En Sıcak Konular

Tehlikeli Logo

19 Nisan 2012 11:05 tsi
Tehlikeli Logo Başka inançların sembolü olarak kullanılan bu işaretlerin Efendimiz (sav)’in adı ile yan yana gelmesine itiraz ederiz.

'Fleur de Lis'in Kutlu Doğum'da ne işi var?


Dün Samanyolu Haber internet sitesi, “rekor kırıyor” diye şu haberi verdi.(http://www.samanyoluhaber.com/teknoloji/Sosyal-medyada-Kutlu-Dogum-heyecani/746597/)

 Bu  logo, Kutlu Doğum Haftası’nın sembolü olarak tasarlanmış. Haberde, Hilâl ve Muhammed ismi anlatılıyor ve  bu logonun “Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşleri Başkanlığına gelecek yıllardaki etkinlikler için teklif edileceği” anlatılmaktadır. Bu logonun kimler tarafından hazırlandığı da haberde yazıyor.
Güzel, fakat bir eksik var, gözden kaçmış  bazı noktalara dikkat çekelim. Logoya dikkatle bakalım: Hıristiyanların “süsen Fleur de Lis” sembolü Hilal’e yerleştirilmiş, haberde bundan  hiç söz edilmiyor. Nedir bu süsen ya da fleur de Lis sembolü;  teslis, baba oğul kutsal ruh, bakire Meryem ve Cebrail sembolüdür. (Semboller ve İşaretler kitabının 177. Sayfasında daha ayrıntılı bilgi mevcuttur.) İnternette kısa bir araştırma yapılırsa "Fleur de lis" ile ilgili çok daha fazla bilgi edinmek mümkün.

Biz birkaç örnek verelim: Bir çok papaz ve papa kıyafetlerinde, papa asalarına yer alan bu sembol araştırılırsa neyi temsil ettiği ve kimlerin kullandığı  görülecektir.
 Bu sembol; filmlerde (örnek Star Wars’ta) oyunlarda, videolarda, afişlerde, çizgi filmlerde ( The Simpsons) bol bol kullanılmaktadır. 

Başka inançların sembolü olarak kullanılan bu işaretlerin  Efendimiz (sav)’in adı ile yan yana gelmesine itiraz ederiz.
       
Hazırlanan  bu logonun “Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşleri Başkanlığına gelecek yıllardaki etkinlikler için teklif edileceğini” öğrendikten sonra bunları yazmamak olmazdı. 

 
Bir eğitimci bu kadar önem verdiği bu logoyu, Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşleri Başkanlığına teklif edecek kadar önemsiyorsa, sembolün neyi temsil ettiğini bilmesi  de sorumluluktur.

Hilalin içine yerleştirilen bu Hıristiyan sembolünün, oraya bilerek yerleştirilmediğini ümit ederek bu fitne ortamında fitneye mahal verilmemesi için eleştirimi yapıyorum.

Şimdi kararı kamuoyu versin.

Saygılarımla.

 
Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com
onaltiyildiz@gmail.com

 

NOT: Bu yazımızı izinsiz ve çarpıtarak kullanan TİMETÜRK isimli haber sitesini ahlaki olmayan bu davranışından dolayı kınıyoruz.Bu haber 45,893 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,932 µs