En Sıcak Konular

16’lar

14 Ocak 2015 08:35 tsi
16’lar 16’lar

16’lar    
   
Neden 16’lar? Neden 16 kişi? Tarihte bilinen, kudretli 16 Türk İmparatorluğu bu sayıyı temsil eder. Her ne kadar Türkler, tarih sahnesinde 100’ün üzerinde irili ufaklı devlet kurmuşsa da, burada en büyük 16 imparatorluk sembolize edilir. Her bir devleti, bir kişi temsil eder. Cumhurbaşkanlığı forsunu hatırlayınız.

Cumhurbaşkanlığı forsunun bilinmeyen felsefesi:

Güneş ve 16 Yıldız. Yıldızlar Güneş’ten ışığını alır. 16 Yıldız, 16 Türk devletini temsil eder. Bu temsil semboliktir.

Şimdi bu yapıyı inceleyelim: Her yıldızı bir kişi temsil eder. Ana beyin bu ‘on altı’ kişiden oluşur. Bunların tek gayesi; büyük Türk hâkimiyeti ve Türk Devlet bekâsıdır. Kâinat durdukça Türk devletinin var olması yeminli sebepleridir. Amaç Türk devlet bekâsı ve Türk’ün adil hâkimiyetidir.

16 kişinin 16’sı da aynı hiyerarşik yapıda değildir. Bu yapının ve bu kişilerin, basit bir istişare heyeti gibi olduğu zannedilmemelidir. Kendi aralarında, zâhirde bağımlılık söz konusudur. Bâtında ise bağımsızlık vardır. Bu dikkat çekici ibarenin üzerinde düşünülmelidir. Zâhirî bağımlılıktan, yapının birbirine olan kayıtsız bağlılığı anlaşılırken, bâtınî anlamda bağımsızlıklarını sadece bu amaç için kullandıkları anlaşılır.

16 kişi deşifre olup 15’i ölse, bir kişi kalsa, o bir kişi, diğer 15 kişinin tüm bilgilerini taşıyabilecek bilgiye sahiptir. Yapı tekrar tesis edilir. Bu yapının devamlılığı esastır.Ya o bir kişide bulunup öldürülürse ya da 16 kişi de deşifre olursa ne olur, diye sorulabilir. Bu mümkün değildir, nedeni ise, o kalan bir kişinin Rical’den olmasıdır. Bu şu anlama gelmez; diğer kalan 15 kişi ricaldendir veya onlardan olmadığından ölmüştür. Çünkü Allah’ın muradı devrededir. “HER MİLLETİN BİR KADERİ VARDIR” ayetini hatırlayınız. Milletin kaderi bitmeden muradullah dairesi dışına çıkamaz. Bu, yüce Yaradan’ın teminatıdır. O kalan bir kişi tohumdur. Yapı, bu tohumla yeşerir ve meyve verir, tekrar tohum olur. Akla bazı soruların takılmaması için bunları izah etmeye çalışıyoruz.

Yoksa, bu 16 kişilik yapıya ulaşmak mümkün değildir. 16 kişinin birbirleri ile bağlantısını kabaca anlattıktan sonra, bunların işlevini de yüzeysel olarak anlatalım:

Kimdir bunlar, ne iş yaparlar, vasıfları nelerdir? Mühendis midirler, elektronik beyin midirler, dâhi midirler, büyük ilim sahipleri midirler? Bu sorulara verilecek tek cevap vardır: Her meslek ve bilim grubundan olabilirler. Büyük bir ilim sahibi oldukları kesindir. Daha öncede söylediğimiz gibi çekirdekten yetiştirilirler. Dünya sistemini, dünya tarihini çok iyi bilirler. Zaten böyle olmasa, bu satrancı oynayamazlar. Bunlar saraylarda mı otururlar, yoksa korumalı, kimsenin göremeyeceği ulaşamayacağı yerlerde mi? Cevap: İkisine de hayır. Belki gözümüzün önündedirler, belki de apartmandaki komşularımızdan biri. Belki her gün gördüğümüz bir simadır. Ancak bunları söylerken bir uyarıda bulunalım ve bu işe paranoyakça yaklaşmayalım. Bu, işin yalnızca kamuflesidir. Bu, öyle kurulmuş bir sistemdir ki, mükemmeldir ve asla hata kaldırmaz.
 

Bu kadar basit bir anlatımla onları izah edemeyiz. Biz, sizlere flu bir camın arkasından görünenleri anlatıyoruz.Yüzyıllardan beri gelen bu yapı için şöyle söylenebilir:15 Türk devleti varken de 16 kişiydiler. 16 kişinin her birine bağlı her kesimden en az 50 kişi mevcuttur. Tüm bunları anlaman için işin ruhunu bilmen gerek. Çünkü düşman, hakikatin ruhuna saldırır. Surette yapılan hücumların asıl amacı budur. Bir an devleti bir insan gibi gör: Kolları, bacakları ve diğer azaları tam olan bir insan gibi… Bunlardan biri kesilse insan ölmez ama beyine, ruha yapılan saldırılar, işi bitirir. Bir insanın beyin ölümü gerçekleşmedikçe, ölü sayılmaz. Kollar, bacaklar suretin yani zâhirî devletin kurumlarıdır. Bunlar yerine gelir ama beyine bir şey olursa…” dedi ve sustu Bektaş Baba. Dayanamayarak sordum: “Bu işin ruhu nedir, öğrenmek isterim Bektaş Baba?” Bektaş Baba yüzüme bakarak devam etti. 

Oktan Keleş 

Deruni Devlet Kutsal Halı Kitabından (Sh.137-138)Bu haber 19,889 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,712 µs