En Sıcak Konular

Erlig Han ve Toprak

6 Temmuz 2020 09:40 tsi
Erlig Han ve Toprak Dr. Ömer Genç Yazdı: Erlig Han ve Toprak

 

Erlig Han ve Toprak

Kambala 6 videosu ile Erlig Han konusu işlenmiş ve kuranda geçen “dabbetül arz” olduğu bilgisi bizleri yine şaşırtmıştı. Bu konudaki bilgilerin yetersiz olması konunun olgunlaşması açısından izahata muhtaçtır. Sultan Baba’nın yol göstermesi ile dabbetül arz olduğu bilgisi üzerine zihnimde oluşan çıkarımlarımı siz değerli okuyucular ile paylaşmak istedim.

Türklerde destanlarda adı geçen Erlig han ile ilgili çeşitli anlatımlara rastlamak mümkün. Dünyanın yaratılışı sırasında ilk yaratılan arasında olması ve sonrası yer altına çekilmesi hadisesi,  oğulları ve kızları olması, bunun yanında tasvirleri anlatılmaktadır. Ancak kaynaklarda eşi ile ilgili bilgi verilmemiştir. Konuyu dağıtmamak amacı ile detaylar bilgi ağlarında ve kitaplardan araştırılabilir.

Türk destanlarına bu konu bahis olduğuna göre Erlik Han olgusunu Türkler, belki de binlerce yıldır biliyorlardı. Hatta birçok farklı kültür (Yunan ve Hint) destanlarında da konu edinildiği aktarıldığı bilinmektedir. Demek ki kadim öğretiden gelen bir bilincin yansıması olarak nesilden nesile aktarılmış. Peki bu aktarılma ilk nasıl oldu? Hangi topluluklar Erlik Han’a beden veya enerji olarak şahit oldular. Tarih tekerrürden ibaret mi olacak?  Önceki çağlarda Erlik Hanın topraktan baş gösterdiği kıyamlar mı oldu?

Bakara 214: Yoksa siz, sizden önce gelip geçmiş olanların karşılaştıklarının benzeri başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara şiddetler, belalar ve zorluklar gelip çattı; sarsıldılar. Öyle ki, resul ve onunla birlikte inananlar, "Allah'ın yardımı ne zaman?" diye yakarıyordu. Haberiniz olsun ki, Allah'ın yardımı çok yakındır.

Hakka 8 : Şimdi onlardan geri kalan bir şey görüyor musun?

Yesevi sultan dergâhında öğrendiğimiz bir bilgide bütün yaratılmışların cansızda olsa ruhu olduğudur. İşte ayet ile onların teklife cevapları;

Ahzab 72:  Biz emâneti göklere, yere, dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmekten kaçındılar, ondan ürktüler. İnsan ise çok zalim ve çok cahil olduğu halde onu yüklendi.

Toprakta bütünsel ve zerresel anlamda canlıdır. Bütünsel anlamda anakaralar lav üstünde yüzmekte devamlı devinim halinde milyonlarca yılda magma ile tazelenerek yüzeye çıkmaktadır. Zerre manasında, mikroskopi altında birçok canlıyı barındırır. Hatta Ademoğlu’nun ham maddesidir. O ilk yaradılıştaki ham maddenin temizliği ve saflığını bugün ne kadar koruyabildik. Hakikati dile gelse bize ne derdi acaba. Belki de; Ey insanoğlu beni hırsın ile ne hale getirdin . Betonlar, kimyasallar, atıklar vs. ile beni bozdun.  Bende buna doğal afetler, sağlıksız sular ve gıdalar, verimsiz topraklar ile cevap veriyorum demiyor mu?  Depremlerin artması Sultan Babanın belirttiği üzere toprağın, arzın can çekişmesi olarak değerlendirilebilir. Belki de toprak bozuldukça depremler daha da artacaktır. Bütün bu anlatılanlar ile toprak bizimle konuşuyor. İllaki insanlara, anladığı beşeri yaşamda kullandığı, lisan ile söylemesi gerekmez. Düşünmez misiniz? akletmez misiniz? ayetleri gereği. Erlik Han’da arzdan (topraktan) çıkarak, bu şekilde bizimle konuşacak, mesajını alan tarafını seçenleri uyaracak. Erlik Han geçmişte ve gelecekte Tanrı’nın tarafından, yüklendiği misyonda ise, yaşadığımız çağda Erlik Han’ın görevi var mı ve bize sesleniyor mu sorusu akla geliyor. Aktif görev alacağı, gelecekteki görevi için emir bekliyor. 

Frekans etkisi nasıl olabilir bunu bilimsel olarak nasıl izah edebiliriz?  Günümüz yer bilimlerinde dünyanın merkezindeki kor denilen çekirdek yapı mevcuttur. Bir döngüsü devinimi vardır. İçeriğinde eriyik metaller olduğundan bobin gibi manyetik alan oluşturur.  Bu döngüdeki değişimler manyetik alanı değiştirerek dolayısı ile frekans değişimlerini de beraberinde getirir. Bu duruma arzdaki suni yapılan her şeyin ve doğa tahribatının da etkili olacağı bilinmelidir. Özellikle Türklerdeki ağaç kültü ve İslam’daki ağaca verilen önem bu konu açısından irdelenmelidir.

Yerküreden gelen var olan frekans bozularak bu frekansın antisi devreye girdiğinde, İnsanlar bundan bedenen ve ruhen olumsuz etkilenecektir. Çünkü fıtrat bunu kabul etmeyecek, çalışma düzeni bozulacaktır. Oluşacak birtakım rahatsızlıklar ve sonrası sin teknolojisi ile tedavi imkanı verilecek. Sin insanına gönüllü geçiş aşaması devrede olacak. Allahu alem.

Ve o anda tanrılığın yok olduğuna dair insanlığa sistemler sunacaklar. Ve diyecekler ki tabii ki merhale merhale olacağı için tanrıyı seçenler, tanrıyı seçmeyenler."-Oktan Keleş.

Tanrı dan yana seçimini yapanlar  farklı bir yaşam, seçmeyenler ise fıtrata aykırı bir yaşamla devam edecekler. Belki de tanrıdan yana olanlar dünyanın tükenişini görerek Nuh’un gemisi gibi bir araçla başka gezegenlere yol alırlar. Eski yerlerinde kalanlar (Erlik Han frekans etkileşimi) pişmanlık duygusu etkisinde kalacak bunun sonucu kıyamı görecekler. Gidenlerde yeni kuşaklara geçirdikleri merhaleleri destansı hikayelerle belki yazıtlarla, söylence, destan ile  anlatırlar. Sadece bir çıkarım, kendimce senaryo çizdim. Doğrusunu Allah bilir.

Saygılarımla                    

                                                                                                                                             Dr. Ömer Genç

 

 Bu haber 1,710 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Kod Bir Nokta İdi

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,325 µs