En Sıcak Konular

İnsan Derisine Basılı 1 Dolar

23 Haziran 2014 09:28 tsi
İnsan Derisine Basılı 1 Dolar Oktan Keleş'in araştırmaları manşetlerde

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3132

Oktan Keleş'in Araştırmaları Manşetlerde

Dünyanın ekonomik üretimini ve gücünü sömürmek için Irkçı Siyonizmin Yahudi mührü vurduğu 1 dolar için çılgın bir iddia ortaya atıldı. Buna göre doların ilk baskısı, insan derisi üzerine yapıldı. 18x32 ebatlarındaki insan derisine basılı ve uzun yıllar Rockfeller’de saklanan bu ilk 1 doları görmek için, 2011 yılında Boğaz’da bir Yalı’da hangi “Seçkin Türkiyeli Aileler” 1 milyon dolar ödedi?      

BU konudaki araştırmalarıyla tanınan yazar Oktan Keleş’in yeni çıkan  “Kulbak Bilge” çizgi romanı, 1 doların ilk basımının insan derisi üzerine yapıldığını resimleriyle ortaya koydu. Doların dünya üzerinde son yüz yılda kurduğu ekonomik hakimiyet ve sömürü ile insanların el emeği, göz nurunu acımasızca sömürdüğü dikkate alınacak olursa, “Dünyanın Efendileri”nin, kendileri dışındaki insanlardan birisinin derisi üzerine ilk doları bastığı çılgın iddiası, izah edilemeyecek bir vahşet örneği değil.

Buna göre, bu ilk dolar 18x32 ebatlarındaydı. Dünya basınında ilk defa yer alan bu inanması güç ifşaatlardan ise çok az sayıda insan haberdar.

İlk kez Oktan Keleş’in resimlerini yayınlayarak ifşa ettiği iddiaya göre, insan derisine basılmış bu 1 dolar  uzun yıllar Rockefeller’de kalmıştı. Bu doları elinde bulunduran kişi kendi ritüelleri ve inançlarına göre ise oldukça saygın (!) kişi olarak kabul ediliyordu. Yazarın iddiasına göre, insan dersine basılmış bu bir doları herkes göremiyor, sadece seçkin(!) azınlıklar, 1 milyon dolar bağış yaparak bu özel 1 doları görebiliyordu.

Boğazdaki Yalı’da 1 dolara, 1 milyon dolar?

Yazar Keleş, 2011 yılında İstanbul’da bir Yalı’da bu insan derisine yazılmış bir doları görmek için Türkiye’den bazı seçkinlerin bir milyon dolar bağış yaptığını ve bu dolara el sürüp, statü(!) kazanmak istediklerini de ileri sürüyor.

Bir dolardaki piramidin tepesindeki göz üzerine onlarca kitap yazılmasına rağmen, Nümismatların ilgi alanındaki konuyla ilgili yazar ayrıntılara dayanarak önemli bir iddiada daha bulunuyor. Buna göre, doların üzerindeki bu gözün, gözbebeğinde, ışık olarak görünen şey, aslında resmi büyüttüğünüzde “insan cenini ve yılan” olarak oraya gizlenmiş.

 

Oktan Keleş

ABD başkanları, insan derisiyle kaplı İncil’e mi el basıyor?

Yazar Oktan Keleş’in yeni çıkan  “Kulbak Bilge” çizgi romanında resimleriyle yer alan bu iddialara göre, Amerika Birleşik Devletleri başkanları, insan derisi ile kaplı İncil’e el  basarak  yemin edip göreve başlıyorlar.      

Yazar Oktan Keleş, çok önemli bir iddia da daha bulunuyor. Buna göre  ABD başkanları, insan derisi ile kaplı İncil’e el  basarak  yemin edip göreve başlıyorlar.

İnsan derisi ile kaplanmış kitapların olduğu daha önce de basında  yer almıştı. Buna göre;

Fransa’nın ilk yazılı anayasası olan 1791 Anayasası’nın ilk kitabı da insan derisiyle kaplanmıştı. Ünlü Bilim Adamı Tarık Zafer Tunaya, “İnsan Derisiyle Kaplı Anayasa” isimli kitabında Fransa’nın bu ilginç kaplı anayasasını ele almıştı.

Harvard Üniversitesi’nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü deri kapları olan üç kitapla ilgili yapılan araştırma sonucunda, kitapların insan derisiyle kaplı olduğu ortaya çıkmıştı. Kitabın 17. Yüzyıla ait olduğu belirtiliyor.

Yine İngiltere’nin Exeter Kütüphanesi’nde bir kitap ilk kez kamuya gösterilecek. 1852 basımlı bu şiir kitabının kapağı, idam edilmiş bir mahkumun derisinden oluşuyor.

Meşhur şair John Milton’un toplu eserlerini içeren şiir kitabı, insan derisinden yapılmış cildiyle, dikkat çekiyor.


http://www.milligazete.com.tr/haber/Cilgin_iddia/324755#.U6fI0kprP5o

 http://www.pressturk.com/dunya/haber/146077/insan-derisine-basili-1-dolar-ve-incil.html

 Bu haber 7,838 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,651 µs