En Sıcak Konular

Beyin-Bilgisayar Arayüzü

27 Ağustos 2020 08:45 tsi
 Beyin-Bilgisayar Arayüzü Elon Musk: Cuma Günü Çalışan Bir Beyin-Bilgisayar Arayüzü Cihazı Göstereceğiz

Elon Musk: Cuma Günü Çalışan Bir Beyin-Bilgisayar Arayüzü Cihazı Göstereceğiz

Kısa süre önce yeni bir tweet atan Elon Musk, cuma günü gerçekleştirilecek çevrimiçi etkinlikte çalışan bir Neuralink cihazı göstereceklerini duyurdu.

Tesla ve SpaceX gibi ileri teknolojiler üzerinde çalışan pek çok şirketin kurucusu olan Elon Musk, geçtiğimiz ay bir duyuru yaparak 28 Ağustos’ta yani önümüzdeki cuma günü yine kurucusu olduğu ve beyin-bilgisayar arayüzleri üzerinde çalışan şirketi Neuralink’in çevrimiçi bir etkinlik gerçekleştireceğini açıklamıştı.


Elon Musk, etkinliğin duyurusunu geçtiğimiz ay gerçekleştirmiş olsa da etkinlikten neler beklememiz gerektiğine dair detayları yeni yeni paylaşıyor. iTrucker başkanı Margaret Siegien’ın, “Elon Musk tarafından kurulan Neuralink, beyin-bilgisayar arayüzünü tanıtmak üzere olduğunu bildirdi. Yapay zeka ile beyinlerimizin birleşmesi konusunda ne hissediyorsunuz?” tweetini alıntılayan Musk, etkinlik hakkında önemli bir bilgi paylaştı.

Şaşırtıcı bir şekilde kısa ve öz konuşan Elon Musk, cuma gecesi TSİ 01:00’de gerçekleşecek çevrimiçi etkinlikte çalışan bir Neuralink cihazı gösterileceğini belirtti. Musk, şu ana kadar gerçekleştirdiği açıklamalarda bilgisayar-beyin arayüzlerinin, insanların yapay zekaya ayak uydurması konusunda çok önemli olduğunu aktarmıştı. Ancak cuma günü gerçekleştirilecek etkinlikte daha çok düşünce gücüyle bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazları kontrol etmeyi mümkün kılacak bir cihaz tanıtılması bekleniyor.

Elon Musk, diğer şirketleri olan Tesla, SpaceX ve hatta Boring Company ile de pek çok çılgın projenin altına imza atmış olsa da Neuralink, muhtemelen Musk’ın başında olduğu en iddialı proje. Zira Musk, söz konusu teknoloji ile geliştirilecek saç telinden daha ince ipliksi esnek elektrotları insanlara implant etmeyi, böylece makineler ile insan beyni arasında bir iletişim kurmayı mümkün kılmayı hedefliyor. Neuralink’in bu hedef doğrultusunda nasıl bir ilerleme kaydettiğini ise cuma günü gerçekleştirilecek etkinlikte görme fırsatı yakalayacağız.

 

https://www.webtekno.com/elon-musk-calisan-bir-neuralink-cihazi-gosterecegiz-h98535.html


Bu haber 1,301 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,726 µs