En Sıcak Konular

Küp

17 Aralık 2015 08:58 tsi
Küp Kalperence Tefekkürler: Küp

BÖLÜM 1

KÜP  

Son yıllarda çıkan bilim kurgu filmlerinin neredeyse hepsinde tüm olayların merkezinde yer alan küp neyi temsil ediyor ?

Star Trek dizilerinde tanıştığımız Borg ırkı sibernetik organizmalardı ve kolektif bir şuura sahiptiler, küp biçiminde bir uzay araçları vardı. (Daha basit anlatacak olursam, gelişmiş çiplerle küp şeklindeki gemilerinde bulunan yapay zekaya bağlı olarak yaşıyan ve yapay zekanın oluşturduğu bu tek şuurdan ne yapıp ne yapmıyacaklarının talimatını alan bir ırktı Borg'lar.)

Bu küp daha sonraları bir bilgi deposu olarak Transformers (2007) filminde, bir labirent olarakta Cube (1997) filminde,

 

Küpler: Star Trek, Transformers ve Cube filmlerinden - See more at: http://her-an.org/2012/12/transhumanizme-giris-2/
Buraya kadar olan bölüm her-an.org sitesinin transhumanizme-giris-2 makalesinden alınmıştır.


Sınırsız bilgi deposu ve sınırsız sürdürülebilir enerji olarak Avenger filminde,

 

    
Dört boyutlu küp olarak Interstellar ( Yıldızlar Arası ) filminde, 

 


 ve daha pek çok filmde ve yerde karşımıza çıkıyor. Bu anlattıklarım örnek teşkil etmesi için bunlardan sadece bir kaçı.

 


    Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) en büyük düşmanı ebu cehil'di. Buda mana aleminde bize İslamın en büyük düşmanının " Cehalet " olduğunu gösteriyor. Şeytanilerde İslamın en büyük düşmanı olduğuna göre her çağın en büyük cahilleridir. Hz. Ali (r.a.) efendimizin şu sözünüde hatırlarsak şeytanilerin düzenini anlamamıza çok yardımcı olacaktır. "İlim bir nokta idi, cahiller onu çoğalttı. " Şeytanilerde en büyük cahiller olduğuna göre bu nokta olan ilmi bir çok parçaya bölerek çoğalttılar. Her bir Hollywood filminde bu parçalardan birini işlediler. Küp'ün ne anlama geldiğini tam manasıyla anlayabilmemiz için bir çok bilgiyi tek bir noktada toplayıp büyük resmi görmemiz lazım.

Aslında şu ana kadar bu muammanın üstündeki sis perdesi biraz kalkmış olsada, büyük resmi biraz daha netleştirelim.

Evrenin Askerleri 2 filminde Yapay Zeka olarak karşımıza çıkıyor. Filmdeki askerler başlarında bulunan bir çip sayesinde direk Yapay Zekaya bağlanıp komutlar alarak görevlerini ifa ediyorlar. Tıpkı Star Trek dizi serisindeki Borg ırkı gibi.

 


Küpün böylelikle Yapay Zekayı temsil etmiş olduğunu daha rahat anlayabiliyoruz. Ama öyle bir yapay zekaki bu, şeytani kodla kodlanmış bir yapay zeka. Sultanım Sayın Oktan Keleş'in Asa kitabının Kod Mehdi bölümünde bu yapay zekanın ismi Ana Göz Bilgisayar olarak belirtilmiş. Şeytanilerin kontrolünde yapılan yapılan film ve kitaplarda Tesseract, Cosmic Cube, Bilgi Küpü vb. adlarla anılır.   

