Hatay Sendromu

Hatay Sendromu

CIA'nın Başkanı David Petraeus Türkiye'ye niye geldi? Hatay'a Dikkat! Yine İlk kez Oktan Keleş açıklıyor!


4 Eylül 2012 10:12
font boyutu küçülsün büyüsün


HATAY SENDROMU

 

Hatay’da, Hükümetin tüm gizleme çabalarına ve duygu sömürüsüne karşın ABD’nin  planı deşifre olmuştur. Görüyorsunuz, onar onar şehit veriyoruz, Hükümet cenaze levazımatçısı ve mezarlıklar müdürlüğüne döndü.

Ey Hüseyin Çelik,  2 Mehmet değil, bu sefer 10 Mehmet şehid oldu, yeter mi?

Bu sitede defalarca yazdık: “Türk Milleti'ne savaş ilan edilmiştir” diye. Hükümetin müttefiki olanlar bu kana ortaktır. Her şehid cenazesinden sonra yine o bildik kuru nutuklar…Ey Hükümet, Millet  bu kuru  nutukları dinlemiyor artık, farkında değil misiniz?

PKK terör örgütü kimliği ile dış güçlerin maşası olması yanında;  ırkçı, Zerdüşt bir Kürt ordusudur. “Dağda 5 bin silahlı gerilla var” diyen Hükümet bunu sadece örgüt olarak açıklayamaz. 5 bin veya 10 bin kişilik bir kitle örgüt değildir, silahlı bir ordudur. Artık gerçekleri söyleyin bu millete!  Turgut Özal’da; “üç beş çapulcu” demişti… Bu söylemler artık psikolojik savaş olmaktan çıktı, bu tip söylemler artık terk edilmelidir.

Suriye özgür ordusu denilen kitle bin kişi ise, beş on bin kişilik PKK kitlesi nasıl örgüt olur? PKK’nın arkasında İran  ve Suriye var diyenler;  İsrail’i, ABD’yi, AB’yi, neden anlatmazlar. Bu ülkelerin (ABD, İsrail, AB) PKK’ya  desteği olduğunu sağırlar bile biliyor. Yine bölgede, bir kısım Kürt halkı sabah evlerindeler, akşam ise Mehmetçiğe pusudalar. “Teröristler dışarıdan geliyorlar” masalı da sıktı, içeridekileri anlatın. Düşman ortada, Meclis’te, Mehmetçiklerimizi şehid edenlerle kucaklaşmada. Ak Partili Hüseyin Çelik, “TBMM’de Türkiye’nin bölünmesi dahi konuşulabilir” derse bunlar elbette olur. Bırakın bu ileri demokrasi yalanlarını.

CIA Başkanı geldi, şer göründü, şimdiki plan: HATAY’A ÜS KURMAK! Nasıl mı? Tampon bölge senaryoları ile…

Daha evvel yazmıştık: “Yeni Çekiç Güç Planını.” Nasıl “Kuzey Irak” diye bir terim çıkardılar, şimdi aynı senaryo ile “Kuzey Suriye” söylemlerini çıkardılar, medyaya bir bakın. Film aynı.

ABD, İncirlik üssünden, Hatay’a kaymak istiyor…Hatay’da mezhepsel kıvılcımların temelini atıyor.

Özgür Suriye Ordusu’nun  merkezinin Hatay  olarak gösterilmesi çok ama çok tehlikeli. Böyle gösterenlere dikkatttt! Verilmek istenen mesaj şu: Zaten Hatay Suriye’nindi.  Suriyeliler de:“Suriye zaten bizimdi.” diyecekler. Mondros Ateşkes Antlaşması'ndan sonra Hatay ayrı bir devlet olarak kurulmuş ve daha sonra Hatay Devlet Meclisi 23 Temmuz 1939 tarihinde Türkiye'ye iltihak kararı almıştır. Şimdi buralarda kamplar kurularak, Hatay’da cirit atan ne idüğü belirsiz, Suriye uyruklu oldukları bile şüpheli binlerce insan, bir süreç için mi burada? ABD oraya üs kurmak için bir basamak olarak mı onları kullanıyor, bunun için mi buraları hazırlıyor?

Hatay’ın haritadaki yerine bir bakın; Kıbrıs ve Akdeniz stratejisi için ne kadar önemli olduğunu görürsünüz. Hatay’ı tartışmalı bir hale getirme çabaları görülmüyor mu? Ey Hükümet’in üyeleri uyanın. Ey halkım bu oyunu görün!

Hükümet, yanlış stratejisi, yanlış Suriye politikaları ile Kuzey Irak’tan sonra Kuzey Suriye’yi de karşımıza bir sorun olarak dikti. İsrail’in nihai hedefine ancak bu kadar hizmet edilir.

Yapılacakları diğer yazılarımda belirtmiştim. Bir kısım sözde İslamcı camialar;  ABD’nin ve Siyonistlerin  planlarına taşeron olmaktan vazgeçmeliler. Bu yazımı iyi saklayın. Eninde sonunda idam bu ülkeye geri gelecek, sehpalarda tanıdık çok sima görülecek. Türk Devleti ile, TSK ile, MİT ile, Emniyet ile uğraşmayı bırakın… Birlik beraberliği Türk Sancağı altında arayın! PKK DENEN SİNEĞİ BATAKLIĞINDA EZİN, BARZANİ DENEN İTİN KELLESİNİ BU MİLLETİN ÖNÜNE ATIN. PKK’NIN BİR SAATLİK İŞİ VAR, GÖRÜN BUNLARIN İŞİNİ. Bu milletin evlatlarını kahpece şehid edenleri sehpalara çıkarın. Bu milletin evladı olan Kürt halkını, PKK’nın elinden kurtarın. Ortada birçok dezenformasyon haber yayılıyor; “TSK emekli rütbeli personelini seferberlik görevine çağırıyor” diye. Üstelik İran’ın sınırımızda askeri tatbikat yapma zamanlaması da oldukça manidardır. Genelkurmayımızın bu kafa karıştıran söylentilere cevap vermesi elzemdir.

Şimdi Arap Baharı kime yaradı? ABD kime 3 misli silah sattı? Oyunu tüm millet görmeli.

Küçük bir bilgi: Küresel güçler ki, bunlar Şeytani yapılanmanın en üstleri, Arap Baharını planladıklarında; Yemen, Libya, Mısır ve Suriye’nin kalemini kırdılar. Bu kararlarını hükümetlere bildirdiler: “Bizimle misiniz?”  diye. Bizim Hükümet, matematiksel strateji olarak Küresel güçlerin yanında olmayı seçti. Madem ki Esad’da diğerleri gibi gidecek, Küresel güçlerin atına oynadı…Oynadı ama acemice. Kaddafi,  Mübarek ve diğerlerinin çabuk gitmesi zaten Şeytanilerin planıydı. Esad’ın gitmesi de çabuk olacak sanıldı. Oysa Esad yıpratıcı unsur olarak planlanmıştı. Yani diğerleri gibi hemen gitmeyecekti. Hükümetin, basiretsiz, ütopik hayaller peşinde koşanları bunu anlamadılar. Zannettiler ki Esad’da hemen gidecek. Bu yüzden kırk yıllık Esad bir anda oldu Esed. Tökezle babam tökezle… Rusya'yı, Çin’i ikna etmek, süre uzatmak, zaman kazanmak için Esad yıpratıcı unsur olarak kaldı. Hükümete gaz verenler en ince ayrıntıyı hesaplamışlardı. Esad gitmeyince, Hükümetten biri sordu: “Yahu  ABD’li ağabey hani gitmedi bu Esad, bari müdahale et.” diye. ABD’li ağabeyleri kılıfı çoktan hazırlamıştı: “Vallahi olmaz Maykıl bende de yok!...” Yani seçim var, hele Kasım’da seçimler  bir bitsin!

Bu filmi göremeyenler derhal istifa etmeli, bu milletin kaderi ile oynadığı için de helallik istemeli.

İran ve Suriye rejimleri öcü gösterilerek; Müslümanların ırzına, canına kastetmek  de  bu işin cabası. Tıpkı Irak’ta Saddam bahane edilerek binlerce kadına tecavüz edildiği gibi. İşte vicdan buna karşı. Yoksa İran rejimi Pers derin devletidir. İslami falan da değildir! Zaten molla sistemi bu yapının dengelenmesi için kurulmuştur. Bu acemi siyasetçiler, çay ocaklarından çıkıp, saçlarını jöleleyerek Devlet’i idare ettiklerini sananlar bunları bilmezler. Papermoonlar’da ahkâm keserler.

İran, Suriye veya diğer Müslüman ülkeleri hedef gösteren;  Türkiye’deki sözde İslamcı bir kısım medya bunu hesaba katmalı.  Yani rejim bahanesi ile Müslüman kanı akacak, siz de efendilerinizin emrini yerine getirmiş olacaksınız. Bosna’daki zulümde; ABD ve AB neredeydi? Sözde İslamcı kılıfı altında ABD’ye, İsrail’’e hizmet edenler, nerdeydi Bosna’da ABD ve AB? Sırplar’ın yanında değil miydiler? Şimdi de durum farklı değil, ama soru şu; siz kiminlesiniz?

Hükümet şimdi gizli kapılar ardında BM’ye “Ya ne oluyor? Siz de bir el atın, 100 bin kişi mülteci geldi bize, biraz da size girsin,” diyor ama dışarıda da halka efelik yapıyorlar: “500 bin kişi de gelse alırız,” demeyi ihmal etmiyorlar. Bu da hala gaz verenler, gaz vermeye devam ediyor demek. Hükümet, “insanlık mı yapacaksın?” Gel şu Myanmar'lı 100 bin Müslüman’ı al, bu millet canı gönülden onlara baksın. Sam Amca’nı bırak, ondan sana da bizim ülkemize de, Müslümanlara da fayda yok. Şahsiyetli bir politika izle.

Ak Parti kongresi yakın, aldığımız bilgilere bakılırsa revizyon varmış. Ha bir de yeni isimler varmış; Kurtulmuş gibi…Onlara da bir tavsiye: AKP bu yükün altından kalkamayacağını anladı, yavaşça yükü merkez sağda taze kan ayakları ile makam mevki peşinde koşan senin gibilere bırakacak, aklı sıra, tabi bunlar artık deşifre oldu.

Bir de son zamanlarda İran ajanları yakalanıyor. Eyvallah yakalayın ama niye hiç Mossad ajanları yakalanmıyor? Biraz da onları yakalayın!   

Sakın ha, asla umutsuzluk yok! Türkiye çok güçlü bir ülkedir, bunca çok yönlü saldırıya rağmen ayaktadır.  Milleti en büyük varlığıdır. Siz bakmayın satılmışlara. Türk Sancağı dünyanın dört yanında dalgalanacak. Kayaların Oğlu canlandı… (Bu sırlı bilgi de ehillere.) Sadece Türk Milleti'nin başı sağolsun. Şehitlerimiz, siz, bize şefaat edin.

Bir cümlede benim Hükümeti eleştirmemi eleştirenlere: “Türklüğü çok ön plana çıkarıyorsun” diyenlere ve bilmedikleri birçok konuda akıl verenlere: Rahmetli Erbakan’ın bir ifadesi ile -onu da  bu vesile ile rahmetle anmış olarak- cevap vereyim: Hadi oradan!

Saygılarımla…

 

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

 
Bu haber 38,663 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (114)
 • serdar kus / 24 Ağustos 2016 11:05

  vay

  barzani daha dün hükümetle görüştü nasıl olacak bu iş
 • Mustafa Akyüz / 28 Eylül 2012 15:38

  Hatay'daki Oyun

  Küresel Sermaye Türkiye'nin kalkınmasını ve bölgesinde söz sahibi olmasını istemiyor zira son 10 yıldır Dünya'da Kriz olmasına rağmen Türkiye Sosyo Ekonomik ve Stratejik olarak çok büyüdü ve onlara göre kontrol dışına çıktı.
  Bu gelişme Küresel Sermaye sahiplerini rahatsız ediyor zira güçlü bir Türkiye demek bütün oyunların alt üst olması demektir bu nedenle Arap Baharı denilen BOP Türkiye'yi bölgesinde yanlızlaştırma projesini başlattılar ve Suriye'de iç savaşı tetiklediler.
  Akıllı olmak gerekiyor Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor Küresel Sermayenin amacı Türkiye'de bir iç savaş çıkararak veya Türkiye'yi komşu ülkeler ile savaşa zorlayarak bütün kazanımlarını elinden almaktır. Liderlerimiz atacakları adımları iyi düşünmelidirler zira çevremizde ateş yanmaya başladı bile.
  Allah yar ve yardımcımız olsun ve bizleri bu oyuna getirmesin.amin.
 • METİN KARA / 26 Eylül 2012 12:16

  HADİ ORADAN!!!

  OKTAN HOCAM SENİ ÇOK SEVİYORUM.ERBAKAN HOCAMIN GENİŞ DÜNYA GÖRÜŞÜNÜ BENİMSEDİĞİNİ TEK KELİMEYLE BİLE ANLATABİLİYORSUN...
  YOLUNUZ AÇIK OLSUN
 • fethi / 14 Eylül 2012 15:42

  Ekim'de doğalgaza yüzde 15 zam geliyormuş. Hemen ardından da Elektriğe bir büyük zam daha gelecekmiş. Biz uyutuluyoruz bu iktidar tarafından. Hemde mışıl mışıl uyutuluyoruz. Bu halk her yanağına vurana diğerini çevirdiği müddetçe daha çok acı çeker daha çok kandırılır daha çok aldatılır...

