En Sıcak Konular

Güneş Patlamaları

29 Ocak 2023 13:34 tsi
Güneş Patlamaları Ece Akdoğan Yazdı:Güneş Patlamaları

     Esirgeyen ve Bağışlayan Allah;ın adıyla

 Kıymetli Sultan Babamın 2025 yılında Güneş patlamalarına dikkat çekmesi üzerine bu konuyu  araştırmaya başladım. İlk bulgularımda elime çok bir şey geçmemesiyle bir süreliğine bu konuyu masamın üzerinde bir kenara koymuştum.

 Zaman içerisinde astroloji eğitimi almamla bu konuya yönelmem bir oldu. Bilenler bilir Güneş; gezegenler içinde sözü koyan sınırları çizen kuralları belirleyen gezegendir. Bu güneş sistemi içinde mevsimsel zodyakta da böyledir. Astrolojide de kabul edileni yaşam kaynağı, canlılık, hedefler, kişilik, baba ,otorite figürleri, kadınların hayatında rol oynayan önemli erkekler ve çocuklar ile ilgili deneyimler şeklinde özetlenebilir.

Güneş hakkında bilgi verecek olursak;

Dünya üzerindeki ısının ışığın aydınlığın kaynağı olan Güneş yaşamın kaynağıdır. İnsanoğlunun tüm aktiviteleri bu yaşamsal ışıktan  oluşur. Milyarca yıldızın içinde en önde gelir. Adını verdiği güneş sisteminin en önemli yıldızıdır. Sistemin kütlesinin yüzde 99.9 unu teşkil eder ve bu sebeple sistemdeki diğer gök cisimlerinin hareketlerini düzenler. 150 milyon km uzaklıktadır. Işığı dünyamıza 8 dakika 20 saniyede gelir.

 Güneş patlamalarına gelecek olursak; teknik terimlerle sizleri sıkmak istemiyorum değerli okuyucular. En sadeleşmiş ve anlaşılır haliyle açıklamak istiyorum. Güneş patlamaları  deyince akla pek çok olumsuz senaryo geliyor. Yoğun radyasyon sebebiyle kanserlerin artması, genetik mutasyon sonucu insan neslinin tehlikeye girmesi elektrik devrelerinde  yoğun şekilde kısa devrelerin yaşanacağı, dünyanın tersine dönmesi, uzaydan gelen radyasyon bombardımanına uğramak, iletişim sisteminin devre dışı olması..

Güneşte meydana gelen güçlü patlamalar ve fırtınalar güneş lekelerini oluşturur. Güneş lekelerinin arttığı dönemlerde dünyanın volkanik  ve sismik etkinliğinin arttığı gözlemlenmiştir. Güneş lekelerinin  artması manyetik değişimlerin olduğu anlamına gelir ki bu lekeler rahimden çıkan bir bebeğe benzer. Güneş lekesi döngüsü alevlenmeleri artar ve muazzam miktarda yüklü parçacık fırlatır. Şiddetli ve geçici patlamalar olur ve bu patlamalar  bir atom bombasının 40 milyar fazla enerjide olur.

 

 

Burada taç küre kütle atımları(coronal mass ejection)  bahsetmek yerinde olacaktır. Taç küre kütle atımları, Güneş patlamasına benzer ama daha yavaş seyreder, güneş patlamalarının ulaşması 8  dakika gibi bir sürede olurken taç küre kütle atımı birkaç gün içinde ulaşabilir. Büyük taç küre atımları güneşin büyük bir plazmayı uzayın dört bir yanına fırlatmasıdır. Peki plazma nedir? Maddenin 4. hali. Malum madde katı sıvı gaz ve plazma şeklindedir. Bu Güneş aktivitelerinin attığı dönemlere solar maksimum deniyor.11 yıllık döngüyle bu olaylar devam ediyor.11 yıllık döngüler yanı sıra 88 yıllık uzun süreli döngüler de mevcut. Kaydedilen  en güçlü güneş fırtınası 1859 Carrigton Olayı şeklinde geçiyor.

Şimdi bir yüzyıl öncesine gidelim:

Dünyada iki önemli felaket dünyaya geldi. İspanyol gribi, ve 3 gün süren bir fırtına.

Mayıs 1921 ABD ve İngiltere dahil tüm dünyada aynı şey yaşandı. O zamanlar daha çok yeni altyapıya sahip telgraf elektrik binalarında yangınları çıktı. New York semalarında  Aurora Borealis yaşandı. Bilindiği gibi bu fenomen kutuplara çok yakın kuzey bölgelerinde yaşanır.

