En Sıcak Konular

Günaydın! (Good Morning!)

16 Mart 2014 16:12 tsi
Günaydın! (Good Morning!) Oktan Keleş büyük oyuna 8 ay önce dikkat çekerek Devlet kurumlarını uyarmıştı!


Oktan Keleş 4 Haziran 2013'te uyarmıştı:

 

"Devletin tüm kurumları çok dikkatli olmalıdır.  Bu ölçümün parametrelerine göre bundan sonra plan yapacaklardır. Ne zaman? Seçimlere dikkat! CİA, durmadan Türkiye’deki nüfus rakamlarını yayınlıyor. Bu masumane değil! CİA raporları ısrarla, 80.7 milyonsunuz diyor, sıklıkla Türk kamuoyuna ve dünyaya bunları deklare ediyor. TÜİK ise 75.8 milyonuz diyor, Dünya Bankası 73 milyonsunuz diyor, İMF ise 75.8 milyonsunuz diyor. 

Plan şu: Yerel veya muhtemelen genel seçimlerde 6 milyon gizli, sahte nüfus/ oy çıkabilir havası estirme. Yani AKP durmadan anketlerde yüzde elliyiz psikolojisini enjekte ediyor. Oylarında düşüş olmayınca, zaten böyleydi anketler diyecek.  CİA ise bakın AKP seçimlerde fazla oy kullandırdı havasını Türkiye’ye yayarsa, işte o zaman kan gövdeyi götürür. Bu son yapılan provayı/ölçümü seçimlere hazırlıyor olabilirler dikkat.  Acaba bazı anket şirketlerinin ABD ila bağlantısı var mı? 

Seçim şaibesini bu ülke kaldırmaz. Asıl sokağın sahipleri, o gün sokakta olursa, ön alınamaz. Şimdiden dijital seçimden vazgeçilmeli ve eski mürekkep usule geçilmeli.  Bugün kamuoyunda ve halkın nezdinde hızla oy kaybeden AKP, iddia ettiği oyları gerçektende alırsa, ve bu şaibe planları engellenmezse, o zaman Türk vatanı iç kargaşaya döner. AKP seçim şaibesi yapacak diye bir şey yok yanlış anlaşılmasın. Dijital sistemi kontrol eden ABD,  AKP’nin oylarını yüksek gösterip, sonra da bakın AKP şaibe yaptı diye yayarsa dikkat edilmeli. Bundan önce de yapıp yapmadığı bu sistemde belli değil. Bu yüzden seçimler eski usul ile şaibeye mahal kalmayacak şekilde yapılmalı...." http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=326

ve Oyun Başladı!

 İşte CIA'ya göre Türkiye'nin nüfusu!


TÜİK’e göre 76.6 milyon olan Türkiye nüfusu, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA), CIA, 81 milyon olarak açıkladı.

TÜİK’e göre 76.6 milyon olan Türkiye nüfusunu CIA, 81 milyon olarak açıkladı. TÜİK, CIA’nın yurtdışındaki Türkleri de saymış olabileceği görüşünde.

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA), Türkiye’nin nüfusunu açıklama geleneğini bozmadı. 2012’de Türkiye nüfusunu 80 milyon olarak açıklayan CIA, güncelleme yaparak nüfusun 81 milyona çıktığını duyurdu. CIA’nın 80 milyonluk tahmin yaptığı geçen yıl, TÜİK verilerine göre Türkiye nüfusu 75 milyondu. TÜİK, bu yıl ülke nüfusunu 76.6 milyon olarak hesaplarken, CIA’nın rakamları yine 5 milyon daha fazla çıktı.

CIA’ya göre, erkek nüfusu 41 milyon 106 bin 823 ve kadın nüfusu 40 milyon 512 bin 569. TÜİK’e göre ise, erkek nüfusu 38 milyon 473 bin 360. Buna karşılık kadın nüfusu 38 milyon 194 bin 504 kişi. Yine CIA’nın güncelleştirilmiş verilerine göre, Türkiye’de 0- 14 yaş grubu ülke nüfusunun yüzde 25.5’ini, 15-24 yaş grubu yüzde 16.8’ini, 25-54 yaş grubu yüzde 42.9’unu, 55-64 yaş grubu yüzde 6.7’sini ve 65 yaş ve sonrası da nüfusun yüzde 6.6’sını oluşturuyor.

CIA 2012 tahminlerinde de Türkiye nüfusunu 79 milyon 749 bin 461 kişi olarak açıklamıştı. TÜİK’in aynı dönemde yayınladığı veri ise 74 milyon 724 bin 269 kişiydi. Başka bir ifadeyle CIA 2012’de de Türkiye nüfusunu 5 milyon fazla göstermişti. 

SON 3 YILLIK ÜLKE NÜFUSU
         2011        2012        2013
TÜİK  74.7       75.6       76.6
CIA   79.7       80.6       81.6

‘YABANCILARI SAYMIŞ OLABİLİR’ 
CIA rakamlarını değerlendiren TÜİK yetkilileri, kendilerinin Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarını saydıklarına dikkat çekti. Yetkililer, “Biz, TC kimlik numarası ile Mernis üzerinden adres eşleştirmesi yaparak nüfusu sayıyoruz. Yurtdışında yaşayan Türkleri saymıyoruz. Türkiye’de 6 aydan fazla süredir oturan yabancılar ile yurtdışındaki Türk vatandaşlarını da ayrı sayıyoruz” dedi.

TÜİK yetkilileri, CIA’nın yurtdışında yaşayan Türkleri de saymış olabileceğini söyledi. Nüfusbilim Derneği Başkanı Doç. Dr. Sinan Türkyılmaz da, CIA’nın neyi baz alarak bu rakamı açıkladığını bilmediklerini belirterek “Biz, her türlü hesaplamamızda TÜİK’ın rakamlarını baz alıyoruz. CIA ise neye dayanarak bu hesaplamayı yaptığını açıklamıyor” dedi. Türkyılmaz, CIA’nın Türkiye’de yaşayan Suriyeli sığınmacıları da saymış olabileceği yorumunu yaptı.

HabertürkBu haber 6,069 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,022 µs