En Sıcak Konular

Rakamların Şaheserleri

22 Nisan 2020 10:16 tsi
Rakamların Şaheserleri Volga Ayhan Yazdı:Rakamların Şaheserleri

Rakamların Şaheserleri

 

Şahane yaz akşamlarının muhteşem bir kanalı vardır. Bu kanal her doğunun batıyla birleştiği çizgisel görkemiyle adeta beni aydınlatıyordu. Kişi bildiğini bilme üzere yansıtır. Esas gökdelenler göğü delen aşk gökdelenleriydi. Bunlar felekleri aşan aşklardır. Aşkın arşını aşmış olanı hazirunu selamlayan göklerin olanıydı. İnsanın meziyeti tiryakiydi rakamlara. Esas  rakamlara. Kamil olanın rakamı renk seciyelerini aşmış ruhu rüzgârları deşen bir gökyolculuğunun ta kendisiydi. Aşkın rakamı sözlerin tiryakisi olmuş gökten bakıyordu. Her demeçli çiçeği bir rüzgâr yeşertir. Seçilen bir rakamı içselleştiren bir öznellik vardır. Hepsi nesnellikle kesiştiğinde rengârenk hayatların dünyaları başkaca yaratılırlar.

Şehnaz bir yakarıştır teklifin ötesinin huzuru. Her şey bir açılışla açılır rakamlaşır. Tek bent olan kitabın aruzca sinesi o rakamın bir tecrübesidir ki. Rakamlar tecrübeyle birleşen gönül ilmince içselleşmelerde esas ilmini oluştururlar. O yüzden sonsuz matematik ve rakam bilgisi vardır. Hepsi insan bilincinde ki duaya da tekabül etmez. Bilinç dışında ki zekâya da tekabül etmez.

Bilinçler yaradılışı rakamların ozlaşması sonucunda kainat türevlerinin bir gücü olarak rakamları görürüz. Rakamlar bir titreşimin sonsuz katmanda sonsuz türevde bilgisidirler. Bir esas rakam var. Bir de insanlarca kodlanmış rakam var. Türkler rakamları bade de Okoz’da yeniden şekillendirmiş. Bir düzen ve şekil insicam vermiş. Adeta insanı titreştiren rakam alanları vardır. Rakamlara simya yapmışlar. Her cürmün özel gücü olan kodlarını başka rakam olan simyasıyla rakamlaştırmışlar. Bu yüzden her yaradılışın şekli, bereketi, ilmi ve özelliği de değişmiş.

 Rakamlarda tüm kainatın sonsuz anahtarlarından bir türev olan o her şeye yansıyanın bir ölçüler âlemince ve ondan çıkan sarp geçit merkezleri vardır. Yıldız ötesi bir sabikun simyasının kodlarıdır ki sabikunlar bilgiyi buralardan alırlar. İnsanoğlu can kıstasında kendinde her şeyi örter kendince. Bu da başkalarına örtü olur aynı zamanda kendi örtüsünü açan her şeyi açar. Kendi rakamını aç ki ruhunun matematiğine ulaşabilesin. Bir can iksiridir ki ol cisimleri kuvvelerinde biriktirir iken her demin ölçüsünden gelen bir sistematik tablayı rakamlar halinde özümserler. Rakamlar da bu canın açıldığı bilgisel badesi sistemi çözmeyi gerektirir. Bu rakamlarda da ritüelleriyle beraber bilimler ve ilimleri insanın hakikatin açmada ve hakikatine giden başka anahtar rolü olabilecek sırlar taşımaktadır. Hakikatte ki birçok beldeler kuvveler manevi özelliklerden oluşlardan bilinmeyenler. Bu manevi âleme ve insana etki eden devransal bilgiler oluş özellikleri vardır. (maddede de de var ama maddeyi saymıyorum bile önemsiz kalır.) matematiksel kısmı olan veya matematiğin yüksek dönüşümlerimden olan özellikler, oluşlar kâinat ötesinin özel kodlarına gidiştir. Bunlar özel etkilerdir. Bu etkiler bu hakikatini etkileyen ve açmasını etkileyen sırlardır. İnsan vücudunu o dönüşmüş esas Okoz matematiği insan üzerinde ki noktaları etkileyerek nesne üzerinden su taşı üzerinden ayarlayarak esas temas noktasına kabiliyetini kazandırarak rezonası, frekansı (titretişimi ) ayarlanabilir. Bir ayar olmaktan öte gerçekler manalar çıkacaktır. Frekansa , titreşime rezonansa da sığmayacaktır.

Rakamlar sığ mecralardan kainat kitabının özel mihraplarının yaradılışsal kimyasını oluştururlar. Ozlaşık simyası tini dünyasını sağlam bir teba halinde acunu direk eder. Bu böyle iken direksiz de matematik âlemleri oluşturur. Yani rakamlar dan çıkan her şey aynı zamanda yaradılışta inanılmaz bir kâinat bilinç durumu iken. Var oluşun etkileşimleri sırdır. Hakikat matematiği direksizdir. Rakamların hem bağlı gitmesi. Hem de her sayının tek tek olması. Bir birlerine bağsızlıklarının bir göstergesidir.

Rakam bir simya tercümesinin anekdotlarını içerir. Her türeme burada bir içselleşiş. Rakamların ayrışışıdır. Aynel yakin kudrette her salikin bir huzurunda olan anın direktilerini oluştururlar. Sarp geçitleri terkipler halinde bir aşamadan diğer aşamaya geçiş kodlarını verir. İzlenecek bir işaretler tablosudur adeta. Rakamların ehilleşmesi de bir teli tüyden çıkaran bir ölçüsel edepsel birikim ve hali gerektirir.

 

Volga AyhanBu haber 1,621 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,515 µs