  Suriye meselesi Akp için çok iyi bir perdeleme aracı oldu..
 • Osman / 12 Eylül 2012 00:44

  HAKİKAT

  Bir olayı değerlendirirken olayın hakikatini kavrayıp, hakkaniyet ölçüleri içerisinde kanaat oluşturmak gerekir. "Hatay Sendromu" yazısı, olaya çok dar bir pencereden bakanlara dokunmuş. Yorumlara bakıyorum, çok güzel ve objektif değerlendirmelerin yanı sıra, çok sığ ve olayı getirip belirli bir siyasi partinin veya şahısların savunması avukatlığına indirgeyenler de var maalesef. Devlet ve millet bekası, şahıslar üzerine bina edilirse ve hakikatlere uymak yerine hakikati çarpıtıp zorlama yorumlarla kendi bilinçaltındaki tabularına uydurmaya çalışırsa vay ki vay. Allah bundan razı olmaz. Hakkaniyet sahibi olmak şudurki: "ben bir yanlış yaparsam siz ne yaparsınız?" diyen Koca Ömer'e (RA) "seni şu kılıncımla doğrulturum" diyen gencin anlından öpen Ömer'in tavrıdır. Herkes peşinden gittiği kişiye karşı böyle söyleme cesaretine sahip mi? Ya da avukatlığını yaptıklarınız Ömer'den daha mı büyük insanlar da biz mi bilmiyoruz yoksa!
 • yedi dokuz yedi / 9 Eylül 2012 18:06

  kayalarin oglu

  hz mehdi ve kardeşleri
 • Fedai / 8 Eylül 2012 01:20

  Allah razı olsun

  Olaylara hep gösterilmek istenen pencereden bakmamızı ve asla ruhunu kavrayamamızı isteyenlere inat cesaretle madolyonun tersini de okuyan ve bizleri uyandıran sizlere teşekkür ediyor ve dualarla anıyorum.
  Gerçekleri hala fitne çıkarmak zanneden ve uykuda olmayı tercih eden ya da vicdan kısımları arızalı olan nas' lara ancak hidayet niyaz edebiliriz. Hasar ağır, Rab' den başkası yardımcı olamaz.
  Tüm bunlara rağmen, islam alemini, Türk' ü, vatanı arkaya atıp hala onun bunun savunuculuğunu yapanlara ne denebilir ki? Allah C.C Kur'anda bazılarının gözleri ve kalpleri mühürlüdür derken herhalde kasdedilen bunlardır. Burada kimsenin değrsizleştirilmesi, siyasi hesabı yoktur. İnsafı olan bunu görür, görmeyenede selamet dilerim vesselam.
 • ferit / 7 Eylül 2012 19:24

  bir öneri

  düşünceleriniz gayet güzel...
 • ugur coskun / 7 Eylül 2012 15:36

  Ataturk

  "genc nesillerini milliyetci olarak yetistiren milletler,gelecege emniyetle bakabilirler.MILLIYETCILIK;mensup oldugu milleti ilerletmek,yukseltmek,milli degerleri korumak ve gelistirmek duygusu ve suurudur."

  noktayi koymus Gazi Pasam..
 • YD / 7 Eylül 2012 11:47

  Sevgili Erol Derman hocam; Emir yıldız’dan hiç ses çıkmıyor. Mana erlerinin
  ülke için yaptığı çalışmaları bir gıdım da olsa okuyup rahatlamak istiyoruz.
  Hani çözüm nedir deniyor ya; içinde bulunduğumuz şu zor günlerde gerçek anlamda çözüm üreten, hem de sözde değil, özde çözüm üreten, ama isimlerini dahi bilmediğimiz mana erlerinin yaptığı çalışmaları anlatsanız da moral bulsak diyorum hani. E n azından yalnız olmadığımızın verdiği güveni tatmak istiyoruz.
  Selam ve sevgilerimle.
 • Ahmet Antaki / 7 Eylül 2012 11:45

  Antakyaya gelip görün

  Oktan bey,
  Saygı duyduğum her yazısını her kitabını okuduğum, dürüstlüğünden zerre kadar şüphem olmayan bir kardeşimizsiniz.
  Uluslararası komplolar, küresel güçlerin hesapları vs. her şey var doğrudur. Ancak Antakya'da bulunan mültecileri itham ederken bu sözlerin dünyevi ve uhrevi vebalinin olduğunu bilerek itham edelim.
  Oktan hocam, çocuk, kadın, yaralı bir çok kişi önce akrabalarının yanına sığıdılar bunlar bir kısmı da Türk. Bu insanlar canlarını namuslarını kurtarmak için evlerini ailelerini terk ettiler ve Antakya'da misafirler. Hiç kimse zorlayıcı bir sebep yokken kurulu düzenini bırakıp kışın soğukta yazın sıcakta mülteci kampında yaşama razı olmaz.
  Antakya ve çevresinde yaşayan Beşar Esad'ın akrabaları bu işleri tahrik ediyor ve masum insanlar aleyhine propoganga yapıyorlar. Lütfen gelip yerinde görün birkaç aileyi yerinde ziyaret edin hikayelerini dinleyin sonra ne yazacaksanız yazın.
  Hükümetlerin politikaları bir yana insanların mazlumiyetleri, maduriyetleri bir yana. Hükümet politikaları uygulamaları eleştirilebilir ancak evinden barkından edilmiş zavallı kadın ve çocuklara "sizi istemiyoruz gidin" demek Allahın gadabına dokunuz başımıza her türlü felaket gelesine davetiye çıkarır.
  Antakyaya gelen Suriyeliler Hatayı haritasında gösteren Baas Rejiminin muhalifleri, çoğunun ailesinin yarısı zaten Antakya merkez ve sınır köylerinde yaşıyordu. Hatay Suriyeye katmaya çalışanlar bunlar değil Beşarın akrabaları, Muhaberatın işbilikçileriydi. Bu amaçlarından hiç vaz geçmediler 2039 yılında yeniden halk oylaması yapılacağını hep işleyip durdular.
  Lütfen olayları yerinde görüp öyle yazıp çizelim yoksa telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabiliriz.
  Saygılarımla,
 • Kel Murat Gerçek / 7 Eylül 2012 09:04

  Açıklık ve çözüm :)

  Şimdi öncelikli olarak şunun altını çizelim, bu gün başbakanı eleştirenler asla hakaret etmemiştir. Eleştiri içeren yorumları lütfen tekrar daha dikkatli okuyun.Zaten admin kardeşimiz gerekli duyarlılığı gösteriyor kendiisini sevgiyle selamlıyorum.
  Neyse gelelim sayın başbakanımıza :) ha dur ondan önce ülkemizde malesef hala eleştiriyi hakaret zannedenler var önce bu yanlışlığın düzeltlmesi gerekiyor.Hangi parti? sorusuna gelince,
  öncelikle şunu söyleyeyim şu an bütün partiler ülkemizi yönetebilecek yeterliliğe sahip ddğildir bunun bir altını çizelim. Öte yandan "kötünün iyisi" diye bir kavram yoktur olamaz.
  Eğer olsaydı kötünün iyisi diye eski partilere dememiz gerskirdi. O zaman ne yapacağız?

  Türkiye bazı durumları aşana kadar (bana göre) kesinlikle birkoalisyon gelmesi lazımdır.
  Neden? Biri ülkeyi bir tarafa çekerse, öteki de öbür tarafa çeksin ki, denge sağlanabilsin. En azından bu iki dönem olsa yeter. Eğer bu partiye oy vermezseniz zannedersem bir koaliisyon gelir.
  Ayrıca burada derine girip siyaset yapmamak için uğraşıyorum neden? Çünkü bu sitenin konseptini bozmak istemiyorum ancak olması gerektiği kadar konuşurum. Ancak derseniz ki falanca yerde siyasi içerikli bir site var orada her şey etraflı tartışılıyor, o zaman orada derin siyaset yapabilirim :)
  Dediğim gibi hakaret yok eleştiri var, ikisinin arasında fark var. Çözüm soranlar, çözüm, zaten eleştirilerin içinde saklıdır. Eleştiriye sebep olan işi engellersen zaten olay çözülmüş olur :) Mesela biri bir bardağı yanlış yere mi koyuyor ve bundan dolayı eleştiriliyor mu? O bardağı oraya koydurma :) sorun ortadan kalksın :)

  Sevgiler
 • A.A / 6 Eylül 2012 19:17

  Sadık Beye Cevap

  Sayın Sadık Bey,

  Oktan Hocamızı okuduysanız zaten her yazısında bir çözümü görmüşsünüz demektir, yok eğer ben göremedim diyorsanız okuduğunuzu anlamaya gayret gösteriniz, yok ben yine göremedim diyorsanız ya ön yargıyla yaklaşıyorsunuz yada okuduğunuzu anlayamıyorsunuz demektir ona da burada çözüm aramak saçma olur. Burada particilik yapacak kimse yok
 • / 6 Eylül 2012 17:23

  Siyaset karıştırmayalım

  Arkadaşlar konuyu siyasi partilerin veya kişilerin çekişme konusu yapmamalıyız. Yazının bununla hiçbir ilgisi yok.

  Yani bu yazı vesilesi ile burada hükümet-muhalefet çekişmesinin yapılmasına gerek yok. Gerek hükümet gerek muhalefet konusunda olumsuz çok şey söylenebilir. Buradaki temel sorun ülkenin adım adım belki 50-60 yıllık süreçte içine sokulduğu çıkmazdır.
 • Sadık / 6 Eylül 2012 15:44

  lütfen cevaplayın

  Mevcut hükümeti eleştiren arkadaşlar bi zahmet hangi partiye oy vereceklerini söylerlerse, biz de o partinin programını açıp okuyarak, şimdiye kadar o partinin, yetkililerinin neler yaptığını da görerek, hükümetin çözemediğini nasıl çözeğini anlayabiliriz. Önüne gelen -hakarete varacak derecede- başbakanı eleştiriyor. Ama iş, yapıcılığa gelince ortada hiç bir cevap veren yok. Madem hükümet çuvalladı, başbakan bilmem kimlere hizmet ediyor, sorunlarımızı kim, hangi parti (hükümet), hangi insiyatif çözecek? Cevap gelecek mi acaba? Dünden beri bekliyorum.
 • Turgut Boyacı / 6 Eylül 2012 15:21

  Volkan Ç. Beyefendi'ye

  Efendim ben kimseyi kastederek yazmadım, sizi hele hiç kastetmemiştim. Genel itibariyle site moderasyonunu Erol Ağabey'e bırakmak gerektiğini, sitede yorum yapan takipçilere düşüncelerini paylaşma konusunda cesaret kırıcı çıkışların yapılmaması gerektiğini belirtmek istemiştim. Zaten, aşırıya kaçan yazı ya da yorumlar site yönetimince filtreleniyor. Biz kardeşliği, fikir zenginliğini önplana çıkartmalıyız. Öte yandan büyükleri taklit çok tehlikeli bir konudur, çünkü onların hayatına biz güç yetiremeyiz.
 • medet / 6 Eylül 2012 12:23

  adanmak.

  başbakanın cesaret yahudi ödülü ömrü
  nü neye adadığını belli ediyor.
 • husam / 6 Eylül 2012 10:52

  h

  ömrünü alemi islama adamış başbakanımız
  RABBİM yar ve yardımcınız olsun
 • Akın / 6 Eylül 2012 10:15

  Kayaların Oğlu

  Kayaların Oğlu ile verilen mesaj alınmıştır. Bunun ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar Barış Manço nun 2023 albümüne bakabilirler. Orda geçer Kayaların Oğlu.Sevgili Oktan Hocam lütfen dua edin Allah, günahlara nefse karşı kaya gibi sağlam irade versin. Versin de zilletler izzete dönüşsün. vesselam
 • binba / 6 Eylül 2012 09:54

  Kayaların oğlu

  1923`Ün ilik bir ekim sabahinda
  Kayalarin topraga dikine saplandigi yerde dogdum
  Toprak anayla kaya babanin ogluyum ben
  Toprak anam sevgi dolu bereket dolu
  Toprak anam sessiz ama toprak anam dopdolu
  Toprak anam toprak anam anadolu

  Babamsa sagi solu belli olmaz
  Bir gürledimi yer yerinden oynar
  Gögsünde catirdamalar olurmus
  Onun icin derdi
  Onun icin sayisiz irili ufakli
  Kaya parcalari vardir bu topraklarda
  Ve sen benim oglum
  Ve sen kayalarin oglu
  Bu tasi topragi bir arada tutacaksin

  Kolay degil kayalarin oglu olmak
  Kuzeyden esen rüzagara
  Güneyden gelen kavurucu sicaga karsi
  Koruyacaksin onlari
  Kolay degil
  Kolay degil kayalarin oglu olmak

  2023`Ün ilik bir ekim sabahinda
  Bacaklarimda hafif bir uyusma ile uyandim
  Ve sanki yüz yillik ulu bir cinar gibi
  Kök salmaya basladim o sabah
  Ve ilk kez sagimda solumda
  Asirlardir durmakta olan diger cinarlari farkettim
  Dogudan hafif bir seher yeli yükseldi
  Ve asirlik cinarlar benide aralarina aldilar
  Ve 2023`ün ilik bir ekim sabahinda
  Yeni bir kayalarin oglunun dogusunu
  Beraberce seyre koyulduk

  BARIŞ MANÇO
 • Dede Korkut / 6 Eylül 2012 00:38

  abdullah çatlı

  S.a. bir iki kelle ile iş bitmez deyenlere,asala mevzusunda rahmetli abdullah çatlı ve onun gibileri, batidan desteklenen bir terör örgütünü nasilda yere gömdüler.
  Saygilarimla
 • ömer faruk gümüşer / 5 Eylül 2012 23:17

  Büyük Türkiye Yolunda...

  İlk önce Allah`ın selamı başta 16yıldız ekibine ve Tüm takipçilerin üzerine olsun.
  Oktan Abi başta oynanan oyunu söyleyince ve bizim içimizdeki işbirlikçilerden bahsedince umutsuzluğa kapılıyor ve üzülüyor. Yeter artık uyanın! Ey hükümet ve halk diyesi geliyor.Ama sonra da çözüm yolları ve Şentani konseyin ne kadar plan yapsada Cennet mekan Erbakan Hocamızın Büyük Türkiye kurulacak demesi benim umutlanmama ve içim içime sığmıyor. Yapılacak çok şey var deyip Allahım bizleride Oktan Abi ve diğer mücadele eden kardeşlerimiz gibi bu uğurda çalışanlardan eyle diyorum.
  Zafer Yakındır ve ALLAH`tan Gelecektir.
 • Hikmet Murat / 5 Eylül 2012 23:06

  Oktan hocam aklınıza elinize sağlık, yine analiziniz ile perde arkasında kalan konularda aydınlatan oldunuz. Birkaç haftadır Oktan hoca ne zaman hatay-suriye-pkk hakkında bir yazı yazacak diye bekliyordum.
  Yazınızda konu ile ilgili bir takım noktalara da değinmenizi isterdim. nedir bunlar:
  - Hatayda halk ayaklanmasına ve iç savaşa giden yolu açmaya çalışan doğan ve doğuş medya grupları - CHP-BDP-PKK-İşçi Partisi-CIA-MOSSAD belki de SVR gibi bir topluluğun topyekün bir şekilde ortak hareket ettiği bir ortamın yorumu. Mondros sözleşmesinden bu yana dahili ve harici düşmanların böylesine işbirliği belki de ilk kez görünüyor.

