Irak” diye bir terim çıkardılar, şimdi aynı senaryo ile “Kuzey Suriye” söylemlerini çıkardılar, medyaya bir bakın. Film aynı.

ABD, İncirlik üssünden, Hatay’a kaymak istiyor…Hatay’da mezhepsel kıvılcımların temelini atıyor.

Özgür Suriye Ordusu’nun  merkezinin Hatay  olarak gösterilmesi çok ama çok tehlikeli. Böyle gösterenlere dikkatttt! Verilmek istenen mesaj şu: Zaten Hatay Suriye’nindi.  Suriyeliler de:“Suriye zaten bizimdi.” diyecekler. Mondros Ateşkes Antlaşması'ndan sonra Hatay ayrı bir devlet olarak kurulmuş ve daha sonra Hatay Devlet Meclisi 23 Temmuz 1939 tarihinde Türkiye'ye iltihak kararı almıştır. Şimdi buralarda kamplar kurularak, Hatay’da cirit atan ne idüğü belirsiz, Suriye uyruklu oldukları bile şüpheli binlerce insan, bir süreç için mi burada? ABD oraya üs kurmak için bir basamak olarak mı onları kullanıyor, bunun için mi buraları hazırlıyor?

Hatay’ın haritadaki yerine bir bakın; Kıbrıs ve Akdeniz stratejisi için ne kadar önemli olduğunu görürsünüz. Hatay’ı tartışmalı bir hale getirme çabaları görülmüyor mu? Ey Hükümet’in üyeleri uyanın. Ey halkım bu oyunu görün!

Hükümet, yanlış stratejisi, yanlış Suriye politikaları ile Kuzey Irak’tan sonra Kuzey Suriye’yi de karşımıza bir sorun olarak dikti. İsrail’in nihai hedefine ancak bu kadar hizmet edilir."

Şimdi artık gazetecilerde bu planı görmeye başladılar. İşte Hürriyet'ten Metehan Demir'in konu ile ilgili Tweet'i:

Metehan Demir@metehan_demir
Uçağın düşürüldü,roket yedin,insanlar öldü,heryer ajan doldu.Bugünde Hatayda patlama. Dikkat et herşey Suriye için derken Hatayı da kaptırma .

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/45287/0/1/metehan-demir-ile-3-dakika.aspx
Bu haber 6,025 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (8)
 • kuzra / 14 Şubat 2013 14:45

  öküz hikayesi :)

  aslanlarla öküzlerin hikayesi tamda bizim durumumuzu anlatıyor ne yazıkki.zamanında bu ülkedeki dürüst ve akıllı insanları doğru söyledikleri için cezalandıran hapislere atıp işkence eden o solcu bu sağcı şu şeriatcı ,ve laik diye bizi birbirimize düşüren ve nede yazıkki buna balıklama dalma gafletinde bulunan halkın durumu. ülkemizde ne yazıkki devlet adamı yetişmiyor ama siyasetçi (at cambazı) fazlasıyla var bir iki değerli devlet adamı dışında tabii ,bunlar da zaten kalabalığın arasında kaybolup gidiyor.ne diyelim... Allah yar ve yardımcımız olur inşallah...
 • Mustafa Akyüz / 13 Şubat 2013 23:15

  Ayni hatayi yapmayalim

  1. Dünya savasinda Almanlara güvendik savasa girdik topraklarimizin yüzde yetmisi elimizden gitti simdi ABD`ye güvendik Suriyeye müdahil olduk.
 • TAYFUR / 13 Şubat 2013 20:44

  ÖNERİ

  ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SINIR GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAMAK İÇİN YARDIM ÖNERİSİNDE BULUNDU.SADE VATANDAŞIN BİLE KANINI DONDURMAYA YETER BİR ÖNERİ.UYKUDAKİ DÜŞİŞLERİNİ ETKİLER Mİ BİLMEM?GAFLET ÖTESİ BİR DURUM BU!
 • JiJi JoJuK / 13 Şubat 2013 18:01

  İFŞAH...

  Geçen her bir gün, önce geçmiş bir gün, sonrası ise yeni bir gün olarak başlayıp geçmişten ders alma alışkanlığımızı neyazıkki bir türlü geri kazanamamış ve kazanamıyoruz da... Günümüz ve geçmiş hükümetlerimiz bakmak ile görmek arasındaki farkı ne hikmettir ki bir türlü görememiş ve anlayıp idrak edememişlerdir... Onlar binler olmadan binler yüzler olmadan bir müdahele ve önlem alınması ümitlilikten çıkmış bir mecburiyetliğe doğru adım adım ilerlemekte... Biran önce önlemler alınmalı ve gerek adımların atılması gerek... Sustukça sıra bize geliyor...
 • Sadık Hoca / 13 Şubat 2013 14:24

  GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ !

  Rahmetli İsmet İnönü :“Büyük devletlerle ilişki ayı ile yatağa girmeye benzer” demiş. Atalarımız " itle yatan bitle kalkar" diye hiç boşuna söylememiş. Kaşıntılar çoktan başladı bile. Uçağımız düştü veya düşürüldü, topraklarımıza bombalar düşüyor. Cilvegözü sınır kapısında bomba yüklü araç patlıyor, insanlar ölüyor, yaralanıyor. Hatay Texas' a döndü. Rahat huzur kalmadı. İpini koparan Hatay' a gelmiş. Kimin ne yapacağı, yarın ne olacağı belli değil. Yakında halk Hatay' ı terk ederse süpriz olmaz. Biz yakın tarihte bir koyup üç alalım diyenleri de görmüştük. ABD güvenliği NATO sağlasın diyor. Rahmeti dedem de "işlemediiğin tarla senin değildir" derdi. Gören gözler için burada ibretler vardır.
 • ahmet aslan / 13 Şubat 2013 13:30

  Bu iş "sarı öküz" hikeyesine dönermi...

  ...::Allah Korusun::..

  Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.


  "SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."


  Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
  "Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."


  Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.


  "AFERİN SİZİ KUTLARIZ!"


  Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
  "Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."


  Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.


  "NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?"


  Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
  Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.
  Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."

 • Erhan kuzu / 13 Şubat 2013 10:46

  malesef haklı çıktı

  ne yalan söyleyeyim suriye konusunda oktan keleş beyle aynı düşünmüyordum fakat zaman ve hadiseler oktan beyi haklı çıkardı.
  Anlamadığım hükümetimiz stratejisiz hırs ve söylemlerle devam ediyor bence çok sırıtmaya başlayan bir fiyasko ortadayken yapılması gerekenler yapılmıyor bu eleştirimi yapmak kolay olmasada bir şeyler yanlış gidiyor.
 • çağdaş Baykara / 13 Şubat 2013 10:35

  oktan keleş kılasiği

  üç gün oldu sanırım aynı konuyu tv de bir analizci yaptı aklıma oktan keleş geldi onaltıyıldız herzaman fark atıyor yeni analizleri sabırsızlıkla bekliyoruz.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara