En Sıcak Konular

Kafesteki Cenin; Gıda, Sağlık, Epigenom

21 Haziran 2020 08:19 tsi
Kafesteki Cenin; Gıda, Sağlık, Epigenom Staj.Dr. Halil Can Doğan Yazdı: Kafesteki Cenin; Gıda Sağlık Epigenom

 

Kafesteki Cenin; Gıda, Sağlık, Epigenom

 

Sultanımız Kafesteki Cenin videosunu yayınlanır yayınlanmaz izlemeye koyuldum. Elime kâğıt kalem alıp notlar aldım. Söz konusu Cenin, DNA ve insan sağlığı olunca Sultanımızın emriyle araştırmalara başladım.

"Tepegöz kendi planlarını gerçekleştirmek için insanları etkilemek zorunda" "Topraktan olan insan, insandan olan insan(Platon)". Bu cümleleri de not almışım.

Topraktan olan insanlar belki biziz, atalarımız ama yeni nesiller topraktan doğadan uzak beton yığınları, gürültü, elektromanyetik alan fabrikası şehirlerde büyüyor. İnsanoğlu milyonlarca yıldır bu şekilde yaşamadı; bizim DNA'mız aslen atalarımızla neredeyse tamamen aynı. Vücut hala eskisi gibi sanıyor dünyayı ama çevresel faktörler son yüzyılda müthiş bir değişime uğradı. Örneğin şehir gürültüsü, trafik, yapay ışık, onlarca çeşit kimyasal... Bu etkilere kısa sürede yüksek dozda maruz kalmadığımız için tıbbi olarak genelde akut hastalıklar değil daha çok kronik hastalıklar kronik yorgunluk, bağışıklık sisteminde düşüşler, psikolojik çok çeşitli sorunlar vücutta kronik bazal kortizol (stress hormonu) yüksekliğine bağlı kas ağrısı, halsizlik, anksiyete vs. gibi pek çok kişinin şikayetçi olduğu ama hayatı tehdit de etmeyecek diyebileceğimiz hayat kalitesini bozan durumlar ile karşılaşıyoruz. Topraktan doğadan uzak gelecek kaygısı ile yaşayan, kimilerine de sinyal yollanacak bu doğacak nesillere insandan olan insan diyebilir miyiz? Kim bilir...

İlk başta bozulan ekinin sağlığı nasıl yok ettiğini, piyonları nasıl etkilediğini biraz açalım, daha sonra ise yollanacak sinyale karşı korunma yönteminin tıbbi açıklamasına bir göz atacağız. Artan otoimmun hastalıkların (hashimato üveit ankilozan spondilit romatizma vs.) sebebi sindirilmemiş protein parçacıklardır. Otoimmun hastalıklarda vücudun bağışıklık hücreleri yine vücudun kendi hücrelerine karşı reaksiyon geliştiriyor ve kronik ömür boyu ilaca bağımlı hastalar oluşuyor peki sindirilmemiş protein nereden geliyor nedir açalım. Gıdalarla alınan protein ilk başta midede pepsin ile sindirilir daha sonra tripsin enzimi ile daha küçük 4 ile 7 aminoasitlik proteinlere parçalanıyor eğer daha büyük aminoasitler kana karışırsa protein maddeler allerjenik, antijenik etki gösterir yani tripsin sağlam olmalı sağlık için. Yeni nesil buğdaylarda tripsin durdurucu özellik ata buğdaylarına göre kat kat fazla. Kullanımı haddi aşan tarım ilaçlarının direkt kanserojenik etkisinin yanında bitkilerden salınan salvestrolü azaltması insandaki antikanserojenik mekanizmayı bozuyor.

Şimdi ise yaban elma türleri ve modern elmaların içindeki total phenolics(doğal esas besleyici değerli olan madde) miktarını kıyaslayan bir grafik bırakayım(Fonksiyonel Tıp Dr. Mustafa Atasoy)

 


Peki, günümüzde vücudumuza giren onlarca toksik madde nerede? Toksik maddeler vücutta kana karışmaması adına yağ dokularında depolanır. Tv'lerde verilen diyet programlarıyla insanların bilinçsiz bir şekilde vücuttaki detoks mekanizmalarını desteklemeden yağ yakması ise oldukça tehlikeli bir durumdur zira yağ dokusundan çözülen toksinlerin tamamı kontrolsüz bir biçimde kana geçer. Bu toksinlerin insanların beynine düşünme mekanizmalarına olan etkisi diğer illüzyonlar teknoloji vs gibi etkenlerle birleşince bir takım piyonları etkileyebilir. Çare Türk'ün töresi dedi Sultanımız, bu töreyi gıdalar ve temiz çevre için de göstermemiz gerekiyor anlaşılan.Buraya kadar olan kısım piyonları etkilemek için kullanılan taktiklere tıbbi bir bakış açısıydı. Sultanımızın dediği DNA'ya bir frekans yollama ve ileride bunu hatırlatma ile ilgili söylediği sözler üzerine düşündüm. DNA'nın DNA'sına bir sinyal yollanacak, emir kipine yollanacak daha sonra bu ileride bir şekilde şarkı görüntü vs. hatırlatılacak, fikri bir sinyal bu şeklinde belirtmişti. Çarenin Türk Töresi olduğuna da değinmişti. Töre bu durumu nasıl etkiler işte bunun tıbben açıklaması epigenom. Hatta Türk Töresine bırakın anne gebeyken başlamayı daha gebelik planlanmadan Anne ve Baba tarafından benimsenmeli hayat tarzı edinilmeli. Ebeveynlerin hayat tarzı doğacak çocuğa aktarılır mı? Cevap: Evet. DNA'nın üzeri histon protein kılıfı ile kaplıdır. Hem DNA hem histon kılıf üzerindeki genetik yapıyı hiç bozmayan ancak bazı genlerin üzerini kapayarak okunmasına izin vermeyen, bazı genleri serbestleştirerek rahat okunmasını sağlayan genetik üzerindeki genetik Epigenom var. Epigenomlar DNA gibi değişmez değil, çevresel faktörlerle çok rahat değişebiliyor ve ebeveynlerin yeme içme alışkanlıkları davranışları o dönemdeki karakterleri hırslılık bencillik veya iyimserlik mutlu olmayı bilme vs çocuğa aktarılabiliyor.

Her şeyin bir antisi vardır. Bu yollanacak veya yollanmış frekansların antisinin de Türk Töresi olduğunu Sultanımız söyledi. Nesillerimiz doğmadan başta kendimizden başlayarak Türk töresini hayatımızın her alanına yerleştirmek, iyimser düşünmek, doğayla toprakla temas etmek şehir stresinden uzaklaşmak bu durumun çözümü gibi duruyor. Türk töresiyle epigenomlarımızı kötü genlerin üzerine yollayıp o bölgedeki DNA'ların okunmasını engelleyip iyi genlerin aktivitesini artırmak bizim elimizde mi acaba?

Staj.Dr. Halil Can DoğanBu haber 1,623 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,477 µs