En Sıcak Konular

Kıvırın Kıvırın...

3 Ekim 2012 09:23 tsi
Kıvırın Kıvırın... Efsanelerle toplumları korkutmaya devam ediyorlar.

Kıvırın Kıvırın…

Bugüne kadar 21 Aralık 2012 tarihini dünyanın sonu, kıyamet  ilan edenler, bu konuda birçok film, belgesel yaptılar. Bu kıyamet senaryosu ile ilgili birçok kitap ve habere imza attılar. Sonunda bu tarih yaklaştıkça  da kıvırtmaya başladılar.

Kıyametin kopacağını iddia eden birçok haberin  linkini verebiliriz ama sayfalarımız yetmez onların yalanlarına... Sizler google'dan bakın neler söylemişler bu yalancılar... 

16 Yıldız olarak baştan bu yana bunların yalan dolan olduğunu, efsanelerden beslenenlerin dünyayı korkuya sürüklemek için bu yalanları uydurduklarını defalarca söyledik.

Şimdi bu Maya’cılar, Marduk'çular eski söylediklerini yalanlamaya başladılar:  “Aslında öyle değilmiş de, yanlış hesaplamışız da, yeni bulgula elde ettik de” fasa fiso demeye başladılar.

Rahmetli Erbakan olsa onlara şöyle derdi: "Sizi gidi Marduk'çular sizi...Hadi Ordan!"

Ne diyelim, yalanınız batsın…

                                                                                     *

ASA Kitabın'da efsanlerle ilgili (sh.412) Şöyle bir bölüm vardı:

                              

Bir başka gün, yine İlhami Abi bununla ilgili bilgiler vermişti:

“Nostradamus Gizem Askerleri.” Bu isimde bir tim kurulmuş ve tıpkı “Kutsal Tapınak Şövalyeleri” gibi kutsanarak, Nostradamus’un kehanetlerine uygun hadiseler meydana getirmişler. (Özellikle Ruslar tarafından.)

* Yani aslında bu kehanetler çıkmıyor, sadece kehanetlere uygun hadiseler bu örgüt tarafından meydana getiriliyor.

* “Kahin Nostradamus’un her dediği çıkıyor.” diye zihinlere hem işlem yapıyorlar

* Hem de bulundukları ülkelerdeki yönetimleri bu yöntemle etkiliyorlarmış.

* Bugün de bu örgüt mevcutmuş. Merkezi Telaviv’de. Nostradamus ve diğerleri hakkında efsane üretmekle meşguller...

 

 Erol Elmas

buulkem@gmail.com

 

İşte son kıvırtmaları…

 

'Mayalar 2012'nin binlerce yıl ötesini gördü'

Mayaların Haab takviminin sona erdiği 21 Aralık 2012’ye çok az bir süre kaldı. Araştırmacılar, bugüne kadar yaptıkları keşiflerde Maya’ların bu tarihte Dünya’nın sonuna işaret etmediğini belirtmişti. Antik uygarlık hakkında ortaya atılan en son teoriye göre, Mayalar aslında 21 Aralık 2012’nin binlerce yıl ötesini bile görmüştü.  

Astronomi ve matematik alanında yaptıkları atılımlar ve yılın önemli kozmik ile mevsimsel olaylarına göre oluşturdukları takvimlerle ne kadar gelişmiş bir uygarlık olduğu bilinen Mayalar, 5 bin 125 yıllık Haab takvimleriyle yıllardır büyük bir tartışma konusu.  

Tartışmanın odağı, 394,26 yıla bölünmüş 13 ‘baktun’ adlı dönemden oluşan takvimin, 21 Aralık 2012’de 13’üncü baktunu tamamlayacağı ve sona ereceği. Mayalar için 13 sayısının önemini bilen araştırmacılar, Haab takviminin Dünya’nın sonuna işaret edebileceğini öne sürmüştü. Ancak son bir yıl içinde yapılan iki araştırma, bu görüşün tersini ortaya koymuştu.

