En Sıcak Konular

ABD Senatörleri UFO Gözlemlerine İlişkin Kapalı Bir Brifing Düzenledi

28 Haziran 2019 11:02 tsi
ABD Senatörleri UFO Gözlemlerine İlişkin Kapalı Bir Brifing Düzenledi ABD Senatörleri UFO Gözlemlerine İlişkin Kapalı Bir Brifing Düzenledi

ABD Senatörleri UFO Gözlemlerine İlişkin Kapalı Bir Brifing Düzenledi
    
Geçtiğimiz haftalarda üç ABD senatörü UFO gözlemlerine ilişkin Pentagon’da kapalı kapılar ardında bir brifing verdi. Toplantı ABD deniz kuvvetlerinde bazı pilotların tanımlanamayan hava fenomenlerine ait bir dizim gözlemiyle alakalıydı. Yapılan bu toplantı kongrenin bu konuyu gittikçe daha ciddiye aldığını gösteriyor.

Nisan ayında ABD Deniz kuvvetleri personelinin tanımlanamayan uçaklarla karşılaşma raporlarına ilişkin raporlarıyla haber alındı.

“Eğer deniz kuvvetleri pilotları tanımlanamayan karşılaşmalar yaşıyorsa, bu güvenlik kaygısıdır diyor Senatör Warner ve bu konunun derinlemesine incelenmesine gerek olduğuna inanıyor,” diyor İstihbarat Komitesi başkan yardımcı  Mark Warner ‘ın konuşmacısı Rachel Cohen .

Ayrıca geçtiğimiz hafta Başkan Donald Trump ‘da ABD TV kanalına UFO gözlemlerinden kısaca bahsetmişti.

“Onlar gibi düşünmek isterim . Bununla ilgili kısa bir brifing verdim. Fakat insanlar UFO gördüklerine inanıyor. Ben inanıyor muyum? Pek değil”.

Ayrıca The New York Times ‘da yayınlanan bir raporda, pilotların “tuhaf cisimlerle” karşılaştığı ve bunların” görünür bir motor veya kızılötesi egzos dumanı olmadığı” fakat 30 bin fitte hipersonik hızlarla uçabildiği belirtiliyor. 

  
“Eğer bu hava balonuysa dert edecek bir şey yok,fakat küçük yeşil adamlar veya bir şeyler varsa, pilotlarımızın hayatını bunlar için gereksiz yere riske atamayız,” dedi Cohen CNN’e verdiği demeçte. 

Kongrenin bu gizem karşısında daha resmi adımlar atarak, Savunma bakanlığı tarafından uydular tarafından veriler toplayarak detaylı bir analiz yapmasını ve askeri hava sahasını veya deniz altını ihlal eden tanımlamayan mekiklere rapor sunmasını istemesi bekleniyor. 

Her ne kadar bu gözlemlere takılan cisimler olsa da bunların casus dronelar ya da benzeri cisimler olabilir. Sonuçta komplo teorileriyle hareket etmek çok mantıklı görünmüyor.

Kaynak: https://www.politico.com/story/2019/06/19/warner-classified-briefing-ufos-1544273

https://futurism.com/the-byte/senators-classified-briefing-ufo-sightings


https://www.politico.com/story/2019/06/19/warner-classified-briefing-ufos-1544273 https://www.gercekbilim.com/abd-senatorleri-ufo-gozlemlerine-iliskin-kapali-bir-brifing-duzenledi/Bu haber 2,402 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,998 µs