En Sıcak Konular

Metal Yapıya Benzer Gizemli Bir Monolit Bulundu

24 Kasım 2020 10:50 tsi
Metal Yapıya Benzer Gizemli Bir Monolit Bulundu ABD'de Çorak Bir Arazide, Metal Yapıya Benzer Gizemli Bir Monolit Bulundu

ABD'de Çorak Bir Arazide, Metal Yapıya Benzer Gizemli Bir Monolit Bulundu

ABD'li biyologlar, Utah eyaletindeki çorak alanlarda bir monolit buldular. Parlak metal yapıdaki monolitin ne zamandır orada bulunduğu ve oraya nasıl geldiği bilinmiyor. Uzmanlar, monolitin boyunun yaklaşık 3 metre olduğunu söylüyorlar.
ABD'de çalışmalarını sürdüren biyologlar, Utah eyaletindeki çorak bölgelerden birinde, dikkat çeken bir buluş yaptılar. Tamamen şans eseri yapılan keşif, metalden oluşmuş bir monolitin ta kendisi. Bilim insanları, kimselerin yaşamadığı bu arazide bulunan monolitin nasıl oluştuğu ve oraya nasıl geldiği konusunda hiçbir bilgi sahibi değiller.

Bilim insanları, monolitin keşfini havadan yaptılar. Bölgedeki büyük boynuzlu koyunları saymak için helikopterle uçan bilim insanları, şans eseri monoliti buldular. Bilim insanları fazlasıyla heyecanlandıran bu olayın gizemi kolay kolay çözülecek gibi görünmüyor.


Utah'ta bulunan monolitin boyu, yaklaşık 3 metre. Bugüne dek çorak bir arazide keşfedilmeyi beklemiş olan monolitin hammaddesi ise şu an için bilinmiyor. Bilim insanları, monolitle ilgili araştırma yapılıp yapılmayacağına dair de herhangi bir açıklama yapmadılar. Ayrıca uzmanlar, monolitin binlerce ziyaretçi alacağını düşünerek, bu gizemli yapının yerini tam olarak açıklamadılar. 

Monolitler, tarihin en çok tartışılan konularından bir tanesi. Doğal ya da teknolojik oldukları konusunda hala tartışılan yapılar, genelde çok sert metaller olarak karşımıza çıkıyorlar. Uzmanlar, yer altına doğru devam eden yapıların erozyon sebebiyle ortaya çıktığını da düşünüyorlar. Ancak doğal bir yapının bu denli düzgün olması, bazı kesimlerin komplo teorileri üretmesine de yol açıyor. Örneğin bazı kesimler, monolitlerin uzaylılar tarafından inşa edildiğine inanıyorlar. 

https://www.webtekno.com/abd-corak-arazide-monolit-bulundu-h102513.html


Bu haber 1,700 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,421 µs