  - pkk'nın hükümetin ümmetçilik politikasını doğu vilayetlerinde etkisiz bırakma girişimi olarak zerdüştlük açılımı ve arkasında yatan gerçekler.

  Bir de yazınızın son bölümü okuduktan sonra açıkçası şöyle bir düşünceye kapıldım. Evet Türküm ve bundan gurur duyuyorum. Ancak günümüzde Türk'üm deyip diğer milletleri küçük gören bir milliyetçiliğe ya da içi boş bir milliyetçiliğe sahip o kadar çok Türk var ki. Bu memleket yıllar boyu tek tip Türk tek tip müslüman yetiştirdi. Bence bugün, Türklüğü sadece dilindeki bir kelime olarak ya da "Türklük nedir?" mevzusunda ille de bir fikir beyan etme modası olarak sahiplenen değil, Türklüğü sadece askeri zaferlerinden değil ama gerçek yaşantısından geleneklerinden ananelerinden öğrenen, Türklüğün ezmekten değil "yaradanı severim yaradandan ötürü" zihniyetinden geldiğini kavramış ulu bir millete ihtiyaç duymaktayız.
  Diğer bir yorumcunun mevzu bahis ettiği üzere milletimiz ve memleketimiz için dualarda buluşalım. Hükümeti eleştirmek çok kolay arkadaşlar, ancak unutmayın milletler hakettiği şekilde yönetilirler ve kişi başkasını ancak kendisinden bilir. Bu nedenle daha iyiyi hakedecek bir memleket için Allah'tan yardım isteyelim.
  Selametle ve duayla ...
 • / 5 Eylül 2012 21:30

  İçimize az da olsa bir su serpildi

  İçimize az da olsa bir su serpildi.

  Gerek medya yolu ile gerek diğer yollar ile "Türk" vurgusu zayıflatılmaya çalışılıyor. "Türk" deyince ırkçılık oluyormuş. Bu kadar saçma birşey olamaz.

  Tüm müminler kardeştir. Eşit kardeştirler. Bunda bir sorun yok. Ama Abbasi halifesi bile başında olduğu devleti Türk askerleri ile doldurdu. Özellikle yaptı bunu. Çoğu kez köle olarak değil bir tür lejyonerlik sistemi ile getirtti o askerleri ve Samarra'ya yerleştirdi.

  Zaman içinde bu askerler Orta Doğu'da diğer askerlere baskın geldiler ve idareyi ele aldılar. Ama bir konuda hiç kusur etmediler halifeye tam ve kusursuz bir saygı ve sadakat.

  Büyük Selçuklu sultanı Abbasi halifesini (Abbasi soyundan gelen tüm İslam'ın halifesini) Şiiler'in elinden kurtardığında kendi saltanat atına bindirdi ve kendisi de yaya olarak atın yularından tuttu Bağdat'ın en geniş meydanından ve caddesinden herkese göstere göstere geçti. Sarayda halifeyi kendi oturduğu yerden daha yüksek bir yere oturttu. Ve dedi ki "Halife de sensin, sultan da sensin. Ben huzurunda basit bir askerim, ben de ordum da senin emrindeyiz, hizmetkarınız."

  Yıldırım Bayezid Han zamanında idi sanırım. İspanya'dan müslümanların kurtarılması için girişimlerde bulunulduğunda oradaki Endülüs Arapları'na tek bir şart koşuldu. Hilafet iddiasını bırakın ve Abbasi halifesine tabi olun.

  Gerek Selçuklu gerek Osmanlı fetih sürecinde yani İslam'ın batıya doğru ilerlemesi sürecinde ateş hattına (kılıç önüne) hep Türkmen/Kıpçak aşiretlerini sürmüştür. Osman Gazi Hazretleri'nin aşireti gibi rahat Ahlat arazisinden önce Ankara'ya hemen peşinden Bilecik önlerine yani devlet otoritesinin henüz varolmadığı tampon bölgeye gönderilmiştir. Bunun örrneği çoktur.

  Çok örnek verilebilir. Burada önemli olan "Türk" kelimesi kalbi İslam'dan yana olan hiç kimseyi rahatsız etmemeli. Neticede bu devletin temel taşıdır bu millet ve bu soy. İslam'ın son kalesi olan bir beldedir burası. Her mümin etnik kökeni ne olursa olsun desteklemelidir.

  Ne için desteklemelidir. Dünyanın neresinde olursa olsun bir müminin bir müslümanın ezilip kırılmaması için desteklemelidir. Şu fotoğraf gözüme ilişit geçenlerde:
  http://3.bp.blogspot.com/_AsyNfjs02HI/TPBB4U55PUI/AAAAAAAAAC4/40hgW_IuGRM/s1600/kahraman-abdli-bay-ve-bayan-askerler-isbasinda-duaenlere-ithaf-olunur.jpg

  Yetim kalan Iraklı kız çocuğu, üstü başı kanlanmış. Şu çocuğun hesabı da vebali de bizim de üzerimizde. Geçmişte yaşandı bitti değil. Irak'ta oldu, sonra Gazze'de, Filistin'de çoktandır oluyor. Suriye'de oluyor şimdi. Bunun sonu kılıç kınından çıkmadıkça gelmeyecek. Bu müslümanların kanı hep akacak. Eğer buna bir son vermek için bir adım dahi olsa Türk milletini de desteklerim, "Türk ırkı"nı da desteklerim.  Cemil Meriç'in bir yazısıyla bitirmek istiyorum:

  Kıt’aları ipek bir kumas gibi keser biçerdik. Kelleler damlardı kılıcımızdan. Bir biz vardık cihanda, bir de küffar...

  Zafer sabahlarını kovalayan bozgun akşamları. İhtiyar dev, mazideki ihtişamından utanır oldu. Sonra utanç, unutkanlığa bıraktı yerini, "Ben Avrupalıyım" demeğe başladı, "Asya bir cüzzamlılar diyarıdır."

  Avrupalı dostları, acıyarak baktılar ihtiyara, ve kulağına: "Hayır delikanlı", diye fısıldadılar, "sen bir az–gelişmişsin."

  Ve Hıristiyan Batı’nın göğsümüze iliştirdiği bu idam yaftasını, bir "nisân-i zîşân" gibi gururla benimsedi aydınlarımız.
  Oktan beyin de Allah yardımcısı olsun inşallah. Az da olsa bir su serpildi yüreğimize, içimize. İş gelip dayanınca kafirin de münafığın da hesabı görülecek inşallah.
 • alpaslan / 5 Eylül 2012 20:07

  Büyük Türkiye

  Selamün Aleyküm arkadaşlar,burda Türk adını duymaktan rahatsız olan birkaç arkadaş var,niye rahatsız oluyorsunuz anlamıyorum.Biz türkler siz ben kürdüm,arabım dediği zaman rahatsızlık duyuyormuyuz.Hayır tabiki, aksine hep onlar bizim kardeşimiz diyoruz eğerki sizi kendimize kardeş görmeseydik bu topraklarda ne bir kürt ,ne bir arap,ne bir ermeni,ne bir rum kalırdı...Anlayın artık biz bizi seveni severiz gerisine HADİ ORDANNNNNN...................
 • GÜLÇİN / 5 Eylül 2012 19:31

  işte BU

  sizi twitter dan buldum çok geç bulmuşum ama mesafeyi hızla kapayacağım tüm yayınlarınızı ve videolarınızı takip edeceğim,tanışma dileğiyle.
 • ateş / 5 Eylül 2012 19:03

  KENDİMİZE GELELİM ARKADAŞLAR!

  Değerli takipçiler, bir çoğu ile hasbihal ettiğim, tanışma fırsatı bulduğum değerli kardeşler, abiler; şöyle bir adım geri çekilelim ve manzaraya dışarıdan bakalım. Ne oluyoruz?! Bu hırs, karşı tarafa haddini bildirme güdüsü, bu şiddet de neyin nesi? Ben, yorumlarda böylesine hararetli bir tartışmaya daha önce hiç şahit olmadım! Ve işin ucunun biraz kaçtığını görüyorum. Neden mi? Ne dedi Oktan hoca videoda? 'Kitap çıkınca herkes tüm cevapları bulacak! Bahsettiğim Türk milliyetçiliğinin tam manasını, Türk isminin nereden geldiğini herkes belgeleriyle ve diğer kanıtlarıyla görecek!' Öyleyse bu telaş niye arkadaşlar? Biraz sakinleşelim. Kimse, kimseye haddini bildirmeye kalkmasın lütfen, bu platformun gayesi bu değil! Ben, naçizane, çoğunuzun tanıyıp bildiği bir kardeşiniz olarak hepimizi biraz daha sakin olmaya ve sabırla beklemeye davet ediyorum,sizi de birbirlerine Hakk'ı ve sabrı tavsiye edenlerden olmaya davet ediyorum.
  Selametle...
 • Asım Arıkan / 5 Eylül 2012 18:24

  Siyah ve Kırmızı Sancak

  Orta Doğu'da başlayan değişim rüzgarıyla Siyah sancağın çıktığı ve Osmanlı bakiyesindeki eski hücrelerin yeniden birleştirileceği müjdeleniyordu.. Şimdi de Oktan bey 'Kayaların Oğlu' lafzıyla Kırmızı Sancağın çıktığını müjdeliyor.. Siyah sancak ile Kırmızı sancağın buluştuğu gün Rahmanilerin, Şeytanilerin karşısında muvaffak olduğu gündür...

  Bir iki kelamda siyaset/parti konusunda etmek gerekirse, seçimlerin olduğu 2015 yılı Türkiye için dönüm noktasıdır. Siyaset yeniden dizayn edilecek.. Tıpkı 2002 yılında olduğu gibi sistem resetlenecek yeni aktörler sahne alacak.. Yeni bir arayış içindeyken iktidar partisinden yeni bir parti doğma ihtimalini göz ardı etmemeliyiz.. Tıpkı Chp'den Dp'nin, Rp'den Akp'nin doğduğu gibi...
  Allah'ın kurduğu sistem Müslüman Türkün hayrına doğru işlemekte, içimizde ki 'ümit' bizi bu günlere getirdi, daha güzel günler görmek ümidiyle, Allah'a emanet.  *Siyah Sancak: Müslümanların liderliğini simgeler.

  *Kırmızı Sancak: Türklerin liderliğini simgeler.


 • Mete / 5 Eylül 2012 17:26

  Teba mıyız?

  Ne dayatılan Arap Emevi kültürlerine, ne de ABD'lerine tebayız.
 • binba / 5 Eylül 2012 17:11

  benden söylemesi

  Benim milliyetimi vurgulamamdaki kasıt illaki türk olmadanda vatana millete islamiyete hizmet edilebildiğini küffara karşı duruş sergilenebildiğini izah etmekti ben milliyetimle övünmüyorum DEMİYORUM Kİ çok şükür peygamberimizin milletindenim (arabım) DİYORUMKİ ÇOK ŞÜKÜR MÜSLÜMANIM ALLAH BANA BU ŞEREFİ NASİP ETMİŞ BENİ İMANLA ŞEREFLENDİRMİŞ...Dostane bir ikaz benimkisi gayri isteyen istediğini der ama bu söylem milleti birleştirmez ayrıştırır herkes kendi milletine dönüp bakmaya başlar esas bölünme malesef bu söylemden gelecektir. Her milletin şüphesizki övünülecek yanlarıda yerilecek yanlarıda vardır bu durumu önce türküm-kürdüm-arabım sonra müslümanım diye bir seviyeye getirirsek bu memleketin istakbaline yazık olur kader hükmünü verir hep birlikte tüm islam milleti beraber oturur ağlarız ALLAH ağlatmasın cümlemizi...
 • Furkan Balcı / 5 Eylül 2012 17:10

  Uyanış

  Bir uyanış olacak ama biz bu uyanışın neresinde olacağız önemli olan bu bence. ALLAH bize de yolunda mücadele edenlerin arasına katsın etkin kılsın. Amin.
 • selahattin erkuş / 5 Eylül 2012 17:10

  İŞTE ANALİZ

  anlı şanlı stratejisyenler okusun.nasiplensin.
  şapka çıkarıyorum.
 • YD / 5 Eylül 2012 16:36