İlk olarak, Meksika’daki antik Palenque kentinde, Haab takviminin Maya krallarından Büyük Pakal’ın isteği doğrultusunda hazırlandığı ve 21 Aralık 2012’nin, Pakal’ın belirlediği, yeni bir ilahi dönemin başlangıcı olabileceği belirtildi.  

Bu keşfin ardından, Mayıs 2012’de antik Maya kenti Xultun’da yapılan kazılarda, Mayalı gök bilimcilerin hazırladığı en eski takvim bulundu. Takvimin, 2012’den 7 bin yıl sonrasına işaret ettiği ortaya çıkarılmış ve 2012’de Dünya’nın sonunun gelmeyeceğine dair kanıt bulunduğu öne sürülmüştü.  

EN SON İDDİA

Uzmanlar, M.Ö 3114 yılında başlayan, 5 bin 125 yıl süren ve 13’üncü baktunun sona erdiği 21 Aralık 2012’de Dünya’nın yok olmayacağına dair yeni teoriler açıkladı. Bu teorilere göre, Mayalar 2012’de gerçekleşebilecek büyük doğal afetleri tahmin etmiş olabilir. Yıldızların hareketlerine göre kıtlık, salgın hastalık gibi faciaları tahmin etmesiyle ünlü Mayaların, 2012’de yaşanacak Güneş patlamalarını öngörümüş olabileceği, bu patlamaların Dünya’nın elektromanyetik alanlarını bozarak,yeryüzündeki enerji şebekesinde büyük kesintilere yol açabileceği iddia edildi.  

Meksikalı arkeolog Alfredo Barrera, Maya’ların Dünya’yı yok edecek değil, geçici ama büyük afetlere işaret ettiklerini belirtti. Barrera, “Mayalar kehanetlerde bulundular. Ancak bunlar yok eden değil, bir döngü içerisinde tekrarlanan afetler. Kısaca 2012’de yaşanacaklar gelecekte de yaşanabilir” dedi.  

Meksika Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü’nde görevli olan Barrera, özellikle M.S 300-900 yılları arasında çok sayıda gözlemevi ve tapınaklar inşa eden Mayaların, 21 Aralık 2012’nin ötesinde gerçekleşecek çok fazla kozmik olayı da öngördüklerini söyledi.   

“2012’NİN SONRASINI GÖRDÜLER”

Barrea’nın açıklamalarının bir benzerini, ABD’nin California Üniversitesi’nde antopolog olan Geoffrey Braswell yaptı. Braswell, “Maya uygarlığının geride bıraktığı, 2012 sonrasına işaret eden çok fazla eser var... Antik Mayalar, çok açık bir şekilde 2012’nin ötesini görebilmişti” dedi.  

Braswell, AP haber ajansına yaptığı açıklamada, Kral Büyük Pakal’a değindi: “Palenque’nin yöneticisi olan ‘K'inich Hanaab Pakal’, ölümünden binlerce yıl sonra tekrar Dünya’ya döneceğine inanıyordu... Mayalar  M.Ö 3114 yılının öncesini görmüştü, 2012’den binlerce yıl sonrasını da gördüler” ifadesini kullandı.  

SADECE TEK BİR BULGU KIYAMETİ GÖSTERİYOR

Bilim insanları, 2012’de Dünya’nın yok olacağına dair kehanetler içeren eski inanışlar olduğunu ancak bu tarih için Maya kalıntılarında kıyamete işaret eden hiçbir  tasvir bulunmadığını belirtti.  

Meksika’nın Quintana Roo Üniversitesi’nde antropolog olan Alexander Voss, “Kıyamet düşüncesinin aslında Maya kültürüyle bir bağlantısı yok... ‘Sonun geldiği’ zamanlara değinmek, Maya kültüründe yer alan bir şey değil” yorumunda bulundu.  

Voss’un meslektaşı Braswell ise ilginç bir örnek verdi: “Maya takvimleri otomobillerimizdeki kilometre sayacına benzer. Aracımdaki sayaç en son 99.99.9 km’yi gösteriyor. Bu, aracımın 100.000 bin km’de havaya uçacağı anlamına gelmiyor” dedi.

 http://www.ntvmsnbc.com/id/25386809/Bu haber 11,256 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  16,889 µs