En Sıcak Konular

Şeytani Ekip Türkiye'de

18 Nisan 2012 09:18 tsi
Şeytani Ekip Türkiye'de Tüm dünyada milyonlarca tutkunu bulunan “Lost”, “Prison Break”, “Flash Forward” ve “Criminal Minds” gibi Amerikan dizilerinin ünlü yönetmeni Bobby Roth, dün öğlen saatlerinde İstanbul’a geldi.

Tüm dünyada milyonlarca tutkunu bulunan “Lost”, “Prison Break”, “Flash Forward” ve “Criminal Minds” gibi Amerikan dizilerinin ünlü yönetmeni Bobby Roth, dün öğlen saatlerinde İstanbul’a geldi. 19 Nisan’a kadar ülkemizde kalacak olan ve Bursa’da CVP Interactive tarafından çekilen “Alina” filmine danışmanlık yapacak olan Roth, Atatürk Havalimanı’nda tatsız bir sürprizle karşılaştı. 14.30’da Paris uçağından inen Roth, kendisini Bursa’ya götürecek olan ekipten kimseyi göremedi.

Basın mensuplarına poz verirken Türkiye’ye ilk kez geldiğini söyleyen ünlü yönetmen, başrollerini Tamer Karadağlı ve Seda Eğridere’nin paylaştığı filmin danışmanlığının yanı sıra yeni filmi için de mekan bakacak.
Kentin tarihi turistik mekanlarını da gezecek olan Bobby Roth, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında da 18 Nisan Çarşamba günü Çelik Palas Otel’de basın mensuplarıyla bir araya gelecek.

Roth, bugün 17.00’da Fabrika-i Hümayun’da Bursalı takipçileriyle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirecek, aynı gün saat 18.00’de de çalışmalarından detayları sunacağı bir workshop uygulamasına katılacak. Ünlü yönetmen, 19 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da da Orhangazi Parkı’nda kurulacak mini film setinde basın mensuplarına filminden bir kare sunarak ‘Alina’ filmi hakkında bilgiler verecek.(Milliyet)

*

Lost”, “Prison Break”, “Flash Forward” ve “Criminal Minds” gibi Amerikan dizilerinin ünlü yönetmeni Bobby Roth Türkiye'ye gelmiş. Esas beyin j.j. Abrams'ı gözlerimiz aramadı değil.

Lost'un beyni olan   J.J. Abrams  Kabala'yı çok iyi bilen bir Yahudi ve şeytanilerin yakın adamlarından biri.

Lost ile ilgili Tarık C.'nin  http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=218 yazısına tekrar bakmakta fayda var.

Lost dizisi ‘Özel Misyonu’ olan bir diziydi.  Oynadığı zamanda tüm dünyayı etkileyen önemli bir dizi oldu. J.J. Abrams, "Kabala felsefesini" ustaca dizide işledi.

 

J.J. Abrams, yaşamın "kodlarının" dizide olduğuna dair zihinlerde "sahte" bir algı oluşturdu.

 

Bu diziyi -güya- insanlık için yapmış izlenimi verdi. Tüm insanlığa sesleniyor:

 

Bu hayatta ne arıyosun: Sırrı o dizide, kodu o dizide...

 

Zengin mi olmak istiyorsun: Bak sırrı o dizide, sen de lotoya katıl, oradaki numaraları takip et, kazan! (Böylece diziye olan ilgi sürekli olacak...)

 

Hayatta ne arıyorsun: Hayatın kodu bu dizide...

 

Bu sahte algı'yı desteklemek için, tıpkı Firavun'un laneti devam ediyor masalı gibi, "ekipler" çalışmaya devam ediyor...

 

Gerçekten şimdi yukarıdaki haberi görünce, bir kez daha Oktan Keleş’in çabalarının ne kadar değerli olduğunu anladım. Oktan Keleş'in, kitaplarını bu kadar okumama rağmen, her geçen gün gelişen olaylara bakıp, tekrar tekrar okunması gerektiğini daha iyi idrak ettim.

 

Yukarıdaki "Lost Numarasını" daha iyi analiz etmeniz için, Oktan Keleş’in “Melâmi Savaşları” kitabını bir kere daha dikkatlice okumanızı öneririm. O zaman Jeffrey Jacob Abrams'ın ne yapmak istediğini daha iyi anlayacaksınız...

 

Anlaşılan Lost dizisinin misyonu bitmemiş. Kabala ritüelleri hala devam ediyor…

 

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=99

 

 

Erol Elmas

 

buulkem@gmail.comBu haber 9,785 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,520 µs