En Sıcak Konular

Hz. Osman'ın Kılıcını Görmek İstiyoruz...

13 Aralık 2010 10:02 tsi
Hz. Osman'ın Kılıcını Görmek İstiyoruz... Topkapı Sarayı'nda Kayı Boyu damgası olan Hz. Osman'nın kılıcı restorasyon nedeniyle şu an sergilenmemektedir.Restorasyon bitince o kılıcın, KAYI BOYU DAMGASI olan yüzünün tekrar sergilenmesini dört gözle bekliyor ve takip ediyoruz.

Oktan Keleş, "Türk Tarihine Ait Sırlar" (http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=32) yazısında çok önemli sırları açıklamıştı. O yazıda Türk tarihi açısından da bazı ilkler vardı. Konu başlıkları şu şekilde idi:

ZÜLKARNEYN (A.S) KİMDİR?

ORHUN KİTÂBELERİNDE GİZLENEN GERÇEK NEDİR?

HZ. OSMAN'IN KILICINDAKİ SIR NEDİR?

 OSMAN  GAZİ'NİN İLK ADI NEDİR, NASIL  VE NİÇİN OSMAN OLMUŞTUR?

KÂBE'NİN ANAHTARLARI KİME EMANET EDİLMİŞTİR?

 

Oktan Keleş'in ilk defa açıkladığı;  "Hz. Osman'ın Kılıcındaki Kayı Boyu damgası" oldukça ilgi çekmiş ve pek çok kişi Topkapı Sarayı'na giderek o kılıçtaki damgayı görmüştü.

Şimdi: Bu sıralar yetkililerin açıkladığına göre Hz. Osman'ın kılıcınında bulunduğu bölüm "restore" ediliyormuş. Şu an da o kılıç ve benzeri eserler sergilenmemektedir.

Restorasyon bitince o kılıcın, KAYI BOYU DAMGASI olan yüzünün tekrar sergilenmesini dört gözle bekliyor ve takip ediyoruz.

 Oktan Keleş'in yazısından ilgili bölümü tekrar yayınlıyoruz:

 

MUKADDES EMANETLER VE HZ.OSMAN'IN KILICI

 Bilindiği üzere Mukaddes Emanetler, Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferi sonucunda İstanbul'a getirilmiştir. Bu emanetler içersinde Hz. Osman'ın kılıcı da vardır. Şimdiye kadar bilinen budur.

 Oysa şimdi ilk defa bir gerçeği, Hz. Osman'ın kılıcı ile ilgili gerçeği Allah'ın izni ile açıklıyoruz;

 Hz. Osman'ın, Topkapı  Saray'ı Mukaddes Emanetler bölümüne sergilenen bir kılıcı vardır ki, aslında bu kılıç, Yavuz Sultan Selim'in, Mısır Seferi sonucunda getirilen emanetlerle birlikte İstanbul'a gelmemiştir.

 Bu kılıç, daha Osmanlı İmparatorluğu kurulmadan önce, Hz. Osman döneminden, Ertuğrul Gazi'nin eline Şeyh Edebali  kanalıyla "kutsal bir işaret" olarak teslim edilmiştir. Şeyh Edebali'nin eline geliş silsilesi ise: Sultan Seyyid Hoca Ahmed Yesevi tarafından  onu takip eden halifeleri vasıtasıyla ulaşmıştır; 'bir Allah sırrı olarak'

 Konuyu biraz açalım: Ertuğrul Gazi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu, Osman Bey'in babasıdır. Şeyh Edebali ise, Osman Bey'in kayınpederidir. Osman Bey'in gerçek ismi Orhun'dur. ( Bu isim de ilk defa açıklanmaktadır) Kayı  Boyu'nun, o günkü tüm isimlerine baktığımızda, bir tane bile Arap kökenli isim göremezsiniz. Ertuğrul Gazi, Alp Arslan, Konuralp vs…

 Peki Orhun ismi, nasıl olmuş da Osman olmuştur? Osmanlı Tarih araştırmacılarının en çok sordukları ve cevabını aradıkları bu sorunun cevabını inşallah biz verelim:

 İşte bu konuda şimdiye kadar gizlenen sır:

 Şeyh Edebali bizzat Orhun'a : " Bundan sonra senin ismin Osman olsun, soyun bu isimle anılsın" demiştir. Hz. Osman'ın o kılıcının "mânâ sırlarını" Osman Bey'e söyleyerek teslim etmiştir. Sanıldığı gibi bu kılıç, Yavuz Sultan Selim'in Mısır Seferinden dönüşte getirdiği kutsal emanetler içersinde gelmemiştir.

 İşte delili:

 Kılıç ustası Ubeydullah ve Sureyc kabilesinden bahsettik. Ubeydullah  Arap ismi taşımasına rağmen Türk'tü.

 Bu kılıcı, bizzat kılıç ustası  Türk Sahâbî yapmış   Hz. Osman'a hediye etmiştir. Dünya ve Türk tarihinde  ilk defa bu konudaki delili sunuyoruz:


 


Topkapı Müzesi'nde gidip gördüğünüzde kılıcın üzerindeki KAYI BOYU'NUN işareti dikkatinizi çekecektir. Kayı  Boyu'nun damgası kılıç üzerinde durmaktadır. Çıplak gözle net bir şekilde görülmektedir. Çünkü bu kılıcın ustası Kayı Boyun'dandır.

 Kayı Boyu'nu işareti:  (Türk damgalarının M.Ö. 5000'li yıllarda ortaya çıktığı delilleri ile beraber mevcuttur.Ve burada da Kayı Boyu'na ait damganın benzerine rastlanmaktadır.)

Hz. Osman'dan, Osman Bin Talhâ'ya geçip, oradan da Hoca Ahmed Yesevî'ye emanet edilmiştir.(Aradaki detayları anlatmıyoruz….)

 Daha sonra bu kılıç,  Hoca Ahmed Yesevî silsilesi yoluyla   Şeyh Edebali'ye gelmiş ve 'sırları ile beraber'  Osman Bey'e teslim edilmiştir.

 Orhun'un Osman olmasının sırrı bu kılıç ile beraberdir. Nitekim, Osman Gazi'nin  oğlunun ismi de yine Türk ismi Orhan'dır.

 Kayı Boyu'nun kılıcı; Mekke'de dövülmüş, Hz. Osman'a teslim edilmiş, Hz. Osman'dan Osman Bin Talhâ'ya geçmiş ve Osman  Bey'e ulaşmıştır. Yani tekrar Kayı Boyu'na, ait olduğu yere dönmüştür.

 Şimdi bunun izahını bize yapsınlar. Şimdiye kadar, iddia edildiği şekilde bu kılıç Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferinden dönüşte getirilen Mukaddes Emanetlerin içersinde gelmişse, bu kılıcın üzerinde Kayı Boyu'nun işareti ne aramaktadır?

  Horasan Erenleri'nin ve Melâmîlerin Piri, Hoca Ahmed Yesevî'ye selâm olsun!

 Bu sırrı ifşa etmeyi sebep kılan Allah'a hamd olsun!

 Hz. Osman I. Osman

 Osman Bin Talhâ  II. Osman

 Osman Gazi  III. Osman

 Ya sonrası? ( Bu konuyu şimdilik açmayacağız….)

 Buraya kadar anlatılmak istenilenleri anlayanlara selâm olsun….

 Manaları sezenlere selâm olsun…

 Yüce Allah, İslâm'ın Sancaktarı Türk Milletini, Türk Devletini ve Türk Ordusunu muzaffer kılsın! (AMİN)Bu haber 21,428 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,721 µs