En Sıcak Konular

Zar Operasyonu

28 Şubat 2016 00:16 tsi
Zar Operasyonu Türkiye'ye yeni tuzaklar...

Zar Operasyonu

Bugüne kadar Türk Devletinin ve Türk Milletinin bekasını ilgilendiren konularda analizler yaptık, uyarılarda bulunduk. Allah izin verirse bundan sonra da devam edeceğiz.

TBMM, Başbakanlık vs. gibi kurumlarda çalıştığımdan dolayı buraları ve çalışanları bilirim. Hükümette  bazı Bakanlar,  bazı Milletvekilleri, Ankara gazetecileri ve  bürokraside pek çok kişi şahsımı yakından bilir.

“Padişahım çok yaşa” demek çok kolaydır ve ikbal de getirir. Ama “padişahım yanlış yapıyorsun” demek çok zordur.

Bir misal verilir; Bir gün padişahın biri çok değerli bir yüzük takmış. Etrafındakiler başlamışlar, “yok şöyle yok böyle, bundan daha değerli yüzük yoktur”  demeye. Padişahın hoşuna giden şeyler söylemişler. Ama biri çıkmış; “o yüzükten daha değerlisi var padişahım” demiş. Padişah kızmış, “Bu yüzükten daha değerli yeryüzünde ne olabilir?”

O kişi padişaha; “Parmağın padişahım, yüzüğü takacağın parmağın” demiş.

Bizler de hep yüzüğü övenlere karşı, parmağın değerli olduğunu hatırlatmayı vazife bildik.

Yine hatırlatıyoruz:

Konjonktürel gelişmeler Türkiye'nin gırtlağı iyice sıkmaya başladı. Dış politikada yapılan yanlışların sonuçları bugün artık daha iyi anlaşılıyor. “Neleri kaybettik” sorusunu bu politikanın mimarları kendilerine sormalılar. Başbakan Sayın Davutoğlu’nun,  “Araplara güvenilmeyeceğini” açıklaması olumlu bir gelişmedir.

Şimdi Dikkat!

ABD,  CIA aracılığı ile Ruslarla anlaştı.  Anlaştığı konu ise;  Kandil’i ve PKK’yı YPG’ye dönüştürme ve  bunların -sözde- etkin gücünü güney sınırımıza alma.  Bu arada  ABD PKK’yı da iyice marjinalleştirerek;  yurt içinde bahar kalkışmaları vb. olaylar için uzun vadede de yaşamasını istiyor.

K.Irak’ta YPG’leşmiş bir PKK  vasıtasıyla  ABD ve Batı , Irak politikasında daha rahat hareket edilebilir bir konuma geçerek aynı zamanda  Türkiye’nin de Irak’ta tamamen etkinliğini sıfırlanmasını planlıyorlar.

Ayrıca Ermenistan’da PKK’nın eğitilmesi için anlaşıldı.

İran’ı Parlatıyorlar

İran’ı Batıya açarak, sözde demokratikleşme havaları ile  Asya’ya açılan kapı olarak İran önemli hale getiriliyor. Böylece ABD ve Batı tarafından Türkiye kıskaç altına alınmış olacak.

Arap baharının kaos ortamı  bugünlerin sonuçlarını hazırlayacaktı. Kafkaslar’da, Ortadoğu’da,  Balkanlar’da yeni dengelerin kurulması "bu kaosa" bağlıydı. “Stratejik Derinliğin” kitabını yazanlar, kendi yazdıklarını okumadıkları çok belli…

Şimdi Dikkat!

İran, daha medeni, Batı ve ABD için daha kullanılabilir bir pozisyona sokulacak, aynı zamanda kendi iç rejiminin de kabul gördüğü bir dönüşüm yaşayacak,  belli alanlarda özgürleştirilecek ve her alanda güçlendirilecek!

Buna mukabil TÜRKİYE  ise 80 öncesi İran’ın durumuna getirilmek istenilecek!

Türkiye için planlan; terörle anılan  bir Ortadoğu ülkesi olarak gündemde olması ve terör  ile Türkiye’nin isimlerinin birlikte anılmasıdır.

Şimdi iki istihbarata çok dikkat edin:

1-1Bu konjonktürde Türkiye’ye, Batı tavsiye edilecek, Avrupa Birliği’ne üyeliğine ivme verilmeye çalışılacak ancak   Balkanlar hattında Türkiye sıkıştırılacak. 

Türkiye; Bulgaristan,  Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya  hattına sıkıştırılacak.  Dost olduğumuz Balkan ülkeleri ve diğer Balkan ülkeleri ile (Yunanistan, Romanya vs.) ile "yeni husumet alanlarımız açılacak." Bu yüzdendir ki şimdiden önlemler alınmalıdır, durum acildir. 

Bakanlıkların, Kurumların ve istihbarat kurumlarının  Balkan Politikası ve Balkan Masaları, Ortadoğu Masalarının düştüğü tuzaklara düşmemelidirler. 

2-  Suudi Arabistan  uçaklarının İncirlik Üssü’ne indirilmesi tamamen ABD ve Rusya’nın ortaklaşa tuzağıdır! 

Plan şu; olası ateşkes anlaşması sağlandığından dolayı tüm dünyanın  ve BM’nin kabulü ile anlaşma tasdik olduğundan  dolayı DAEŞ ve anlaşma dışındaki diğer  unsurlara yapılacak olan ittifak operasyonları bahane edilecek, Suudi uçakları Türkiye’den havalanıp ittifak kuvvetlerini vuracak!  Oradaki yanlış bir operasyon tamamen Türkiye'ye fatura edilecek! 

Suudi uçakları rotayı  Türkiye’den aldığı için sorumlu Türkiye kabul edilecek. 

Kahraman TSK ve Yüce Türk Devleti bundan önce olduğu gibi bugünde her şeyin farkındadır. 

Siyasi hırslar, Türk  Devleti ve Türk  Milleti’nin bekasına halel getirmemelidir. Bugüne kadar getirilen halellerin bizi getirdiği sonuç ortadadır. 

Ne kadar tez zamanda yanlıştan dönülürse  bizim için o kadar iyidir. Dış politikada yeni vizyona ihtiyaç vardır. Tekrar tekrar aynı tuzaklara düşülmemelidir. 

İran, Balkan ve Suudi uçakları ile ilgili uyarılarımızı Devletimiz için yaptık. Artık yetkililer gerekli önlemleri almalıdırlar. 

Allah Türk Devletine, Türk Ordusuna zeval vermesin!

 Erol Elmas    

buulkem@gmail.com   

Twiter:@emiryildizdanBu haber 12,012 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,505 µs