En Sıcak Konular

02 Aralık 2014, Pınegap ve Netflıx Üzerine Kısa Bir Yazı

12 Ağustos 2020 08:34 tsi
02 Aralık 2014, Pınegap ve Netflıx Üzerine Kısa Bir Yazı Bülent Ateş Yazdı: 02 Aralık 2014, Pınegap ve Netflıx Üzerine Kısa Bir Yazı

02 ARALIK 2014, PINEGAP VE NETFLIX ÜZERİNE KISA BİR YAZI

 

Selam üzerinize olsun OAY ailesi,

04 Ağustos’ta, sitemizde yer alan bir yazıda, 02 Aralık 2014 olayı ile ilgili yeni bir videonun yayınlandığı duyuruluyordu.

Haberin linki:

https://www.onaltiyildiz.com/?haber,8053 

Haberdeki videonun linki:

 https://www.youtube.com/watch?v=f2VXyXTNREw

Videoyu izlediğimde, Dünya’dan, Uzaydaki Küre yapıya yollanan lazer ışınının, Avustralya’daki PINE GAP gizli üssüne ait bir silah deneme tesisinden gönderildiği bilgisi vardı.

Yine aynı videoda, PINE GAP’in çok duyulmamış bir gizli istihbarat üssü olduğu, hatta Netflix’te, PINE GAP isminde bir dizi yayınlandığı bilgisi de vardı.

Netflix’teki bu diziyi izledim. Hemen söylemem gerekir ki, ilk bakışta dizi ile 2014 teki lazer ışınını saldırsının bir ilgisi yok. Tabii, sadece baş gözü ile izleyene…

Ama, dizinin aralarına serpiştirilmiş birkaç ‘küçük gibi görünen’ detay, bu yazıyı yazmama neden oldu.

Bu detaylardan ilki, dizide Avustralya’nın yerli halkı olan Aborjinler’in soyundan olan bir rehber kız, turistlere araziyi gezdirirken şu ifadeleri kullanıyor:

‘-Atalar nehirleri yarattı. Dağları.. Ve kutsal yerleri… Biz Arrernte halkı için toprak, etrafına tel çektiğin bir yer  değildir. Ruhani bir yerdir. Ve, oraya ait oluruz. SONUMUZ, BAŞLADIĞIMIZ YERDE GELİR.’

Daha sonra, tepenin ardında kalan bir vadiyi işaret ederek şöyle diyor:

‘-Hemen arkada, EN KUTSAL vadilerimizden biri yer alıyor. Ama sorun şu ki, artık oraya giremiyoruz. Oraya, Amerika’nın Rusya, Çin, Orta Doğu, Hindistan, Pakistan ve Kuzey Kore hakkında istihbarat topladığı casusluk üssü olan PINE GAP’i kurdular. Bu kasaba dışında yaşayanlar haricinde çoğu kimse varlığını bile bilmez.’

Turistlerden biri soruyor:

‘-Bu vadide bu kadar kutsal olan ne var?’ Cevap:

‘-Binlerce yıldır halkımız, Pine Gap vadisinde toplanıp YILDIZLARLA KONUŞURDU! Bu yüzden Amerikalılar bu tesisi buraya yaptı!

Dizide Arrernte halkı olarak geçen halkın Aborijinler olduğu malum. İlerleyen bölümlerde rehber kız, halkının 60 bin yıldır burada yaşadığını, birkaç kez tekrar ediyor.

Aborjin halkının, kadim dünya halklarından biri olduğu bilinen bir gerçek. Ancak Batı dünyasının, Göbeklitepe sayesinde insanlığın tarihinin 10 bin yıldan daha eski olduğunu zar zor kabul ettiğini düşünürsek, Amerikan- Avustralya yapımı bir dizide Aborjinlerin 60 bin yıllık geçmişine vurgu yapılması, üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Bunu, Oktan hocamızın, kitaplarında bize tanıttığı Aborjina Melami Karakteri ışığında değerlendirmek gerekir.

Pine Gap vadisinde, yerli halkın binlerce yıldır YILDIZLARLA KONUŞMASI olgusuna dönecek olursak, bu vadinin Göksel Ataların temas kurmak için uygun şartlar taşıdığını düşünebiliriz. Uzaydaki Küre varlığa yapılan saldırının da buradan yapılmış olması, uzaya erişim noktasında fiziki bir avantaj veya kolaylık olduğunu düşündürdü bana…,

Netflix’teki bu dizinin yayınlanma tarihi 2018. 6 bölümlük dizinin 2. Sezonu henüz ortalarda yok. 2021 yılında çıkacağı söyleniyor.

02 Aralık 2014 olayı olduktan 4 sene sonra; varlığını pek az kimsenin bildiği, girilmesinin, fotoğraf çekilmesinin dahi yasak olduğu bir gizli istihbarat üssünün, bütün dünyaya duyurmak istercesine bir diziye konu edilmiş olması da, ayrıca tuhaf bir durum.

 

Bu lazer saldırısından sonra, Avustralya yetkilileri sanki kendilerini aklamak ve Tüm suçu Amerika’nın üzerine yıkmak istermişçesine bu diziyi çekmişler gibi bir his uyandı bende. Dizinin tamamı izlendiğinde ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır.

Son olarak, askeri istihbarata ilgi duyanların, zevkle ve heyecanla izleyeceği, sürükleyici bir dizi olduğunu söylemek isterim. Ancak, her daim gönül gözüyle bakanların, daha birçok üstü kapalı mesaj bulacağına eminim.

Hasretle selam ederim.

Bülent AteşBu haber 3,980 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,988 µs