En Sıcak Konular

On Altı Yıldız 10 Yaşında!

4 Haziran 2020 05:54 tsi
On Altı Yıldız 10 Yaşında! On Altı Yıldız Sitemizin Kuruluşunun 10. Yılı...

Dile kolay onatiyildiz.com yayına başlayalı bugün tam 10 yıl oldu.

İlk yayın tarihimiz 4 Haziran 2010 tarihinde  https://www.onaltiyildiz.com/?haber,1

"On Altı Yıldız yayında" jeneriği ile çıkmıştı. Bir numaralı haberimiz böyleydi. Aradan geçen zaman zarfında  sekiz bin habere ulaşmışız.

Oktan Keleş  On Altı Yıldız’daki ilk yazısını İsrail’in Şeytani Planı 7 Haziran 2010’da  https://www.onaltiyildiz.com/?haber,9 başlığı ile yazmıştı. İsrail’in Mavi Marmara saldırısının perde arkasını anlatıyordu.

16 Yıldız başlangıçta üç köşe yazarı ile yola çıktı. Oktan Keleş, Erol Elmas, Tarık C. Bugün;  Baran Aydın, Ozan Aydın, Hamdi Düzgit, Yasin Murat Yiğit, Özlem Genç ile birlikte sekiz köşe yazarımız var ve daha da artacak gibi görünüyor.

Oktan Keleş’in 16 Yıldız’ı kurup, yayın hayatına başlaması ile 16 Yıldız bir ekol ve okul oldu. Belgeli makaleler, orijinal analiz ve yorumlar, Türk ve Dünya tarihinin bilinmeyenleri Oktan Keleş’in araştırmaları ile gün yüzüne çıkarıldı.

Oktan Keleş'e boşuna  “Belgelerin Efendisi” demiyorlar. Yayımladığı belgelerle tarihin yeniden yazılmasına neden oluyor: 5.yüzyıla ait Papirus ile Papa Leo’nun Hun İmparatoru Atilla’nın önünde diz çöktüğünü gösteriyor; bugünkü Ayasofya ortada yokken orasının Hun toprağı olduğunu Vatikan arşivlerindeki kayıtlarını belgelerle ortaya koyuyor; Eski Dünya Tasviri ve Türklerin 2300 yıllık ilk Kırmızı Kitabını ve Uygur Türklerine ait 12-13.yy’daki Irg Bitig’in yeni nüshalarını ortaya çıkarıp yayımlıyor; Atatürk’ün 16 Mayıs 1919 gününün akşamı Bandırma Vapuru’na, Sirkeci’den değil, Kız Kulesi açıklarından bindiğini ve Kız Kulesi’nde sır bir toplantı yaptığını belgeleri ile ortaya çıkarıyor; azınlık mallarının, azınlık vatandaşlarınca gerçekte Türklere satıldığını belgeleri ile ortaya çıkarıyor, tapu kayıtlarını ve orijinal defterleri yayımlıyor ve azınlık vakıflarının hak iddia etmelerine belgelerle karşı çıkıyordu. Ve daha birçok belge ile tarihe not bırakıyordu.

Mekke’nin nasıl Las Vegas’a çevrildiğini, yeni saat kulesinde şeytani oyunlarla nasıl put siluetlerinin yayınlandığını, Cern’deki çalışmaların belgelerle perde arkasını, Google’nın gözün retinasına yapacağı kayıtları, Ay’ın bombalanmasının nedenlerini ve daha birçok konu…Daha fazlası sitemizin arşivinde duruyor.

 

Oktan Keleş’in yazı dizileri de rekorlar kırmış, sadece 16 Yıldız’da Kulbak Bilge yazı dizisinin tek bölümü Bir Milyon okunma sayısını aşmıştır. Ant, Kambala, Atasagun, Kopuz Ata … Bunlar da ayrı bir ekol olarak okuyucular tarafından her bölümü heyecanla beklenen diziler olmuşlardır.

16 Yıldız’da yayınlanan konuların  bir kısmı Tv ve Gazeteler konu olmuş, Robot Alamet, Çin Piramitleri  gibi makaleleri 100’den fazla ülkede ve 200’ün üzerinde medyaya haber oldu.