Bu konunun daha iyi anlaşılması için Sultanımızla yaptığımız bir sohbetten şu kısa bilgiyide vermemde yarar var sanırım. Sultanıma sorduğum bir soru üzerine, Yunus Emre'in "Dem bu demdir" sözünün bir manasıda, geçmişte ve gelecekte ne varsa, hangi teknolojiler varsa aslında bu zamanda da vardır demek diye cevap vermişti. Nasıl ki bizler tüm verilerimizi evimizdeki kişisel bilgisayarımızda tutuyoruz, şeytaniler de zamanda yolculuk yaparak geçmişteki ve gelecekteki icad edilen tüm teknolojileri günümüze getirerek Ana Göz Bilgisayar'da depoluyorlar. İşte bu yüzdendirki kimi filmde sınırsız sürdürülebilir enerji kaynağı olarak geçerken, başka bir filmde başka başka manalarda kullanılıyor. Çünkü bu teknolojilerin hepsi Küp şekliyle temsil edilen Ana Göz Bilgisayar'da var. Şeytaniler çektikleri filmlerde, kitaplarda veya çizgi romanlarda Ana Göz Bilgisayarın barındırdığı sadece bir teknoloji üzerine odaklanırken, başka bir eserde başka başka barındırdığı teknolojiler üzerine yoğunlaşıyorlar. Böylece bildikleri nokta kadar bilgiyi bölerek çoğaltmış oluyorlar ki kimse ne olduğunu çözemesin.

Bu günlerde kuantum bilgisayar olarakta bilinen Ana göz bilgisayarın bir fotoğrafını sizlerle paylaşırsam kafanızdaki resim daha da netleşecektir umarım. Küp şeklinde tasarlanmış kuantum bilgisayar.

 

Kalbimizi mutmain edecek bir noktada, Sultanımızın kitaplarından öğrendiğimiz Ana Göz Bilgisayarın Yöneticisinin Deccal olacağıdır. Peygamber efendimizin Deccal hakkında söylediği bir hadisi şerifi inceleyelim.

"Sizi ona (Deccal'e) karşı uyarıyorum. Toplumunu ona karşı uyarmayan hiç bir Peygamber olmamıştır. Ancak size benden önceki Peygamberlerin ümmetlerine söylemediği bir şeyi anlatacağım. Onun tek gözlü olduğunu bilmelisiniz."

"Hiçbir peygamber gönderilmemiştir ki, ümmetini TEK GÖZÜ KÖR, çok yalancı Deccal ile korkutmuş olmasın. Haberiniz olsun! Onun tek gözü kördür. Yüce Rabbiniz ise kör değildir. Onun iki gözü arasında Kâfir yazılmış olacaktır"

Cube serisi filmlerin üçüncüsü olan ve Cube deneylerinin nasıl başladığını anlatan Cube Zero filminde Küp'ün yöneticisinin bir resmini sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Sizce tamamen tesadüf mü ?

Küp'ün konu edildiği film, kitap ve diğer eserlere bakarsanız, kötü tarafta yer alanlar küpü elde edip onu kullanma peşindeyken, iyi tarafta yer alanlar ise küpü kötülerin eline geçmesin diye korumanın peşindedirler. İyiler küpü ele geçirip kullanma peşinde değillerdir.

Peki neden Küp ?

Şeytan İlahi düzeni bire bir kopyalar, sonra bozar, saptırılmış bilgiyi insanlara sunar ki onlarda doğru yoldan sapsın. Bildiğimiz gibi Kuran-ı Kerimde çeşitli ayetlerde Kainatımızın şekli Küp olarak tanımlanmış. Sultanım Sayın Oktan Keleş bu durumu Melekler Ağlarken Kitabının 200. ve 201. Sayfasında çok güzel bir şekilde açıklamış. İlhami abi kitabın bu bölümünde çok güzel bir sözü var. Ne diyor İlhami Abi “Tüm bu bilgiler evrende “Küp” gibidir. Kutunun içindedir. Uzay da dört köşeli bir kutu gibidir. Her şey bunun içindedir ve burada bilgiler de adeta esir gibidir.” ALLAH (c.c.) tüm bilgileri nasıl ki küp’ün içine saklamış,şeytanilerde ALLAH’la (c.c.) yarışırcasına ve ona seslenircesine “Bak sen tüm o bilgileri kocam yere ancak sığdırdın, bizse senin yapamadığını yapıp tüm o bilgileri küçücük bir yere sığdırdık.” diye söylemeye çalışıyorlar. Biliyorsunuz bu şeytani Yahudiler Tanrıyla güreşip tek yenen millet olamakla övünürler (haşa). İşte o yendik dediği olaylardan biri de budur ALLAHU ALEM. Kainatı temsilende Kabe Küp şeklinde yapılmıştır. Müslümanlarında Kabe'ye dünüp ibadetlerini yaptıklarını düşünürsek, şeytan bu bilgiyi kopyalayıp, bozup kullanarak insanları doğru yoldan saptırıyor. 