  Sap ile saman iyice karıştı. Aslında kendimce bir daha yazmama kararı almıştım.
  Hatta yazmama konusunda yeminli idim ama bana yeminimi bozduğumdan dolayı
  günah ve de keffaret ödemek kaldı. Kim bilir her şeyde bir hayır vardır.
  Yazmama kararıma gelince; yorumlarımı her kesin kendi iç dünyasına göre algılaması yatıyor. Gerçi benim de yazdığım yazı biraz sertti, benimde hatam var, bunu kabul ediyorum.
  Bir kardeşim, bana kur’anı iyi oku ve anla diyor. Halbuki o kişi daha çocuk iken ben kur’anı anlamaya çalışıyordum.
  Benim dinime iman etmem öyle anamdan babamdan değil, tahkik etmemden kaynaklanır.
  Bu saatten sonra içimdeki iman ateşini inşallah hiçbir fırtına söndüremez.
  Yine aynı şekilde bir diğer kardeşim sen istemesende Allah insanları kavimlere ayırmıştır diye ders vermeye kalktı. Halbuki yazımı dikkatli okusa idi Allahın insanları kavimlere ayırdığı yazımda yazıyordu.
  İnsanların kendi kavimlerini sevmesinin ırkçılık olmadığını, Haksızlık karşısında bu benim
  kavmimdendir diye haksız kişiyi tutmasının ırkçılık olduğunu, sevgili Peygamberimizin(sav)
  hadisi ile izah etmiştim. Ama buna rağmen bazıları anlamak istediği gibi anladı.
  Maalesef aynı şey ile Oktan hocamız da suçlanıyor.
  Ümmet diye söylediğim zaman, ümmetten ne kastettiğim de anlaşılmadı.
  Ümmet derken hakiki ümmetten bahsettim, kardeşinin derdi ile dertlenenden. Çakma ümmetten değil, o istediği kadar ümmettim desin, Ümmetten değildir. Ümmetin münafığı olmaz. Eğer münafık ise o ümmetten değildir.
  Biz şimdi yahudiler gibi mi olalım? Hani bir peygamber bekliyorlardı da peygamber kendilerinden çıkmayınca inanmadılar, Eğer Yahudilerden çıkarsa inanırız ama Araplardan
  çıktı biz de inanmıyoruz dediler. Halbuki Onun (sav) peygamber olduğunu babalarını bildikleri gibi biliyorlardı. İşte ırkçılık budur, kör inat.
  Biz kim doğruyu yaparsa onun peşindeyiz. Allah’ın ilmi ezeli ve ebedidir, istediği kullarına
  Levh-i mahfuzda yazılı olan geleceği de gösterir. Şimdi Allah(cc) bir sevgili kuluna bunu gösterse, islamiyet tekrar Türk milletinin eliyle dünyaya hakim olacak dese ve o kişi de bize
  bunu aktarsa bu da hakikaten doğru olsa, bunu redetmeye ne hakkımız var. Yahudilerin yaptığı gibi mi yapalım.
  Hiç merak etmeyin o Türkler geldiği zaman öyle sanıldığı gibi etnik kökeninden dolayı kimseyi rencide etmezler. Onlar din kardeşlerine karşı gayet yumuşak ve müşfiktirler, kafirlere karşı da onurlu. Tıpkı Kur’anda sahabenin tarif edildiği gibi. Hatırlayın ne demişti sevgili ğeygamberimiz;’’ Selman bizdendir’’ Halbuki Selman (ra) etnik olarak Farısi(İran) idi. Hatta çoğu insan kendi kavminden kaçar da, onların yanında bulunmayı ister. Onların yanında bulunmak insana haz verir. Şimdi sahabeden biri gelse o araptır diye yanına gitmeyecekmiyiz. Öyle birisinin yanında bulacağımız huzuru, ne anamızın ne de babamızın yanında buluruz. Misal Eyüp sultan(r.a); nasıl da o manevi havayı teneffüs etmek için akın akın gidiyoruz. İşte O Türklerde aynı o sahabeler gibi islamın ahlakı ile ahlaklanmış
  insanlar olacaklar. Kim böyle ise biz onun peşindeyiz. Benim ırkımdandır diye kötü insanların peşinden niye gideyim ki?
  Öyle görünüyor ki bu saadet Türk milletine nasip olacak. İçimizde kötü insanlar yok mu?
  Elbette ki var, hem de sürü ile. Ama görünen o ki iyilerin sayısı hızla artacak. O zaman bu milleti değil sırf Müslümanlar , aklı selim gayri Müslimler bile sevecek.

  Uzun oldu biliyorum ama açıklayıcı olması dileği ile bir misal vermek istiyorum.
  Şu sıralar fırsat buldukça Sühreverdi’nin gerçek tasavvuf kitabını okuyorum.
  orada şöyle bir bölüm var;
  Allah, bazen muradullah dairesinde bir kulunu seçer direkt olarak ona keşf ve müşahade verir.
  Halbuki o bu yolda gayret te göstermemiştir ama hikmet-i İlahiden sual olunmaz.
  Bazen de kul kendi gayreti ile belirli mertebelerden geçerek bu hal’e ulaşır.

  Muradullahta Türk kavmi var ise hiç kimse ona engel olamaz. Her müslüman’ın Allah’ın
  emrine ram olması gereklidir. Neticede bunu zaman gösterecektir.
  Selam ve sevgilerimle.
 • Abdalin 1i / 5 Eylül 2012 16:06

  ...

  ****************
  Oktan Hocam;

  ALLAH sizden Razi olsun...
  Sizi, Allah icin cok ama cok seviyoruz..

  Bos laf degil: Sonuna kadar sizinleyiz....

  ****************
 • TAYFUR / 5 Eylül 2012 15:40

  ACİL

  İDAM SEHPALARINDA O TANIDIK YÜZLERİ NE KADAR ÇABUK GÖRÜRSEK ,ÇÖZÜM O KADAR HIZLA GERÇEKLEŞİR.
 • Sadık / 5 Eylül 2012 15:23

  bu arada, ayrıca

  Sn Kel Murat Gerçek, pkk denen taşeron örgütün sözde lideri adada yaşayanın, barzaninin kellesi gitse de biteceğini düşünmeniz, aslında o örgütün yapısını/amacını anlamadığınızın bir göstergesi. Bu saydığımız isimler bile birer kukla. Esas adamlar çok derinde/tepede. Öcalan/Barzani onlara çay servisi bile yapamaz.
 • Sadık / 5 Eylül 2012 15:19

  Sayın Kel Murat Gerçek, hükümet sandıkta nasıl indirilecek? Lütfen somut önerinizi, alternatif parti ismini söyleyerek belirtir misiniz? Söyleyin ki, bu söyleyeceğiniz partinin programını açıp okuyarak bu hükümetin çözemediğini nasıl çözecekmiş görelim, öğrenelim.. Buyrun, yazın cevabınızı, bekliyorum heyecanla. (ayrıca konuyu dağıtmamak adına şu an içeride olan komutanlar meselesine girmiyorum, ama o konuda sizin kadar emin değilim)
 • Volkan Ç. / 5 Eylül 2012 15:17

  Turgut Boyacı kardeşime

  Site ziyaretçilerinden farklı yorum yapanlara cevap olarak bende yorum yaptığım için eleştirini muhatap alıyorum... Ve diyorum ki, sonuna kadar haklısın mana büyüklerini taklit etmek kimsenin haddine değildir... Site moderatörlüğüne soyunmak, Erol ağabeyin işine karışmak gibi densizliği benim de kabul etmem mümkün değildir... Kaldı ki, benimde bu yorumları yaparken bahsettiğin hadsizliği işlemek gibi bir kastım yoktu... Eğer Oktan hocam ve Erol hocam da sizin kapıldığınız hisse kapıldı ise bu beni çok üzer... Eğer öyleyse abilerimden özür dilerim...
  Bu yorumları yaparken daha çok kendimi bir forumda hissettim galiba...

  Son olarak; niye mercimek çorbası, bir mesajmı var acaba:))

  Sağlıcakla kal...

  Selam ve dua ile...
 • Mikail / 5 Eylül 2012 13:41

  UMUT YOK DEMEK ALLAH YOK DEMEKTIR(Munir Derman Hz.)

  TURK tanimini bir turlu anliyamayanlar anlamak istemeyenler.Hz isa ile bir ahmagin hikayesi var mesnevide bir goz ativerin lutfen.

  OKTAN BABA kayalarin oglu seni seviyor..Mevlam o ogullari size her zaman daim ve layik eylesin insaALLAH.
 • Selim Turan / 5 Eylül 2012 13:25

  Volkan Ç. ve Kel Murat Gerçek...

  Milliyetçiliği yanlış yorumlayanlara verdiğiniz cevaplar için o mesajları görüp "bu arkadaşlar bir yanlış düşünce içerisindeler" diyen bizler adına size teşekkürler. Bu yanlış anlaşılmanın önüne geçtiniz.

  Oktan Keleş'in "Türk Irkçılığı" yaptığını iddia eden Arap ve Kürt kökenli kardeşlerimiz. Oktan Keleş'in sohbetlerinin olduğu videoları izlememişler belli ki. Çünkü Oktan Keleş aynen Volkan Ç. ve Kel Murat Gerçek'in mesalarında anlattıkları şekilde bize Türk Milletini anlatmıştı. Analizlerini okuduğunuz şahsın lütfen videolarına da bir göz atalım. Çünkü ancak o zaman Oktan Keleş'in ne demek istediğini bir nebzecik olsun daha "doğru" anlayabileceksiniz...
 • Turgut Boyacı / 5 Eylül 2012 13:08

  Site yorumcuları Oktan Keleş olmaya soyundu bu işin sonu tehlikeli... Büyükler taklit edilemez, sonu hüsran olur, biz kimiz ki! Biz önümüzdeki mercimek çorbasını adam gibi içebiliyor muyuz diye kendimize soralım. Mana büyüklerimiz nere biz nere... Kimi yorumcular site moderatörlüğüğüne soyundu, haddimizi bilelim, Derman Erol Ağabey'e bırakalım bu işi. O da adresleri takip ederek gerekeni yapıyor zaten. Allah ondan razi olsun. Site ziyaretçileri bizim gibi düşünmek zorunda değil, farklı düşüncelere müsaade edilsin, edilebilsin ki sözler nasıl anlaşılıyor, karşıda nasıl makes buluyor görebilelim. Sözlerin karşıda nasıl yansıdığı sözlüklerle ilişkilidir, kelimelere yüklediğimiz anlamlarla, eğer kelimelere yüklenen anlamlar değiştirilmiş ise elbette farklı anlaşılacaktır. Sevgi ile kalın, Allah bu siteye ve idarecilerine zeval vermesin!
 • yasesa / 5 Eylül 2012 13:05

  ehil biri açıklarsa sevinirim.

  Kayaların Oğlu canlandı… (Bu sırlı bilgi de ehillere.)
  bundan kasıt nedir. ehil biri açıklarsa sevinirim.
 • Kel Murat Gerçek / 5 Eylül 2012 12:34

  çözüm

  Sevgili sadık kardeşim,
  Bir kaç kelleyle pkk biter mi? Biter
  Aslına bakarsan pkk, bitmese de ciddi anlamda etkisizleşmişti. Ama ne oldu biliyormusun? O pkkya kök söktüren komutanlar sanki pkkya yaptıklarından dolayı intikam alınırcasına hapse atıldılar ve yargılanmadan bekliyorlar ya da yargılama yavaş sürüyor.
  Evet ihtilali hiçbirimiz istemiyoruz ama ihtilal yapanlar dışarıda, alakası olmayanlar da "yapacaktı" senaryosuyla içerideler. O içeridekiler de pkkya kök söktürenlerdir.
  Şimdi cevabı verelim, bir kaç kelle gitmese bile birilerinden koltuğu geri alırsak bu iş düzelir.
  Ayrıca şeytan, ülkenin isterse her yerini satın almış olsun,ülkenin her yerini ele geçirmiş olsun, Allah'ın dediği gibi şeytanın hilesi zayıftır. O yüzden "ne yapalım hükümetin eli bağlı" gibi sözleri kabul edemeyiz.
  masaya vuracak! vuramıyorsa gidecek
  çözüm mü? sandıkta hükümeti indirin bak nasıl çözülüyor sorunlar. Tamamı olmasa da bir kısmı çözülür ilk etapta o da yeter bize
  Sevgiler
 • nihat H. / 5 Eylül 2012 12:25

  gözümüzün nuru oktan ağabeyim

  senin bir parmak işaretin yeter,ben milliyetçiğim müslümanım baş ol bize başbuğ ol,seni tanısalardı herkes bu çağrıyı yapardı.yazdıkların baş üstüne.
 • Volkan Ç. / 5 Eylül 2012 11:52

  Ortaya karışık bir yorum...

  Kimse kusura bakmasın ama, şahsen ben de bazı yorumcu arkadaşları anlamıyorum...

  Öncelikle şu anlaşılmalı; bu sitede siyaset yapılmıyor, bu sitede üst perdeden gerçekler ortaya konularak analizler yapılıyor, Türkiyemizi de dışa bağımlı kılan oyun kurucuları şeytaniler olan şeytani sistemler ve bunların oyunları deşifre ediliyor, bunları yaparken de, ne yapalım bu şeytanilerin esiri olmuşuz bir kere(ekonomik, siyasi, sosyo-kültürel v.s açısından) yapacak bir şey yok tezini redediyor. En azından bir takipçi olarak ben böyle algılıyorum... Daha açık bir ifadeyle, enerjide dışa bağımlıyız, cari açığımız bilmem kaç milyar $, silah sanayimiz zayıf v.s gibi göreli olarak doğru gözüken tespitler nedeniyle düşmanla baş edemeyiz, o zaman ne yapalım bırakın Hatay'a üs kursunlar, bırakın içerdeki bazı hain işbirlikçileriyle birlikte mülteci kılıklı ajanlar vatan toprağında iç savaş çıkarsınlar, varsın sonucunda K.Irak'tan sonra K.Suriye ve Güney Türkiye Kürdistan özerk bölgeleri kurulsun, yeterki Türkiye dış borçları ödesin, halkını benzinsiz-doğalgazsız bırakmasın, karnımız doysun aymazlığını rededer...

  Evet, Türkiye kastedilen şahsiyetli politikayı izlerse, enerji sıkıntısı çekebilir, önümüz kış üşüyebiliriz, otomobile binemeyebiliriz, belki de aç kalabiliriz(en önemlisi belki de bu, biraz, kendi kendimize yeter bir ülkeyken, mısırı, buğdayı, şekeri hatta kırmızı eti v.s neden ithal eder ülke konumuna geldik onu düşünelim derim.) ama bir karış vatan toprağını peşkeş çekmeyiz, ileri demokrasi adı altında özerklikte vermeyiz, niye? anlamaya çalışırsak onu anlatmaya çalışıyorlar...

  Kimse Kürt veya Arap kötüdür demiyor... Bazı arkadaşların düşündüğü gibi, ırkçılık yapılmıyor... Ha ne deniyor; Türk Sancağı altında birliktelik... Size bu güne kadar öğretildiği gibi Türk-İslam sentezi demiyor, ya ne diyor, Türk İslam ideali, niye? Sentez bünyesinde tezi ve anti tezi barındırır da ondan... Halbuki, bu site, Türklük ile İslamı tez antitez olarak ayırmaz. Aksine Türklüğün İslam'dan ayrı düşünülemeyeceği savından hareket eder...

