En Sıcak Konular

9'lar Yine Sahnede

15 Aralık 2010 16:33 tsi
9'lar Yine Sahnede Erol Elmas yazmıştı 9'ların sırrını...

6 Mart 2009 tarihinde yazmıştık 9'ları Sırlarını. O yazıda demiştik ki;

"...Bu toplantılarda  alınan kararlar; Dünya Bankası, IMF, OECD, DTÖ ve NATO gibi uluslararası kuruluşların politikalarının yönlendirilmesinde son derece önemli rol oynamaktadır.

 Bu temel bilgilerden sonra gelelim asıl konumuza: Bilinen bu  G8'ler'in gerçek  amacının G'9'a ulaşmak olduğunu Oktan Keleş Bey'in  Bir Meczubun Rüyası-Melekler Ağlarken kitabını okurken  anlıyoruz.Ve anlıyoruz ki gerçek G'9lar bu oluşumun arkasında kendilerini gizleyerek,dünyanın geleceği için birtakım kararlar almaktadırlar.Mevcutlar ya da daha başka bir ifade ile görünen G'8'ler (G'9ların aldıkları ) kararları uygulamaktadırlar.

 Neden 9'a ulaşmak için gayret gösterilmektedir.9 sayısı bu grup için neden bu kadar önemli?Bu soruların  cevabı kitapta şu şekilde açıklanmaktadır : " İlk  insan ,ilk peygamber Hz. Adem (As) kadar gitmektedir. İblis üstünlük taslayıp cennetten kovulunca, insanoğluna düşman oluyor. Hz. Adem'e düşman olan iblis,bu düşmanlarının sayısının ne zaman artacağı endişesi içindeyken, o dönemde şeytani bir cin olan W şeytan ona şu cevabı veriyor; 3. düşmanın 9 ay sonra  gelecek.İnsan 9 ayda doğduğu için, iblis için  bu durum düşmanlarının çoğalması demekti.Bunu engellemek için her ay bir cini Hz. Adem'in eşine musallat ederek yeni bir insanın dünyaya gelmesine mani olmak istiyor.İblis her ay bir cini Hz. Adem'in eşine yolladı ama Allah'ın izni ile bu planlar tutmadı ve doğum gerçekleşti.( 9 canlı deyimi de bu olaydan gelmektedir.) Bu arada Hz. Adem'in eşine verilen vesveseler arasında şunlar vardı: 'Bunu dünyaya getiriyorum,ama bakabilecek miyim?Ya asi olursa Rabbine…vs..Sonraki Ademoğulları için de aynı planlar işledi, doğumlara engel olunmak istendi ama bu çabalar boşa çıktı. Ta ki Ademoğullarından biri karnındaki çocuğu,cenini düşürerek(öldürerek) dünyaya gelmesini engelleye kadar.Bu durum iblis için milat oldu ve artık bu iş için cinlere ihtiyacım kalmadı,insan bu işi artık kendi yapıyor diyerek sevindi" Denilmektedir Oktan Bey'in kitabında.

Bu 9 cinin yerini zamanla 9 şeytanlaşmış insan aldı.İşte 9 rakamının sırrı buradan gelmektedir. Bu 9'lar insanoğlu'nun felaketiyle meşgul olup bunun için bir takım planlar yapıp uygulamaya koymaktadırlar.G8'lerin amacı bu sayıyı G9'a çıkarmaktır.Amaç 9'a ulaşmaktadır.

Ancak burada asıl mesele bilinen bu  liderler (şu an ki G8) gerçek liderler olmayıp,G9'lar bu liderlerin dışındaki isimlerden oluşmaktadırlar.Gerçek G9'lar perde arkasında kalmakta ve toplantılarını bu resmi toplantılardan ayrı   yapmaktadırlar...

Makalenin tamamı için: http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=25

Şimdi bu konuyu neden gündeme getirdik: Bugün gazetelerde bir haber yer aldı:

9'ların Gizli Toplantısı

 

"Wall Street gizli bir finansal tarikatın ortaya çıkması ile çalkalanıyor. Dokuz dev bankanın yöneticisi her ayın üçüncü çarşambasında buluşarak, dünyayı etkileyecek kararlar alıyor...

 

ABD bankacılık çevreleri ünlü bankaların yöneticilerinden oluşan gizi bir finansal tarikatın toplantılarının ortaya çıkmasının ardından çalkalanıyor.

 

New York Times'ın ortaya çıkardığı bilgilere göre ABD'nin finansal merkezi Wall Street her ayın üçüncü çarşambasında gizli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Dünya finans piyasalarına yön veren Manhattanlı firmaların tepe yöneticileri ICE Trust'ın takas odasında türev ürünler gibi en kârlı alanları ellerinde nasıl tutacaklarını konuşuyor. New York Times'ın haberine göre JP Morgan Chase, Goldman Sachs ve Morgan Stanley'in de aralarında bulunduğu dokuz dev bankanın yöneticileri toplanarak komite gibi karar alıyor. Teoride bu grubun kurulmasının sebebi trilyonlarca dolarlık pazarın güvenliği. Ancak pratikte bu bankaların amacı diğer oyuncuların piyasaya girmesini engelleyerek kendi baskın yapılarını korumak.

 

REKABET, KÂRI DÜŞÜRÜYOR

 

Toplantının bir başka amacı sektöre yeni oyuncuları sokmayıp rekabeti engellemek. Çünkü rekabet kârlılık oranlarını ciddi şekilde düşürüyor. Toplantılarda en çok türev ürünler üzerinde duruluyor. Çünkü türev ürünlerin ABD'de kullanım alanı çok geniş. Türev ürünler havacılıktan gıdaya birçok sektörde şirketlerin finansal yapılarını dengelemek için kullanılıyor.

 

İki banka girmek istedi, almadılar Piyasayı domine eden dokuz bankayla ilgili araştırma başlarken tarikatın üyeleri Adalet Bakanlığı'na ifade vermekten kaçındı. New York Mellon Bankası bu piyasaya girmeye çalışıp engellenenler arasında. 23 trilyon doları kontrol eden New York Mellon dışında Bank of New York da engellendi.

 

Krizin en derin döneminde bir araya geldiler Bu gizli tarikatın kuruluşunun zamanlaması da oldukça ilginç. Dokuz banka krizin en ağır hissedildiği 2008'de bir araya gelerek böyle bir oluşumun temellerini atmış. 2008'deki çöküş sırasında kamu düzenleyicileri bile türev ürünler piyasasındaki erimeyi anlayamamıştı. Düşüşün tam ortasında düzenleyiciler bankalardan farklı planlar kurmalarını istemiş ve risk azaltılarak piyasadaki istikrar artırılmıştı. New York Times muhabirlerinin edindiği bilgilere göre üyeler arasında JPMorgan Chase & Company'den Thomas J. Benison, Morgan Stanley'den James J. Hill, Deutsche Bank'tan Athanassios Diplas, UBS'ten Paul Hamill, Barclays'ten Paul Mitrokostas, Credit Suisse'den Andy Hubbard, Goldman Sachs'tan Oliver Frankel, Bank of America'dan Ali Balali ve Citigroup'tan Biswarup Chatterjee var.

 

Tarikatın üyeleri Wall Street'in devleri : Bank of America, JPMorgan Chase, Morgan Stanley, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Credit Suisse, Citigroup, Barclays, UBS."

 

 

Erol Elmas

buulkem@gmail.comBu haber 15,819 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,426 µs