En Sıcak Konular

On Altı Yıldız'dan Açıklama

24 Eylül 2010 09:43 tsi
On Altı Yıldız'dan Açıklama Kimler ANKA projesinden rahatsız oldu?

Atatürk’ün Anka Projesi yazımız, yurt içinde ve yurt dışında oldukça ses getiren bir araştırma oldu. Bu konu ile ilgili olarak bir çok tebrik mesajı aldık. Konuyla ilgili olarak çok önemli kurumlarla yazışmalarımız sürmektedir. Bu konu ile ilgili ileride yeni bilgiler  sunulacaktır.

 Ancak bazı kesimler yakışıksız, eleştiri sınırlarını aşan beyanlarda bulunmuşlardır.

 

Yazıda özellikle vurguladığımız, daha önce Osmanlıca mecmualarda bu resimler yayınlandı daha sonra da kriptolandı dememize rağmen, bu kelimelerin anlamını iyi anlamadan eleştiriler yapılmaktadır. Eleştiri yapanlar, önce kripto kelimesinin anlamını iyice öğrensinler.

 

Anka yazımızla ilgili olarak malum çevreler, daha önce söz ettiğimiz Osmanlıca mecmua eşliğinde sunum yaparak (yani üzerinde numaralar ve işaretler olmayan, kripto olmayan resmi) sözde  sav olarak yayınlamışlardır. Oysa gerçekte kriptolu bir resim vardır ve bu da şimdiye kadar gizli kaldı...

 

Bunlara cevap vermeye tenezzül bile etmiyoruz, cevabımız, ortalığı bulandırıp, bu projeleri  yok sayma girişimlerine karşıdır. Okuyucularımıza olan saygımızdan dolayıdır.

 

Elimizde bir çok Osmanlıca belge ve doküman vardır. Anka Projesinin numaralı, orijinal resmi de mevcuttur. Zamanı geldikçe bu belgeleri ilgili kurumlarla irtibat  kurarak yayınlamaktayız. Yayınlamaya da devam edeceğiz. Bundan elbette rahatsız olacaklar vardır.

 

Çeşitli internet sitelerinde asılsız haberler yayınlanmaktadır.Yapılan asılsız haberlerde Habertürk’ün elemanı olarak gösterilmemiz, saygın bir kurum olan Habertürk’e de asılsız bir iftiradır. Üstelik Habertürk’e çıktığım hiçbir programda Anka Projesini anlatmadım. Fakat eğer yakında çıkarsam, bu konuyu anlatacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

 

 Sinan Meydan’ın Habertürk ile olan  husumeti internet sitelerinde dolaşmaktadır. Bizi husumetine alet etmesi hoş değildir.

 

Yeni Osmanlıcılık ile itham edilmişiz. On Altı Yıldız’a ve televizyondaki programlarımıza bakılırsa Yeni Osmanlıcılığın -kulaklara hoş gelse bile- Amerikan’ın bir empozesi ve büyük bir oyun olduğunu; milletimizin bu tuzağa düşmemesi gerektiğini açıkça ve defalarca dile getirmişimdir. Bu da gülünç bir iddia olmaktan başka bir şey değildir. Bazı araştırmacılar bu gibi basit konuları bile araştırmadan kitap yazıyorlarsa yazdıkları kitapların doğruluğu -ne yazık ki- tartışılır. Şunu da okuyucularımızın bilmesi gerekmektedir: Amerikan projeleri olduğu gibi Rusya’nın ve Çin’in de bu ülke üzerinde projeleri vardır. Bunlarda Atatürk’ü ve Kemalizm’i kullanarak kendi ideolojilerini yaymak istemektedirler. Bunlara da dikkat etmemiz gerekmektedir. Anka Projesini, Kanka projesine bilinçli şekilde döndürmeye çalışanlar var. Yani belli bir kesim bir şey meydana çıkarmıyorsa, diğer kesimin çıkardıkları yalan veya yanlıştır imajı verilmeye çalışılmaktadır. Zaman her şeyi meydana çıkarmaya muktedirdir.

 

Şimdi buraya basiretli ve sıkı takipçimiz olan bir okuyucumuzun yorumunu alıyoruz: Sadece bu yorum bile onlara bir cevaptır:

 

“ Kıymetli On Altı Yıldız Sitesi yetkilileri,

 

Bugün internet sitelerinde, Sinan Meydan’ın bir beyanatını gördüm. Size bunu bildirmek için yazdım.

 

Anlaşılan sizin bu yazınızdan sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ten nemalanan, geçimini öyle temin eden bir kesim rahatsız olmuş. Çünkü dindar kesim Gazi’ye yöneliyor, neden rahatsız oluyorlar anlamıyorum. Yayınlanan resim ile sizin kriptolu resminizi karşılaştırmışlar. Çok güldüm.

 

Bir de Bülent Yılmazer diye bir öğretim üyesini hatırlıyorum. Eğer kendisi ise, bu kişi iki hurdacıyı pilot diye kamu oyuna sunmuştur. Bu fotoğraflar poster olmuş, bazı çevrelerde bundan hayli para kazanmıştı.Bu fotoğrafları hatırlarsınız:Çanakkale savaşında bir uçağın önünde , üstü başı yırtık iki kişi.Daha sonra bu fotoğrafların uzmanların ve Genel Kurmay’ın incelemesi sonucu 1918 yılına ait olduğu anlaşılmıştır. Bu kişilerin asker dahi olmadıkları anlaşılmıştır. Bu kişilerin araştırma neticesinde hurdacı oldukları ortaya çıkmıştı. İşte bu fotoğrafı yutturan kişi Bülent Yılmazer idi. Gazetelerde aldatıldık diye haberlerin çıktığını hatırlıyorum. Şimdi bu şahıslar başka savlarla ortaya çıkıyorlar. Hiç inandırıcı değil, çok güldüm. Google, pilot değil, hurdacı çıktılar yazınız  bakın karşınıza neler çıkacak? İşte Bülent Yılmazer böyle biridir.

 

Bu işte biraz da kıskançlık var galiba. Sinan Meydan’a bir çok kitle, (özellikle Atsız grubu) çok kızgındır. İnternet sitelerini incelerseniz bunu görürüsünüz.

 

Bu kişinin bir çok kesim ile arası yok. Sanki tuğla gibi kitaplara yazarak Atatük’ü tekeli altına alma havası var. Kitaplarında bir çok tezat var. Sadece biri; Bir kitabında Atatürk’ün din ile olan ilişkisini olumlu yorumlarken, ön Türkler kitabında din ile ilişkisi yokmuş gibi anlatıyor.

 

Oktan Abi’yi yeni Osmanlıcılıkla suçluyor. Oysa Oktan Abi pek çok yazısında bunun tuzak olduğunu açıklamıştı. İşte araştırmacı bunları bile görmemiş.

 

16 Yıldız’ın ekibi ve Oktan Abi,

 

Mesele BÜYÜK TÜRKİYE için olan mücadeledir. Büyük Türkiye geliyor bundan da birileri rahatsız oluyor… Yorumsuz...

 

NOT: Lütfen yorumlarınızda hakaret içeren kelimeler kullanmayınız.

 

ON ALTI YILDIZ

onaltiyildiz@gmail.com

 

 

 

 Bu haber 6,628 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Gizemli Bir Krallık Bulundu

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  11,441 µs