  Elhamdülillah, Hz. Muhammed'in (S.A.V) ümmetiyiz. Ve bunun için her daim şükürde ve duadayız... Kavramlar tehlikeli ama ben söyleyeceğim, elbette ümmet birliği arzulanıyor, canımız, her şeyimiz feda peygamberimiz Hz.Muhammed'in(S.A.V) ümmetinin ayrılığa düşmesini hangi müslüman ister haşa! Allaha sığınırım... Ancak, ben diyorum ki, Filistinde yahudi askerinin kurşunu yavrusuna gelmesin diye çaresizlik içinde çabalayan babalar olmasın diye, Arakan'da müslümanlar putperestler tarafından katledilmesin diye, Bosna'da, Çeçenistan'da, Irak'ta ve aklıma gelmeyen dünyanın her hangi bir yerinde zulme uğruyan müslümanlar: Can, mal ve inanç özgürlüğünde rahatça yaşabilsinler diye öncelikle güçlü bir TÜRK milleti, illada TÜRK birliği...

  Türklüğün ön plana çıkarılmasından rahatsız olan arkadaşlarım, dünya üzerinde müslümanların güven içinde, adalet içinde yaşamasını sağlamak için sizin öneriniz ne? Milliyetleri ön plana çıkarmadan müslüman birliği, eyvallah, ama nasıl? Mesela bir halife mi çıkaralım? Halihe hangi milletten olsun? Tarihte halifenin açtığı sancağa, kimlerin nasıl tepki verdiği malum... Anlayacağınız, İslamın sancaktarlığını yapacak bir millet lazım illaki, bizde TÜRK olarak bu sancaktarlığa talibiz Allah'ın(c.c) izniyle... Amma müslüman Kürtleri, Arapları, Boşnakları, Çeçenleri, Çerkezleri v.s aklına ne gelirse tüm bunları TÜRK milliyetçiliği kavramı içerisinde değerlendiriyoruz. Niye? Türklüğü İslamdan ayırmamız mümkün değil de ondan...

  Ha müslümanlara önderlik edecek Mehdi (A.S)'ın zuhur etmesi söz konusu olduğunda TÜRK milleti, o şanlı ordunun en ön saflarında yerini alacaktır inşaAllah...

  Ayrıca, Orkun kardeşimin dediği gibi, ben de bir TÜRK'üm Elhamdülillah... Sonuna kadar TÜRKLÜĞÜ ön plana çıkarırım kime ne? Milletini sevmenin İslama aykırı olduğunu söyleyen var mı?

  Dağa taşa, Ne Mutlu Türküm Diyene, yaza yaza cihana huzur getireceğiz inşaAllah...

  Değerli 16 yıldız ekibi, yukarıda yazdıklarım benim algılamalarımdan ibarettir elbette... Yanlışım varsa af ola...

  Selam ve dua ile...
 • Yasin Akdoğan / 5 Eylül 2012 11:16

  Küçük bir düzeltme...

  Teşekkür ederim Bekir abi!
  Yanlış bilgi paylaşımın önüne geçmek adına düzeltmem gerekir "LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA" hadis değil Tevbe suresi 40.ayettir.
  Ama dediğin gibi "KORKMA" sözü ordan istiklal marşımıza kazanılmıştır. Cennet mekanı olsun inşaallah Mehmet Akif Ersoy.
  16 YILDIZ'a ve secde kardeşlerime SELAM olsun!
 • ugur coskun / 5 Eylül 2012 11:13

  TURKUM!!

  Selamunaleykum.batinin,kisaca seytanilerin insanliga beynimize dilimize doladigi hicbir ideolojiye ehemmiyet vermedim hicbir zaman.demokrasiymis,ozgurlukmus,halklarin kardesligiymis,tek yol devrimmis vs!ki nalinci keserini en ustalikla ve acimasizca kullananlar hep bu soylemleri cikaranlar olmustur!baska milletlere mensup kisiler ben almanim ben italyanim ben ingilizim deyince sorun yok ben turkum deyince var oylemi?avam agizlari bunlar.eger milletimi seviyorsam milliyetciyimdir ne var bunda?milletimin faydasini zararini dusunmek,kollamak,gayret gostermek sivri dillilikmi oluyor?!
  seni sana sikayet ediyorum Oktan Abi.sen beni hep aglatiyosun cocuklar gibi hungur hungur...halet-i ruhuyemin semasina dort nala at suren ulu yigitleri bil cumle butun Islam Mucahitlerinin ruzgarlarini estirttiriyosun...ellerinden muhabbetle operim Oktan Abi.

  Rabbim su kuru canimi Hak ve Vatan yolunda vermeyi nasip etsin bana insallah..selam ve dua ile eyvallah
 • Sadık / 5 Eylül 2012 10:58

  iyi güzel de,

  Çözüm ne? forumlarda, haber sitelerinde vb. klavye başında yorumlar yazarak desarj olmak mı yoksa aktif olarak laflarını icraata geçirmek mi önemli olan? Son dönemde sanal alemde, sosyal medyada memleket kurtaranlar doldu bu ülke. Oh ne ala.. Elbette hükümet eleştirilemez değil, ama önemli olan alternatif çözüm modeli sunmak. Sadece eleştiri mi, yoksa böyle bir çözüm modelimiz var mı? Yoksa sırf eleştiriye dönük analizler kolaycılık olur. Bizleri "rahatlatır" ama elde avuçta bu rahatlamadan öte hiç bir şey kalmaz. Eleştiri dışında, "ayakları yere basan", şovenist söylemlerden uzak çözüm önerileri var mı, sanal alemde memleket kurtaranların? Mesela, PKK'nın uluslararası güçlerin taşeron örgütü olarak bitirilmesinin birkaç adamın kellesinin gitmesiyle ilintili olduğunu mu sanıyoruz? Lütfen komik olmayalım. Bu uluslararası güçleri durduracak, oradaki stratejik dengeyi sağlayacak, bölgede sizi söz sahibi yapacak iki-üç kelleden daha iyi bir çözüm öneriniz var mı? Makul ve ikna edici çözüm önerileriniz varsa, lütfen belirtin hatta kamuoyuna deklare edin, bunlar maşeri vicdanda yerini alırsa hatta sivil insiyatif olarak sizi bu ülke bağrına bile basar. Ancak sırf eleştiriyle sadece kendimizi (ve çevremizi) rahatlatırız. O da geçici olarak..
 • ALP / 5 Eylül 2012 10:20

  KOCA REİS

  EMRİNDEYİZ KOCA REİS,OKTAN BABA.
 • BEKİR ÖZTÜRK / 5 Eylül 2012 10:08

  KORKMA!!!!

  yasin ağzına sağlık.Son sözün ilk başlangıcı...
  Mağarada doğan bir söz ..."LA TAHZEN" = KORKMA!
  "İNNELLAHE MEANA" = ALLAH BİZİMLE BERABER
  anlayan anladı.
  İSTİKLAL MARŞIMIZDA "KORKMA" DİYEREK DEMEKKİ BİR HADİSİS-İ ŞERİFLE BAŞLIYOR. ELHAMDÜLİLLAH....
 • BEKİR ÖZTÜRK / 5 Eylül 2012 10:06

  hep beraber hep bir ağızdan "HADİ ORDAN HADİ ORDAN " Diyoruz. oktan abi bize umut verdin ümit oldun yüreğimizi soğuttun ALLAH SENDEN razı olsun. amin ABİ durmayın uyarıya devam sağ olun var olun zaman bize doğru akarken az sayıda inançlı cesur müslüman türkü kaya oğlu kayı oğlu osman gazi gibi bize 400 çadır yeter. en kısa zamanda aleme nizam adalet verilir. yeterki iman inanc ve cesaret olsun hayat iman ve cihad ise nerde gerçek müminler? biliyorumki! zafer az öz ve cesurlarla elde edilir. selam inanaların üzerine olsun . "zafer inananların dır ve zafer çok yakındır."
 • Kel Murat Gerçek / 5 Eylül 2012 09:29

  türk ve türklük

  Şekil A'da görüldüğü üzere insanlar milliyetçilik kavramını ve buna bağlı olarak da türklük ifadelerini yanlış anlıyor.
  Milliyetçilik ırkçılık değildir. Irkçılık da milliyetçilik değiildir.
  Peki neden türk kelimesine vurgu yapılır?
  Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyetidir. Bir ulus devlettir ve bu ulusun adı türk olarak seçilmiştir. Türk, Türkiye Cumhuriyetinin aynı kültürü paylaşan farklı ırkların birlikteliğini oluşturan halkıdır.
  Bir de bu bağlamda bakın derim.
  Mesela amerikan vatandaşları çeşitli ırklardan oluşur,italyanı,almanı v.s ama ne defler?
  -ben amerikalıyım
  değil mi? Hatta bunu sinemayla güçlü tutmaya çalışırlar;
  Mizansen amerikan bayrağının altında, her ırktan amerikan vatandaşı şu cümleleri sarfeder beyaz perdede;
  -devletime vergimi veririm, ülkem için ölürüm amerikalıyım ve bununla gurur duyarım.

  Derler, şunu da derler,
  -italyan asıllı amerikalıyım

  Peki,ortak tarihe ortak örflere sahip olan bizler ne zaman gururla;

  -Ben türküm
  diyebileceğiz? Şunu da diyebilirsiniz;
  -Kürt asıllı türküm
  -Ermeni asıllı türküm ve gurur duyarım
  halbuki biz vatanperver insanlar bütün vatandaşlarımızla gurur duyuyoruz bu bile önemli değil mi sizce? Hatta an gelecek türkiye vatandaşlığına geçecek bir japon bile ben türküm diyecek

  Ne Mutlu Türküm Diyene

  Sevgiler
 • a.ateş / 5 Eylül 2012 09:07

  Oktan abi yazılarınla bize öğretilenlerin aksine doğru olanları öğreniyoruz.Allah razı olsun senin gibi cesaretli insanlar pek kalmadı. Makam mevki için haksızlık karşısında susmaktan öte el ayak öpüyorlar...
 • orkun akar / 5 Eylül 2012 09:05

  Bir Türkleremi yasak milliyetine sahip çıkmak...

  Evvela selam selam...Bir Arab asıllı kardeşim biraz vicdan demiş,Türklük vurgusundan rahatsız olmuş, Kuzenini şehit vermiş Kürt asıllı kardeşimde Türklük vurgusundan rahatsız olmuş...İnsaf yahu siz ben arabım kürdüm diyince iyi, Biz TÜRK lüğe vurgu yapınca biraz vicdanmı..yapmayın ayıptır...Size gelince oh neala etnik kimliğin özgürlüğü bize gelince faşizm...Bakın aklınızı işletin,bu adı rabbim vermiş bizlere size ne oluyor?Rahatsızsanız uğurlar olsun Allah selamet versin...İnadına NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.....Selametle....
 • cumaalimurat / 5 Eylül 2012 01:33

  Perde-i zulmet

  SEVGİLİ OKTAN ABİ YAZINI OKURKEN MÜZEYYEN SENARDAN KİMSEYE ETMEM ŞİKAYET ŞARKISINI DİNLİYORUM. Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime
  Titrerim mücrim gibi baktıkca istikbalime
  Perde-i zulmet çekilmiş korkarım ikbalime
  Titrerim mücrim gibi baktıkca istikbalime.....????BU SİTEYİ SEVENLERİNİN TAKİP ETTİĞİ GİBİ SEVMEYENLERİNDE TAKİP EDİYORDUR. HERŞEYİ KİMSEDEN ÇEKİNMEDEN YAZIYORSUN BUNUN İÇİN SİZE( KOCA REİS )DEMEK İSTİYORUM AMA BU ÜLKEDE KOCA REİSLERİ HELİKOPTERE BİNDİRİYORLAR
  (ALLAH_U TEALA SENİ ESİRGESİN) 2023 Ü HEP BERABER GÖRMEK NASİP OLSUN İNŞALLAH. BİR YANIMIZDA ASIRLIK ÇINAR OLAN TÜRK CUMHURİYETLERİ BİR YANIMIZDA ASIRLIK OLAN İSLAM DEVLETLERİ..7 DEVLET BİR MİLLET 27 DEVLET BİR ÜMMET...HIMMM BU ARADA ENSON HELİKOPTERE BİNEN KOCA REİS İÇİN SÖYLEYECEKLERİNİZ VARMI...???
 • Kendal Ali / 5 Eylül 2012 01:19

  NORMAL GELi$MELER

  Hic bir $ekilde panik yapmaya,ortaligi velveleye vermeye gerek yok aslinda,bütün geli$meler o kadar normalki.Ben $ahsen $u an Islam dünyasinda dökülen kanin,karma$anin cok büyük bir häyra sebebiyet vereceginden eminim.Belkide öncelikle temizlige kendi bahcemizden ba$lamamiz gerekiyordu.Kendi bahcemizin ici pislik doluyken,ba$kalarinin bahcelerini temizlemeye gitmek hic bir mantiga uymaz,eger bahceni temizlemeden yola cikarsan ne olur,icerdeki bir pisligin üzerine basarsin,yola cikmadan sakat kalirsin.Islam dünyasi son dönemlerde Yüce Allah tarafindan büyük bir sinava tabi tutuluyor,öncelikle kendi icimizdeki bahcemizdeki pisliklerin temizlenmesi gerekiyordu,Kisacasi filitrelenme yapiliyor Islam aleminde,rabbaniler tarafinda olan müslümanlar,$eytaniler tarafinda olan(aslinda kendilerini rabbaniler tarafinda sananlar) müslümanlar arasinda saflarini belli etme devresini ya$iyoruz(Allah bizleri ve ülkemizi dogru yerde kilsin insallah).Ben uzunca bir zaman $u sekil düsündüm,Türkiyemiz yanlis safda !!! Ama son gelismeler,pkk nin saldirilarinin artmasi Türkiyemizin suriye batakligina cekilmeye calisilmasi,ülkemizde adi konmasa bile cok büyük bir savasin baslamasi vs..Hükümet veya bu hükümetten sonra gelecek hükümet yada devam edecek olan ayni hükümet istedikleri kadar ugrassinlar ama kader onlari Rabbanilerin saflarinda yer tutmaya zorluyor bu filitrelenmeye artik ülkemizde dahil olmustur.O pisliklerle dolu bahceyi lälezar cevirecek tek ülke Türkiye dir.Iste o büyük gün yaklasirken önce kendi bahcemiz,daha sonra dünya bahcesini Lälezar a cevirecektir.Ama sabr gereklidir daha cok kan akacaktir belkide ülkemiz nakavt olma durumuna gelecektir hakem sayacaktir 8 de tekrar ayaga kalkacaktir belkide o an Allah im ben aslinda yanlis saftaymisim diyecektir,$erden häyir dogacaktir.i$in özü sabir sabir sabir..Allah a emanet olun.
 • Yusuf / 5 Eylül 2012 00:19

  Aynı kefeye koymayın...

