En Sıcak Konular

Hayal ve Rüya

19 Mart 2018 07:54 tsi
Hayal ve Rüya Hayal ve Rüya

HAYAL ve RÜYA'da 1.perde;     1993'ün soğuk bir Subat gecesinde, Kütahya'da bir otel odasında geceyi odamda yanlız bir sekilde kitap okuyarak geçiriyordum. Vakit hayli geçmiş olacak ki elimde kitapla uykuya daldım.

       Gecenin hangi saati idi bilemiyorum, rüya görmeye başladım.Garip bir şekilde kendimi Meclis binası önünde (1.Meclis) buldum. Koridorları dolaşıyordum, bir uğultu kulağımda halen anlatırken bile sesi net hatırlıyorum. Anlamsız bir sekilde koridor sonundan alt kata iniverdim. Pencereleri olmayan bir oda beni karşıladı. Eyvah bu odada sıkıştım kaldım diyene kadar duvardan geçtiğimi gördüm.

        Bir anda ucubucağı olmayan bir çöl ortasında buluverdim kendimi. Allah'ım neden geldim buralara diye dövünmeye başladım. Ne kadar yürüdüğümü hiç hatırlamıyorum.Bir zaman sonra hava biraz kararmaya başlamıştı, korkmaya başlamıştım.

        Biraz yürüdükten sonra ileride büyük bir ateşin yandığını gördüm.

       Bir grup bedevi kılıklı kişilerin develerinin önünde bağdaş kurarak oturuyorlardı,kaç kişi idiler sayamadım(16 olabilir mi) aralarında hararetli bir konuşma geçiyordu, biraz yaklaşmalıydım ama bir yandanda çok korkuyordum.

       Bir tartışma sonucunda içlerinden biri ani bir hareketle aralarından ayrılıp başka bir tarafa oturdu.Kendi kendine birşeyler mırıldanıyordu.Yanına yaklaşmaya karar verdim,selam vererek yanına oturdum. Beni görünce hiç şaşırmadı

Bu benim çok garibime gitmişti.Aralarında geçen bu tartışmanın ne olduğunu sordum;

     -Neyi tartışıyorsunuz böyle? Sizleri bu kadar hararetli bir tartışmaya sevk eden nedir?

Bana uzun uzun baktı sonra arkadaşlarına bakarak;

     - Ne olacak canım, ........ olacak birinin ismi üzerinde konuşuyorduk ve seçtiğimiz kişinin bu makama uygun olup olmadığına karar veremiyoruz, o yüzden anlaşamıyoruz dedi!

      Tam bu sözleri söylemişti ki ortalık toz bulutuna döndü ben ne olduğunu anlayamamıştım, yanımda ki adam bir anda kayboldu. Gözlerimi toz bulutundan açamıyordum. Nereye gitti onca insan dedim kendi kendime ....

     Sahnenin sonunda ortalık yemyeşil bir renge bürünmüştü. Uyandığımda Annemin,saklamam için bana verdiği muska yok olmuştu. Bu neden olmuştu ve ben bu rüyayı neden görmüştüm hiçbir zaman anlayamamıştım.

     Yıllar sonra Kütahya seyahatimde kaldığım o otele bakmaya gittiğimde otelin yerinde yeller esiyordu, acaba ben o otel de kalmış mıydım? Bu soruyu kendime sormaktan hiçbir zaman alıkoyamadım,saygılarımla..

Gökhan PolatBu haber 4,388 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Gizemli Bir Krallık Bulundu

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,822 µs