En Sıcak Konular

ABD 2020'de Uzay Kuvvetleri Kurmaya Hazırlanıyor

10 Ağustos 2018 11:08 tsi
ABD 2020'de Uzay Kuvvetleri Kurmaya Hazırlanıyor Trump'ın İsteği Üzerine ABD 2020'de Uzay Kuvvetleri Kurmaya Hazırlanıyor

Trump'ın İsteği Üzerine ABD 2020'de Uzay Kuvvetleri Kurmaya Hazırlanıyor


Donald Trump'ın geçtiğimiz aylarda verdiği talimat üzerine çalışmalara başlayan ABD yetkilileri, yeni uzay kuvvetlerinin 2020'de göreve başlamasını hedefliyor.

Donald Trump ABD Hava Kuvvetleri'nden ayrı olarak, uzaydaki rekabeti kendi lehine çevirmek ve 'güvenliği' sağlamak için bir uzay kuvvetleri kullanması gerektiğini söylemişti. 2017 senesinde de gündeme gelen ancak sonrasında gerekli onayları alamayarak kurulmayan uzay kuvvetleri konusu, Trump'ın bu isteği doğrultusunda tekrar gündeme geldi ve 2020'de hayata geçirilmesine dair yapılan planlar açıklandı.
Başkan Yardımcısı Mike Pence, uzayın artık barışçıl ve rekabetten uzak olmadığını söyleyerek, ABD'nin de bu konuda gerekli önlemleri alması gerektiğini belirtti. Özellikle Çin ve Rusya'nın uzay rekabetini kızıştırdığını ve ABD'nin uzaydaki üstünlüğünü elden bırakmaya niyeti olmadığını ima eden Pence "Silahlı Kuvvetlerimizin tarihinde bir sonraki büyük bölümü yazmanın zamanı geldi. Bir sonraki savaş sahasına hazırlanmak, ülkemiz ve halkımıza yönelik yeni nesil tehditleri caydırmak ve yenmek için Amerika'nın en iyi ve en cesurlarını göreve çağırmanın zamanı geldi. ABD Uzay Kuvvetleri'ni kurmanın zamanı geldi'' ifadelerinde bulundu.

Ancak bu kararların hayata geçirilmesi için Kongre'den onay alması gerekiyor ve Pence'de bu anlamda Kongre'den gerekli desteği beklediklerini belirtti. Geçmişte bu karara karşı çıkan ancak sonradan bir şekilde projenin destekçisi olan ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ise bir tavsiye raporu sunarak fikirlerini açıkladı.

http://www.webtekno.com/trump-istemisti-abd-2020-de-uzay-kuvvetleri-kurmaya-hazirlaniyor-h51326.htmlBu haber 1,463 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Yaklaşırken....

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  839,793 µs