  Okuduğum, dinlediğim, şahit olduğum İslam kaynaklarına göre tasvip edilmeyen; İslamî açıdan zıt kavramların, aynı mânâya gelecek şekilde kullanılması, ne denli doğru!.. (Ehli bilir)
 • bahadır / 4 Eylül 2012 23:23

  yalnız değilsin

  oktan bey sağol varol,ALLAH size ve bizlere güç kuvvet versin.insALLAH en kısa sürede akla kara belli olacak.
 • dokuz tuğ / 4 Eylül 2012 23:22

  göğsü türkmen yıldızlı çift başlı kartal

  "Kayaların Oğlu canlandı… (Bu sırlı bilgi de ehillere.)"

  Dağhan'ın sancak verilen torunu mu oluyor
 • akdeniz / 4 Eylül 2012 22:35

  milliyetçi söylem

  yazınızda bazı kişilerin sizi türklüğü ön plana çıkardığınız yönünde eleştirdiklerini yazmışsınız. her ne kadar hadi oradan deseniz de, ben de dilinizde rahatsız edici bir aşırı milliyetçi söylem seziyorum. açıkçası bazen rahatsız edici oluyor. ben teröre kuzenini şehit vermiş kürt kökenli bir türkiye vatandaşıyım. yazılarınızı da düzenli olarak takip ediyorum. ancak tüm içtenliğimle söyliyeyim, bu türkçü söylem rahatsız edici
 • semender / 4 Eylül 2012 22:26

  Vakit

  beklenenin gelme vakti... Asli olan dualarla birlik olma zamani.. At izin it izine karıştığı , şeytanın yanında görünüpde Slm verenlerle, icimizde görünüzde şeytana Slm verenlerin zamani...
  Mevla görelim neyler
  Hak şerleri hayreyler
  Zannetme ki gayreyler
  Arif anı seyreyler
  Mevla görelim neyler
  Neylerse güzel eyler...

  Aktif dua zamani...

  Silme dua ile

 • Mustafa Akyüz / 4 Eylül 2012 22:12

  Hükumet derhal NATO'dan çıkmalı!

  Hükumet derhal NATO'dan ayrılarak Rusya,Çin ve İran ile ortaklık kurmalıdır aksi takdirde savaş kaçınılmazdır.
 • mustafa dogan / 4 Eylül 2012 22:10

  oktan baba

  umutsuzluga düstügümüz bir zamanda senin varligin gönlümüze su serpiyor,,,ellerinden öperim oktan abim,,,,
 • binba / 4 Eylül 2012 22:09

  kardeşim oktan beye dostane ikaz

  oktan bey sizi yıllardan beri takip edip kitaplarınızı okuyan biri olarak bu sözleri sizden duymak ağırıma gitti yazdığınız kelimeleri okuyunca sanki osman pamukçuoğlunu karşımda konuşuyor gibi gördüm yakıştıramadım size ben ak partiyi eleştirmenizi ve türklüğü ön plana çıkartmanızı eleştirenlerden birisiyim bana ve benim gibilere vereceğiniz cevap bumu ( hadi ordan) ben herşeyden önce müslümanım ve ırk olarak arabım türkiyede yaşıyorum vatanımı milletimi çok seviyorum bu özelliklerim islama ve türkiyeye hizmet etmeye yetmezmi neden illaki türklük vurgusu? ALLAH aşkına son 10 yıldır başka bir dönem yaşıyoruz bunu sadece ben mi görüyorum bir önceki 10 yıla bakınca şimdi bu baştaki ekip bize bir lütfu ilahi değilmi bu kadar acımasızca eleştirmenin günah keçisi haline getirmenin mantığı ne sanki dünyanın bir ucunda bir sorun olsa bunlar sebep olmuş gibi anlatıyorsunuz biraz daha vicdanlı olmanızı beklerim saygılarımla...
 • yafes / 4 Eylül 2012 21:27

  oktan baba

  KAYALARIN OĞLU

  1923`ün ılık bir ekim sabahında

  Kayaların toprağa dikine saplandığı yerde doğdum

  Toprak anayla kaya babanın oğluyum ben

  Toprak anam sevgi dolu, bereket dolu

  Toprak anam sessiz, ama toprak anam dopdolu

  Toprak anam toprak anam Anadolu

  Babamsa sağı solu belli olmaz

  Bir gürledi mi yer yerinden oynar

  Göğsünde çatırdamalar olurmuş

  Onun için derdi, onun için sayısız irili ufaklı

  Kaya parçaları vardır bu topraklarda

  Ve sen benim oğlum

  Ve sen kayaların oğlu

  Bu taşı toprağı bir arada tutacaksın

  Kolay değil kayaların oğlu olmak

  Kuzeyden esen rüzgara

  Güneyden gelen kavurucu sıcağa

  Karşı koruyacaksın onları

  Kolay değil, kolay değil

  Kayaların oğlu olmak

  2023`ün ılık bir ekim sabahında

  Bacaklarımda hafif bir uyuşma ile uyandım

  Ve sanki yüz yıllık ulu bir çınar gibi

  Kök salmaya başladım o sabah

  Ve ilk kez sağımda solumda asırlardır

  Durmakta olan diğer çınarları fark ettim

  Doğudan hafif bir seher yeli yükseldi

  Ve asırlık çınarlar beni de aralarına aldılar

  Ve 2023`ün ılık bir ekim sabahında

  Yeni bir kayaların oğlunun doğuşunu

  Beraberce seyre koyulduk...
  Anladık oktan baba allah razı olsun kyalarının ogulları senı sevıyor
 • orkun akar / 4 Eylül 2012 21:10

  Edep yahu...

  Evvela selam selam...Bazı yorumcu arkadaslar yine eski hamamın eski tasına gore konuyu anlamıs ve yorumlamıslar...Cancagızlarım eskiye ait nevarsa eskiyle birlikte gitti...Simdi yeni seyler sırlı seyler soylemek lazım...Bunuda Oktan hocam yapıyor...Lutfen elestirimizi yorumumuzu bu konuya dikkat ederek yapalım...Rabbimiz ne diyor"Hic bilenle bilmeyen bir olurmu"Bilenlere selam olsun...Ariflere selam olsun...Bizim tarafımız belli ya rab...Aklımızı ac....Ferasetimizi arttır...
 • serdengeçti / 4 Eylül 2012 20:38

  murat turna kardeş

  oktan baba pers derin devleti islam değil demiş,daha ne desin?perslerin dini belli,fakat yazıları okuyan bazıarkadaşlar net ifadeleri nedense ya anlamıyor yada?
 • Türkİslamoğlu / 4 Eylül 2012 20:32

  selam muhabbet candan abi

  Allah razı olsun abi. vallahi derin akıl bu. ne bir Türk düşmanı komünistin anlayacağı bir akıl. ne liberallerin kuyruğu, iti olmuş İslamcının anlayacağı bir akıl. bu akıl saf Osmanlı Türkünün aklı. bu akıl Osman Gazi, Fatih, Yavuz, Kanunui vb aklı. Allah razı olsun. ama HATAY OYUNUNU bu yazınızı okumadan önce tıpatıp aynı şekilde düşünmüştüm. isbaet olmuş dedim, kendi aklıma sevindim. ama gerçekten Allah şahit ki mutlak doğru bir tespittir. kahrolası coni ve köpekleri aynen bu planı işletiyorlar. göreceğiz ki çok yakın bir zamanda iç savaş için ciddi strat verecekler. doğuda PKK lılarla birrlikte, (gerçek ve öz kürt kardeşlerimiz ayrı) gelen mültecilerin çoğunluğu bir olacak bu iç kargaşada. yani oyun çok derin ve büyük. göremeyen politikacılar pislik içinde debelendikleri için etraflarını görememektdirler. zavvalı sefiller. oysa siyonistten dost olur mu coniden dost olurmu. artık aklımızı kullanmalıyız. mutlaka KUR'AN okumalıyız. Kur'an okumayan ne düşünürse düşünsün boştur, ne konuşursa konuşsun boştur. vallahi kafası bişeye çalışmaz ve bişeyi anlamaz. selamaleyküm canım abim. seni bütün gönlümle seviyorum abi. Allah senden sonsuz razı olsun, bütün ailene sağlık huzur versin.
 • fatih yılmaz / 4 Eylül 2012 19:21

  sorum var oktan babaya

  eyvallah oktan baba..
  yazılarınızı ve kitaplarınızı heyecanla bekliyor ve anlayarak okumaya çalışıyorum.dünya da olup bitenleri bölgemizde yaşananları ve ülkemizde ki oyunları anlamaya çalışıyorum.sizin sayenizde farklı ufuklar yakaladım, olup bitenin perde arkasını daha iyi kavramaya başladım,tabii bazı sırlı konuşmalarınızı anlamakta zorlanmıyorum desem yalan olur.
  2023 deki kayaların oğlu kim?türk milleti mi yoksa bu necip milletin bir evladı bir atatürk'ü mü?
  Akparti bu kadar eleştirilecek bir durumda siz de açık konuşsanız da oktan babam biz kime oy verelim?yada siz de aktif siyasete girmeyi düşünmez misiniz?oyum kesin size..
 • Orhan Semiz / 4 Eylül 2012 19:04

  Ne kadar hazırız?

  Türk milleti olarak teyakkuz halindeyiz, ancak durum anlatılandan dahada vahim..

  Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın! M.A.E
 • Murat Turna / 4 Eylül 2012 18:30

  Oktan Bey Biraz da Özeleştiri Lütfen!

  Kurumlara sataşmayın demişsiniz eyvallah! Lakin kurumlardaki zaaf had safhada ve bu da hükümetin suçu falan değil. Mossad bir saatte FKÖ'yü havalimanında paket yaptı, bilirsiniz. Dubai'de öldürdükleri adamı bilirsiniz. Münih olimpiyatları sonrasını bilirsiniz. EE bizde MİT ne iş yapar? Kontrespiyonaj yok, Beytüşşebab gibi yerde saha muhbiri yok, dededen kalma yöntemlerle ve ağır konuşmak istemiyorum bir takım garip insanlarla bu iş böyle oluyor. Kurumlar bizim ama özeleştiri şart!

  Uydudan bilmemneremiz gözlenirken bu devirde böyle istihbarat, böyle karakol muhafazası, böyle sınır güvenliği olmaz. Bazı birimlerdeki Kurmaylarımız golf sahasından çıkıp er meydanına çıkmazsa daha çok zaafiyet yaşanır.

  Terör de savaş da sadece şehit vererek çözülecek bir şey değildir. Diplomasi, paranormal faaliyetler, teknoloji, ciddiyet, kararlılık lazımdır.

  bizim kurumlarımız tanımak için Mehmet EYmür'ü bir dinleyin.

  Ayrıca Şu Pers Fitnesine adamakıllı değinmediğiniz için aydınlanamıyoruz.

  Ümmet ümmet diyorsunuz da fesadı çağlayanlar gibi memlekete salan Perslere sesiniz gür çıksın artık! Bu kanda onların da payı var mı yok mu? Konuşun!
 • alperen / 4 Eylül 2012 17:14

  tek yıldız ONALTIYILDIZ

  OKTAN BABA HER DAİM SENİNLEYİZ.
 • dertli vatandaş / 4 Eylül 2012 16:36

  iyi güzel ama

  öncelikle şunu söylim 16yıldızı ve oktan babayı çok seviyoruz yazılarını kitaplarını okuyoruz takip ediyoruz minnettarız ALLAH yolunuzu açık etsin ama aklımda bikaç soru var bağışlayın sormadan edemicem oktan baba diyorki kürtleri pkknın elinden kurtarın peki örgütün partisi 3 milyon insandan oy alıyorsa nasıl olacak ? son pkklıyı öldürseniz bile bu kitle ne olacak ? bir günde siyasi görüşlerini değiştirecekler mi ? akpyi eleştiriyoruz tamam hataları var ama siyasi sisteme bakıyoruz hepsi aynı hiçbir parti (çoğu daha önce denenmiş partiler ve şunu söylim ben akp hayranı değilim ) geleceğe ilişkin elle tutulur vizyon proje ufuk bi çözüm ortaya koyamıyor !!! tamam akpye oy vermeyelim peki kime vericez ? şahsiyetli politika demişsiniz çok doğru katılıyorum ama ortada realite var şahsiyetli politika izleyen erbakan 28 şubatla bertaraf edildi menderes asıldı özal zehirlendi HATTA ihtimal atatürk maalesef öldürüldü ülkede ekonomik kriz çıkarıldı halk fakirleşti darbe oldu hatta sol-sağ olaylarıyla iç savaşa yaklaştık kısacası bu topraklarda şahsiyetli politikanın bedeli ağırdır kaldıki eğer ülkeniz petrol-doğalgazda yani enerjide dışa bağımlıysa yılda 50 milyar cari açığını borçla finanse ediyorsa silah savunma sanayi yeterli değilse ilaçta dışa bağımlıysan teknolojide bağımlıysan (maalesef liste uzar gider !!! ) İSTESENDE ŞAHSİYETLİ POLİTİKA YAPAMAZSIN !!!!!! acı gerçek böyle idam geri gelsin demişsiniz aynen katılıyorum peki idamlar başlasa toplum etnik yapı nasıl reaksiyon verecek ? iç savaşa mı gidicez ? bütün yorumları okudum çoğu alkışlar mahiyette ahenk için YAPICI eleştiri içerenlerde olmalı bence umarım yayınlanır TEŞEKKÜRLER (Not eylül geldi kitap ne oldu )
 • shemsondokuz / 4 Eylül 2012 16:12

  Subhan Hû

  Selam Aleyküm,

  Allah'ın Selam ismi, hepimizin yaşantısı olsun...

