En Sıcak Konular

Pasifik Okyanusu’nda Uzaylı İddiası

24 Nisan 2022 11:48 tsi
Pasifik Okyanusu’nda Uzaylı İddiası Pasifik Okyanusu’nda uzaylı iddiası: Gökyüzünde gizemli bir cisim keşfedildi

Pasifik Okyanusu’nda uzaylı iddiası: Gökyüzünde gizemli bir cisim keşfedildi

Hardvard'lı bir bilim insanı, Pasifik Okyanusu'nda bir uzaylı teknolojisi bulunduğunu iddia etti. ABD Uzay Komutanlığı (USSC) raporu, cismin başka bir yıldız sisteminden olduğunu doğruladı.

ShiftDelete'den aktarılan bilgilere göre; tartışmalı teorileriyle tanınan Hardvard astrofizikçisi Avi Loeb‘den yeni bir iddia geldi. Loeb, 2014 yılında Papua Yeni Gine’deki Manus Adası kıyılarında yıldızlararası bir cismin Dünya’ya düştüğüne inanıyor.

Üst düzey bir bilim insanı, Pasifik Okyanusu‘nun dibinde yatan sıra dışı bir teknolojiyi öğrenmek ve bunu kanıtlamak için bir görev planladığını belirtti. Özellikle okyanusun derinliklerinde bir uzaylı teknolojisi olduğunu düşünmesiyle de bilim dünyasını heyecanlandırdı.

Astrofizikçi Avi Loeb, 2014 yılında Dünya’ya düşen yıldızlararası cismin, bir tür uzay aracı olduğuna inanıyor. Geçen hafta yayınlanan bir ABD Uzay Komutanlığı (USSC) raporu, cismin başka bir yıldız sisteminden olduğunu doğruladı.

Bunun üzerine ajans, Manus Adası kıyılarında gökyüzüne yayılan merminin bir meteor olduğu sonucuna vardı. Ancak Loeb, bu gizemli cismin bir ‘uzaylı teknolojisi‘ olduğuna inandığını belirtti. Aynı zamanda aynı nesnenin dünya dışı varlıklar tarafından inşa edilmiş olabileceğini de öne sürdü. Konuyla ilgili bir araştırmayı müjdeleyen Loeb şunları söyledi:

Temel soru, herhangi bir meteorun kaynağında bariz yapay kompozisyonu gösterip gösteremeyeceğidir. Hayalim, Dünya dışında üretilmiş işlevsel bir ekipman parçasındaki bazı düğmelere basmak.

Hardvard’lı bilim insanı, Pasifik’i hedef göstererek, cismin indiği düşünülen okyanusun 10 kilometrekarelik bölgesinde keşif çalışmaları yapmak için ‘kelepçeleme‘ mıknatısları ile geri alma işleminin olabileceğini belirtti. Bazı bilim insanları, Loeb’in bu iddialarını ‘tuhaf‘ bulduğunu ve iddiaların ‘sorumsuzca‘ olduğunu söyledi.
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/pasifik-okyanusunda-gizemli-bir-cisim-kesfedildi-534801h.htm


Bu haber 4,025 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,220 µs