En Sıcak Konular

Harita Mühendisliği

18 Mayıs 2016 08:38 tsi
Harita Mühendisliği Harita Mühendisliği


HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

Her fırsatta Türkiye’yi ve İslam coğrafyasını bölen haritalar yayınlayan emperyalist Batı, BÖLÜCÜ EMELLERİNDEN VAZGEÇMİYOR... 
    

Sykes-Picot’tan Sevr’e; 20. yüzyılı Türkiye’yi bölme umuduyla geçiren Haçlı ittifakı, 21. yüzyılın başından itibaren bu umudunu yeni haritalarla tazelemeyi sürdürüyor. Son çeyrek asırda yayınlanan onlarca harita, Batı’nın Türkiye üzerindeki kem gözünü ortaya koyarken, The New York Times’ta yayınlanan ve gündeme bomba gibi düşen Türkiye haritası ne ilk ne de son harita olma özelliğini taşıyor…

Sevr Anlaşması’ndan bugüne yapay haritalarla COĞRAFYAMIZI bölme hayalleri kuran Batı emperyalizmi, asırlık emelini her fırsatta gündeme getirmeye devam ediyor.

ARTIK TARİHİN DERİNLİKLERİNDEKİ ASIRLIK HARİTALAR DA ORTAYA ÇIKARTILIYOR...

The New York Times’ın yayınladığı bölünmüş Türkiye haritası asırlık gerçeği bir kez daha gün yüzüne çıkardı. 2000’li yıllardan itibaren adeta havada uçuşan onlarca bölünmüş Türkiye haritasının her biri, Türkiye’nin başka bir parçasını koparıp atıyor. Kimi Güneydoğu’yu, kimi Doğu Anadolu’yu, Kimi Karadeniz’i alıp götüren bölücü haritalar, Türkiye’yi aralarında pay etme yarışına giren Siyonist güdümlü işgal çetesinin hayalini kurduğu bölgelere diş geçirip koparma çabasını ortaya koyuyor. Deyim yerindeyse eline kalemi alan Türkiye’yi bölüyor!

Sykes-Picot haritaları, Arz-ı Mev’ud haritası, şimdi de ABD Başkanı Wilson’un haritası... Hepsi düşmanca... Hepsi BOP için, hepsi İsrail için...

 Önceki gün The New York Times gazetesi, dönemin ABD Başkanı Wilson tarafından hazırlanan Syket-Picot’un alternatifi haritayı yeniden gündeme getirdi. Meşhur Sykes-Picot Anlaşması, Ortadoğu’da böyle bir haritayı öngörüyordu.

New York Times gazetesi, Osmanlı topraklarının paylaşılmasını öngören Sykes-Picot Anlaşması’nın 100. yıldönümünde arşivden yeni bir harita çıkardı. Buna göre harita İngiltere ve Fransa’nın hazırladığı Sykes-Picot’un bir alternatifi.

YAP-BOZ TAHTASINA ÇEVİRDİLER...

Bir asır önce Osmanlı’yı yıkarak Ortadoğu’yu istedikleri gibi at koşturdukları bir alana çeviren Batı zihniyeti, yüz yıllık süreç içerisinde İslam coğrafyasını yapboz tahtasına dönüştürdü.  İslam coğrafyası ve Türkiye üzerindeki plânları hiç bitmeyen sömürgeci güçler, yüz yıllık haritaları yeniden gün yüzüne çıkarırken, “Böl, parçala, yönet” hedefinden yüz yıldır hiç sapmadığını da gözler önüne seriyor.

NE İLK NE DE SON! İŞTE O HARİTALAR

* 2002’nin Nisan ayında AB’nin, Türkiye’deki limanların modernizasyonu için gönderdiği iki Fransız uzman, Denizcilik Müsteşarlığı’nda masaya Sevr’in bir benzeri harita koydular. Haritada Türkiye topraklarında Kürdistan, Ermenistan ve Pontus isimleri yer aldı.

* 2002 yılında, İtalya’daki La Repubblica gazetesi, Türkiye’nin yarısını “Kürdistan” toprakları olarak gösteren bir harita yayınlandı.

* 2006 yılının Eylül ayında, Roma´da NATO Savunma Koleji´nde yapılan bir toplantıda, brifing verecek olan ABD’li subay çantasından, “Yeni ve Bölünmüş Ortadoğu’nun Haritası”nı çıkarmış, orada bulunan Türk subaylar, duruma tepki göstererek toplantıyı terk etmişlerdi.