Okuyucusu ile büyüyen bir   okul oldu 16 Yıldız.Nice zorluklardan sonra bugünlere kolay gelinmedi. Bu konuda Oktan Keleş’in büyük özveri ve desteği için ne kadar teşekkür etsek azdır. Bugün 16 Yıldız bu seviyelere geldiyse Oktan Keleş'in gayretleri ile oldu. Yine Erol Elmas, Tarık C. onların da büyük gayretleri oldu.

Bu siteye duaları ile destek veren "büyüklerimizin " hakkını ödeyemeyiz. Allah onlardan ve bu site için emeği geçen herkesten razi olsun…   

16 Yıldız; Oktan Keleş, Erol Elmas, Tarık C. İle başlayan yolculuğuna Kalperenler ile büyüyerek devam ediyor.

Birkaç cümle ile 10 Yılı anlatmak kolay değil…

 

“İlk günkü heyecanla ve Türk Milletinin geleceği için…” diyerek sözü bizleri bulup, takip eden ve ailemize katılan -evet artık biz bir aileyiz, 16 Yıldız ailesi- arkadaşlara bırakalım.

Bakalım  duygularını nasıl ifade etmişler:

  

On Altı Yıldız10 yaşında...

On Altı Yıldız gerçekleri, ön görüleri ve yazılamayanları yazan, gerçekleri herkesten önce ifşa eden, milli ve manevi değerlerimizi dile getirendir.

On Altı Yıldız büyük bir okuldur.

Bilimsel olan, milli, manevi olan her tefekkür ve düşüncenin seslendirenidir.

On Altı Yıldız, bir deniz feneridir. Yol gösterir.

Yolda olanın pusulasıdır!

Türk'ün tüm değerlerinin yılmaz savunucusudur.

Korku veren değil. Umut verendir!

Kendimize güveni aşılayandır!

Nice 10, 100 ve bin yıllara...

Bize, yol başcılığı yapan başta Oktan Keleş sultanımız olmak üzere tüm büyüklerimize saygı sevgi ve dualarımızla

Allah'ım yardımcınız olsun.

Yitik olan ya da unutturulan tüm değerlerimizi açığa çıkaran gerçek bir okul On Altı Yıldız

Okulumuzu çok seviyoruz...

Bekir Öztürk

 

10 yıl olmuş, daha dün gibi aynı heyecan aynı coşku. Hakikat denizinden damlalar aldık, ne çok şey öğrendik. Türk 'ün hakikatini öğrendik. Kalperen kardeşlerimizi bulduk. Nice büyüklerimizi tanıdık. Atabeyim, kutlu kağanım hakkınız ödenmez var olun.

Tengri biz menen.

Orkun Akar

Nice 10 yıllara...

Yazılmayanı yazan, Söylenmeyeni söyleyen Yüce Gönüller Otağı.

"Kınayanların kınamasından korkmayan",

 

Türk'e tarihini hatırlatan ve geleceğini şekillendiren;

Tarihe de Türk'ü öğreten kadim bilgiler kütüphanesi.

İyi ki varsınız On Altı Yıldız Ailesi.

Başta Deruni Türk Oktan Babamız, Elmas Gönüllü Erol abimiz olmak üzere bütün On Altı Yıldız yazarları ve takipçilerinin 10.yılını can-ı gönülden tebrik ediyor ve bu ailenin sıkı bir takipçisi olmanın gururunu yaşıyorum.

Ogün Emir Yayla

 

Yol belli yön belli. Yol gösterenlere teşekkürler. Nice on yıllara.

Özgür Erbaş

 

Onaltıyildiz.com Akademisinin kuruluşunun 10. Yılını tebrik eder, Seçkin, Vatanı, Milleti ve dahi insanlığın geleceği için  endişe duyan bu konuda hassasiyet gösteren  takipçilerinin, gerek kendilerinde, gerekse de çevrelerinde oluşturacakları Farkındalık ve Yüksek bilinç düzeyinin kök salıp yeşermesine olan katkısı dolayısı ile, Başta, Yolbaşçımız, Sultanımız  Sn. Oktan KELEŞ  beyefendi ve Sitenin bugünlere ulaşmasında maddî manevî büyük emeği geçen Sn. Erol ELMAS  ağabeyimize ve onaltıyildiz.com sitesine tefekkür, yazı ve yorumları  ile katkıda bulunan tüm KALPERENLER e sonsuz teşekkürlerimi arz ederim.

