En Sıcak Konular

Şarkıcı Grimes Ruhunu Satılığa Çıkardı

31 Mayıs 2020 16:22 tsi
Şarkıcı Grimes Ruhunu Satılığa Çıkardı Tesla CEO'su milyarder Elon Musk'un sevgilisi Grimes ruhunun bir bölümünü satışa çıkardı.

Space X’in CEO’su Elon Musk ile ilk bebeğini geçen haftalarda kucağına alan müzisyen Grimes, çevrimiçi bir sanat sergisinde ruhunun bir parçasını 10 milyon dolar karşılığında satacağını söyledi.

Şarkıcı Grimes yakın bir zamanda çevrimiçi olarak düzenlenecek Selling Out adlı gösterisinde çizim, resim ve fotoğraf sergileyecek. 

Tesla CEO'su milyarder Elon Musk'un sevgilisi Grimes, gösterinin 'baş eserinin' ise kendi ruhunun bir kısmının sahibi olunmasını sağlayacak resmi bir belge olacağını açıkladı. 

Bloomberg’e konuşan şarkıcı, açık artırmada birçok yapıtın satılacağını belirterek, aslında başta böyle bir belge satmayı düşünmediğini ancak daha sonra fikrini değiştirdiğini söyledi: "Hiç kimsenin satın almasını istemedim, bu yüzden 10 milyon dolar paha biçmemiz gerektiğini söyledim, muhtemelen bu şekilde kimse satın almayacak."

‘Parça'yı satmak için avukattan sözleşme hazırlamasını istediğinde ise ruhunu satma fikrine daha sıcak bakmaya başladığını ifade eden Grimes, "Üzerine düşündükçe felsefi açıdan daha ilginç bir hal aldı" diye konuştu.

Grimes, " Ayrıca, avukatımla gerçekten sanat üzerinde işbirliği yapmak istedim. Yasal belge biçimindeki fantastik sanat bana çok etkileyici geliyor" dedi.


https://tr.sputniknews.com/kultur/202005291042144787-elon-muskin-sevgilisi-grimes-ruhundan-bir-parcayi-10-milyon-dolara-satacak/


Bu haber 2,005 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,335 µs