* 2006 yılının Mart ayında, ABD Senatosu’nda Türkiye’nin yarısının bölünmüş olarak gösterildiği bir harita dağıtıldı.

* ABD stratejilerinde etkin bir rol oynayan “American Enterprise Institute” adlı düşünce kuruluşunun beyni Ralph Peters, İslam ülkeleri üzerinde gerçekleştirilecek siyasi değişiklikleri bir harita ile göstermiş ve bu harita, Amerika Silahlı Kuvvetler dergisinin Haziran 2006 sayısında “Kan Sınırları” adıyla yayınlanmıştı.

* 2014 yılında “5 ülkeden 14 ülke çıkabilir” başlığıyla yayımlanan Robin Wright imzalı Ortadoğu analizinde Libya, Suriye, Irak, Suudi Arabistan ve Yemen’deki parçalanmalar haritalarla işlenmişti.

The New York Times gazetesi, dönemin ABD Başkanı tarafından hazırlanan Syket-Picot’un alternatifi haritayı yeniden gündeme getirdi. New York Times gazetesi, Osmanlı topraklarının paylaşılmasını öngören Sykes-Picot Anlaşması’nın 100. yıldönümünde arşivden yeni bir harita çıkardı. Buna göre harita İngiltere ve Fransa’nın hazırladığı Sykes-Picot’un bir alternatifi. Haberde dönemin ABD Başkanı Woodrow Wilson tarafından hazırlatılan haritayla birlikte,”1920’lerde sınırlar bu şekilde çizilseydi Ortadoğu kurtarılabilir miydi?” sorusu yer alıyor. Wilson tarafından işadamı Charles Crane ve din bilimci Henry King’e talimat verilmesinin ardından çizilen haritada, Osmanlı’nın Constantinopolitan State, Smyrna, Kürdistan, Ermenistan, Mezopotamya, Suriye ve Türkiye olarak parçalara ayrıldığı görülüyor.

HARİTALAR HAVADA UÇUŞUYOR

2000’li yıllardan itibaren adeta havada uçuşan onlarca bölünmüş Türkiye haritasının her biri, Türkiye’nin başka bir parçasını koparıp atıyor. Kimi Güneydoğu’yu, kimi Doğu Anadolu’yu, Kimi Karadeniz’i alıp götüren bölücü haritalar, Türkiye’yi aralarında pay etme yarışına giren Siyonist güdümlü işgal çetesinin hayalini kurduğu bölgelere diş geçirip koparma çabasını ortaya koyuyor.

NE İLK NE DE SON! İŞTE O HARİTALAR…

* 2002’nin Nisan ayında AB’nin, Türkiye’deki limanların modernizasyonu için gönderdiği iki Fransız uzman, Denizcilik Müsteşarlığında masaya Sevr’in bir benzeri harita koydular. Haritada sözde Kürdistan, Ermenistan ve Pontus’a yer verildi.

* 2002’nin Eylül ayında, İtalya’da yayınlanan La Repubblica gazetesi de Türkiye’nin yarısının sözde“Kürdistan” toprakları olarak gösteren bir harita yayınlandı.

* 2006 yılının Eylül ayında, Roma´da NATO Savunma Koleji´nde yapılan bir toplantıda, brifing verecek olan ABD’li subay, “Yeni ve Bölünmüş Ortadoğu’nun Haritası”nı çıkarmış brifingde bulunan Türk subayları bunun üzerine büyük tepki göstererek toplantıyı terk ettiler.

* 2006 yılının Mart ayında, ABD Senatosu’nda Türkiye’nin yarısının bölünmüş gösterildiği bir harita dağıtıldı.

* ABD Başkanı Bill Clinton’un askeri strateji danışmanlığını yapan ve ABD stratejilerinde etkin bir rol oynayan “American Enterprise Institute” adlı düşünce kulübünün beyni Ralph Peters, İslam ülkeleri üzerinde gerçekleştirilecek siyasi değişiklikleri bir harita ile göstermiş ve bu harita, Amerikan Silahlı Kuvvetler dergisinin Haziran 2006 sayısında “Kan Sınırları” adıyla yayınlanmıştı.

* 2014 yılında “5 ülkeden 14 ülke çıkabilir” başlığıyla yayımlanan harita ve Robin Wright imzalı Ortadoğu analiz de Libya, Suriye, Irak, Suudi Arabistan ve Yemen’deki parçalanmaları konu edindi.
http://www.milligazete.com.tr/haber/HARITA_MUHENDISLIGI/408398#.Vzv_lGdJljoBu haber 4,181 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,391 µs