Sitemizin 10. Yılı KUTLU OLSUN.

Ramazan DEMİR

 

Kadim Türk Devleti’nin temsilcisi On Altı Yıldız sitemizin 10. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Bu vesileyle Sayın Oktan Keleş, Sayın Erol Elmas ile ait olmaktan onur duyduğum tüm On Altı Yıldız ailesine, yerdeki ve gökteki Türklere saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ayşecik

 

On Altı Yıldız sitemizin 10. Kuruluş yıldönümü, Hayırlı olsun... Bulana buldurana buluşturana şükür...

Tengri biz menen.

 Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Zafer YAVUZ

 

On Altı Yıldız Türklük Kurulunun 10. Yılını kutlarım. Emir Yıldızdan gelmiş bir kere, Gece-gündüz demeden hazırladığınız yetiştirdiğiniz Kalperenler olarak birlikte, nice 10 yıllara erişmek dileğiyle…

Saygı, Sevgi ve Selamlarımla.

Mete

 

Onaltıyıldız.com site kuruluşumuzun 10.ncu yılı kutlu olsun. Daha Nice 10’larca yıllara inşallah. Yolumuz bahtımız açık olsun.

Gürhan Dışbudak

 

On Altı Yıldız Sitemizin kuruluşunun 10. Yıldönümünü kutluyor, nice 10 yıllara, nesillerce üretilen fikirlerin paylaşılmasını canı gönülden diliyorum.

Yasemin Alpağut

 

Karanlıkları gönülle aydınlatan sitemiz Var olsun emeğe geçen herkese selam olsun.

Muhammed Genç

 

16 Yıldız sayesinde zamanın çok ilerisinden haberdar olup.

Kurulan oyunlara karşı Yüce Türk Devleti 'nin büyüklüğüne defalarca şahit olduk. Bu Yüce Devletin ve 16 Yıldız ailesinin âcizane bir ferdi olduğum için ne kadar şükretsem azdır. Sizi bulmak kendimi bulmamız sağladı...

Ali Rıza Yılmaz

On Altı Yıldız sitemizin onuncu yılı kutlu inşallah.

Nice onuncu yıllara…

Herkese selamlar, sevgiler.

Tolga Erdem

 

On Altı Yıldız’ı takip ediyor olmak bir ayrıcalık diye düşünüyorum.

Ve OKTAN hocam, o benim için bir dönüm noktası. Sizlerle ve On Altı Yıldız ailesiyle birlikte olmak çok özel.

On Altı Yıldız ile daha nice 10 yıllara inşAllah.

TENGRİ BİZ MENEN.

Musa Enileri

 

On Altı Yıldız sitemizin kuruluşunun 10.yıl dönümünü canı gönülden kutlarım. Bizler için bu bir internet sitesi değil bilgi akademisi. Başta Sultan Babam ve Erol abim olmak üzere kimden bir harf öğrenmişsem Allah razı olsun.

Ali Küçük

 

Hakikat denizinin incilerini bizlere sunan On Altı Yıldız sitemizin kuruluşundan bugüne emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bizleri On Altı Yıldız altında buluşturanlara Selam olsun. 

Mümin Akıl

 

Dijital ortamın içinden geçen, kurtarıcı aşk gemisi 16 Yıldız Sitemizin kuruluşunun 10.yılı KUT'lu olsun. Bu siteye dirlik veren Sultan Babam, Erol abim, Kalperen koldaşlarımız var olun, gönlünüzde olalım inşallah. 

Nihal Kaya

 

16 Yıldız Sitemizin kuruluşundan günümüze emeği geçen  koldaşlarımızın 10 yılını kutlar, Türk Çağının başladığı  müjdesi veren Oktan Keleş Sultanımızın da attığı okun hedefine ulaşmasını Tengriden dileriz.

