En Sıcak Konular

Vatikan'ın Gerçek Yüzü

17 Ekim 2012 15:57 tsi
Vatikan'ın Gerçek Yüzü Vatikan'ın Gerçek Yüzü...

Fransa 39 yıl sonra İslam Cumhuriyeti olacak 

Papalık Adalet ve Barış Konseyi Başkanı Gana asıllı Kardinal Peter Turkson, Avrupa'da Müslüman nüfusun artışının endişe oluşturduğunu, Fransa'nın 39 yıla kalmaz bir İslam Cumhuriyeti olacağını söyledi. 

Corriere della Sera gazetesinden Gian Guido Vecchi'nin haberine göre; 

“Yeni İncil Öğretisi” temasıyla toplanan XIII. Piskoposlar Sinod'unun Cumartesi günü gerçekleştirilen oturumuna, İslam karşıtı bir video damgasını vurdu. Papa 16. Benediktus'un katılmadığı ve dünyanın birçok yerinden gelen 262 piskoposun hazır bulunduğu oturumun sonunda söz alan Kardinal Peter Turkson, yaklaşık 7 dakikalık bir video izlettirdi. 

Kardinal Turkson, bazı internet sitelerinde yıllardır dolaşan ve “Müslüman nüfusu” başlıklı anonim videoyu izletmeden önce, “Şu anda, küresel boyutta demografik bir değişime şahit olmak üzeresiniz. Bir süre sonra Avrupa, artık bildiğimiz Avrupa olmayacak. Bu bir nüfus azalması olayı değildir. Nedir peki? Göç! Özellikle İslamik göç” cümleleriyle Avrupa'nın, “Müslüman nüfus artışı tehlikesi” ile karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Kardinal ayrıca 39 yıla kadar Fransa'nın da bir İslam cumhuriyeti olacağını söyledi. Kardinalin bu nedenle, “İslamik göçün” önüne geçilmesinin gerekliliğine vurgu yaptığı iddia edildi. 

DİNLERARASI SAVAŞ İSTEMİYORUZ 

Salonda bulunan piskoposların ise, İslam karşıtı tavrından dolayı Kardinal Turkson'a olan tepkilerini, “İslam'la sürtüşme istemiyoruz. Dinler arası savaş tuzağına düşmemeliyiz” sözleriyle ortaya koydukları belirtildi. 

Tepkiler üzerine Kardinal Turkson'un, Sinod'un Pazartesi günkü oturumunda yeniden söz alarak, Müslümanları incitmek istemediğini ve onlardan özür dilediğini ifade ederek, “Söylediklerim yanlış anlaşıldı” dediği aktarıldı. 

PAPA'NIN TAVRIYLA UYUŞMUYOR 

Öte yandan, Kardinal'in bu gafı ise, Papa 16. Benediktus'un son olarak geçen ay gerçekleştirdiği Lübnan ziyareti sırasında altını çizdiği, “İslam ve Hıristiyanlık inancı, özgür ve insancıl bir toplum inşa etmek için nefret olmadan da birlikte yaşayabilir” sözleriyle tam olarak ters düşüyor.Bu haber 8,108 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,344 µs