  Ya Rabbi, Secde Kardeşlerimin dualarını kabul eyle... Tek bir SAF olma duasıyla... Içim fokur fokur kaynıyor, kavuşmamıza az kaldı inşaAllah... Amin Amin Amin...

  103 Euzü Billahi mineş şeytanir racim

  BismillahirRahmanirRahiym

  1-) Yemin ederim O Asra (içinde akıp giden insan ömrüne) ki,

  2-) Muhakkak ki insan, hüsran içindedir!

  3-) Ancak (hakikatlerine) iman edip imanın gereğini uygulayanlar, birbirlerine Hak olarak tavsiye edenler ve birbirlerine Sabrı tavsiye edenler hariç!


  SadakAllahul Aziym...
 • İbrahim Koçbey / 4 Eylül 2012 16:01

  Ne mutlu bize

  Demek ki onlarca senenin acısı bir annenin doğum sancıları imiş. Bir on sene daha bekleyelim ve dayanalım şeytanın avanelerinin saldırılarına. Amma ve lakin yakında bizde karşı atağa geçeceğiz. Bu doğum son Turan devletinin doğuşu olduğu için bedeller de büyük olacak. Sabır ve sebat edelim inşaallah.
 • Mustafa Burak / 4 Eylül 2012 15:44

  umut yok

  Oktan abi iyi güzel hoş eleştiriyorsun ama son paragrafta umutsuzluk yok diyosun ama Türkiyenin gidişatı iyi değil kutuplaşma var her yer vatan haini dolu .Okumuş bilgili insanlar her gün devleti dolandırmanın peşinde helal haram bilinci insanlar kalmamış .İslamiyet sadece şekilden ibaret hayatımızda.Kültürümüz asimüle olmuş yerine popüler kültür gelmiş.Milletimizin hepsi böyle değilsede çoğunluk böyle.
  Herşey ahir zaman hadislerindeki gibi ama siz tam tersini söylüyorsun Türk devletinin güçlü olduğunu ve bayrağımızın dünyanın 4 tarafında dalgalanacağını söylüyorsunuz.Burda bir tezat var iyiye giden birşey yok .
  Ancak mehdi a.s mın çıkmasıyla bu söyledikleriniz sağlanabilir diğer türlü mümkün gözükmüyor.
 • yörük / 4 Eylül 2012 15:38

  Analiz böyle olur

  Allah razı olsun yiğit adam.
 • merakli / 4 Eylül 2012 15:31

  Tesekkurler Oktan hocam!

  Allah sizden razi olsun mailime cevap gelmedi diye ic cekmistim ama bu analiz bana yetti ;) Kayalarin Oglu uyandi, babasi gibi gurleme zamani simdi!!
 • mehmetzahid / 4 Eylül 2012 15:25

  HERŞEY ASLINA RUCU EDER

  ASIL AZMAZ BAL KOKMAZ KOKARSA YAĞKOKAR ASLI AYRAN . bu millet akp konusunda çok yanıldı ama inşaallah uyanmalar başladı rabbim tez elden şuur nasipetsin milleti rahmetli erbekanın talebeleri diye kandırdılar genç dediler milli dediler gördük milli olmaktan nekadar uzak olduklarını söylemler milli kulağa çok hoş geliyor ama eylemler millilikten çooook uzaktaicraatlarıvar .nediyeyim çok üzülüyorum (sayın oktan bey iyiki varsınız yüreğinize sağlık allah kaleminize kuvvet versin )
 • Kel Murat Gerçek / 4 Eylül 2012 15:21

  Gaza geldim kan kaynadı :)

  Dayanamadım gaza geldim :) sözüm ona hatayı koparacaklar bizden öyle mi? Türkiye Cumhuriyetinin sınırını değiştirecekler öyle mi? Şeytanlar tek dünya devleti kuracak öyle mi?
  Bu site vesilesiyle tarihe şu notu düşmeyi görev bilirim;
  Kendini bir şey zanneden ciğeri beş para etmez şeytanlar beni iyi dinleyin,
  Şeytanlara fırsat veren şaşkınlar,,cahiller ve münafıklar siz de dinleyin,
  Biz daha ölmedik. Ne zaman ki bu topraklarda o kahraman ecdadın torunları bir tane kalmayıncaya kadar hepsi ölür, ne zaman ki bu topraklarda sadece münafıklar kalır, ancak o zaman bu toprakları alabilirsiniz.
  Peki türkü tamamen öldürebilecek, Allah'tan başka bir güç var mı?
  Biz nice hainlere RAĞMEN nice devletler kurduk nice topraklar aldık.
  Haydi durmayın gelin,haysiyetsiz iblisin soyları gelin bekliyoruz. Maceraya hazırız biz ya siz?
  Ama bir an önce gelin, tarihin yeniden yazılması gerekiyor. Siz olmadan yazamayız.

  ÇÜNKÜ TARİH, KAFİRİN BOYUNLARINA VURULARAK YAZILIR
  Kalem hazır bize boyunlarınızdan alacağımız mürekkep lazım. Kendi kanımızla imanımızı, sizin kanınızla da kafirin karşısındaki üstünlüğümüzü yazacağız.

  Üstünlük, şan ve şeref gerçekte Allah'ındır. Bunları tarih boyunca bize lutfeden Allah'a sonsuz hamdler olsun.
  Ey Allah'ım sana layık kul olduğumuzu sana teslim olduğumuzu gösterebilmek için, bu it soylarıyla bizi karşılaştır.Sana layık kul olmak için bizi mirasçı kıldığın bu topraklara ve dünyaya barışı hakim kılmak için canımızı ve kanımızı feda etmek en büyük hasletimizdir.
  Ey Rabbim birinci dünya harbinde yarım kalan işleri tamamlamak için bize kapı arala.
  amin
  sevgiler
 • Volkan Ç. / 4 Eylül 2012 14:50

  Oktan atam, yüreğine, bileğine, kalemine sağlık. Allah (c.c) her daim yar ve yardımcın olsun. Seni Allah için çok seviyorum...

  Kim kimin tarafında bilmem ama, şahit olsun yer ve gök, şahit olsun uçan, sürünen ve yürüyen tüm yaratılmışlık, şahit ol Ya Rab ben şeytanilerle mücadele eden Rahmanilerden, Hilalilerden tarafım... Ya İlahi sen bizlerin ayağını yere sabit kıl, ökçeleri üzerine geri gidenlerden eyleme. Amin...
  Şanlı Türk Sancağı cihanın dört tarafında dalgalanacak İnşaAllah... Kayaların oğlu canlandı Elhamdülillah, çok şükür... Bu toprakların evlatları ızdırapla ama hep bir umutla senin canlanmanı bekledi, ey uluların ulusu Kayalarınoğlu, hoş geldin!...
  Toprak anan sevgi dolu, bereket dolu ama o da bu hainlere çok bozuluyor ancak, ana yüreği işte o yüzden sessiz, dopdolu sabırla beklemekte Anadolum... Lakin, Kaya baban öyle mi sağ solu belli olmaz, o daha fazla dayanamaz bakarsın bir gün gürleyerek ayağa kalkar, o zaman işte yer yerinden oynar, göğsünde ne kadar pislik, hain, mürted ve münafık varsa çatır çatır hepsini toprak anaya döker, al benim böyle evladım yok... O an işte sağında solunda bulunan asırlık çınarlar, gel Ey Kayalarınoğlu senin asıl kardeşlerin bizleriz diyerek aralarına alırlar... Sonra mı, şeytan mağlup olmuş, Allah'ın(c.c) hükmünün, adaletinin ve iyiliğinin sancağı Türk Sancağı cihanın dört bir tarafında dalgalanıyor olacaktır. İnşaAllah...

  Selam ve dua ile...
 • Selim Turan / 4 Eylül 2012 14:50

  Oktan Keleş Tekrar Analiz Şampiyonu..

  Önceki yorumlarda da denildiği gibi Oktan Keleş'in Analizlerine yakın 1 tane tesbit göremiyoruz basınımızda...

 • hataylı samet / 4 Eylül 2012 14:34

  helal olsun oktan bey

  gerçekten helal olsun size,AK partisine bende oy verdim ama pişmanım.başbakanımız bu gün söylediğini yarın terkediyor,libyada ne işi var natonun diyen biri natoyu kendi davet etti,çark ın ağababasını gördük yazık,hatayımızın huzurunu kaçırdılar şehitlerin vebalini yüklendiler haram olsun.
 • Kel Murat Gerçek / 4 Eylül 2012 14:20

  masaya vuruş

  Hiiiç boşuna helallik istemesinler, ben payıma düşeni haram ediyorum.
  Aslında yine vicdansızlık !!?? edip hükümeti eleştirebilirim şu an :) Ama zamanı gelince türk halkı görecek ki bunlar Allah'ın tokadını yiyeceklerdir.
  Eline koluna sağlık Oktan baba, masaya vuruş şekline hayranım. Allah'a emanet ol

  sevgiler
 • orkun akar / 4 Eylül 2012 14:18

  Kutlu zamanlar....

  Evvela selam selam...Oktan hocamız bir işaret fişeği daha uçurdu çok şükür...Böylece yolumuzu kaybetmiyoruz...Kutlu zamanlar geliyor....Hazırlanalım...Bedelide var ve ödüyoruz(şehitlerimizi her gün kaldırıyoruz).İdam gelsin...Her şey affedilir amma VATANA en kutsalımıza namusumuza ihanet AFFEDİLMEZ...O Yezid soyları ettiklerini bulacaklar inşaallah....Kardeşlerim sabır...Şeytan son oyunlarını kurguluyor...Amman uyanık olalım....Oktan abim,hocam,büyüğüm rabbim seni bize bağışlasın ilmini arttırsın...
 • Aydın ADIYEKE / 4 Eylül 2012 14:08

  Barış Manço

  http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=44

  Rahmetli Barış Abi Türkiye'yi dünyaya nede güzel tanıtmıştı. Belki Dünyada bizden çok seveni vardı. O bugün yaşasaydı, eminim ki dünyanın gözünde çok daha farklı bir Türkiye olurdu.

  http://www.youtube.com/watch?v=scsDytoksyk&feature=relmfu
  Yukardaki belgesel'in 21:30 dk'sında Barış Abinin 2023 'le ilgili en büyük dileği yer alıyor..

  Türk Milletinin Başı Sağolsun..
 • beklenen / 4 Eylül 2012 14:05

  sevgili Oktan kardeşim;
  Ne zamandır son gündemle ilgili yazını, açıkcası birazda fırtına bekliyorum. Düşündüğüm gibide oldu. Ancak çözemediğim olay şu. Tamam hükümet yanlış yapıyorda doğrusu ne? Tutki bir mucize oldu ve tek yetkili olarak ülke sorumluluğunu aldın. Hemen bugünden başlayarak ne yaparsın. MEsela esat ne olur, suriye ne olur, mülteciler , iran ırak israil amerika rusya çin...etrafımızda dost kalmamış durumda. BU hükümetinmi suçu, yoksa hüküğmete rağmen var olan ülkenin büyüme trendini yakalamasının bir rolü varmı? Malum büyüme para ile olur. Geçmişin şanlı olması insnı büyültmez. Siz nasıl bir ekonomi düşünürsünüz. Tamam eleştirmek güzel, hepsine katılıyorumda çözümü ne birde bu konuda yazsanız nasıl olur. Daha olmadı siyasi parti kurup sesimizi duyururuz. Çok zor da değil hani.
 • edip / 4 Eylül 2012 14:02

  Bu karanlık zamanların hesabı da birgün sorulacaktır elbet. Hani tarihimizle yüzleşiyoruz deniliyor ya, işte bu günlerle de yüzleşeceğiz. Bugün baş olanlar yarın kim bilir nerelerde olacaklar.
 • hasan baş / 4 Eylül 2012 13:58

  çok dikkat çekici ayrıntı

  Hatayı tartışmaya açma pilanı,sabah akşam medyada hatay var,kimsenin görmediğini bir kere daha bizlere gösterdiniz varolun.
 • B.MADEN / 4 Eylül 2012 13:54

  SU GİBİ AZİZ OL...

  Evet,Oktan Baba su gibi aziz ol..yüreklere su serptin..yazınızı Barış Manço 2023 ile dinleyerek okurken gözlerimin yaşardığını farkettim.Allah yardımcımız olsun.
  Ayrıca kürt milletine de aynı soruyu sormak lazım derim:bizimle var mısınız?
 • Akif Mete / 4 Eylül 2012 13:44

  Paylaşın

  Herkes bu yazıyı PAYLAŞsın arkadaşlar...Sosyal medyada pek görünmüyor sanki
 • Oya Kisir(Oya Kara) / 4 Eylül 2012 13:30

  Allah Ilminizi Arttirsin

  'Türk Sancağı dünyanın dört yanında dalgalanacak. Kayaların Oğlu canlandı… (Bu sırlı bilgi de ehillere.)'

  Allah sizden razi olsun Oktan Abi ... Ruhunuza,gonlunuze,beyninize saglik...Allah ilminizi artirsin,yar ve yardimciniz olsun.

  ****************
  4-11 eylul Eylul Sivas Kongresi:

  "Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz."

