En Sıcak Konular

Mu Han Met : Yüksel Ey Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur!

14 Mayıs 2020 11:11 tsi
Mu Han Met : Yüksel Ey Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur! Orkun AKAR Yazdı:Mu Han Met : Yüksel Ey Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur!

Mu Han Met : Yüksel Ey Türk! Senin İçin

Yükselmenin Hududu Yoktur!

 

Kağanım, kıymetli atabeyim, sayın Oktan KELEŞ yayınlanan Kambaladan selamlar-3 videosunda bizlerle paylaştığı  “ Muhanmed” kelimesiyle ve akabinde yaptığı ayrıntılı konuşmalarıyla yine bizi hayretler deryasına daldırmıştılar. O gün yine tarihe bir not düşülmüş, olan ve olacakların seyrindeki  bizlere yine sırlı bir kapı daha aralanmıştı. Yakın bir tarihte paylaştığı  “ Kuran’da Türk İsimleri “ yazısıyla bu konulara giriş yapmıştılar ve o günden beridir biz Balaları devamını sabırsızlıkla bekliyorduk. (https://www.onaltiyildiz.com/?artikel,529/kur-an-da-turk-isimleri/oktan-keles )

 

Videoda geçen MUHANMET kelimesine Balalar baksınlar bakalım demiştiler. Emir telakki ederek bakmaya çalışmaya niyet ettik. İlk başta kelimenin kendisi ve dörtlükle başlayalım;

Mu: Su, uygarlık.Batan gezegen   Han:  Mu bilgeleri, Hanı    Med: Yükselme, Ay ile ilintili

İnen yükselir, yükselen iner... Parlayan söner, yükselen durur...Ay ve Med / Cezir...Mu’nun sırlarından Turanın sırları çıksın !

 

   I       II       III           I       II      III

MU  HAN  MED  -  AY  GEL  GİT 

( Mu ; Ay ) ; ( Han ; Gel ) ; ( Med ; Git )

 

Ay’ın sırrına vakıf, UmAy ananın yuttuğu tohumdan yeşeren soydan bir Han Gelecek ! Yüksek olduklarını kabul ettirenler Gidecek ! Devam edelim kelimeyi dekode etmeye.

M  e DuHaN  M   İki M ,Mim, MM Su dalgası, hayat demek Nebat alfabesinde. İki hayat sürülen yer.

M ( e DuHaN ) M       1.M: Umu / Mu  (Duman, toz bulutu,meteor yağmurları )   2.M: Arz/ Dünya

 

Duhan kelimesi kutsal kitabımızda başlı başına bir sure adı olarak ve de Fussilet-11. Ayette geçmektedir. Anlamı; Sis, duman manasına gelmektedir.

 M  e DUHAN  M : İki yaşam sürülen yer arasında e Duhan: Duhan’a ait bir iz, işaret, belirti vb gözle!

 

Duhan-10: Göğün gözle görülür bir duman getireceği günü gözetle. Umu/ Mu batmadı, eridi. Duman gibi partikülleri saçıldı, dağıldı evrene. E Duhan; Bu Umu’da yaşanan olayın bilgisine ait tüm veriler anlamına da gelir. Bu saçılan partiküller günümüz dünyasına ulaştığı zaman  bir bilinç kıyamına neden olmaz mı? Takip eden 11. Ayette bu dumanın azap vereceği söylenmekte, Umu helak olmuştu, acaba son bir uyarı mı olacaktı tüm insanlığa? 

 

Fussilet suresine baktığımızda konunun ayrıntılarına da ulaşırız. Zaten surenin adı yoruma yer bırakmıyor. Fussilet; Ayrıntıları ile açıklama…

Fussilet-9: De ki: «Gerçek siz mi o arzı iki günde yaradana (ısrar ile) küfrediyor, Ona ortaklar katıyorsunuz? O, âlemlerin Rabbidir.

 

Fussilet-10: Yeryüzüne sabit dağlar yerleştirdi. Onda bereketler yarattı ve orada rızıklarını arayanlar için dört günde düzene koydu. Bu rızıklarını arayanlar kimler?

 

Fussilet-11: Sonra, kendisi duman halinde olan göğe yöneldi; böylece ona ve yere dedi ki: «İsteyerek veya istemeyerek gelin.» İkisi de: «İsteyerek (itaat ederek) geldik» dediler.

 

Fussilet-12: Böylece onları, iki gün içinde yedi gök var etti ve her göğün görevini vahyetti. Yakın göğü ışıklarla donattık ve bozulmaktan koruduk. İşte bu bilen, güçlü olan Allah kanunudur.

 

Bu 4 ayeti incelersek bir olayın kronolojisinin anlatıldığını görürüz. Umu eriyince, erimeden önce buradan kurtarılanlar için mi iki günde yeni bir yer yaratıldı? Yaratılan bu yere gelenler rızıklarını aramışlar, aradıklarını Tengri kendileri için mi 4 günde düzene koydu? Daha Umu’nun erimiş halinden tüten dumanlarla kaplı ğöğe ve yeri oluşturacak meteor yağmurlarına Tengri, bu yeni yerin atmosferini oluşturmak ve 12. Ayette geçen yakın ğöğünün gezegenleri olacak ışıkların olmasını mı buyurdu? Siz okuyucularımızın tefekkürlerine arz olunur.

 

Mu HaN Met;    M ( e An ) ;  M (HuT ) : An’da, o ana ait sır bilgi ve Hut; Büyük Balık…Mu bilgeliğinde olan Su ile ilgili her şey, yaratılış bilgisi ( Kan sırrı)… Hut balık, o sudaki balık. O su burdaki bildiğimiz su değil, hakikati. SuReT’i olan su. Ruhundan üfledi? Nereye üfledi? Bu sureti olan suya. Bu suda ki balık alegorisiyle verilenden Hayy tezgahından yaratılış. Balık simgesi Nun harfine aittir. Oğul, nesil manasına gelir. Suyun bir sureti var, VAR aleminde. Bizim tahammül hududumuzda suretinin çözülmüş hali olarak göründü. Tengrinin halısı gibi düşün. Tahtı su üstünde. Cam’ı su gibi düşün. Kristalize hal. Camın esas maddesi toprak. Ateşle muamele var ve en önemlisi usta ÜFLEYİNCE şekil alıyor, cismaniyete bürünüyor. Körükte var ve bu körüğü körükleyenler. Ateş, Körük, Usta, TOPRAK, CAM…( Atabeyimin rahlesinden )

 

Mu HaN Med;   M ( HuN ) ; M ( aDe ):  M HuN, M ayrı! Gök nesli,24. Kromozom ? aDeM, M ekli, yerde, yer ehli. Yaşama ve kaderine/ ölçüsüne kayıtlı! 23.çift kromozom. Bende beşerim!Mu gezegeninde kanın sırrına ulaşılmıştı. Bu sır başka bir yaratığa döndürme yeteneği veriyordu. Gen/ Kromozom simyası, tasarım, dizayn. Süper İnsana ulaşma çabaları. Bu çabanın bir kalıntısı mı acaba Klinefelter sendromu ? 24. Artık, fazla kromozom, Gök neslinin tasarımına ulaşma çabası?

 

 

 

 

Mu HaN Med;

 

 

 

Kuran… AN’da KUR’ulu olan… Olan olmuştur, olacak olan olmuşun içinde! Yüksel Ey Türk senin için yükselmenin hududu yoktur…

  

     Orkun AKAR

 

 

 

                                                     Bu haber 3,491 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,489 µs