En Sıcak Konular

Da Vinci Ve Vitrivius Adamı Üzerine Analizler

31 Mayıs 2019 05:16 tsi
Da Vinci Ve Vitrivius Adamı Üzerine Analizler Da Vinci Ve Vitrivius Adamı Üzerine Analizler

Da  Vinci Ve Vitrivius Adamı Üzerine  Analizler

Ocağımızın kutlu ikliminde atabeyimin baldan tatlı sohbet, ders ve muhabbetullah dairesinde yaptığı vuslat anlarında nice sırlara erişip nice hakikat damlalarıyla susuzluğumuzu gideriyoruz. Tek olana sonsuz hamd olsun. Seyredin derdi hep. Bakmayın seyredin hem gönlünüzle hem aklınızla, hikmeti, hakikati kovalayın, seyredin... Bu seyirde neler öğrenmedik ki? Kurgulananla hakikat olan gerçeğin nasıl da taban tabana zıt olduğunu. Bizlerin ufkunu açtığı ve o güzellikleri bizimle paylaştığı için zat-ı alilerine huzurlarınızda bir kez daha şükranlarımı arz etmek istiyorum.

Bu çalışmamızda karşı tarafımızın büyük (!) aktörlerinden Da Vinci ve bir eskizi üzerine bazı çıkarımlarımı arz etmeye çalışacağım. Da Vinci’yi literatür bilgisiyle Rönesans aydınlanmasının öncü aktörlerinden, dahi bir bilim adamı, çağının aşkınlarından, muamma bir kişilik olarak anlattılar bize. Ama öyle olmadığını perdeleri kaldıranlar bizlere öğrettiler sağ olsunlar var olsunlar. Burada onun okült kişiliğinden, gizli cemiyetlere bağlılığından vesair şeylerden bahsetmeyeceğim, konu ile ilgili atabeyimin, Erol abimin, Baran kardeşimin ve daha adını sayamadığım atabeyimin talebelerinden birçok kişinin yazıları var. Ben direkt başlık konusuyla ilgili tespitlerimi sunmaya çalışacağım.

Önce Da Vinci ismini dekode ederek başladım.

Da ViNCi " DiVi CaN : Aziz / Kutlu Kutu...

Bu yapı gizemi sever ve eylemlerini, planlarını, taşıdıkları isim ve unvanlarını erek ve amaçlarına işaret edecek şekilde kodlarlar. Burada da öyle olmalıydı. Sıradan bir kişilik olmadığı bizce malum olan bu kişiye kodlanan ‘’ Kutlu Kutu’’ ne anlama geliyordu? Sitemizde bir kaç konuda geçen ‘’ Tesseract ‘’ hiper küp, 4 boyutlu küp, bilgi küpüydü tabi ki.

Holywood filmlerinde çokça ele alınmıştı bu küp. Tüm bilgiyi muhtevasında taşıyan, sahibi olana sınırsız bir yetenek ve tanrısal güçler veren küp. Bu küp ile sembolize edilen oluşumun bir üyesiyim ve bu bilgileri biliyorum demekti bu. Dünyamızda hakikatin sembolü olan Küpümüz, Kabemizin antisi olan küp. O zaman bu kelimeye de bir bakalım, ne kodlanmış bu isimlendirmede.

TeSSeRaCT ��" ReSeT aCTS : Eylemleri , tüm Tanrısal tasarımı yeniden kurmak! Bu iddia yeni miydi? Hayır en baştan beri süre gelen bir iddiaydı bu. Bilgi küpüyle süregelen tüm faaliyeteler... Şimdi şu meşhur eskizi değerlendirerek yazımızı bitirelim.

Vitrivius Adamı


ViTRiViuS ��" ViTRi Vi uS : Cam güç biz... Cam’a tesir etme gücü bizde! Ne demekti şimdi bu? Cam ile ne kastedilmiş olabilirdi? Eskize bakınca anlamıştım. Bir daire içinde çizilmiş bir adam/ adem... Daire içinde önce ama lütfen buraya dikkat edelim. Daire içine kayıtlanmış ADEM! Eşyanın isimlerini öğrenerek bir mühlet için kodlanmış ADEM ve ona dair her şey. Şimdi ayan olmuştu, bu daire atabeyimin akıllarda ışık çaktıran dersinde bizlere anlattığı AND dairesiydi. Burada sıkışıp kalmıştılar ve buradan ve buranın şart ve kaderinden çıkmak istiyorlardı. And dairesinde duran Adem’i kendilerince çıkarmak için kendi kalemlerini oynatmaya yelteniyorlar. Daire içindeki Adem’i bir kare’ye taşıyacaklarını söylemişler. Bakarsanız Karenin köşeleri And dairesinden taşıyor. İsrail oğullarının inancında bizdeki gibi bir Ahiret inancı yoktur. Onların cenneti mesihlerinin gelip Tanrının krallığının kurulacağı bu dünyadır! Analizimin sonucuna gelirsek; Cam’a tesir edecek güç bizde ifadesinin manası apaçık çıkmıştı ortaya. Atabeyim And dairesini anlatırken konuya nasıl girmişti? Önce AND dairesi boş bir fon olarak adeta bir AYNA gibi yaratıldı/ inşa edildi. Sonra tüm mevcudat bu AYNA’ya yansıdı... Ayna neden mamuldür? CAM’dan... İşte CAM ifadesiyle bu fonu biz yeniden Resetleyeceğiz ve kendi yansımalarımızı oluşturacağız iddiası... Boş durmadılar ve de durmayacaklar. Biz de düşmanı takipte gevşek davranmayacağız.

Tengri Biz Menen.

Orkun AKARBu haber 4,383 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,369 µs