En Sıcak Konular

Uzmanlar: 2. Dalga Gelmeyecek!

8 Mayıs 2020 13:10 tsi
Uzmanlar: 2. Dalga Gelmeyecek! Oktan Keleş: "onun için 2. dalga 3. Dalga 5. dalga... Dalga geçmeyin! " diyerek uluslararası panik ve korku üretim merkezlerinin sözcülüğüne soyunanları eleştirmişti.

Oktan Keleş millete korku aşılayanları uyarmış ve  halkı paniğe sevk edenlere şiddetle karşı çıkarak şunları söylemişti:

İlk videolarımız da ne demiştik; "göreceksiniz sizi korku ve paniğe sevk edenler ağız değiştirecekler ve değiştirmeye başladılar. Hemen korkuyla 2. ve 3. dalgadan bahsetmeye başladılar.

 ...

Şimdi onun için 2. dalga 3. Dalga 5. dalga... Dalga geçmeyin! " diyerek uluslararası  panik ve korku üretim merkezlerinin sözcülüğüne soyunanları eleştirmişti.

 https://www.onaltiyildiz.com/?haber,7863/kambaladan-selamlar-3

Bugün CNN Türk'te yayımlanan haberde de konunun uzmanı doktorlardan 2. dalga olmayacağı ile ilgili açıklamalar geldi. 

Fransız Doktorlar "İkinci Dalga Olmayacak" 

Corona virüsü salgını nedeniyle haftalardır evlerine kapanan birçok ülkede hükümetler yavaş yavaş sokağa yeniden çıkma hazırlıklarına başlıyor. Ancak, tüm yöneticilerin aklında, "İkinci dalga gelir mi?" sorusu var. Fransa'nın en önemli salgın hastalık profesörleri, virüsün sürecini tamamladığını ve ikinci dalganın gelmeyeceğini söylüyor.

Marsilya Akdeniz Devlet Hastanesi’nin salgın hastalıklar uzmanı Profesör Didier Raoult, virüse karşı ilk tedavi yöntemini de geliştirdiğini açıklayan uzman olmuştu. Hidroksiklorokin ile Corona virüsü hastalarını yüzde 95 tedavi ettiğini açıklayan Profesör Raoult, şimdi de virüsün sonuna gelindiğini öne sürdü. 

Raoult'a Paris Tıp Fakültesi profesörü ve Hopital Dieu Hastanesi doktorlarından Jean François Toussaint'dan da destek geldi. Doktor Toussaint, "Çok dikkatli bir şekilde bu ihtimali değerendirmek lazım. Gerçekleri de doğru analiz etmek gerekir. Bu virüsün bizden önce bulaştığı ülkelerdeki gelişmelere bakarsak, ne Asya'da ne de Avrupa'da ikinci dalganın gelmediğini görüyoruz. Avusturya'da, Kore'de, Çin'de tümüyle virüs bitme noktasında. Evlere kapanan Almanya, Danimarka, Avusturya gibi ülkeler de sokağa çıkma işlemlerini hızlandırdı. Ve buralarda da ikinci dalga görülmedi. Bunlardan yola çıkarak, ikinci dalganın gelme olasılığının çok zayıf olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.Bu haber 3,005 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,242 µs