Gökhan Demircan

 

"On Altı Yıldız Sitesi, kimsenin ulaşamadığı, göremediği ve yalanlayamadığı belgeler ile Türkün geçmişten geleceğe uzanan dinamik bir arşividir. Beynin sınırlarını zorlayan tefekkür yazılarıyla özgür bir düşünce okuludur. Bu bağlamda 10. yılda dileğim KALPERENCE TEFEKKÜR yazılarının (ve tabii şu an bile ana sayfada henüz kitabı olmayan Kalperenlerin yazdığı Türklük yazılarının) kitaba ya da kitap serisine dönüşmesi. Bu özel arşivi kitaplıktan alıp altını çizerek ve notlar alarak okumak heyecan verici olurdu. 10. yıl kutlu olsun!"

Turgay Sebzecioğlu

 

Nahl:16/16

Daha birçok âlametler yarattı. İnsanlar geceleyin de Allah´ın yarattığı yıldızlarla yönlerini bulurlar.

 

On Altı Yıldız’da bizlere birçok hakikati gösterdi ve göstermeye devam ediyor çok şükür.

Nice 100 yıllara 1000 yıllara ulaşacak İnşallah çağlar ötesinden atılan kutlu OK.

10. Yıl Kutlu Olsun...

 

Kamil TÜRK

 

Gönüllerimizi yüzlerce kez mutlu eden, nice Türklük sırlarının ilahi gerçeklerin açıklandığı On Altı Yıldız sitesinin bir takipçisi olmak Allah'tan bir lütuftur. Saygılarımla.

Buğra Ayyıldız

 

Dile kolay 10 yıl. 10 yıldır beraber yürüyoruz. Arkada kalanlardan olmamak dileğiyle kutlu olsun OnaltıYıldız.com sitesinin kuruluşunun 10. Yılı.

 Kıbrıs Fatihi

 

Tam 10 yıl önce, bilgi dünyamızı aydınlatan, hava  gibi su gibi temel ihtiyaçlarımızın arasında yerini alan ONALTIYILDIZ sitesi, kalplerin ermesine  vesile olduğu gibi, gözlerimizin  açılmasına da sebeptir.

10.Kuruluş günü kut'lu olsun.

Emeği geçenlere müteşekkiriz...

Abdalın 1

 

Sen benim çok özlediğim yarime, yurduma, töreme yani ÖTÜKEN’ime kavuşma rehberim oldun iyi ki kuruldun iyi ki varsın ONALTIYILDIZ.COM. İLHAMİ Atama, LATİF Babama, OKTAN Kağanıma, EROL ağabeyime ve tüm emeği geçenlere selam olsun...

Özgür Kubilay

 

Onaltıyıldız'ın Katkılarını anlatmak imkânsız bunlar sadece yaşanacak cinsten.

Bizim karakterimizi bulmamıza sebep olan Oktan Abi'nin liderliğinde Onaltıyıldız ailesine sonsuz şükranlarımı sunarım.

Kim ne yaparsa yapsın Onaltıyıldız için yine de bir şey yapmış olmaz. Çünkü yapılanlar yine onun sayesinde kökenden yapılmış olur.

Nice mutlu yaşlara Onaltıyıldız.

Kadir Sevencan

 

Tengri Kut Versin

16 yıldız sitemizin kuruluşunun 10. yılı kutlu olsun.

Oktan Hocam, Erol Abim, Kalperen koldaşlarımla beraber daha nice

Yıl dönümleri kutlamak nasip olsun inşAllah…

Eyüp Küçük

 

16 Yıldız’ın 10. Yılı kutlu olsun. 100 yıl geçse de 1000 yıl da…sonsuza dek. Selam olsun yerdeki ve gökteki Türklere…

Hazal Bayraktar

 

                   ATATÜRK’ÜN GÖNÜLDEN DİLEMESİDİR: ONALTIYILDIZ.

Mazisi tarihten önce başlayan, görevi  Türk Töresini, yağız yerde ve mavi gökte, hakim kılmak olan Türk Budunu’nun yol göstericisi, uyarıcısı ve müjdecisidir: Onaltıyıldız.

