En Sıcak Konular

Atlantis İstanbul'da

17 Kasım 2018 08:09 tsi
Atlantis İstanbul'da Atlantis ile ilgili çok şey anlatılır, Dünyanın çeşitli yerlerinde olduğu söylenir ama ...

Atlantis ile ilgili çok şey anlatılır, Dünyanın çeşitli yerlerinde olduğu söylenir ama Oktan Keleş Atlantis'in İstanbul'da olduğunu Deruni Devlet kitabında şöyle yazmıştı:

"... Zahirî strateji açısından, Boğazların çok büyük önemi olsa da işin altında yatan temel neden İstanbul’un altındaki şehir, bu enerji çekirdeğini ele geçirmek vardı. İstanbul’un altındaki şehirden kasıt, tabii ki arşivcilerle birlikte indiğiniz Yakûbîlerin bulunduğu ve Adem (as)’in ilk şehit olan oğlunun olduğu kadim şehrimizdi. Karşıt güçler buraya Atlantis veya Mu diyorlardı...”

Efsanevi kayıp şehir Atlantis'in yeri en sonunda ortaya çıkmış olabilir.

                

Deniz tarihçisi Tim Akers, Merlin Burrows Üniversitesi'nde yönettiği araştırmada resimler ve sular altında kalmış olan kalıntılardan alınan örnekler üzerinde çalışmalar yaptı. Laboratuvar analizlerine göre İspanya'dan getirilen materyallerde daha önce rastlanılmayan yapıda maddeler var. 

Akeris'in yaptığı açıklamaya göre İtalya'nın Modena kentinde test edilen sütunlar hem Yunan hem de Roma döneminden daha eski döneme aitler ve daha gelişmişler. 

Belgesel yapımcısı Michael Donnellan, bu kanıtları merkezine alan "Atlantica" adlı bir belgesele imza attı. Donellan bu anın hayatını değiştirdiğini söylerken, Atlantis'in bulunuşuna tanık olmanın eşsiz bir deneyim olduğunu söyledi. 

Materyalleri inceleyen laboratuvarda görevli araştırmacı Dr. Giacorno Falanga'ya göre alanda pek çok farklı materyal bulunuyor. Bu materyaller arasında kalsit, mika, potasyum ve diğer yapay olarak elde edilmiş materyaller var. Bu da gelişmiş bir medeniyet olduklarının ve karmaşık inşa teknikleri kullandıklarının göstergesi.

 https://www.webtekno.com/kayip-sehir-atlantis-ispanya-kiyilarinda-bulunmus-olabilir-h57288.htmlBu haber 3,071 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Yaklaşırken....

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1,074,288 µs