En Sıcak Konular

Meczup Kelim-4

19 Kasım 2013 16:51 tsi
Meczup Kelim-4 Meczup Kelim-4 ve Oktan Keleş'ten açıklama...

Meczup Kelim


Meczup Kelim Amca, kel olmasına keldir de; yaşı yetmiş mi desem, yedi yüz mü desem, yoksa yedi mi bilemedim. Kimisi deli, kimisi evliya muamelesi yapar. Çoğunun görmediğini görür, duymadığını duyar, gözlük takar ama gözlüğün camları yoktur. Tezatları gösterir, düşündürür, güldürür. Bazen de kızdırır. Ama iyi niyetlidir. Eski kafadır. Televizyonu bile eski, siyah-beyaz.

Kulağına çamaşır mandalı takar, küpe olsun diye. Çok bilmiştir haa. Kül yutmaz, yutturmaya kalkanlara; 'sen onu benim kelime anlat!' der eliyle kelini işaret eder. Deli demeye dilim varmıyor… Belki seversiniz Meczup Kelim'i. 

Bop’çular Harikalar Diyarıbekiri’nde 


Her şeyi açıklayan bir karikatür, başka analize ne hacet. Bu günleri çok önceden yazdık. Körler sağırlar, birbirini ağırlar. Bu  yeni manzara değil ki. Dostlar, Habur rezaletinin perdeleri bunlar ve bunlara ancak gülünür. Aç tavuk, kendini darı ambarında sanırmış. Zavallılar toplanmış; biri “yaşlıyım” biri “yarımım” diyor. İsrail ve ABD’nin Borazani rüyada. Zaten ancak rüyada görürsünüz…     

 Bol bol gülün bu zavallılara. Hem de sevinin, kimin ne olduğu nasıl da çıkıyor. Bitmişlik, oy avcılığı tiyatrosu, zavallılar korosu… Oysa milletin korosu ne diyor: ŞEHİDLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ! ASIL BU SESE KULAK VERMEYENLER ŞUNU BİLMELİDİR: Bu vatanın Mehmetçikleri boşuna ölmedi! DEVLETİN, MİLLETİN BEKASI İÇİN ŞEHİD OLDULAR VE OLMAYA HAZIR MİLYONLAR VAR!

Bazıları şehir isimlerini değiştirmek için Kanun teklifi veriyorlar. Bizimde bir teklifimiz var; önce kendi isimlerini değiştirsinler, gerçek kimliklerini açıklasınlar! Korkmasınlar, gizli Ermeniler, Pontusçular, Bizansçılar. Biz, “Yezidiler var, kripto Ermeniler var” deyince, “yok ya” diyenler şimdi özür mesajları atıyorlar. Çünkü Allah’tan kendileri itiraf ettiler.

Şu bilinmelidir; Devletin bazı kurumları, bu sahnelere, söylemlere, mesela “HİÇ YÜZÜNDEN ÖLDÜLER”  kelimesine başta Genelkurmay Başkanı cevap vermelidir.

Yine fitne olmasın diye seçimleri bekliyoruz. Milli manevi, milliyetçi cephelerin partilerinin bu sahnedeki payları nedir? Salıdan salıya grup toplantılarında, milletin gazını almak, esip gürlemekle olmuyor! Çünkü vicdanların gazı alınamaz! Çünkü vicdanlarda gaz bulunmaz, HAKİKAT bulunur.

TC. KANLA KURULDU! Sözde kc zavallılar korosuyla yıkılmaz, meraklanmayın. Bol bol gülün, endişelenmeyin de. 

YÜCE TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİNİN CEVABI HAZIR.     


Saygılarımla.

Oktan KeleşBu haber 10,167 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,277 µs