  ****************
  "Vatanın ve milletin bütünlüğü, geride kalanların dirliği için can verme sırrına ermiş olan,yeryüzünün en büyük, en mert askeri, kainat var oldukça senin şanın yaşayacaktır! Ey, uçmağdaki gönülleri yüce şehitler; Ulu Allah bizleri, sizlerin kutlu emeklerine yaraşan bir inançla yaşamaya, birliğe, dirliğe ve kararlılığa kavuştursun.
  Can verme sırrına ermiş şehitlerimizin emaneti, bu kutlu topraklar,Türk'ün ebedi yurdudur... Ulu Uçmağ'daki aziz şehitlerimiz vatan size minnettardır!..
  26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile bu topraklarda kalıcı olacağımız andını içtik. Andolsun ki, kıyamete kadar buradayız inşallah"
  ****************
 • orhan şahin / 4 Eylül 2012 13:29

  Eyvallah Her zamanki gibi açık ve net Birde hocamız bir görüşme günü yapsaydı
 • Omer Faruk / 4 Eylül 2012 13:01

  Kim Kimdir

  Vallahi çok güzel ve özel yazılar yazıyorsun sevgili Oktan Keleş. Yazdıklarını okuduktan sonra Türk'ün binlerce yıldır bu Dünya sahnesinde olduğunu, oyunun baş kahramanlarından olduğunu ve bugünkü adi oyunlar karşısında en ufak bir zarar görmeden yoluna devam edeceğini hissediyoruz.
 • H.Bulduk / 4 Eylül 2012 12:56

  Teşekkürler

  Allah, sizin gibi insanları başımızdan eksik etmesin.
 • sinan yıldırım / 4 Eylül 2012 12:44

  ALLAH CC SELAMI VE BEREKETİ HEPİMİZİN ÜZERİNE OLSUN.
  ÖNCELİKLE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYOR AHİRETTE BİZLERE ŞEFAATÇİ OLMALARINI CENABI ALLAH TAN DİLİYORUM. KALEMİNE EMEĞİNE SAĞLIK OKTAN BABA ALLAH CC SENİN GİBİ BÜYÜKLERİMİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN." BULUĞ ÇAĞI GEÇİYOR BİRDE GENÇLİĞİNDE GÖRÜN SİZ KAYALARIN OĞLUNU" OKTAN BABA SÖYLENECEK NE VARSA SÖYLEMİŞ ALLAH CC YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.HÜRMETLE ELLERİNDEN ÖPÜYORUM.
  SELAM VE DUA İLE.
 • Emine Ferik / 4 Eylül 2012 12:37

  Kayaların Oğlu

  Sıkı bir takipçiniz olarak günlerdir gündem hakkında yazacaklarınızı bekliyordum. Siz yazdıklarınızın altını boş bırakmazsınız..Kayaların oğlu uyandı demekle bizlere neyi haber veriyorsunuz merak ettim. Bu cümlenin aydınlanacağı günlerde yakındır ve hayırlara vesiledir diye düşünüyorum.

  Saygılar.
 • M.Atabey / 4 Eylül 2012 12:29

  Maalesef hükümetin birçok üyesi on yıldır iktidarda olmaları nedeniyle en doğruyu kendilerinin bildikleri havasındalar. Bu kibiri yıkıp sizin gibi insanların da ne düşündüklerinin farkına varmaları gerekiyor. İran'ın dediğiniz gibi İslamla bir ilgisi yok. Eski mecusi pers imparatorluklarının peşindeler. Ama unutmasınlar ki Efendimizin (sav.) gelişi ile kisranın sarayı parçalanmış ve sarayın 22 kulesinden on dört kulesi yıkılmıştı. Ateşperestlerin taptığı ve binlerce senedir yanan ateş sebepsiz yere sönmüş, Save Gölü kurumuştu. İnşaallah yeniden saraylarının yıkıldığı günleri görürüz. İnşaallah bu olaylar yeni dünyaya gelecek çocuğun doğum sancıları gibi. Biraz sıkıntılı olacak belki ama yeni Büyük Türkiyemiz dünya sahnesinde yerini alacak inşaallah. Saygılar abi.
 • ARDA GULTEKIN / 4 Eylül 2012 12:18

  Eyyyy YUCE TURK milleti uyanma zamani....Allah icin sizi cok seviyorum Oktan abim.Allah sizi basimizdan eksik etmesin insallah.

  1923`Ün ilik bir ekim sabahinda
  Kayalarin topraga dikine saplandigi yerde dogdum
  Toprak anayla kaya babanin ogluyum ben
  Toprak anam sevgi dolu bereket dolu
  Toprak anam sessiz ama toprak anam dopdolu
  Toprak anam toprak anam anadolu

  Babamsa sagi solu belli olmaz
  Bir gürledimi yer yerinden oynar
  Gögsünde catirdamalar olurmus
  Onun icin derdi
  Onun icin sayisiz irili ufakli
  Kaya parcalari vardir bu topraklarda
  Ve sen benim oglum
  Ve sen kayalarin oglu
  Bu tasi topragi bir arada tutacaksin

  Kolay degil kayalarin oglu olmak
  Kuzeyden esen rüzagara
  Güneyden gelen kavurucu sicaga karsi
  Koruyacaksin onlari
  Kolay degil
  Kolay degil kayalarin oglu olmak

  2023`Ün ilik bir ekim sabahinda
  Bacaklarimda hafif bir uyusma ile uyandim
  Ve sanki yüz yillik ulu bir cinar gibi
  Kök salmaya basladim o sabah
  Ve ilk kez sagimda solumda
  Asirlardir durmakta olan diger cinarlari farkettim
  Dogudan hafif bir seher yeli yükseldi
  Ve asirlik cinarlar benide aralarina aldilar
  Ve 2023`ün ilik bir ekim sabahinda
  Yeni bir kayalarin oglunun dogusunu
  Beraberce seyre koyulduk
 • Selda / 4 Eylül 2012 12:07

  2023


  Kayaların oğlunun yolu açık olsun . Allah c.c ve peygamber efendimiz (sav.) yardımcıları olsun inşallah

  (alltaki cümleler eski bir yazınızdan alıntıdır..)

  "Ey Türk Milleti, Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, ( ki burada da Kıyamete atıf yapılmaktadır.) ilin tören bozulmayacaktır," diyerek, Türklerin Allah buyruğu ile hareket ettiklerini ifade etmesi tıpkı Kehf Suresi ile neredeyse birebir örtüşmektedir.

  Bugün yazdıklarınızla ilgili gelişmeleri bizlerle payşaırsanız memnun oluruz...

 • ne önemi var ki / 4 Eylül 2012 12:02

  yetmiyor

  Analizleriniz mükemmel
  Ancak bu analizleri okumak yetmiyor yetmiyor.Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştaki bir gence yetmiyor.Daha fazla bir şeyler yapmak istiyor istiyor.Bakıyor bakıyor ne yapsa boş geliyor.Bekliyor bekliyor o da kayaların oğlunu bekliyor.Yapabileceği tek şeyin bu olması ona acı veriyor
  Saygı ve sevgi ile...
 • Mustafa Yıldırım / 4 Eylül 2012 11:52

  Oktan hocam süper tespitler ALLAH senden razı olsun birbrimizin altını oymak yerine tek yürek tek vucud olalım!
 • egemen / 4 Eylül 2012 11:38

  Bağımlınız olduk

  internet bağımlılığı hastalığı değil bu,ONALTIYILDIZ BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ YOK,GÜNDE EN AZ 15 DEFA GÖZ ATIYORUM YENİ BİRŞEY VARMI diyerek,ailede parola oldu onaltıyıldızda bir şey varmı sorusu ellerinizden öpüyor idamın biran önce gelmesini istiyorum.
 • Birol GÜVEN / 4 Eylül 2012 11:31

  DERİN ANALİZ

  Bu kadar derin bilgiler sizin sıradan biri olmadığınızı gösteriyor,
  analizlerinizi uzun zamandan beri takip ediyorum yanılmadığınızı hayretle izliyorum.Bir takipçiniz olarak ricam,sıklıkla yazmanız saygılar.
 • oğuzcan doğan / 4 Eylül 2012 11:20

  kayaların oğlu

  selamun aleyküm. 18 yaşında bir takipçinizim. henüz hiçbir kitabınızı okumak bana nasip olmadı fakat yazılarınızı her gün takip ediyorum.
  Kayaların oğlu cümlesini biraz internette araştırınca, (rahmetli)barış manço'nun kayaların oğlu adlı şarkısına rastladım. Sözlerine bakınca da çok manidar olduğunu farkettim lakin şarkının son 3 cümlesi daha da anlamlı:

  "ve 2023'ün ılık bir ekim sabahında, yeni bir kayaların oğlunun doğuşunu, beraberce seyre koyulduk."

  Acaba Barış Manço da mı bir şeyler biliyordu ki, 2023'de bu ülkenin daha iyiye gideceğini söyledi bu şarkısında?
  Bir insan ta o zamandan, bu kadar ileri görüşlü olamaz sanırım.
  Acaba o da mı ehillerdendi? Yoksa "Kayaların oğlu"nun başka bir anlamı mı var?
 • Kendini Arayan / 4 Eylül 2012 11:15

  Ümitsizlik yok ama çok bunaldık...

  Oktan abi,

  Allah sizlerden razı olsun yolunuz her daim açık olsun.. Elbette İslamda ümitsizlik yoktur.. Ama, Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmasına çok bunaldık..

  Tabii ki Devlet Büyükleri bizim bilmediklerimizi bilirler. Fakat, bizlerin bildiklerini bilmemezlikten gelemezler.

  Kanı bozuk PKK zerdüştleri ile sarmaş dolaş olup,
  Yüce Türk Milleti' nin gözünün içine baka baka gülenlere
  - hani sıkıysa birşey yapsanıza diyenlere - çok bozuluyorum. Bu devlet, binlerce yıllık devlet geleneğine
  sahip. Bu millete baş kaldıran, ayaklananları görmüşüz.
  Nasıl bastırılması gerektiğini bilmişiz.. Şimdi neden aynı
  oyunları göre göre birşey yapmıyoruz..

  Bizim şehidimizin bir damla kanına, dünyayı yakmamız
  gerekmez mi? Çünkü, O şehit Allah yolunda şehit oldu.
  - Resullullah Efendimiz: Savaş hiledir. - diyorlar..

  Bu hileyi en iyi şekilde kurarak, bu Aziz Türk Milleti'ne
  savaş açanlar kimler ise - ki biz kim olduklarını gayet
  iyi biliyoruz. - Boğaçhan yumruğu ile vurmalıyız.

  Ümitsiz değiliz... Fakat artık bunaldık.. Bize bunlar reva
  görülmemeli.. Biz şamar oğlanı değiliz.. Rabbini bilen,
  Resullullah' a görmeden iman edenleriz.. Sırf Resullullah
  hatrına, şehitlerimizin kanı ne kadar değerli bir düşünelim.

  Kanı bozuk PKK zerdüştleri ve onların Vatan' ım içerisinde ki her uzantısı, onlar için çok acı, bizim için ise çok tatlı bir
  hesap verecekler.

  PKK zerdüşleri ile benim Kürt kardeşlerimi hiç mi hiç temsil etmiyorlar.. Rabbini bilen ve Resullah'ı seven Asıl Kürt kardeşlerimizi çok iyi ayırmamız gerekli..

  Ulu çınarlara selam olsun. Rabbimiz şehitlerimizin hatrına, Yüce Türk Milleti' ne karşı oynan oyunları bozsun,
  inşallah.
 • HÜSEYİN AKGÜN / 4 Eylül 2012 11:15

  ALLAHINA KURBAN OKTAN BABA

  YASİN AKDOĞAN KARDEŞİME AYNEN KATILIYORUM.
 • Cem C. / 4 Eylül 2012 11:13

  Bismillahirrahmanirrahim

  Kayaların Oğlu uyandı!
 • f.çuhadar / 4 Eylül 2012 11:10

  tebrik ederim

  bu ülkenin yüz akısınız ,verdiğiniz tüm bilgiler bir süre sonra doğrulanması sizin zaten kalitenizin göstergesi,siz bakmayın sizi eleştiren bilgisizlere,bu yazıya imza atmama elde değil,üstelik AK PARTİYE oy vermiş biri olarak,doğruya doğru.İDAM HEMEN GELMELİ,onaltıyıldız ekibini saygı ile selamlarım.
 • muhammed genç / 4 Eylül 2012 11:09

  Helal sana Oktan abim

  Allah razı olsun Oktan Abim Allah senin ve melamilerinde yardımcısı olsun dualarım seninle.
 • ,HAKAN / 4 Eylül 2012 11:05

  SAOL VAROL OKTAN BEY

  Evde günlerdir tv de habertürk izliyorum allah şaid toplasan 10 saat gibi bişey yapar ama senin şuyaptığın analizi parça parça bile duymadım. Arkadaşlara tavsiyem sakın habertürk vs. izleyip beyninizi yıkamayın. 16 yıldız sancağı bize yeter.
  ALLAH RAZI OLSUN.
 • Kamil Türk / 4 Eylül 2012 11:03

  Kayaların oğlu olmak kolay değil...

  Ve sen benim oğlum
  Ve sen kayaların oğlu
  Bu taşı toprağı bir arada tutacaksın
  Kolay değil kayaların oğlu olmak
  Kuzeyden esen rüzgara
  Güneyden gelen kavurucu sıcağa
  Karşı koruyacaksın onları
  Kolay değil, kolay değil
  Kayaların oğlu olmak (B.M)
  Eyvallah Oktan abi

 • Yasin Akdoğan / 4 Eylül 2012 10:53

  Sözün bittiği, güneşin doğduğu yer...

  Oktan Babam!
  Hani anadolu bölgemizde bir söylem vardır "ALLAHINA KURBAN"!
  Oktan abi! Bu hasta Hükümetin sağ kalan çocuklarına TAM ZAMANINDA çıkaracaksın 5. kitabı! zamanlaman mükemmel,sen bilirsin işini...
  TÜRKLÜK BİLİNCİ bize yeter!

  Arifler müjedeni anladı! "Kayaların oğlu"...
  Anlamayan veya anlamak isteyen veya birşey mi kaçırdım diyenlere mekanı cennet olsun inşaallah Barış Manço abimizin "2023" adlı eserini kendisinden dinlesinler...

  Son sözün ilk başlangıcı...
  Mağarada doğan bir söz ..."LA TAHZEN" = KORKMA!
  "İNNELLAHE MEANA" = ALLAH BİZİMLE BERABER
  anlayan anladı.
 • HALİT OSMANOĞLU / 4 Eylül 2012 10:50

  Allah senden razı olsun

  Türk milleti senin sayende moralini kaybetmiyor,
  oyunlar bir bir deşifre oluyor.ALLAH TÜRK MİLLETİNE DEVLETİNE ORDUSUNA ZEVAL VERMESİN.AMİN.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar