En Sıcak Konular

Mikrodalga Silahı

18 Haziran 2015 08:28 tsi
Mikrodalga Silahı Rusya Mikrodalga Silahı İle Savaş Başlıklarını Devre Dışı Bırakıyor


Rusya Mikrodalga Silahı İle Savaş Başlıklarını Devre Dışı Bırakıyor


Rusya’nın geliştirdiği yeni silah, yaydığı süper yüksek frekanstaki dalgalarla insansız hava araçlarını (drone/İHA/UAV) ve güdümlü silahların tahrip edici kısmı olan savaş başlıklarını etkisiz hale getirebiliyor.
 
Rus Rostec Corp. firmasının bir girişimi olan United Instrument Manufacturing (UIMC) tarafından geliştirilen bu süper yüksek frekans silahı, misil sistemlerine ve güdümlü roketlere karşı bir savunma sistemi olarak kullanılacak.

Yeni geliştirilmiş olan bu cihazın yaydığı yüksek frekanslı dalgalar, insansız hava araçlarının elektronik aksamını ve uzun menzilli roketlerin savaş başlıklarını etkisiz hale getirmek için kullanılıyor.

Mikrodalga Silahı adında geliştirilen bu cihazın Rusya’da Savunma Bakanlığı, Federal Uzay Ajansı ve Rostec firması tarafından 16 - 19 Haziran tarihleri arasında düzenlenen askeri fuarın ziyarete kapalı özel bölgesinde tanıtılacağı söyleniyor.

Silahın kapasitesi ve özellikleri hakkında açıklamada bulunan UIMC yetkilileri, 360 dercelik bir görüş alanına sahip olduğunu söyledikleri silahın aynı zamanda 10 kilometre kadar da bir menzili ve etki mesafesi olduğunu söylüyor.

“Yeni sistem yüksek güçlü bir bağıl jeneratöre, yansıtıcı antene ve yönlendirme ve kontrol sistemine sahip; ayrıca bir de BUK karadan havaya füze sisteminin şasesine sabitlenmiş bir iletişim sistemi bulunuyor. Özel bir platforma monte edildiğinde 360 derecelik bir görüş alanına sahip oluyor.”

Bu tanıtımın dışında Rusya’nın, hava araçlarını, droneları ve misil sistemlerini devre dışı bırakan bu yeni yüksek frekanslı silahını deneyeceğine yönelik de planlar olduğu söylendi.
http://www.webtekno.com/sektorel/rusya-mikrodalga-silahi-ile-savas-basliklarini-devre-disi-birakiyor-h8406.htmlBu haber 3,355 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,439 µs