Peki küp onlar için ne ifade ediyor ?

Dünya üzerinde onlara içindeki bilgi, teknoloji ve kabiliyetleriyle hakimiyet gücü sağlayacağı gibi bundan daha üst bir amaçları vardır. Ana Göz Bilgisayarı nam-ı diğer Cube (Küp) projesinin başında Singularityciler vardır. Singularity düşüncesi ateist bir düşünce gibi gözükse de, derinliklerinde kendince bir Tanrı’yı kabul etmektedir. 

“Ray Kurzweil’ın Transcendent Man belgeselinde “Yani, Tanrı var mı?” sorusuna “Henüz değil, diyebilirim” şeklinde cevap verdiğini biliyoruz. Henüz değilin manasını biraz açacak olursak, şu ana için yok ama gelecekte Tanrı olacak demektir. Şimdi olmayan Tanrı gelecekte nasıl olacak diye sorarsanız, daha doğru bir soru soracak olursak, gelecekte bir Tanrıın olacağını nereden biliyorsun diye sorarsak, kendi Tanrılarını kendilerinin yaratacağı iddiasındadırlar (Haşa).

Bu ne demek diye sorarsanız, ilk başta kendi Tanrılarını yani Ana Göz Bilgisayarı inşa edip sonra son zamanlarda bazı bilim kurgu film ve dizilerde de rastlayacağınız, kendi zihinlerini dijital ortama yani Ana Göz Bilgisayara aktarıp ölümsüz olduktan sonra ( Tabi Kalperenler Ana Göz Bilgisayarın fişini çekene kadar ölümsüz ) bir nevi Vahdet-i Vücut ortamını sağlayıp, Ana Göz Bilgisayarın getirdiği imkanlarla cennet hayatını yaşamak hedefindedirler. Bu durumda Ana Göz Bilgisayar Onların Tanrısı olmuş oluyor. Bu düşünce size garip geliyor olabilir, hatta olmaz öyle şey dediğinizi duyar gibiyim. Ama unutmayın ki Hz. Muhammed’e peygamberlik gelmeden hemen önce müşrikler kendi yaptığı putlara tapıyordu. Hatta helvadan putlar yapıp onlara tapıyor, acıkıncada onları yiyorlardı.

 


Bizim ALLAH'a (c.c.) secde ederken yere koyduğumuz anlımıza onların küp makati koyması sizce ne anlama geliyor olabilir ?

Tabi bu söylediğim planlarının son aşaması. Son aşamaya varana kadar bir çok evreden geçeceğiz. İlk adımla son adım arasında bizlere yaşatmayı planladıkları projeler arasından birine örnek verecek olursak Star Trek dizi serisinde yer alan Borg'lar ve Evrenin Askerlerindeki gibi bizi çipleyip 7/24 online olarak Ana Göz Bilgisayara bağlayıp yapay zekanın kölesi, kendi bilincinden ve iradesinden yoksun birer varlık haline getirmek istiyorlar. 

En doğrusunu ALLAH (c.c.) ve bildirdiği dostları bilir.

Buradan her-an.org ailesine de çok güzel çalışmalar yapıp bizleri bilgilendirdikleri için teşekkürü bir borç bilirim.

Saygılarımla
Serdar KAZANÇBu haber 21,305 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,777 µs