Yol göstericidir çünkü onbinlerce yıllık Türk belleğinin kodlarını gönülden gönüle nefesler bu Ulu Çınar. BU ULU ÇINAR, TÜRK’E NİHAİ HEDEFİ GÖSTERİR: KIZILELMA. Türk balaları, Sultanımızın himmetiyle, Türk’ün sırlarının derinliklerine indikçe, tanıdıkça ve tanıttıkça bu Ulu Çınarın dalları Kızılelma’ya doğru yükselecektir.

Uyarıcıdır, öyle büyüktür ki, Türk budunu ders alsın, töresini yaşasın, yanılıp ölmesin diye GELECEKTE UYARICI BENGÜ TAŞLAR DİKMİŞTİR. Türk’ün maruz kalabileceği tüm tehlikeleri önceden bildirir. ‘Atatürk’e dönün!’ emriyle ‘Türk’e Töresini bilmesi’ ve ‘Töresine itaat etmesi’ konusunda uyarır. Atatürk’ün yolundan dönenlerin kurduğu tuzakları, tuzakların sahipleri ile beraber bertaraf eder.

Müjdecidir. Tengri’nin yanında olan Türk’e, Tengri’nin sırrını müjdeler: Türk Çağı.

Kalperenlerin, Büyük Türk’ün emri altında, dur durak bilmez çalışmaları, şerre karşı Türk Töresi ile karşı koyuşları, herbiri çağların ötesine hitap eden sarsıcı tefekkürleri ve Kızılelma’yı Tengri’ye sunarken orada olma duaları 10 yıldır bu sitede ses bulur: Onaltıyıldız.

Evet, Onuncu yıl nutkunun sonunda, Büyük Atatürk: “Türk Milleti! Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim. Ne mutlu Türk’üm diyene!” sözlerinden onuncu on yıl sonra ki:

Atatürk’ün gönülden dilemesidir: Onaltıyıldız.

Emri altında bulunmaktan daha büyük şeref bilmediğimiz komutanımız Oktan Keleş’in , Onaltıyıldız’ın yani Türk Töresinin muhafızlarının, tefekkürleri ile emekleri ile sitemize katkıda bulunan Türk balalarının 10. yılını kutlarım.

Ötüken'de var olun. Tengri biz menen!

Ali Erim

 

'Milletler bir kaç yüzyılda bir dahi yetiştirir. Bu yüzyılda o dahiyi Türkler yetiştirdi. ' denmişti Atatürk için...

Fakat bilmiyorlardı ki, yeryüzünde tek bir Türk kalsa dahi, o Türk yüzlerce, binlerce Atatürk yetiştirmeye muktedirdir.

Ne mutlu bize ki, 10 yıl önce kurulan 16 Yıldız ile, Oktan Keleş ve Erol Elmas’ ın, tüm dünya mazlumlarına umut olacak nice Atatürkler yetiştirme çalışmalarına dahil ve şahit oluyoruz.

Onaltiyildiz.com 10. Yılında, Okyay Kağan müjdeyi verdi:

TÜRK ÇAĞI BAŞLAMIŞTIR!

Nice kutlu 10 yıllara ONALTİYİLDİZ.COM.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

Bülent Ateş

 

Yıllardır ilkelerinden ödün vermeden güvenilir ve gerçek bilgi  kaynağı olarak,  her alanda, yazılı ve görsel belgelerle,  hakikat ışığında  yayın anlayışını sürdüren Onaltıyıldız'ın   10. Yayın yılı  kutlu olsun. Işığı daim olsun. Kalemlerini  gönülleri ile birleştiren ve  bu nadide sitenin oluşmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bizleri bir araya getiren gönüllerimizi Bir'leyen Okyay Kağanımız Sayın  Oktan Keleş Beyefendiye, sitenin editörü ve yazarı ve bunlarında ötesinde bir gönül Eri olan  Sayın Erol Elmas beyefendiye, fark yaratan bakış açıları, araştırma ve yayınlarıyla çok  kıymetli yazarlarımıza,   gönül dolusu sevgiler, selamlar, hürmetlerimi sunarım.

Fatma Kızık

 Bu haber 3,212 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,929 µs