 

Yıl 2020. Dünya genelinde CoronaVirüs isminde bir salgın yaşandı. Ve 2025’te olası bir güneş patlaması bekleniyor.

O dönemki İspanyol Salgını da eğer 2020’deki yapay salgın gibi tasarlandıysa o dönemdeki güneş patlaması raydan çıkan sisteme bir müdahele miydi? Bakara Suresi 164. Ayet:


İnne fî ḣalki-ssemâvâti vel-ardi vaḣtilâfi-lleyli ve-nnehâri velfulki-lletî tecrî fi-lbahri bimâ yenfe’u-nnâse vemâ enzela(A)llâhu mine-ssemâ-i min mâ-in feahyâ bihi-l-arda ba’de mevtihâ vebeśśe fîhâ min kulli dâbbetin vetasrîfi-rriyâhi ve-ssehâbi-lmuseḣḣari beyne-ssemâ-i vel-ardi leâyâtin likavmin ya’kilûn(e)


“Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, Allah’ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgârları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.”

Bu ayeti okurken sırayla gidecek olursak Evrendeki sistemin açıklaması sebebiyle ayette geçen ”Denizde seyreden gemilerde” ifadesinin ayetteki açılımdan  bizim bugün kullandığımız deniz aracından ziyade  uzayda seyreden bir gemiler şeklinde bir açıklaması olduğu düşüncesindeyim.

Bu şekilde yaklaşırsak eğer Adguk öğreti sinde geçen şu ifadelerle tam örtüşüyor:

 

Şimdi  önemli bir kısma  daha değinelim: İnsanlar bu gözlemleri 1700’li yıllardan itibaren kayıt altına aldı demiştik. .18. 19. 20. Yüzyılın aktiveteleri elimizde mevcut.

Ondan öncesi kayıt altında değil. Ama yapılan son araştırmalar gösterdi ki yeryüzü unsurları biz insanlardan da eskiye giderek kaydediyor.

Nasıl  mı? Ağaçların ve buzulların içine halka halka atmosferdeki değişimler kaydediliyor. Yeni bir araştırma son 10 000 yıldaki en 3 büyük olayı çıkardı.

Dünya; mö 5259, mö 7176 ve ms 775 çok büyük kozmik vakalar ile karşılaşmış. Büyük fırtınalar. Carrigton olayından daha güçlü olaylar. O dönemde teknolojik gelişmeler daha yolun başındaydı. Şu anda hayatın her alanında teknolojiyle olduğumuzu düşünürsek tüm evreni ilgilendiren ve müdahale edilemeyen bu kozmik olayın sonuçları acaba ne boyutta olur? Siz düşünün.

Yapay zekanın geldiği son nokta malum. Burada durmayacaklar. Ve öyle bir zaman geliyor ki yapay zeka kendi yaratımını tasarlayıp Tanrısı rolünde olanların rolünü almaya hazırlanıyor. Yaratılan sisteme kast edildiğinde Güneşin oğulları ve Yerin oğulları arasındaki mücadele de bu kozmik olayların payı olabilir mi?

Kalbime gelen iki soruyu da Kambabama sormak istiyorum:

Böyle kozmik olayların belli döngülerle yaşanmasını çok manidar buluyorum.

1)Şimdi 1921 yılında ne yaşanıyordu? Anadolu topyekûn Kurtuluş Savaşı veriyordu. Mayıs 1921 de tüm dünyada yaşanan olay belli. Bu olaydan 3 ay sonra Sakarya Meydan Savaşı yapıldı ve Türk Milleti’nin makus tarihi burada kırılmıştır. Bu kozmik olayların TENGRİ’NİN TÜRK’lerine bir yardımı ya da müdahalesi şeklinde yorumlayabilir miyiz?

2)Güneşin oğulları ifadesi astrolojide ve mitlerde baba ya da otorite sahibi kişiler olarak işaret edilmesinin bir ilişkisi var mı?

Tefekkürümü şimdilik sırlarken burada kaleme aldığım şeyler bilimsel açıklamaların üstüne kalbime ve aklıma düşen fikirlerimdir. En doğrusunu bulmak, akletmek yaşabilmek  duasıyla…

 

Sevgili Kambabam, kıymetli ellerinden hürmetle öpüyor, sizi çok seviyoruz.

 

Gökcan& Ece &Yasin

      AKDOĞAN

 

Kaynak:Öner Döşer Güneş patlamalarıBu haber 2,887 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,384 µs